Šta je novo?

Koji Hdd?

Bacanje para je sve ispod i iznad 3TB hard.

A ako ne popuniš ni 100GB, generalno ti je bacanje para i komp uopšte.

Ja na telefonu imam 150GB, i ne bi mi smetalo više. Nije da fali, ali ne bi smetalo više. [emoji2]
 
Poslednja izmena:
Ok, ako ti misliš da nije bacanje para 500gb hard platiti 5.500 din umesto 3TB 11.5k.

A ako ti vec ne treba ni 100GB, onda uzmi polovan SSD od 120GB za 4000 kada izleti ovde na forumu.
 
Poslednja izmena:
Čoveku je bacanje para da doplati 500 din za 1TB hard drive umesto 500GB.

Zato sam pomenuo 3TB i zato sam.pomenuo da je za njega bacanje para kupovina računara. Za njega, i svakog drugog koji smatra da je 500 din doplata za 1tb bacanje para.
 
I mene zanima? Uzeo bih nekih 2-3 TB. Vidim da gomila ovih jeftinijjih modela (nevezano sa kapacitetom) ima uzasne ocene na portalima tipa Amazon, Newegg..
Sta uzeti za stotinjak EUR. WD purple, green, blue; Seagate Barracuda, Skyhawk, itd? Brzina mi je nebitna, isključivo me pouzdanost zanima.
 
Pozdrav drugari. Ima li neko iskustvo sa novim wd blue diskovima od 2-3 TB? Mislim pre svega da li je i dalje prisutna pojava da se glave parkiraju svakih 8 sekundi? Treba mi hard za storage pošto imam ssd i još dva stara harda od 500gb i 1 tb, pa sam mislio da ubacim još jedan.
 
To-šiba pred bankrotom

Da se javim posle mesec i nešto dana...

Poručio sam 10.1 Toshiba DT01ACA200 i iako je stojalo na sajtu emmija da je rok isporuke tri dana,
došao je odmah sutra dan...

Nisam instalirao Win 7 na njega već ga isključivo koristim za video igre (Steam, GOG).
U proseku se greje 3-4 stepena više od Seagate HD103SJ (preimenovani Samsung).
Sad da l' to ima veze sa položajem u kućištu, ne znam. Disk je skoro potpuno nečujan u radu
za razliku od HD103SJ koji ore samo tako...

Što se tiče performansi...

HD Tune Pro v5.60
Brzina čitanja

Seagate Barracuda ST1000DM005 (Samsung HD103SJ)
min: 73,5 MB/s
max: 137,4 MB/s
avg: 113,7 MB/s
access time: 13,7 ms
burst rate: 185,9 MB/s
CPU usage: 4,0%

Toshiba DT01ACA200
min: 91,2 MB/s
max: 196,9 MB/s
avg: 153,9 MB/s
access time: 15 ms
burst rate: 225 MB/s
CPU usage: 4,2%

Western Digital Caviar Blue 5000BEVT
min: 36,8 MB/s
max: 82,4 MB/s
avg: 60,2 MB/s
access time: 17,5 ms
burst rate: 169,7 MB/s
CPU usage: 3,8%

Rezultati se slažu sa onim što sam pronalazio na netu.
 
Suzio sam izbor diskova koje bih kupio. Treba mi preporuka koji bi da uzmem. Izbor je između WD blue 2 Tb i novog modela Seagate baracuda compute 2 Tb. Hard mi treba samo za pakovanje filmova i igrica(iso fajlovi).
Mada poslednjih dana razmisljam i o eksternim 2.5 diskovima. Ima jeftini maxtor i toshiba. Wd i transcend su malo skuplji i imaju duzu garanciju. Ne znam koji su pouzdaniji, ovi 2.5 ili 3.5?
Da li bi mozda bio bolji eksterni pa da se ponekad prikaci na komp ili obican hard da radi stalno?
 
Seagate se sa proslom serijom obrukao, valjda je nova serija bolja. Ne sviđa mi se sto ploče nisu od 1 tb. Wd koristi ploče od 1 tb.
 
