Šta je novo?

Huawei Honor 7 Lite

Pegazbre

Slavan
Učlanjen(a)
18.08.2009
Poruke
679
Poena
215
Pozdrav svim vlasnicima ovog telefona. Vidim da ne postoji tema o ovom telefonu pa reko da otovrim jednu gde mozemo da komentarisemo o istom.

Inace telefon se pored na kupujem-prodajem moze naci i u Telenoru i tu je sa ovim novogodisnjim popustima cak jeftiniji nago preko oglasa.

Po specifikacijama je gotovo indetican P9 Lite a sam test aparata i njegove karakteristike mozete naci na benchmark.rs sajtu (http://www.benchmark.rs/artikal/test_honor_7_lite-4189)

5,2" 1080p displej
2GB RAM, 16GB ROM, MicroSD slot (hibridni SIM/MicroSD)
Kirin 650 CPU, Mali-T880MP2 GPU
13 MP + 8 MP kamere
Čitač otisaka prstiju
3000 mAh baterija
Android 6.0, EMUI 4.1 skin

 
Ajde malo da razmrdamo temu... Ima li nekih najava za ovaj model da će dobiti apdejt na Android 7, pošto vidim da će P9l dobiti već u prvom tromesečju iduće godine.

NEM-L21
 
Za sada samo postoji nezvanicne najave da ce doci update i to samo zbog toga sto je hardverski gotovo identican sa P9 lite za koji znamo da dolazi Android 7
 
Moze neki utisak,kako se pokazao u svakodnevnoj upotrebi,kolijo drzi baterija...
 
Meni baterija drži dan, dan ipo u zavisnosti koliko ga maltretiram, a maltretiram ga dosta. Koristim dva SIMa što verovatno i dodatno opterećuje bateriju. Možda mi se malo duže puni, preko dva sata čini mi se. Mate 7 koji ima bateriju većeg kapaciteta mi se puni oko sat ipo. Dobro je što se ne greje skoro uopšte, mada ja igrice ne igram nikad, pa može neko ko ima iskustva sa igricama na ovom telefonu da podeli to sa nama.

NEM-L21
 
Poslednja izmena:
Ja ga uzimam u pon - utorak u hendiju uz mts paket...pa cu videti kako ce se pokazati
 
Ako ne koristite Health aplikaciju (brojanje koraka koje je uzgred prilicno neprecizno) obrisite je posto arci bateriju u pozadini. Kolega na P9 Lite ju je obrisao kad je skontao da mu trosi bateriju.

Inace ja sam dugo koristio Android pa sam nakratko presao na Windows Phone da ga probam (uspeo sam da kupim Lumiu 640 LTE za 29.99$ pa je bilo vredno eksperimenta ) i sad sam ponovo na Androidu sa ovim telefonom i prosto sam odusevljen kako radi (za ovaj cenovni rang.)
 
Kakav je slow motion video na ovom fonu?Pogledao ga malo u telenoru I mislim da cu da ga pazarim

Sent from Dunav
 
Slow motion video je prilično očajan i na mnogo skupljim telefonima a ne na ovom. Inace je telefon apsolutni bestbuy,neces pogresiti.


Sent from my 6S using Tapatalk
 
Ja sam mislio da uzmem P9 lite uskoro, pa vidim da je ovaj mob hardverski gotovo identičan sa njim a jeftiniji skoro 50e u Telenoru.
 
Ja sam mislio da uzmem P9 lite uskoro, pa vidim da je ovaj mob hardverski gotovo identičan sa njim a jeftiniji skoro 50e u Telenoru.

Kad sam vidio karakteristike i procitao par testova i ja sam se odlucio za ovaj model jer mislim da razlika od skoro 50e nije opravdana. P90 Lite pripada 'elitnoj' Huawei liniji telefona, dolazi u lepsem i bogatijem pakovanju, mnogo vise se reklamira i otud i veca cena. Sa druge strane Honor linija telefona je tu da pomrsi konce ostalim igracima na trzistu i da ponudi sto je moguce vise za manje novca, oskudnije pakovanje, manje se reklamira (sem mozda najskupljih modeli iz Honor linije)...

Jedino sto ce mozda ali mozda moze biti prednost P9 Lite modela je sto ce se verovatno vise paznje obracati na ovaj model kad su u pitanju zvanicni (a i nezvanicni) update-i softvera. Kolega na P9 Lite je od kupovine dobio vec par update-a a mi ni jedan :)
 
Ovaj telefon nema LTE800?
 
U spec pise da ima lte800,mogao bi neko od vlasnika da napise neku mini recenziju cisto da nam kaze kakav je fon,kamera,baterija...

Sent from Dunav
 
Dali je iz Telenora sim free na oba slota?

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
 
Ima LTE 800, i jeste SIM free iz Telenora na oba slota.

