Šta je novo?

Problem sa SBB Cisco modem + TPL Ruter + dani troublesshootinga + vise uredja

G.Pikvik

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2005
Poruke
314
Poena
319
Pozdrav Zajednici,

matorci imaju setup sa SBB Gold paketom, kablovksi internet cisco modem epc3925, tplink wr941nd, i povezanih 2 laptopa, 3 mobilna androida, 2 tableta.
cisco je na 192.168.0.1

Svaki put kad ih posetim imam problem sa konekcijom, i oni sami imaju slicne probleme: internet stalno pada tj povezan si na Wifi mrezu, ali nema internet na nekom od uredjaja, problem samo na jednom uredjaju dok drugi rade ok.

Primer:
1. laptop yoga pro 2, Intel n7260 adapter. Radi wifi super gde god odem, na mom kucnom internetu (nije sbb), menjao 30 mreza u zadhj 6 meseci, radi. Ovde stalno ispada.
2. istovremeno wifi radi na 2 telefona android (s7), drugomm laptopu itd.
3. Poveze yoga pro 2 na Unifi, radi sve ok (sad i pisem preko njega).
4. vratim na kucni wifi, radi minut, pre izgubi, pa uhvati itd.

Prethodna 2 dana sam potrosio oko 20h bez preterivanja pokusavajuci da skontam, i pun krug na pocetak se vratim, zato i pisem..

a) cisco povezan na sbb kablom, wifi mu je disabled (sbb preporuka).
b) LAN do tp linka rutera
c) 5-6 uredjaja povezano na ruter istvremeno, i uvek neki ispada, ali eto danas 90% Yoga 2 ispada.
d) npr na mom S7 nijednom nije pao internet, on je uvek povezan i radi 37mbits (dok Yoga2 max ide 17mbits na speedtest) Drugi laptop isto ide 30bmbits

Radio sam update drivera na svim uredjajima, refresh u device manageru, Static IP na Yoga2, na drugom laptopu, menjao na samo 20Hz wifi, nista ne menja, i dalje radi neko vreme pa onda iako povezan na tplink wifi stoji "unidentified network. identyinging network" iako stoji ime kucne mreze.

radio TCP/IP stack reset u cmd:
netsh winsock reset catalog
netsh int ipv4 reset reset.log
netsh int ipv6 reset reset.log

Jedino uz neki reset adaptera se trgne i proradi i tako opet nekad 20 minuta nekad 20 sekundi don ne pokaze limited. I to samo na SBB wifi, kad odem na unifi ili neki drugi wifi sve radi ok.

A istovremeno ostala 4 uredjaja besprekidno na istoj mrezi, radi internet.

Ima li neko ideju? Par screenshotova - kad mi stoji limited network, pa odem na properties da vidim svoju ip adresu ide ona 169.245.129.164 (192.168.0.1 je ruter).

Cak i kad fiksiram na npr 192.168.0.55 stoji u details taj IP ali nema protoka.

DNS sam isto probao automatic, pa googlove servere 8888 i 8844, pa 89 250 1 40 itd, nista ne menja.

SBB bio par puta, kaze sad je sredio, resetovao modem ruter i slicno "trebalo bi da radi" i odu, i onda posle 2h opet zakuca na nekom uredjuaju..

Ocajan sam ljudi pokmagajte ako mozete...

Hvala
 

Prilozi

  • 2016-12-12 (5).png
    2016-12-12 (5).png
    35.7 KB · Pregleda: 303
  • 2016-12-12 (4).png
    2016-12-12 (4).png
    259.5 KB · Pregleda: 373
  • 2016-12-12 (2).png
    2016-12-12 (2).png
    52.4 KB · Pregleda: 229
  • 2016-12-12 (1).png
    2016-12-12 (1).png
    36 KB · Pregleda: 209
  • wifi.jpg
    wifi.jpg
    194.4 KB · Pregleda: 244
Rekao bih da je slaba karika taj TP Link, 5-6 uredjaja prevazilazi njegove mogućnosti...

probao sam i da iskljucim sve uredjaje, sad npr ima samo 3, i dalje dropuje konekciju yoga2...dok sam na unifi radi bez problema..

izludjuje strasno, evo od 8 ujutru danas se ovim bavim!
 
npr kada dropuje vezu a i dalje je na Wifi povezan, stoji da mu je gateway na 192.168.0.50??
 

Prilozi

  • 2016-12-12 (12).png
    2016-12-12 (12).png
    40.1 KB · Pregleda: 171
Mislim da je uzrok problema u Windows 10 na tom racunaru. Ja imam slican problem i jedino resenje je brisanje postojece konekcije, restart racunara i ponovna definicija te konekcije. Desava se povremeno, bez nekog pravila, a pocelo je sa instalacijom W10 na racunar.
Svi ostali uredjaji rade normalno, jedino laptop sa W10 ima problema.

Pozdrav
 
Mislim da je uzrok problema u Windows 10 na tom racunaru. Ja imam slican problem i jedino resenje je brisanje postojece konekcije, restart racunara i ponovna definicija te konekcije. Desava se povremeno, bez nekog pravila, a pocelo je sa instalacijom W10 na racunar.
Svi ostali uredjaji rade normalno, jedino laptop sa W10 ima problema.

Pozdrav

Hvala - nazalost sam i to odradio par puta, plus isti laptop bez problema se kazi i ne pada na moju kucnu wifi mrezu i po hotelima itd..
 
