Šta je novo?

Huawei Honor 7 Lite

Ево ја могу микро рецензију. Пре овог сам имао редми ноте 3 про. Узет је у теленору, оба слота су откључана, ради на LTE 800MHz, само једна картица може 2g/3g/4g друга је искључиво 2g. Једна картица је теленор, а друга телеком и обе користим, блутут је нон стоп укључен јер користим xiomi mi band 1s, бежични је такође нон стоп укључен као и мобилни подаци. Батерија ми изгура до краја дана, останеми око 30% када укључим на пуњач, SOT ми изађе око 5 сати. Телефон је живахан, нема застајкивања, без проблема прелазим из апликације на апликацију. После инсталирања апликација (око 40) остало је око 7 гб простора. Не подржава ОТГ, морао би да се рутује. Екран је добре резолуције, не примећују се пиксели, али су боје мало хладније. Камера је добра, а у односу ма редми је перфектна :) лепе су слике и по дану, а на ноћним нема много шума. За остало питајте, не знам шта још да напишем.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Hvala na informacijama.

Jel H7 ima slow motion video i jel kamera bas drasticno bolja na H7 u odnosu na RN3pro? Da li si i dalje zadovoljan telefonom, ne bi se vracao na RN3pro? Jel vredi H7 tih par desetina evra vise od RN3pro?
 
Да, има успорени снимак. Па јесте боља је баш доста, поготову при слабом осветљењу. Једини разлог што сам прешао је због камере, значи ако ти камера није приоритет онда узми редми. Да не заборавим редми нема и подршку за LTE 800 MHz.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Jedan od razloga sto hocu da zamenim ovog mog dinosaursa je kamera. E sad navikao sam na matoro i sporo, pa ce bilo koji novi telefon verujem biti veliki apgrejd. Znacio bi mi i taj usporeni snimak, cisto da mogu da snimim neki brz proces i da ga vidim usporeno. E sad na kom to nivou uopste moze biti, ne znam, a ne ocekujem nista epohalno. Takodje, Dual sim mi je bitan.

Na sajtu telenora pise da nema NFC, dok na nekim mestima sam procitao da ima, kontam da zavisi od verzije, jel definitivno nema NFC?

Skoknucu ovih dana da ga pogledam iz ruke, da vidim hoce li mi se svideti.
 
Kako vam se cini multitasking na ovom telefonu? Zakljucane su mi Viber, WhatsApp, Chrome i jos par aplikacija medjutim neke od ovih aplikacija ipak ucitava ponovo posle nekog vremena kao da ih ne drzi u memoriji celo vreme (kao da ih posle par sati izbaci iz memorije i ako su zakljucane). Aplikacije sam zakljucao kako preko onog kantancica tako i preko battery aplikacije.
 
Da li neko može da mi pomogne pri odluci oko ovog Honor 7 Lite i Tesle 6.2 modela koji je bolja kupovina?
Nisam neki poznavalac pa bolje da pitam nekog ko se možda bolje razume.
 
Supruga ima jedan problem sa Viber om na ovom telefonu. Što je najgrđe, problem nije postojao od početka. Viberu ne rade notifikacije. Sve dok ne uđe u app i u konverzaciju, nove poruke ne stižu. Whatzapp s druge strane radi normalno. A zaključao sam Viber i u memoriji i u Power drain opcijama. Ima oko 700Mb slobodno rama

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Tesla ima 3gb rama i 32gb memorije.

Ram ne verujem da znaci nesto jer sigurno nije bolje optimizovan od Emui-ja, teslu JEDINO u obzir ako ti je internal storage presudna stvar.

Ako nije, bez ikakvog razmisljanja Honor(Huawei).

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kakav crni Tesla 6.2??? :)


Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Pošto ste me ubedili da izbacim Teslu,naišao sam na još dva modela pored Honor 7 Lite,koja su mi zanimljiva pa ako može opet neki savet.
To su: ASUS ZenFone 3 Max ZC520TL,ASUS ZenFone Max ZC550KL i Honor 7 Lite. Po karakteristikama mi deluju sva tri slično, stim što ASUS ZenFone Max ima slot i za Micro karticu,a ovaj drugi ima otisak prsta koji mi ne znači nešto.
Tako da mi je sad dilema izmedju Honor 7 Lite,ASUS ZenFone 3 Max ZC520TL i ASUS ZenFone Max ZC550KL.
Hvala svima na pomoći.
 
Niko mi nije odgovorio u vezi losijeg multitasking-a pa da dam jos informacija :)

Naime kad sam sa Smart moda prebacio na Performance situacija se samo malko popravila ali i dalje to nije to.