Da u pravu si. 2 TB isto ima 3 ploče odnosno 6 glava.
 
Preporuka za hard disk , 2 ili 3 TB , sta je trenutno best buy , na hardu bi bio instaliran sistem i koristio bi se za svakodnevni rad , tipa 10-12 sati dnevno rada ?
 
problematična Toshiba DT01ACA200...

Da se javim posle mesec i nešto dana...

Poručio sam 10.1 Toshiba DT01ACA200 i iako je stojalo na sajtu emmija da je rok isporuke tri dana,
došao je odmah sutra dan...

Nisam instalirao Win 7 na njega već ga isključivo koristim za video igre (Steam, GOG).
U proseku se greje 3-4 stepena više od Seagate HD103SJ (preimenovani Samsung).
Sad da l' to ima veze sa položajem u kućištu, ne znam. Disk je skoro potpuno nečujan u radu
za razliku od HD103SJ koji ore samo tako...

Što se tiče performansi...

HD Tune Pro v5.60
Brzina čitanja

Seagate Barracuda ST1000DM005 (Samsung HD103SJ)
min: 73,5 MB/s
max: 137,4 MB/s
avg: 113,7 MB/s
access time: 13,7 ms
burst rate: 185,9 MB/s
CPU usage: 4,0%

Toshiba DT01ACA200
min: 91,2 MB/s
max: 196,9 MB/s
avg: 153,9 MB/s
access time: 15 ms
burst rate: 225 MB/s
CPU usage: 4,2%

Western Digital Caviar Blue 5000BEVT
min: 36,8 MB/s
max: 82,4 MB/s
avg: 60,2 MB/s
access time: 17,5 ms
burst rate: 169,7 MB/s
CPU usage: 3,8%

Rezultati se slažu sa onim što sam pronalazio na netu.
Da podignem temu iz mrtvih pošto je poruka bitna.

Dakle, sa dotičnim diskom sam imao problema. Stalno sam stavljao APM na max, ali se često vraćao na min. Ove godine manje-više stalno.
Onda se u martu počeli pojavljivati mrtvi sektori (HD Sentinel mi radi stalno), zdravlje je palo na 80% i disk je odbijao da se prebaci na max
APM pa je agresivno palio/gasio glavu.

Zatim su se u maju nastavili pojavljivati mrtvi sektori i zdravlje pada na ~55%. U junu je krenulo ponovo na dole i početkom meseca pada
na 20%. I jednog jutra samo 0%! Sve sam sačuvao na prastarom Seagate ST1000DM005 (koji je u stvari preimenovani Samsung HD10SJ).
Win 7 je stalno izbacivao upozorenje. Prilikom gašenja, OS je radio nekih sta vremena i drljao po disku. Posle restarta se zdravlje vratilo na
~20% i tako bar još dva puta.

Odlučio da reklamiram disk pošto više nije bilo smisla. Zovem korisnički servis Emmmija, kad ono, u stvari je od WW-a. Operater mi tražila serijski
(?). Uglavnom posle potvrde mi rekla da ga odnesem u njihovu prodavnicu. I tako sam 21.6. odneo disk na reklamaciju. Svaka čast za prodavca,
ali primedba poslovođe u zapisniku je bila žalosna, da ne otkucam zlonamerna. I na Vidovdan, dođe meni SMS od WW-a da mi reklamacija nije
prihvaćena „uređaj nije iskazao nesaobraznost, ali smo zbog dobrog korsničkog iskustva isti poslali na dodatno testiranje.“ Nisam mogao
da verujem… 5. jula novi SMS da mi je odobrena zamena. Već sutra dan mi je stigla SMS od somborskog WW-a da mogu preuzeti uređaj.

Dobio sam ponovo Toshibu DT01ACA200 i ovaj put je vidna razlika zato što max APM radi bez problemam kada ga forsiram.
 
Nazad
Vrh Dno