Šta je novo?

Pitanje u vezi grafike procesora : Intel i5 6500 - HD 530

Genius99

Poštovan
Učlanjen(a)
11.09.2016
Poruke
63
Poena
59
Pozdrav svima, imam procesor Intel i5 6500 trenutno koristim njegovu grafiku integrisanu HD 530, pokusao sam da igram neke igre na Low podesavanjima, ali grafika jako secka, ne moze da se igra normalno :wall:


Da li bih dobio bolje performanse u igrama, ako stavim dve memorije : 2X 8GB DDR4 u Dual channel ?

Trenutno imam samo jedan ram : (8Gb DDR4 Hyper X Fury 2133) da li da kupim i dodam jos jedan? Ako bih to pomoglo da mogu da igram ''normalno'' igre tipa : Mafia 3, Battlefield 1, Call of Duty.. itd


Unapred hvala na pomoci.

:wave:
 
Integrisana moze da potera lol i mozda wow na low podesavanjima na full hd rezoluciji. To sto si ti naveo su malo(vise) zahtevnije igre.

Sad koja ti treba da bi igrao normalno, zavisi od tvog normalno.
Neka hijerarhija:

Sa r9 270x mozes da igras na 55-60 fps komotno, upravo sam gledao klip na yt koji to dokazuje.
Ona polovna treba da bude za 90-100e maximum.

R9 280x je dosta jaca ali zahteva i jace napajanje za nju max 100-120e.

R9 380x 150-160e polovna ili nova sa garancijom.

Rx 470 4gb 220-230e nereferentna nova za odlicno full hd igranje.

Preko toga jedino gtx 1060 6gb ili rx 480 4/8gb.
Trenutno u E*** rx 480 8gb sapphire za 300e dobar buy.
Za slican novac ima i gtx 1060 6gb pa citaj po netu i informisi se koju od te 2.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Negde sam bio procitao, da dve memorije u dual channelu daju bolje performanse na integrisanoj grafici, mislio sam ako je zaista tako, da kupim jos jedan ram i da se malo igram dok ne skupim novca za Gtx 1050ti 4gb. (sa domacom garancijom)

Budzet je : 15.000din. :( Pitao sam u W**W** nude mi sa jednim ventilatorom Rx 460 2Gb powercolor ?

Da li se isplati nju kupiti ili Asus Gtx 950 2Gb, na oglasima sam je nasao za 15000din sa domacom garancijom?

Update:

I ako sam mislio, da kupim od madjara Gtx 1050 2Gb, odustao sam od te avanture, zbog iskustava drugih clanova sa foruma, oko reklamacije.


Iskljucivo bih kupio sa domacom garancijom grafiku.
 
Poslednja izmena:
imaš ovde na oglasima r9 380 za 130e, to bi ti bilo najbolje. odlična karta puno bolja od 460 / 950...
 
Negde sam bio procitao, da dve memorije u dual channelu daju bolje performanse na integrisanoj grafici, mislio sam ako je zaista tako, da kupim jos jedan ram i da se malo igram
Daju, ali ne toliko koliko si mislio. Možeš i sa integrisanom lepo da se naigraš, ali samo manje grafički zahtevne igre dolaze u obzir
 
Bice ih i sa domacom. Samo budi strpljiv.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rx 460 ne vredi placati 15 000, osim ako nemas neku drugu opciju, a Boga mi ni za 950 ne bih dao 15k jer ih r9 280x sije uzduz i popreko a moze se naci za 120-130e.

I r9 380 2gb polovna pod garancijom domacom bi trebalo da bude za taj novac koji je opet bolja od rx 460 i gtx 950.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dual Channel значи доста код било које интегрисане графичке, па и код HD 530 :)
[YOUTUBE]QM6LuMyaAHo&t=105s[/YOUTUBE]
Касније у видеу баш показује колика је разлика.
 
Nisam siguran sto se tice kupovine, polovne neke od R9-tke jer su uglavnom sve iz rudnika.

Praticu oglase u narednim danima, mozda naleti neka dobra ponuda.

Hvala svima na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu, imam isti procesor i za koji dan ću sklopiti nov PC sa integrisanom grafikom (zasad). Na integruši bi igrao igre tipa Tropico 5, Cities Skyline, Civilization 6 i sl., kakve su šanse da ih integruša potera?

Jel jača ta integruša od GTX 570 GS koju trenutno imam u kompu?
 
Poslednja izmena:
Naravno da nije. Cak su i Radeon 7750 i GeForce GTX550Ti bolje u igrama od tih integrisanih.
 
Da ne otvaram novu temu, imam isti procesor i za koji dan ću sklopiti nov PC sa integrisanom grafikom (zasad). Na integruši bi igrao igre tipa Tropico 5, Cities Skyline, Civilization 6 i sl., kakve su šanse da ih integruša potera?

Jel jača ta integruša od GTX 570 GS koju trenutno imam u kompu?

Nije, ta integrusa (HD 530) je nesto slabija od AMD 7750, koja je opet dosta slabija od tog GTX 570. Navedene igre bi trebalo da vuce ta integrusa https://www.youtube.com/watch?v=v7qGM-Y1foU
 
Poslednja izmena:
Evo baš sam pre neki dan sastavio novi rig, i moram priznati da nije ostavio neki utisak, nekako sam očekivao veći skok u performansama.

Što se same grafike tiče, dosta je slabija od GTX 570GS, mada je to bilo i za očekivati. Strategije poput "Tropico 5" i "Cities Skylines" su igrive na LOW podešavanjima u 1080p o zahtevnijim naslovima nema potrebe ni pričati, jer ono što je GTX 570 terao na HIGH sa 50% gpu usage-a, ova grafika se muči da pogoni na LOW podešavanjima, ali dobro ovo je ipak IGP, koji je u odnosu na IGP-e iz perioda kada sam sastavio stari računar čudo, jer se sa HD 530 može odigrati neka aktuelna igra, što sa starim integrisanim karticama nije bilo moguće.
 
apsolutno. ali neophodna je lična provera na licu mesta.
one uglavnom imaju sređene biose koji najmanje opterećuju vrm.

na rudarskim kartama najviše zezaju ventilatori, koje je moguće jeftino kupiti preko aliexpressa ili ebay npr.

druga priča su "podrgrevane" karte (reflow duvaljkom, a ne reball). njih ne treba uzimati ni pod tačkom razno.

reballovane su uglavnom "refurbished" karte koje se ovde prodaju, i one su apsolutno identične sa novim kartama.
 
Poslednja izmena:
Kako da provalimo da li je "podgrevana"? Po ceni? :D
 
po nalepnicama. u 90 posto slučaja se vidi jesu li ili nisu trpele rernu.
 
Ne uzdaj se puno u to, iskusni skidaju nalepnice pre pecenja.
Tako da mozes dobiti podgrejanu kartu a da izgleda kao iz radnje.
 
I posle lepe nove, sveže odštampane, a?

Pij to pivo kokane, i ne drvi ga bez potrebe.
 
Kao prvo lepsi sam od tebe, mislim bio sam, ovaj avatar mi nametnula nacionalna moderacija.
Pivo moze...
 
I treba da budeš lepši. Mlađi si. To tako treba.
Ali mladost ne opravdava besvest.
 
Nazad
Vrh Dno