Šta je novo?

PowerColor r7 250 OC

chavo

Poštovan
Učlanjen(a)
22.07.2014
Poruke
163
Poena
69
Zanima me da li ova graficka kartica moze da se OC?

Racunar mi ne dozvoljava ulazak u "Evga" program,preko Riva tunera takodje ne mogu,MSI AFTERBURNER mi pokazuje skalu naguranu na MAX podesavanje po defaultu. Postoji li nacin za OC?

Konfiguracija iz Opisa
 
Sa 3gb rama i tim procesorom nisam siguran da imas nekog razloga klokovati grafiku, osim ako nisi ustanovio negde da bas ona pravi bottleneck.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Bottlenecer mi pokazuje da je gpu u pitanju. Moze pomoc kako je OC?
 
pokusaj u afterburneru preko unofficial overclocking mode
 
Sta je "Bottlenecer?"
To jeste relativno slaba karta ali je i star dual core sa 3gb rama.

Grub test:probaj u nekoj igri da smanjis rezoluciju, pa ako ti se poveca fps znatno bice da bottleneckuje graficka. Prati i ram memoriju takodje.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Bottlenecker ja se izvinjavam greska u kucanju... Ne znam druze,meni dolazi do velike varijacije FPS u Counter Strike 1.6 sto je suludo,taj procesor i ta graficka treba da pojedu tu igricu staru 10+ godina... Stara graficka Nvidia geforce 8500GT i Core2duo 5600 su jeli Counter Strike fps bio zakucan 101 bez mrdanja u 5 smoke bombi. Smrdi mi nesto,ova graficka nije losa za slabije igrice u to sam siguran... Plasi me maticna ploca,u zadnje vreme mi se mis u usb portu pali/gasi. Mis je Logitech mx518 gaming. Jednostavno zelim da kloknem graficku da vidim da li mi ona pravi probleme,a Counter Strike igram na 640x480 (navika zbog sitnijih detalja i nisana).

Pokusao sam da podesim unoficial overcloking mode u MSI afterburneru ali nista se nije promenilo.
 
1.Kad si zadnji put menjao sistem?
2.Da li redovno radis update drivera?
3.Koji windows koristis?
4.Koristis steam ?

Meni na integrusi radi odlicno 1.6 , radi i CS:GO ali nije to to...... Ja mislim da je tu softverski problem, ta grafika ima da pojede cs 1.6.
 
Poslednja izmena:
Sistem uradjen pre 2 sata. Najnoviji driver instaliran,koristim Steam,ista prica je i na NON steam....

Meni na staroj grafickoj pecenoj 10x radi kanter kao besan,cudi me da ovde ovo djubre nece da radi... Mora da postoji neka caka
 
Lupao sam dosta glavu... Mislim da sam dosao do resenja,ako neko misli da sam u pravu samo nek mi potvrdi da ne ulazim u trosak ako nisam u pravu. Naime,Maticna je P31-S3G. To je stara maticna cipset P31 mislim da se ne slazu graficka i maticna. Njoj je skoro 10 godina...
 
Update biosa? Ne znam, da li se isto desava i sa drugim igrama ?
 
Meni powercolor r7 360 nije htela da radi na starijoj ploci sa athlonom x4 631.
Taj cpu i grafika i ram su sasvim dovoljni za cs 1.6, na toj rezoluciji bukvalno grafika od 10-15e treba da potera 100 fps na 1.6

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pokusavao sam sa Update biosa,nista se konkretno nije promenilo,a sto se tice drugih igara na League of Legend's mi fps ide do 130 cim udjem u team fight padne na 60-50 i tako varira...
 
