Šta je novo?

Asus VW223D 22'' - problemi u radu

Quepa

Poštovan
Učlanjen(a)
13.12.2016
Poruke
2
Poena
51
Do skoro je radio u potpunosti ispravno, dok skoro nije prestao da se pali. Tada je problem bio sledeći - dok je kompjuter isključen lampica monitora blinka regularno, kad upalim kompjuter lampica na momenat zasvetli, monitor kao da zasvetli na pet sekundi, ali bez slike ili bilo kakve boje, i odmah se ugasi.

Međutim, danas kad sam pokušao da proverim da li se situacija promenila shvatih da monitor uopšte više ne reaguje ni na jedno dugme - crn ekran, crna lampica.

Važno je napomenuti da se poslednjih dana dok je radio povremeno čulo tiho pištanje iz monitora, a sad kad uopšte ne radi pištanje je neprekidno dokle god je monitor uključen u struju.

Zanima me da li neko već zna koji je kvar u pitanju, ali još više gde bih mogao da odnesem monitor da ga pogledaju?

P.S. Nov sam na forumu, ne zamerite ako nešto nije po propisima. :)

Pozdrav!
 
Odneseš u bilo koji servis monitora ili servis računara u tvom mestu ili okolini, naravno u onaj koji radi besplatno dijagnostifikovanje kvara, proveri pre nego što odneseš.

I izvadi ga iz struje, da se ne bi zadimio.
 
UPDATE: Odneo sam monitor u servis gde su mi rekli da je problem napajanje, i popravili mi za 2000, sad šljaka super. Međutim, čini mi se da su možda zamenjivali lampe, deluje mi osvetljenje slabije mnogo sad nego pre, a pogotovo to mislim jer mi je lik, kad sam odneo monitor, na keca rekao da mu je poznat model i da je čest kvar na njima upravo lampa, te mislim da je možda uzeo moje koje su valjale. Mislim ne znam, generalno sam skeptičan sa servisima u kom nemam "nekog svog", tako da ako vam ne gori nemojte da idete u Canatlantic u BG-u.
 
Nazad
Vrh Dno