Šta je novo?

Komercijalna banka

Na to sam mislio^
Bukvalno sken i ćao. Ručno da unosim 50 cifara za x računa..

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Nije baš nebitan, ali ne vidim ni zašto bi bi bio najbitniji faktor za ocenu banke. Moje mišljenje samo.
Kap što je pisao @rafiki, nalog se ukuca elektronski kao u poslednjih deceniju-dve i prođe na isti način. Treba minut-dva više i to je to. Uglavnom, srediće se i to kod svih brzo, pa će postati samo još jedan način plaćanja i ništa više. Neko će i dalje preferirati karticu na prodajnim mestima, neko keš, a neko ips...
Trenutno u Intesti radi (valjda, probao sam jednom), ali je svejedno ta stavka ne čini ništa boljom bankom u odnosu na Komercijalnu.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Ne kucam 50 cifara svaki put iz početka. Sve redovne račune imam sačuvane kao template i samo kod nekih se menja poziv na broj (i iznos). U prodavnicama još nisam imao prilike da koristim (osim Merkatora ne znam ni koje podržavaju IPS), ali ne vidim da je IPS značajno brži od beskontaktnog plaćanja karticom.
Ne sporim da IPS ima odredjenu ulogu i da može/jeste da bude koristan, ali daleko je od toga da bude ključni faktor za izbor banke. Mislim, ovde se ljudi žale da im osnovne funkcije banke ne rade danima (ne rade bankomati, ne mogu da aktiviraju kartice, ne vide opis transakcije - kome su platili) i sad treba da kažem "ma to je bezveze, važno je da imaju IPS"?
Pozdrav
 
Радим као и Рафики,исто.Иначе,ваљда се може погријешити и са ИПС,не мислим на QR.
 
Мало сте се одмакли од теме.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Добио сам одговор од банке на жалбу на (не)рад банкомата. Извињавају се због непријатности, а установили су да је те суботе и недеље банкомат био неисправан. Видећемо да ли ће и надаље да се квари само викендом.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока

Bankomati im selektivno ne rade kada im dune, najvise vole da se ugase vikendom, dok rade misteriozno duple transakcije pa zadrzavaju pare tokom vikenda.
Par puta preko aplikacije sam proveravao stanje racuna nakon 1 ujutru i vidim da mi nabiju jos 5892929 transakcija, skinu sve pare, ostave racun na 1000 din i u 7 ujutru vrate sve...

A preci u Intesu je jedna od opcija, ali sve je super ukoliko nije komercijalna koja je večno krcata...
 
Крцате су све банке, свуда су редови, али није само банкомат проблем.
Пратим свакодневно свој рачун преко сајта и све чешће се дешава да промене датум трансакција када их прокњиже дан-два касније, а дешава се и да скину накнаду за вођење рачуна и по 4 дана касније а прикажу датум који је већ прошао (тих 4дана). И сад ми треба двоструко више времена за проверу стања јер се бавим провером које сам трансакције већ ажурирао а које су нове. Онда, сутрадан тим новима промене датум, па јово наново.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
S obzirom da je citav drzavni sistem u komercijalnoj, kao i vecina penzionera koji nisu presli u postansku stedionicu, njihove guzve se ne mogu porediti sa ostalima koji su laganica.
Da ne spominjemo teletabise koji rade po njihovom ekspoziturama koji namerno rade sto sporije moguce da bi pokazali da imaju najvece redove, jer je to iz nekog razloga znak da su dobra banka???
 
Zdravo!

Posle 2 meseca čekanja, dobio sam nedavno Visa prepaid karticu Komercijalne banke (ljubičasta, kao što je na slici na sajtu banke) i povezao je sa PP; povezivanje je bilo uspešno. Međutim, kada sam hteo da povučem sredstva sa PP na karticu, desio se tzv. inifinite loop, gde mi je iznova i iznova traženo da povežem karticu. Kada sam kontaktirao PP podršku, rečeno mi je da nije moguće povezati prepaid karticu i da od banke moram zatražiti neku drugu.
Moram da napomenem da sam pre ove imao takođe prepaid karticu iste banke, i nije bilo nikakvih problema sa povlačenjem sredstava.
Da li se u međuvremenu nešto promenilo u vezi s tim karticama? Postoji li još neka kartica koju KB banka izdaje, a koju bih mogao da koristim za PP?

Unapred hvala!
 
Danas dopunih preko telenor sajta broj i platih visa prepaid i nije izasla opcija za secure code...izgleda da ga jos nisu popravili
 
Zdravo!

Posle 2 meseca čekanja, dobio sam nedavno Visa prepaid karticu Komercijalne banke (ljubičasta, kao što je na slici na sajtu banke) i povezao je sa PP; povezivanje je bilo uspešno. Međutim, kada sam hteo da povučem sredstva sa PP na karticu, desio se tzv. inifinite loop, gde mi je iznova i iznova traženo da povežem karticu. Kada sam kontaktirao PP podršku, rečeno mi je da nije moguće povezati prepaid karticu i da od banke moram zatražiti neku drugu.
Moram da napomenem da sam pre ove imao takođe prepaid karticu iste banke, i nije bilo nikakvih problema sa povlačenjem sredstava.
Da li se u međuvremenu nešto promenilo u vezi s tim karticama? Postoji li još neka kartica koju KB banka izdaje, a koju bih mogao da koristim za PP?

Unapred hvala!

Ako si prebacio novac NA prepaid karticu, ocigledno je da si je povezao i tu nema nikakve dileme.
Pricamo o ovoj kartici?
kombank-visa-prepaid-2019.jpg

Upravo sam vratio 100 dinara sa nje na racun, probe radi i naravno da radi (kartica preuzeta pre cca. mesec dana).
 