Ne izgleda kao da je do win 10, ovde kaže:
c) 5-6 uredjaja povezano na ruter istvremeno, i uvek neki ispada, ali eto danas 90% Yoga 2 ispada.

Resetuj sve uredjaje (ne restart, već reset) pa ako je stvarno sve ok sa strane operatera tada je do nekog od uredjaja, eventualno do gužve u etru.
 
Ne izgleda kao da je do win 10, ovde kaže:


Resetuj sve uredjaje (ne restart, već reset) pa ako je stvarno sve ok sa strane operatera tada je do nekog od uredjaja, eventualno do gužve u etru.

resetovao sam cisco i tplink 100 puta vec nije do toga naravno. a restartovao sam laptope i tablete mobilne (mislim da je suludo da radim factory reset i win10 reinstall na 5 uredjaja zbog sbb, sumnjam da je to resenje a svakako kazem na drugim wifi mrezama nemam tih problema).

jedino, ne preterano inteligentno, resenje ostaje da kupim novi ruter........ima li koji predlog, da je jak domet , na sprat itd? mada mi to deluje kao da kucam ekser u drvo maljem.
 
Kako si podesio taj TP-Link da ti radi kao hotspot? Ja sam juče uveo SBB i dobio sam Cisco epc3928s. Do sada sam imao MTS adsl i na njega prikačen D-Link dir 615 kao hotspot i sve je radilo dobro. Kada sam Dlink zakačio na SBB-ov Cisco, nema komunikacije između uređaja.
 
Ne znam da li si resio problem ali koliko vidim taj wireless chip na yoga pro 2 je ujedno i Bluetooth chip. Imao sam takvih problema sa Atheros ruterima, nece da rade sve dok ne iskljucis bluetooth opciju na klijentu, znaci negde u properties od wireless adaptera na yoga laptopu nadji bluetooth pa stavi disabled.
 
Poslednja izmena:
ajde da uradimo drugaciji troubleshoot:

kazes da:
imas wan gateway - sbb modem
tvoj ruter - tplink
6 hostova (nije bitno, ni koji su ni sta su)

1)daj screenshotove rutera, podesavanja
2) batali dodeljivanje staticke adrese sa strane hosta (uredjaja telefona), to se radi na strani rutera
3) kako ruter uzima adresu od sbb -a? a kako ruter dodeljuje hostovima adrese? da li je to klasicni nat?
4) dns isto ne podesavaj na hostovima, nego na ruteru.

Od svega toga, molim te, screenshotuj sve stranice na tvom ruteru (ne bas sve, ali vezano za dhcp, za dns itd)

Mali info: uredjaju na mikrotiku, su ispadali nakon 5 minuta, pogotovo iphone. Ispostavilo se da key update za wifi je bio podesen, a da to uredjaj nije podrzavao. Lek je bio da se key update stavi na 0, tako to da ne radi. To tplink podrzava.
 
Imao sam slicnih problema kao original poster.
Prvo da kazem da se slabo razumem u mreze i stvari oko toga. Ja sam na SBB kablovskom i do skoro sam imao neki njihov modem (bez rutera) i svoj wifi ruter i sve je radilo lepo.
Onda kad smo se prebacili na duo silver paket pre 2 meseca uzeli su taj stari njihov modem i umesto njega mi postavili cisco epc3928s (na kome nigde ne pise cisco nego technicolor, ne znam zasto). Uglavnom taj cisco ima u sebi modem i ruter sa wi-fi koji je enabled.

E sad ne znam zasto ali tehnicar mi je preko LAN kabla povezao cisco ruter sa mojim starim WiFi ruterom koji je TP-Link (model WR1043ND sa tri antene, kupljen pre 6 godina, trazio sam tad neki kvalitetniji ruter i uzeo taj za ~50e). Kada je ovo sve odradjeno svi moji uredjaji u kuci (2 laptopa, nekoliko telefona...) su se kacili na moj stari ruter kao i pre ali sada je bilo dosta problema... Nekad ne mogu da se nakace, nekad se nakace ali nema internet, nekad ima internet ali je sve uzasno sporo, nekad ucita web stranicu u smislu HTML-a ali slike stoje neucitane itd... Malo sam pokusao da se zezam oko podesavanja, da iskljucim NAT na mom ruteru itd ali nista nije pomoglo... Sve u svemu problem sam resio tako sto sam potpuno izbacio moj stari ruter iz price a ovaj njihov nazvao po imenu mog starog i stavio istu sifru kao na starom. Svi uredjaji se sad kace na novi ruter koji ima SSID i sifru starog i sve radi kako treba. Moj stari ruter sam spakovao u kutiju i ne koristim ga trenutno. E sad ne znam dal je ovo optimalno resenje i da li je tehnicar imao nesto drugo na umu kad je spojio cisco sa mojim tp-link ali kao sto rekoh nisam toliko strucan pa neka radi ovako za sad.
 
iskljucio sam bluetooth, stavio wired keyboard na jedan racunar (drugi doduse ima i dalje wireless keyboard i mouse) i dalje pada veza, javlaj se zuti usklicnik i poruka "no internet access"...tek troulbleshoot i resent adaptera pokrene..

probacu da uzmem novi ruter jer cini mise da je to resilo problem Miltanu?
Ima li neko predlog za dobar ruter, 2 sprata kuca, debeli zidovi od betona..

hvala
 
Ja da sad uzimam ruter to bi bio Asus Archer C7
 
Nazad
Vrh Dno