Šta je novo?

PyAGLaunch Guide Creator 1.0

zzarko

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
1,745
Poena
695
Pošto mi je već dosadilo da pokrećem AGLGen.exe preko wine-a kada treba da update-ujem launcher-e za WHDLoad kolekciju, pre dva dana sam krenuo da pravim sopstveno rešenje...

Rezultat je PyAGLaunch Guide Creator 1.0, program napisan na Python-u 2.7 (zasad ne radi sa Python-om 3, planiram da i to odradim, a ako neko može da pomogne - super). Program kombinuje funkcionalnost CreateLists programa za Amigu koji generiše liste fajlova i AGLGen.exe za windows koji generiše guide fajlove. To znači da je namenjen da se pokrene na PC-u nad WHDLoad kolekcijom pre nego se ona prebaci na Amigu (a možete imati i sinhronizovane kolekcije na PC-u i Amigi, što i ja koristim).

Generisanje guide fajlova se može prilično konfigurisati, na primer:
- broj kolona i razmak u game/demo/glavna strana listama
- preferirani jezik, TV sistem, itd (npr. samo engleske igre ako ima na više jezika, ili samo PAL, ili neka kombinacija podešavanja)
- sve putanje i fajlovi se mogu konfigurisati
- širina prozora za gude se takođe može podesiti (ako imate Amigu sa višim rezolucijama, prozor sa linkovima može biti širi, pa da ih više odjednom stane na stranicu)

Sva podešavanja se nalaze na početku programa, sa detaljnim objašnjenima, i mogu se menjati po želji. Inicijalno skeniranje fajlova traje oko minut, ali kada PC iskešira sve info fajlove u RAM, sledeća izvršavanja traju 5-10 sekundi (bar na mom PC-u). Ovo omogućava brzo paralelno testiranje svega u emulatoru.

Šta se može odraditi sa programom? Na primer, povećanjem broja kolona i izbacivanjem razmaka se mogu svi linkovi glavne liste naći istovremno na ekranu:
agl-2rows.png

Ili, ko voli AGLGen.exe izgled, može se i tako podesiti:
agl-3rows.png

Pošto mi se nije dopadao "kondenzovani" prikaz naziva igara koje pravi AGLGen.exe jer su mi često teško čitljivi, primenio sam drugi pristup, reverzno određivanje imena igre iz tog kondenzovanog zapisa. Nije savršeno, ali mislim da dobro radi posao u nekih 90-95% slučajeva:
agl-gam2col.png

Pošto je broj kolona u listama konfigurabilan, može se napraviti i nešto ovako:
agl-gam3col.png

Dugačka imena igara na standradnoj Amiga rezoluciji mogu biti previše skraćena sa više kolona (koristio sam skraćivanje po rečima, a ne čisto sečenje naziva na neki broj znakova), ali na višim rezolucijama više kolona bi trebalo da izgleda dobro.

Program takođe generiše i info fajl sa multiview kao podrazumevanim programom za otvaranje, pa se na launcher može jednostavno kliknuti :)

Sve ovo sam danas dosta testirao, ali bagova sigurno ima. Ako naletite na neki, pošaljite detaljan opis, kako bih ga mogao replicirati i otkloniti.

I pre nego neko pita, program nije testiran na windows-u, ne koristim ga i ne želim. Prgram je svakako sa GPL3 licencom, open source (ne volim programe za retro mašine koji su closed source!) i ako neko može da ga doradi da radi pod windows-om, rado ću ubaciti izmene (pod uslovom da i dalje radi na Linux-u, naravno).

Nadam se da će nekom biti korisno, meni svakako jeste :)

P.S. Zna li neko da li za Atari ST/Falcon postoji kakvo rešenje za launcher-e? Ima li štogod poput Amiga Guide-a?
 

Prilozi

  • PyAGLaunchGC.7z
    5.6 KB · Pregleda: 41
Danas sam rešio da sredim bagove koje sam primetio, kao i da dodam još opcija za generisanje liste:
- reverzno određivanje imena je robustnije, a za naslove koji i pored toga ne ispadnu dobro je ubačeno podešavanje ExpandAs, gde se ručno zadaje naziv igre
- automatsko prevođenje ne-engleskih naziva u engleske za igre koje postoje na više jezika (može se uključiti/isključiti)
- opcija da se prikžu samo igre odabrnih jezika (recimo, samo na francuskom)
- opcija preferiranja regularne ili demo/preview verzije igre

Lista igara/demoa sada ima i objašnjenje svih sufiksa na dnu strane:
agl-gam.png

Dok sam analizirao imena iz WHDLoad arhive, anišao sam na više nekonzistentnosti u nazivima (uglavnom različit redosled sufiksa u imenu igre u odnosu na ostale nazive). Takve igre su označene komentarom "# wrong naming?" u ExpandAs opciji.

Verziju 1.1 ću zasad smatrati finalnom. Uglavnom sam ubacio unutra sve što sam planirao i zasad mi više ne treba.

Neko sa EAB-a je isprobao program na windows-u pod cygwin-om i potvrdio da tako radi, te ću i problem pokretanja ta tom OS-u smatrati rešenim :)
 

Prilozi

  • PyAGLaunchGC11.7z
    8.5 KB · Pregleda: 25
Upravo je završen još jedan skript, pa pošto mu je upotreba manje-više vezana za PyAGLaunchGC, ne otvaram novu temu...

PyRetroplay je namenjen da vrši automatizovan update WHDLoad kolekcije igara i demoa sa Retroplay-eve sekcije na EAB FTP serveru (http://eab.abime.net/showthread.php?t=61028). U principu, skine se WHDLoad kolekcija sa njegovog cloud-a, a skript se onda koristi da radi update-ove. Proveriće da li ima kakav nov fajl na FTP serveru, skinuti sve što ima novo i update-ovati postojeću kolekciju (raspakovati nove igre/demoe, odnosno ako je samo nova verzija, pobrisaće stare fajlove pa onda raspakovati nove).

Tokom raspakivanja novih arhiva će se generisati AmigaDOS skript koji je namenjen, zajedno sa tim novim arhivama, da bude prebačen na pravu Amigu gde će odraditi update WHDLoad kolekcije na amiginom HD-u (po istom principu kako PyRetroplay radi update na PC strani). Ovo je namenjeno za automatizovan update kolekcije na pravoj Amigi, za sve one koji se igraju na pravim mašinama, da se više ta stvar ne mora raditi ručno.

Skript je testiran na Linux-u (da li radi na drugim OS-evima pojma nemam, verovatno radi na OSX), dok su generisani Amiga update skriptovi testirani na FS-USE i na pravoj Amigi 1200.

Kod i inicijalna struktura direktorijuma se nalaze na bitbucket-u:
https://bitbucket.org/zzarko/pyretroplay/overview

Ako naletite na greške, postavite issue na bitbucket. Nemam windows i neću testirati na tome, ali ako neko namesti da skript i tamo radi, rado ću prihvatiti patch (pod uslovom da ne pokvari izvršavanje na Linux-u).
 
Kome treba, nova verzija PyRetroplay skripta je na bitbucket-u...
 
Nazad
Vrh Dno