Šta je novo?

Huawei Honor 7 Lite

Meni su oba slota sim free. Tel uzet pre par dana na firmu

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Danas izasao zvanican update na Android 7. U pitanju je telefon kupljen u Telenoru. Proverite u Update aplikaciju trebalo bi da vam ponudi verziju B351 od 2.01GB.
Moja keva je uzela u Telenoru. Malopre proverio i nema nikakvog apdejta..

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Za one koji su presli na Android 7, kako vam se cini baterija? Ja sam za svaki slucaj obrisao cache particiju nakon nadogradnje (nisam hteo da radim hard reset) i cini mi se da je ista kao i na MM-u.

Jedino sto sam imao problem sa programom za zakljucavanjem telefona preko widgeta. Naime posto zakljucam ekran koristeci widget nakon otkljucavanja telefona koristeci citac otisaka uvek mi je trazio da unesem administratorsku sifru. Googlajuci skontao sam da je to do Android 7 sistema (sigurnosni features) ali me je nerviralo da pored otiska prsta moram da unosim i sifru. Napominjem da se ovo ne desava ako ekran zakljucate na hardversku tipku. Da bi ovo resili izbrisite bilo koji program koji koristite za zakljucavanje telefona i iskoristite vec ugradjeni widget: Screen Lock. Radi sve kako treba jer je ovaj widget sistemska aplikacija koja je preinstalirana pa po otkljucavanju sa citacem ne trazi admin sifru/pin.
 
Jel probao neko update na N preko firmeare findera? Ne znam da li da cekam da mi ponudi tel ili ovako da ga instaliram

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Evo ja juče opet proverio kod keve i ni dalje nema nikakav apdejt.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nema ni kod mene, kupljen novembra u Telenoru.
 
Instalirajte preko firmware findera B351 OTA update. Oko 20-30min posla, da ne cekate operatere

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Ma ne mlatite se sa FF-om, jedino ako vam telefon nesto lose radi pa hocete da probate Nougat.

Ako je izasao na FF, trebalo bi da bude uskoro zvanicnu.
 
Molim nekog malo strucnijeg da mi objasni od cega zavisi kad ce stici novi operativni sistem, u ovom slucaju android N? Posto sam uzeo telefon u novembru u Telenoru i jos nista nije stiglo, a moj drug uzeo pre nepunih mesec dana u slobodnoj prodaji i stiglo mu prvi dan kad je pusten. Hvala unapred
 
Od regiona telefona.

U Updater aplikaciji, posle NEM-L21, naredna 4 slova odredjuju njegov region.

Za P9 lite je Nougat odavno izasao, a ako se ne varam samo je C432 verzija dobila za sad.
 
Desava se. Ocigledno zavisi jos od necega, ali najvise od toga.

Vecina C432 je dobila.
 
Ma ne mlatite se sa FF-om, jedino ako vam telefon nesto lose radi pa hocete da probate Nougat.

Ako je izasao na FF, trebalo bi da bude uskoro zvanicnu.
Zasto da se ne bakcu sa Firmare finderom? Svako ko se iole razume to mu je 20min posla. A update je zvanicni za tu C432 seriju koju spominjete. Znaci ne gube garanciju, sve ostaje fabricki

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Nisam ni rekao da gube garanciju.

Dobar deo iz P9l teme koji je radio preko FF-a je imao neki problem. Nekom baterija, nekom kamera buguje, itd. Ja sam jedan od njih i sad treba da radim rollback, a mrzi me to da radim stvarno.

Cekajte zvanicni bar 10-15 dana, pa ako ne dodje, idite preko FF-a i budite spremni da radite rollback.
 
Nisam ispratio temu za P9l inace ne bih ni ja cackao... Jesi li uradio reset posle updatea, kad si video da nesto ne radi kako treba

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Jesam, odradio reset posle svakog update-a.

Sa ovim poslednjim je bio show. Update od 300MB, on skinuo 600, restartovao da update-uje, doso do 50% i pukao. Podigo sistem, update prosao..

Kad sam otiso da uradim wipe cache(sto radim posle svakog manjeg update-a, nalazi se tu gde i Hard reset, ne brise podatke), imam sta i da vidim. "Download latest package " i reboot su mi opcije. Download puca, reboot restartuje telefon.

Posle nekoliko dana se opasuljio i povratio se taj meni, odradio Hard reset i od tad radi lepo.

Strpljivo ljudi, ako ne dodje za 10-15 dana i nema naglaska da ce doci, idite preko FF-a. Ako nije nuzno, ne cackajte.
 
Jel uspeo neko da potera Apex ili Nova launcher na Nugatu?

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Pozdrav, zanima me koliko prostora ostaje of onih 16gb fabrickih, posto bi u koristio 2 sim kartice sto znaci da ne mogu da ubacim sd, da li ima dovoljno prostore za nekog prosecnog korisnika, koja aplikacija I po koja slika? I da li dual sim radi ok? Vidim da se niko nije zalio pa kontam da je u redu.

Sent from mTalk
 
Evo kod mene
5313d46ce2a658266b822f9e6c03822f.jpg


Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Screenshot_20170511-100533.png
Od aplikacija FB,Messenger,Whatsapp,Viber,Zedge,UC Browser i jos neke. Nekoliko igrica takodje, ne one od po GB i vise.
250 pesama i oko 600 slika.
 
Stigao Nougat Na MTS-ov telefon.Necu ga još updateovati dok ne vidim kako su drugi zadovoljni.
Da li raditi fabrički reset posle updatea ili ne mora?
db867f41325ff69faaec78d4d3275f58.jpg
 
Ne mora, ali je pozeljno posle velikog update-a.
 
@liman Slobodno uradi update. Neces se pokajati. telefon je brzi, cak imam i vise slobornog mesta nego sto sam imao, boje su nekako zivlje i prijatnije za oko.....
 
Sad sam baš malo gledao po netu i vidim da nema problema sa 7.0.Uradiću update čim budem imao vremena.
Zna li neko da li na nougatu radi Gboard Srpska latinica?
 
Uskoro treba da menjam telefon preko paketa pa me interesuje sta da uzmem, tj. ima li nekih bitnijih razlika izmedju Honor 7 lite i P8 lite? Koliko sam pimetio po tehnickim karakteristikama su otpilike isti, slicnih su cena (preko paketa koji budem uzeo), tako da sam suzio izbor na ova dva modela. Vidim da je Honor 7 za 0.2" veci, to mi zapravo ne predstavlja bitnu stavku jer inace ne volim velike telefone (trenutno sam na Lg Spirit 4.7").

Honor 7 lite je 5.2" (sto mi je neki prihvaltjiv maximum) a P8 lite 5".

Inace telefon koristim za osnovne stvari tipa pozivi, mejlovi, viber, whatsup, fb, klasika....nije mi bitno koji pravi bolje fotke, ne igram igrice, bitno mi da je pouzdan i fluidan u radu, da nema bagovanja, cestih restarta i tom slicno...mada koliko sam citao za oba modela ne bi trebalo da ima ovakvih problema.
 
Na p8 lite nećeš dobiti nugat i emui 5.0. Mislim da sam ti pomogao.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno