Šta je novo?

Koji Hdd?

Kk, hvala Aco. Ja sam mislio ovo mozda vredi tih 50e, Black Re, kvalitetno, za servere, ovo-ono, ali je ipak novo samo 2000din skuplje, sa garancijom 2god i novijom tehnologijom i verovatno brze...
 
Između ta dva tu Toshibu. To je drugi najbrži 2 TB HDD u Srbiji koliko znam.

I ne treba ti SSD, kao ni meni, ako namestiš Win kako treba.

Ja ću sledeće nedelje kupiti nov hard disk za sistem i Steam, hoću da imam na hardu što više igara instalirano.

Naručiću ovde na Bench šopu Seagate ST2000DM006, ako drugde ne bude jeftiniji. Najbrži disk od 2 TB na tržištu Srbije.
Seagate ima najbrže i najpredvidivije (S.M.A.R.T. radi) diskove.
 
Do 15 dana pravo na odustajanje od ugovora sklopljenog na daljinu ;).

Znam koja mu je brzina i ako bi bio očigledno sporiji, vraćam nazad bez razmišljanja.

Daj mi link za brzinu kod tog modela zbog ploča.
 
Ja sam nedavno uzeo taj Toshiba P300 2TB, hteo sam onaj jeftiniji ali je trebao da se ceka uvoz nedelju dana. Za sada sve ok, nisam testirao brzine jer mi nisu toliko bitne - sluzi za storage.
 
Šta se to dešava sa diskovima po pitanju cena :S:?
ST2000DM006 nestao na Benchu i manje-više kod svih (nije prvi put),
a garant i kod tih nekoliko prodavaca što ga imaju ga "imaju".

Vidim da je poskupeo i DT01ACA200 :crash:...

Do 26-27. ću poručiti, al' mi se sad sve iskomplikovalo.
Na kraju ću izgleda morati tu Toshibu.
 
Sizim zbog nedostatka prostora jer mi je dosta stvari razbacano po racunaru/laptopu/eksternom hardu od foto/video materijala, te imam dosta duplikata pa mislim da uzmem jos jedan hard disk i da konacno sredim sve datoteke koje imam i da nepotrebne obrisem. Ono oko cega se premisljam jeste da li da mozda jurim Western Digital od 1TB ili 2TB Blue ili Black varijantu, ili mozda da jurim neki SSHD od 1TB?

Planiram da prebacim SSD iz laptopa u racunar i da njega nacinim sistemskom particijom sa potrebnim aplikacijama za rad i da ga koristim za smestaj podataka sa kojima bih radio, drugi hard disk bih uredio za smestaj raznih podataka, treci za smestaj i rad foto/video materijala.

Trenutno imam u racunaru 1TB WD Blue, 1TB WD Green, eksterni hard koristim hard disk od laptopa Toshiba 750GB i Patriot SSD od 240GB u laptopu.

Opet gledam, mozda mi je bolje da uzmem samo hdd i sacuvam novca koliko toliko za SSD ako mi opet bude trebalo da uzmem, nego da sada mozda dajem vise novca npr. za WD sshd. Inace, video sam da je Seagateizbacio novu seriju sshd-a FireCuda koja jos nije prisutna na nasem trzistu... Mada opet, vise sam WD fanboy jer su me oni odlicno sluzili do sada.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam na kraju od 2TB WD20EZRZ. Sad da sredim sve fajlove i datoteke.
 
Još nisam poručio HDD...

Kupio bih Toshibu DT01ACA200, to je bivši Hitachi, međutim džabe što ima dve ploče i četiri
glave kad se žale da crkava.

U ponedeljak ću poručiti, pa kud puklo da puklo. Biće samo za sistem i igre.
 
Koji bi bio najpouzdaniji interni HDD od 4GB za cuvanje velike kolicine fotografija i video materijala? Za backup vec koristim nekoliko externih Transcend USB 3.0 diskova od 1GB.
 
Nazad
Vrh Dno