To je normalno za lol da bude tako, vise je do cpu-a nego do graficke(bar je tako bilo za mojih 5 godina igranja koje su prestale pre pola god.)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa ne znam je*em li ga,ja sam video par slicnih konfiguracija da su gurale LoL na vecem fps uglavnom nije bilo ovolikih varijacija,ne znam da li se to moze softwerski resiti ili da se batalim ove konfiguracije... Voleo bi da je spasim,prezivela je sodomu i gomoru,draga mi je :D
 
Jel ti smeta ta varijacija vizuelno? I meni na konfi iz potpisa variralo od 90-300+ pa nisam osecao. Smanji shadows i gasi eye candy i slicno i ne bi trebalo da laguje.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Smeta pravi mi velike fps dropove... Isao sam sistemom eliminacije mislim da je maticna jer ne vidim sta bi drugo moglo. Ram memorija nova,SSD star manje od mesec dana,Graficka nova,procesor nov.

Maticna je jedina komponenta koja nije menjana jos od doba 4um racunara,menjao sam kondenzatore na njoj,nekada mi i mis prekida,probao sam mis u drugom racunaru,sljaka odlicno. Verujem da nema nijedan software koji moze sa sigurnoscu da mi potvrdi da je maticna problem,ali bi voleo kad bi bio 100% siguran,a i planiram da se resim ove ddr2 patnje,jer ova grafa i ssd mogu da se iskoriste jos...
 
Za lol i te starije dual core igre pentium g4400 za 7000din nov sa nekom plocom od isto toliko i 4-8gb rama i ima da igras kao kralj dugi niz godina takve igre, kasnije imas i mesta za upgrade na neki i5 ako ti zafali.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Mnogo je 7 hiljada za bilo koji 2 thread procesor. Bacanje para, sto bi se reklo.

Uzeti najjeftiniji Celeron i polako skupljati pare za i3/i5. ;)
 
a za njegovu ploču postoji i veoma jeftina opcija xeona e5xx0 ,
koji je egal sa fm2 quad core athlonima.
 
Ljudi desilo se nesto,sta tacno ne znam,ali racunar mi je poceo raditi normalno nekih sat vremena,fps u League of Legendsu mi je bio 300,Counter Strike 1.6 zakucan fps na max,bio sam srecan kao mali majmun,dok nije doslo do restarta racunara. Nakon toga,sve se vratilo na staru pricu. Ne znam da li igra ulogu sto je kod mene u kuci napon slabiji od 220V (Krece se od 180-200). Primetio sam kako je oslabila sijalica,rr mi se komp,i tada se vratilo sve na staro... Skinuo sam speccy da proverim napone,mada znam da to nije u potpunosti tacan izvor dok ne izmerim multimetrom ali ovo su rezultati speccy-ja.
CPU CORE 1.312 V
MEMORY CONTROLLER 2.112 V
+3.3V 3.008 V
+5V 4.435 V
+12V 12.416 V
-12V -0.192 V
-5V -0.192 V
CMOS BATTERY 3.168 V

Da li napon/napajanje mogu da uticu na rad i performansu racunara? Pitanje je mozda i glupavo,ali razumite me,nisam strucnjak,zato se obracam vama koji znate bolje.
 
naravno da mogu i da utiču.

+5 volti ti je prilično nisko. treba da kupiš novo napajanje, koje u sebi ima potrebne zaštite od previsokog/preniskog napona.

memorija ti radi na previsokom naponu. Ukoliko nisi overklokovao spusti je na 1.85v maksimalno
ili prosto vrati bios na default ("load optimized defaults")

koje napajanje ti je u mašini?
 
Poslednja izmena:
BLUEBERRY PSB520 520W i njega sam njakao vise puta,seckao neke molexe,spajao led trake itd itd... Ne preostaje mi nista nego da testiram,a razmisljam da kupim 500W Raidmax Cobra.
Mislio sam da je to speccy-ja,ali gotovo svi softwerski meraci napona su mi pokazali ili istu,ili u minimalnoj granici razlicit napon za +5v koji ne prelazi 4.450 ni na jednom programu...
 
Spusti na 1.8 da bude vrednost u biosu.
 
Nazad
Vrh Dno