Ne znam gde je moj prethodni odgovor završio. Verovatno nije odobren, ili šta već. U svakom slučaju, to je ta kartica, ljubičasta. Još uvek ništa nije rešeno, i dalje imam prepisku sa PP podrškom. Video sam na nekoj Fb grupi još ljudi koji se žale da ova kartica Komercijalne banke ne radi posao za povlačenje novca sa PP.
 
Uzeh danas Master kreditnu i platio sam u prodavnici u kojoj moze na rate bez kamate.

Interesuje me za koliko vremena obradjuju transakciju tj za koliko vremena se moze videti datumi dospeca rata u mbank aplikaciji ili u ebankingu.
 
Sutra će biti vidljiva transakcija i rate.
 
Baš me zanima šta će da obračunaju. Pročitaj ugovor koji si potpisao, moguća su iznenađenja.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Obradjena je transakcija i iznos je podeljen na 12 rata sa datumima dospeca na svakih mesec dana od dana kupovine. Obracunato sve u dinar bez kamate.

Kartica je sa grejs periodom od 30 dana za sve ostale transakcije osim kod kupovine na rate bez kamate sto i pise u ugovoru.

Uglavnom uzeo sam je samo zbog ovog placanja na rate bez kamate samo da jos imaju sklopljen ugovor sa vise trgovaca.

Moram zenu nekako da ubedim da se prebaci u Intezu pa da budemo pokriveni sa dosta trgovina posto oni imaju saradnju sa mnogo vise trgovaca.

Mnogo je prakticnije je od cekova, da ispisem 12 cekova trebalo bi mi pola sata, ovako se sve zavrsi veoma brzo kao i svaka druga transakcija.
 
Imam je i stvarno je ok. Koristio u winwinu i sve ok, ali me u Gigatronu zeznuli samo tako.

Ladno nisu provukli karticu na aparat komercijalne banke. Tako da kad kupuješ obavezno naglasi da provuku karticu na kombank aparat i da ide na 12 rata. Mada meni je podešeno da već ide na 12 svakako.
 
Naravno da sam im naglasio i sve je proslo OK.

I meni je na 12 rata podeseno ali nije isto kada je sa kamatom i bez kamate.

Tebe su zeznuli jer sad placas kamatu bezveze, mada si trebao da pogledas slip jer na svakom slipu pise ko je procesor na pos terminalu na kom je izvrsena transakcija.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Video sam tek nakon 2 meseca kamatu od 100 din u ebank.

Pisao im i dobio taj odgovor. Klinci, dal rade preko zadruge ili kako nemam pojma. Tako mi je to prošlo tako kako jeste, platio školu i teraj dalje :)
 
Da li neko zna zašto mi komercijalna skida više para nego što piše kada kupujem aplikacije na play store-u? Npr treba da skine 399, 99, 149din... Zapravo tako mi je skinulo kada je prošlo kroz sistem a sada vidim neke druge cifre...IMG_20210103_224838.jpg

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ne znam koju karticu koristis za placanje, ali mozda je neka kamata
 
Onu Visa pripejd ljubičastu...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Kod mene je situacija da sam totalno poludeo zbog one mastercard koja se naplaćuje 500 dinara na 3 meseca. Odloženo na 30 dana.

Prvo, nemam pojma ni što sam je uzeo i kako mi je uvališe evo i danas se to pitam. Dobio sam u setu kreditnu na 12 rata besplatno i ta je ok, ali ova šta će mi :lupko: .

Nemam uopšte kontrolu nad računom mesecima unazad. I to nije samo kod mene, otišao sam u Kralja Petra u ekspozituri i same radnice se krste na šalteru kad sam ukratko rekao šta me muči i pokazao pomenutu karticu, jer takodje i one ne mogu svoje račune da kontrolišu kao i ja.

Svaki dan se skidaju pare. Ok plaćao sam, ali ja i danas plaćam nešto što sam kupio u julu. Zašto su to delili na rate komada 3 to niko ne zna. Primenilu su moratorijum onaj prvi na mart, inače sam kraj marta je proglašen, pa ceo mart primenili, pa pustili ceo april bez moratorijuma, bez da sam se prijavio ili ne. Na drugi dele na 3 rate sami. Totalno ludilo.
 
Trzzi mailom plan otplate i iznos dugovanja po karticama i tako prati. Dobices ih u pdfu. Tako sam ja uradio isto zbog tog deljenja na 3 dela(novembar decembar i januar, znaci imaces maksimalno do kraja januara odlive sa računa).

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Da li ima neko problem sa KOMEWALLET aplikacijom,ne mogu da dodam karticu izbacuje gresku doslo je do grske na serveru,molimo pokusajte kasnije?
 
Evo sad upravo aktivirao, sve proslo iz prve, dodao sve 4 kartice koje imam u banci.

Ovako na prvu ne izgleda lose, videcemo kako radi u praksi.

Intersuje me kako im radi tap@pay, vidim u podesavanjima da se otkljucavanjem telefona moze platiti bilo koji iznos a za placanje manjih iznosa samo paljenje ekrana.
 
Gde ima to da se aktivira? Pre sam nalazio ali nije htelo a sada nigde ne vidim...

Edit: Našao sam, neće ni kod mene da se aktivira...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam sada instalirao. Meni nema na spisku Visa kartice koja je glavna i nju ne mgu da dodam. Samo vidi Instalment Mastercard i nju može da doda ali ne želim njome plaćati svakodnevno.
Jel imao neko sličan problem pri dodavanju kartica?
 
Nazad
Vrh Dno