Šta je novo?

The Legend of Zelda: Ocarina of Time,precenjena?

Stefan2000

Poštovan
Učlanjen(a)
05.05.2016
Poruke
319
Poena
69
Pozdrav,zanima me mišljenje o ovoj legendarnoj igri.Da li je vredi preći na eumlatoru?Čuo sam veliki broj pohvala,kako je ljudi smatraju najboljom igrom ikada,ali isto tako neki kažu da je ipak precenjena,iako je veoma dobra.Vaša iskustva sa ovom igrom?
 
Dobra je igra mada sam funboy od kako sam igrap zeldu na nes konzoli.
 
Okej su Zelde, fine opustajuce lajt RPG igrice. U odnosu na zapadni mracni, sumorni RPG, Zelda je nekako naivna, prijatna. Kao da igras neku platformu ali je ipak vise od toga.

Da li je najbolja igra svih vremena? Zavisi kome. Vidis, Nintendo ima jako uporiste u Japanu i USA. Tamo je dugo vremena vazila a i danas vazi politika da se kupi jedna sprava za igranje po generaciji i na tome igras. Tako da mnogi od onih koji su se igrali na Nintendu 64 recimo, drugo nisu ni probali. Kada pogledas, Zelda je zaista najbolji RPG na Nintendo plaformi, uz Metroid fini osvrt od detinjastog visedecenijskog smaranja u vidu Super Mario i Donkey Kong igara. Posto su RPG igre najbolji zanr svakom ko ceni gejmplej a ne samo prezentaciju, tako je i Zelda najbolja igra za Nintendo. Samim tim onom ko se samo na Nintendo igra je i najbolja igra.

Kao sto je Goldeneye 007 najbolji FPS iz tog perioda, naravno samo onima koji dalje od Nintenda nisu videli. Samim tim nisu imali priliku da odigraju Dark Forces II: Jedi Knight koja je izasla samo za PC. Sto je igra koju kopiraju moderni fps u mnogim aspektima, dok je Goldeneye beznadezno zastareo koncept koji ne kopira vise niko.

Cudni su ti likovi koji se seku na Nintendo. Njima je na primer Kingdom Hearts vrh, a meni je isto vrh, ali vrh cringe-a.
 
Pošto nikada nisam igrao neku Zelda igru i nisam upućen u priču igre,da li bih mogao da igram Ocarine of Time i potpuno razumem njenu priču ili bi bilo bolje odigrati neku igru pre te?
 
Naravno. Nijedna Zelda igra nije povezana sa prethodnom, a u sustini su im price iste
 
Eh, kad se setim tog vremena i n64 kojeg sam imao, odlicna igra u svakom smislu, sati i sati zabave. Ako volis taj smek koji Nintendo fura, igra ce da ti legne totalno. Po meni, ovo jedna od onih igara sa konzola koja je must play, poput Maria, ili recimo MGS na prvom Playstation-u.
 
Pored WiiU i Wii, ne pamtim kad sam poslednji put koristio emulator. Vidim da je i dalje živ i da funkcioniše Project 64 [2.3] , našao sam ga na emu paradise pa odande skini. Što se tiče ocarina of time težine, meni je bila tu negde oko 6/10
 
Hvala svima na odgovorima,igraću za praznike,pa javljam svoje utiske!:d
 
Najbolje bi bilo da je odigras na 3ds, mada cenim da to nije opcija.
 
Nažalost,ne mogu na 3DS.Igraću na tastaturi i mišu,Project 64 i verovatno 1280x1024,koliko znam emulator će je upsacle-ovati na tu rezoluciju.
 
Rekao bih ti da je užasan izbor keyb+mouse, ali ako nemaš nijedan gamepad, nije kao da imaš izbor
 
Mozda da nadjes Gamecube verziju i odigras na Dolphinu? N64 emulatori su katastrofa, ne postoji nijedan dobar.
 
Fps je ocajan u originalu. Postoje hackovi preko kojih mozes da igras u 60fps, ali ne bez problema.
 
Poslednja izmena:
Igram se od kako znam za sebe, još od Atari-a, a vreme kada su bili aktuelni PS1 i N64 je za mene bio period sa najlepšim igračkim iskustvom. Koliko je samo dobrih igara iz tog doba. Zelda OoT je jedna od njih i svakako vredi odigrati je.

Što se tiče težine, mislim da je taman, zlatna sredina. A ko želi malo ozbiljniju i izazovniju igru iz istog žanra (mog omiljenog), a nisu je odigrali, moja topla preporuka je igra koja spada u takozvane "hidden gem" i jedna od najboljih "Zelda clone" igara - Alundra za PS1.

Alundra je više nalik Zeldi: A Link to the Past, jer je 2-D, samo mnogo opširnija, bolja grafika, lepše animirana, sa još zaguljenijim zagonetkama i kao takva, pored pomenutih Zeldi, MGS, zatim FFVII, Xenogears, Okami i još nekih, za mene je još jedna od "best game ever".
 
Ja sam pre mesec-dva probao OoT na Project 64 i radila je lepo na keyboard-mouse,FPS je takođe bio veoma dobar i stabilan,malih problema sa zvukom i nešto većim vremenom između frame-ova sam imao jedino u cutscenama,igra je išla u 1024p sa max AA i AF.Još od PS1,2 nisam igrao na joysitck-u,potpuno sam se odvikao,tako da su male šanse da ću igrati na njemu. :) Probaću i na Dolphinu.
 
Najbolja varijanta je da kupis polovan Nintendo Wii koji moze da se nadje za smesne pare, da ne kazem da ceo Wii sada kosta ko neki malo bolji joypad za PC, i odigras lepo igru kako dolikuje. ;)
 
Ja sam casual gamer,zavalim se u stolicu odigram par sati kada nađem vremena i to je to,takođe sve slabije igram igre pa mi i nije nešto isplativo da kupujem neku konzolu,čak i ako su tako jeftino kao što kažeš.Odličan predlog u svakom slučaju.
 
Probaj na Dolphinu GC verziju i na Project 64 N64 verziju pa vidi koja bolje izgleda.

Igra je izašla 1998" u prvoj generaciji 3D igara za konzole, i tada kada je izašla ništa slično nije postojalo na tržištu, donela je gomilu novih stvar i mehanika i na tržištu konzola i postavila neke standarde,
IMO za to doba Ocarina Of Time je bilo nešto najbliže nečemu što se može nazvati savršenom igrom, počev od grafike, muzike, pacinga, šarma, sveta, mehanike, priče...plus nove stvari i standardi,
sve je tako bilo savršeno sklopljeno u jednoj igri, zato se uglavnom i smatra najboljom igrom svih vremena.
Naravno ne možeš odigrati igru skoro 20 godina kasnije i očekivati da bude najbolja igra svih vremena, ali čak i danas je prilično dobra igra i možeš shvatiti kakva je igra tek bila pre 20 godina i zašto je toliko ljudi smatra za najboljom igrom ikada.
 
Ja sam odigrao ocarina of time tamo negde 2000te na N64,igra je vrlo dobra ali najbolja svakako nije,meni je legendarni A Link to the Past na snes-u bolji,zadnju zeldu koju sam zavrsio je bila takodje vrlo dobra Majoras Mask,posle N64 vise nisam kupovao nintendo konzole pa i neznam kakvi su ostali...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno