Šta je novo?

Povezivanje preko kabla na smart TV?

Sallee

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2008
Poruke
327
Poena
319
Kupio sam ethernet kabl i spojio modem (telekom adsl) i televizor, odmah mi se izgubio internet, zatim tv ne moze automatski da se poveze na net. (preko wirelesa se odmah povezao i radi) ali ja hocu preko kabla... Inace na modemu 1 i 4 slot su zauzeti imam 2 kompjutera povezana... Da li treba da ga ukljucim u slot broj 2 ili 3?
Da li treba da izkljucim iz struje modem na 10 sekundi pa ponovo posto je nesto novo prikljuceno na net? TV kaze da dhc treba da bude enabled i pita me da ga povezem rucno da upisem IP adress i gateway, subnet mask...
Moze neko da pomogne?
 
Ne može u priključke 2 i 3, jer su namenjeni za IPTV. Ili da ih prekonfigurišeš ili da kupiš svič. Za probu, isključi jedan od kompjutera, pa uključi TV.
 
Nisam siguran da li je to pravi problem, ali su nekada drugi i treći port na Telekom ruterima bili rezervisani za IPTV. Nisu mogli da se koriste za LAN ali postoj opcija da se otključaju za LAN. Ne znam kako je sada. Dakle, savetujem da prvo probaš da priljučiš u prvi ili četvrti port i da vidiš šta se dešava. Ostalo je sve automatika, TV dobija sva podešavanja od rutera (IP, GW, SM) ako je DHCP uključen.

gadafi je već objasnio dok sam ja kucao post....
 
Poslednja izmena:
probao sam radi... kako izgleda switch i koliko kosta?
 
ustvari da li hoce da mi zamene u mts-u da mi daju noviji modem ima sa 8 prikljucaka od toga su pretpostavljam 4 za lan?? Ako treba platio bih im za tako nesto.
 
Ne daje Telekom 8-portni uredjaj.

Mozes ta dva lan porta (2,3) u admin panelu routera da otkljucas i koristis za net. Ukoliko imas iptv, taj jedan ces morati da ostavis.

Izguglaj za tvoj model routera kako se otkljicavaju lan 2,3 portovi ili prelistaj forum. Uglavnom su za sve uredjaje vec vise puta pisali.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
imam najgori modem hg530 za koji je najvece moguce "mlacenje' da se otkljuca gledao sam na yt... ne koristim iptv...
 
kako se spaja taj switch, ukljuci se u struju i onda jedan ethernet kabl (iz telekomovog modema) se ubode u bilo koji port switch-a i to je to?
 
Na Telekomovim ruterima bio to adsl ili vdsl lan 2 i lan 3 portovi su konfigurisani za televiziju 1 i 4 su za internet, da bi koristio internet uslugu na tvom smart tv-u kao što ti je napomenuto moras da kupiš switch ili da sam konfigurišeš port za internet odnosno da ih otključas na zalost Call centar to više ne radi niti se salje zahtev da to neko od terenaca uradi tako da imas dve mogucnosti jedan je da povezes swich koji ce da ide u strujno napajanje potom ces kabal iz rutera iz lan 1 ili lan 4 porta povezati na swich pa iz switcha da vodi kabl do tog uredjaja ili da samostalno konfigurišeš port za internet u koliko zelis pusti mi pm da ti posaljem glavne podatke od tvog rutera tačnije adminski username i šifru.
 
Nazad
Vrh Dno