NEM-L21
 
Ево ја могу микро рецензију. Пре овог сам имао редми ноте 3 про. Узет је у теленору, оба слота су откључана, ради на LTE 800MHz, само једна картица може 2g/3g/4g друга је искључиво 2g. Једна картица је теленор, а друга телеком и обе користим, блутут је нон стоп укључен јер користим xiomi mi band 1s, бежични је такође нон стоп укључен као и мобилни подаци. Батерија ми изгура до краја дана, останеми око 30% када укључим на пуњач, SOT ми изађе око 5 сати. Телефон је живахан, нема застајкивања, без проблема прелазим из апликације на апликацију. После инсталирања апликација (око 40) остало је око 7 гб простора. Не подржава ОТГ, морао би да се рутује. Екран је добре резолуције, не примећују се пиксели, али су боје мало хладније. Камера је добра, а у односу ма редми је перфектна :) лепе су слике и по дану, а на ноћним нема много шума. За остало питајте, не знам шта још да напишем.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Posebno bih pohvalio wifi modul na ovom telefonu, jer iz rutera izvlači maximum. Na prvoj slici je screenshot h7l speedtesta, dok je na drugoj slici njegov veliki brat Mate8. Oba su povezana na isti ruter, protok 50/5

e2d1ba7884377d47a75566c94eedb506.jpg

43cff6c2675d245787400bfcabb10ba3.jpg




NXT-L09
 
Ја сам узео телефон у теленору пре 20-ак дана и нема никаквог апдејта, на њему је 4.1

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Kod mene je ista situacija,iz Telenora je.

Baš fin telefon, koristim oba slota za SIM, ne greje se, ne baguje, fino leži u šaci, baterija drži bolje od svih koje sam koristio

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Jutros gledam pozadinu telefona kroz tanku silikonsku futrolu i skontam da se na jednom mestu onaj metalni deo poklopca malko udubio (3mm pecnik) a na futroli se tacno iznad udubljenja vidi ogrebotina. Nigde mi nije ispadao bice da dok mi je bio u dzepu negde sam se naslonio.
U glavnom negine mi kupovina neke tvrdje/deblje futrole a izgleda da je ovaj metalni deo poklopca jako tanak i neotporan na ostecenja pa obratite paznju.
 
Da li neko ima predlog za kvalitetnu futrolu tj maskicu. Kod nas se mogu samo naci obicne tanke silikonske (koja u mom slucaju nije puno pomogla) ili one na preklop. Gledam neki iPaky na aliju i deluje robusno a sa druge strane elegantno.
 
Ја сам те Ipaky имао на асусовом телефону и није ми се свидело јер се после 15 дана почела скидати боја, узео сам златну, а и телефон је баш био већи са њом, мада је и асус био повећи :). Мени се свидела на алију ова (као шмиргла што изгледа) http://s.aliexpress.com/jQfQZRbm и ова http://s.aliexpress.com/3uM7jeuQ вероватно ћу ову прву плаве боје узети.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Ја сам те Ipaky имао на асусовом телефону и није ми се свидело јер се после 15 дана почела скидати боја, узео сам златну, а и телефон је баш био већи са њом, мада је и асус био повећи :). Мени се свидела на алију ова (као шмиргла што изгледа) http://s.aliexpress.com/jQfQZRbm и ова http://s.aliexpress.com/3uM7jeuQ вероватно ћу ову прву плаве боје узети.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Tu si u pravu za ipaky maskice pocne boja da se skida na coskovima pogotovo na obojenim modelima. Ja sam ipak narucio jedan sivi model, kontam da ce se na njemu najmanje primecivati, deluje mi da je robusnija/deblja od maskice koju si mi preporucio (inace ekstra izgleda ali deluje da je jako tanka). U svakom slucaju prenecemo iskustva ljudima u vezi ove dve maskice kad nam stignu.
 
Jeste probali kameru napolju u dnevnim uslovima?Moze li neko da okaci ovde neki primer?Nesto sam gledao review na gsmareni i deluje mi da je bolja kamera na Honor 7 lite nego na P9 lite.
 
Šta hoćeš da slikam? :) Evo kazi,pa za par minuta kačim

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Slikaj nesto napolju,nesto udaljeno tj da nije bas blizu,bilo sta. :)

Sony Z5 black
 
Da li je neko flešovao ovaj B130 firmver? Planiran danas u toku dana da to uradim, nego nešto sporo ide preuzimanje
e63884e1581d118de2ab9d75babb8ffb.jpg


NXT-L09
 
Zakasnio sam za edit... Flešovao sam ovaj firmver, sve prošlo glatko, sad je na telefonu emui 4.1.2 Javljam utiske i dal ima neke bitne razlike.
d082bb062b89897ad70ea2285bafb3a3.jpg


NXT-L09
 
Nazad
Vrh Dno