Sta se desava:
1. Uvece koristim Viber, WhatsApp (ili bilo koju drugu aplikaciju), obe zakljucane/zasticene aplikacije (zakljucane preko Task Manager-a - stavljen lock katanac i stavljene u protected preko Phone Manager-a). Prelazak iz jedne u drugu je fluidan bez naknadnog ucitavanja.
2. Ostavljam telefon preko noci upaljen
3. Ujutru na WC-u (po obicaju) procitam vesti na netu, pokusam da se vratim na Viber i WhatsApp, telefon ih ponovo ucitava iako su zakljucane i stoje da rade u Task Manager-u. Nakon ponovnog ucitavanja sve radi kako treba.
4. Ostavljam telefon, spremam se za posao, odlazim na posao i obavljam jutarnji sastanak (prodje ~1.5-2 sata), pokusavam da otvorim Viber, WhatsApp on ih ponovo ucitava?!!!

Ispade kad god duze ne koristis neku zakljucanu aplikaciju on je ipak izbaci iz memorije. Ako se aplikacije koriste sta znam na svakih 10-tak minuta one ce biti i dalje u memoriji ali cim ih duze ne koristim telefon ih izbaci. Sa druge strane izgleda da je cela poenta zakljucavanja aplikacija da njihovi procesi budu stalno aktivni a ne sama aplikacija. Procesi od Vibera i WhatsApp-a su stalno aktivni u memoriji (i zato stizu notifikacije) ali glavna aplikacija izgleda ne mora da bude.

Isti problem imaju ljudi i sa P9 Lite...Mnogi ljudi prijavljuju da je kod njih sve ok ali verovatno se aplikacije aktivno koriste sa njihove strane i zato ih telefon drzi u memoriji. Meni isto sve radi ako se cesto dopisujem pa stalno otvaram Viber i WhatsApp ali cim je par sati neaktivan odose iz memorije...
 
Pre dva sata mi je telefon ponudio update na verziju B132. Skidanje nove verzije je trajalo vise od sat vremena ali instalacija je prosla brzo i bez problema.
Da napomenem da je telefon kupljen u Telenoru tako da vlasnici telefona iz Telenora mogu napokon da ocekuju update.
 
Pre dva sata mi je telefon ponudio update na verziju B132. Skidanje nove verzije je trajalo vise od sat vremena ali instalacija je prosla brzo i bez problema.
Da napomenem da je telefon kupljen u Telenoru tako da vlasnici telefona iz Telenora mogu napokon da ocekuju update.

Dobija li se sta?
 
Ono sto sam ja primetio pored par vizuelnih promena (ikona kalendara pokazuje koji je dan pored datuma, malo izmenjen popup koji se pojavljuje kada pojacavas/smanjujes zvuk...) da su mi boje na ekranu malo drugacije (iako nista nisam u podesavanjima za ekran menjao tj ostavio sam na fabrickim podesavanjima). Medjutim ono sto sam primetio da je multitasking bolji tj da se zakljucane aplikacije sad drze u memoriji. Par postova unazad sam opisao problem sa Viberom medjutim sad nakon ovog updata posle cele noci sve je i dalje bilo u momoriji i ujutru sto nije bio slucaj ranije.

To je ono sto sam ja primetio do sad.
 
Mogu i ja da potvrdim za multitasking. Isto juce stigao update, mob iz mts-a. Je li neko odradio root? Koji je najlaksi nacin? Slab nam mob na xda
 
Meni danas stigao update,telefon iz Handyja..sad je mui 4.1.2
 
Da li je neko posle poslednjeg updejta primetio da je i zvuk dosta jaci. Meni na prvom nivou ima jacinu kao ranije na 3.
 
Misliš na zvuk u glavnom zvučniku ili u slušalici? Pitam jer meni nije stigao update još uvek pa ne mogu da uporedim.

NXT-L09
 
Mislim na glavni zvucnik. Cak i zvuk koji se cuje kad pojacavas je promenjen. Ja obicno ostavim na prvom stepenu jacine kad sam na poslu cisto da nacujem notifikacije. Jutro nakon updejta ja ostavio na prvom nivou kao i uvek a ono kad je kasnije stigla poruka a ono kad je zagrmelo gledam sta je ovo koliko sam ja to pojacao a ono na prvom nivou.
 
Planiran je update na Android 7, trenutno je u beta fazi testiranja. Kad tacno dolazi jos se tacno ne zna. Negde sam video roadmap i pisalo je u aprilu ako se ne varam.
 
Ljudi da li znate da li su telefoni iz MTSa zakljucani za mrezu?

Zena moze uzeti Honor 7 lite u MTSu, za mene, ali sam ja u Telenoru
 
Danas izasao zvanican update na Android 7. U pitanju je telefon kupljen u Telenoru. Proverite u Update aplikaciju trebalo bi da vam ponudi verziju B351 od 2.01GB.
 
Nazad
Vrh Dno