Šta je novo?

Huawei Honor 7 Lite

Ako sam dobro ispratio Honor 7 lite je noviji model te je i softverski sveziji, pretpostavljam da je bolje da idem u tom pravcu i njega da uzmem, verovatno cu se navici vremenom na velicinu tj. tu razliku od 0.2" sto je nesto veci od p8 lite.
 
Honor 7 lite bez razmišljanja. Baterija 3000 naspram 2200mAh, ekran full HD naspram HD, i mnogo bolji procesor. I što reče kolega @Goxy, nedogradnja sistema.
 
Tnx na odgovorima...onda cu njega definitivno uzeti, p8 lite otpada.

Edit: moguce da cu imati opciju da mi u igru udje i p9 lite? E sad pitanje kao prethodno, samo u ovom slucaju honor 7 lite vs p9 lite? Malo pre sam ih uporedio na mobilnisvet i tek kod ova dva modela ne vidim ikakvu razliku :D Sta bi preporucili izmedju ova dva modela?
 
Poslednja izmena:
P9L možda malo lepši, ali ja dajem blagu prednost honoru zbog dual SIM opcije.
 
Nema razlike ali mi nekako p9 lite lepše leži u ruci jer je malo čini mi se teži s tim što je prilično skuplja varijanta i mislim da ne vredi te razlike. Ja bih opet išao na h7 lite. Potpuno su hardverski identični. Stvar afiniteta. E da zaboravih. P9 lite je plastikaner sa metalnom lajsnom a honor 7 lite je metalan osim onih delova na leđima na vrhu i na dnu gde je plastika zbog antena. Idi na h7l ipak je više premium design ali koji god da uzmeš...enjoy

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ok kul, imacu to u vidu prilikom uzimanja

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
P9 Lite i Honor 7 lite imaju isti hardver. Razlika je sto je Honor Dual Sim, a P9 lite nije.
Honor je ceo metalan, dok je na P9lite plastika(kvalitetna plastika) pozadi.

P9 lite je, do sada, brze dobijao update. Sada oba imaju Nougat update, koliko ce dalje ici odatle tesko da neko moze znati zasigurno. Verovatno ne daleko, ni jedan ni drugi.

Ako ti treba DS uzmi Honor 7 lite, u suprotnom bih uzeo jeftiniji izmedju ta dva.
 
Odradih i ja danas update na 7.0. Cini mi se da telefon radi fluidnije nego pre, emui mi je nekako lepsi. Inace sto se tice samog rada telefona do danas mi je P8lite radio mnogo brze i fluidnije od ovog, a sad mi se cini da je Honor brzi. Mozda i gresim, vreme ce pokazati.
 
Pređoh i ja na nougat I da odmah odgovorim na svoje pitanje,ne radi Gboard srpska latinica.
Inače mogu reći da je telefon definitivno brži na nougatu.
@Mares Ja sam prešao sa Spirita na H7L i privikao sam se za par dana.
Inače H7L je 15-20 grama teži od P9L.P9L je za malo bolji telefon,ne toliko koliko je skuplji.
 
Radi latinica ako se za primarni izabere srpski i u gbord-u stavi da koristi sistemski jezik [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Nadao sam se da će update da mi reši probleme koji su se odjednom pojavili ali ništa od toga. Kad nije na Wi-Fi-u jednistavno odbija da sarađuje sa gmail-om i youtube-om. Čudno mi je što se to desilo odjednom, u tom trenutku nije čak ni bilo nikakvih update-a za ove aplikacije. Sad mi youtube kada je na 4G mreži prijavljuje "check network connection" a za gmail moram da radim manualni refresh da bi video nove mail-ove. Video sam da je neko ovde imao sličan problem za Viber. Meni Viber, Yahoo mail, WhatsApp i sve ostalo radi bez obzira na tip konekcije. Ne pitam ništa, samo delim svoju frustraciju. Hahahah. Sad mi je lakše i ako mi gmail i youtube i dalje ne rade.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
U podesavanjima Mobile Data>Networked apps proveri da li te aplikacije koje te zezaju imaju pristup mobilnom internetu.
 
Proverio sam sve što mi je palo na pamet i gledao po net-u nedelju dana. Po podešavanjima bi trebalo da radi. Ali iz nekog razloga ne radi. Na kraju sam digao ruke. Dođe mi da se vratim na Nexus.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Heh. Bilo bi suviše prosto da je to. Kažem probao sam sve što sam mogao da iskopam. Nadao sam se da će factory reset posle update-a rešiti problem. Nije.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Ima li neko problem sa dual simom, desilo mi se par puta da samo vidim notifikaciju da imam propusten poziv, tj da je zvonio x sekundi a siguran sam da nije, tj nije ni vibrirao niti se cuo.
Retko se desava, i koliko vidim nema nekih pravila.
Inace telefon je stvarno extra.
 
Meni dual sim radi normalno. Cinimi se da na 7.0 duze drzi baterija.
 
Baterija odlična
4G preko 12 sati,sat i po gledanja serije u HD,20 minuta gledanja YT,muzika,tunein,poruke,Tapatalk,čačkanje po Huawei temama, čitanje portala...

7aeebc9a559dcd490e6c98e17d28283a.jpg
 
Poslednja izmena:
Primetio sam jedan bag na mom telefonu molim vas da i vi probate da li je tako i kod vas ili samo kod mene.
Pre neki dan par sagovornika koji su me zvali tvrde da se veoma slabo čujem. Skinem futrolu, pregledam sva podešavanja, sve OK ali stvarno se jedva čujem. Restartujem telefon i sve radi OK. Sinoć sam snimao neki video kamerom i posle toga dobijem poziv i naravno sagovornik me nečuje. Restartujem telefon i sve se vrati u normalu.
Posle toga sam probao još par puta isti scenario i svaki put isto, posle snimanja videa moram da restartujem telefon kako bi me sagovornici čuli.
 
Jesi li radio factory reset posle update na nougat?Moglo bi pomoći.
 
Imao sam isti problem posle updatea na N ali samo jednom. Da probas wipe cash and data iz recoverija prvo

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Nisam radio factory reset posle update-a. Sad primećujem i da mi kasne obaveštenja sa vibera ili ih nema za nove poruke. Izgleda da mi ne gine factory reset. Da li je dovoljno da ga pokrenem iz podešavanja.
Šta treba bekapovati, znam da ne treba aplikacije ali da li još nešto da preskočim ili je to nebitno. Kada napravim bekap da prvo sam pobrišem sve iz interne memorije: aplikacije, beleške, pozive, poruke i sl. ili nije potrebno.
Pozdrav!
 
Pozdrav,evo i ja da vam se priključim.
Juče uzeo Honor 7 lite(ili Honor 5c).Uskrsli mi jako povoljno,sa još 23 meseca garancije pa sam se odlučio za njega a ne za Xaomi.
Ženi dao Samsung J5 (2016) dual.
Odmah mi je bio na 7.0 Nugatu.
Kvalitet izrade na zavidnom nivou.Dosta brzo radi.Za par dana pišem detaljne utiske i poredjenje sa J5(2016).


Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Drugari nadam se da necete zameriti na jednom pitanju, supruga treba da uzme tel.pa je izbor suzen na honor 8 ili honor 7, zato sto su valjda oba dual sim, koji biste preporucili?

Unapred hvala

Samsung A5
 
Honor 8, bolji i neuporedivo lepši. Ali i skuplji.

WAS-LX1
 
Jel probao neko da lepi SIM čip na sd karticu????
Treba mi da radi dual sim i sd kartica.

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ја купио онај адаптер на алију и са њим одлично ради, једино што треба онда футрола мало да се засече да би упало мада код неких футрола и не треба

http://s.aliexpress.com/EJBVrYBr
 
Nazad
Vrh Dno