Šta je novo?

Nestabilna Barton+Asus mashina !!

rayman

Čuven
Učlanjen(a)
21.01.2004
Poruke
25
Poena
604
OK ljudi ajde malo pomoci za zemljaka koga je izdala sreca...
Dakle mashina stara 3 meseca : Barton 2500+ box , asus a7n8x deluxe mobo, 2x256 mb ram kingston ddr 400mhz cl 3, hdd maxtor 80gb / 8mb, svga club3d ati 9600 pro, ostalo nebitno...
desavaju mi se random restarti i to retko u zahtevnijim aplikacijama vec najcesce pri kopiranju fajlova u commanderu ili kad otvaram notepad, znachi boolshhh..
posle recovery-a mi windows daje poruku da je bila greska u:
C:\WINDOWS\Minidump\Mini030604-01.dmp
C:\DOCUME~1\neb0jsa\LOCALS~1\Temp\WER2.tmp.dir00\sysdata.xml

problemi jesu postali ucestaliji kada sam jedan modul 512 skorije zamenio za 2x256 sto bi znacilo da je mozda prob u memoriji,a opet...

u svakom slucaju ako neko zna u cemu je prob ili kako da provalim u cemu je prob, plz odgovorite pre nego sto sam izbacio mashinu kroz prozor...
tnx
 
Ili si "svirnuo" masinu ili je neki od modula neispravan.Stavi masinu na default vrednosti,pa ako se problem ponovi,pokreni neki mem test i ustanovi koji ti modul sabotira normalan rad.
 
pokusaj da promenis mesta memorijama(jammajama)
ako ti to neuspe "format c: /u :type: :angel:
 
Prosle nedelje sam uzimao istu kombinaciju: Barton+ASUS nForce2+2x256Kingston400 i kad sam trazio rekli su mi da to ne uzimam jer kingston u pomenutoj kombinaciji pravi probleme, i rekli da uzmem bilo koju drugu memoriju. Kaze da ne mora da znaci da ce da bude problema, ali cesto su im se zalili. Eto, ja sam izbegao kingston i nemam nikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
probaj da zamenis procesor - cuo sam za slucaj da je bilo oko procesora!!!
poz - javi sta bi...
 
Uzmi ako mozes pozajmi drugu plocu od nekog cisto da vidisda nije do nje ali bih ja u svakom slucaju promenio plocu za epox. Mozda stvarno ta kombinacija ne odgovara. Slican problem sam ja imao sa abit bh7 i celeron na 2,0 win 98 se i sve adi posto nije hteo lepo na xp u raznim varijantama.
 
Ta ploca je totalni promasaj. Posebno u kombinaciji sa Kingstonom, bilo VR bilo HyperX.

Probaj da zamenis memoriju za neku drugu (Samsung, NCP,..) u firmi gde si pazario masinu.
 
rayman je napisao(la):
ostalo nebitno...

Zbog ovoga ti se i moze desiti da se dobro oznojis pre nego sto provalis sta je u pitanju. Dobra je shansa da je u pitanju memorija, kao sto je vecina napisala, ali moze da se desi i da je napajanje u pitanju ( a nisi napisao koje je).
 
Ako je 2*256 hyper-z na 400Mhz,to ne bi trebalo da pravi probleme.Obicni moduli su puno losiji,barem su mi tako svi rekli i to ne samo ovdje.Ja cu uzeti 2*256hyper-z na 400Mhz,sa istim Bartonom i Abit ili Epox plocom i nadam se da ce to da leti kao zmaj:)
 
Mozda je Notax u pravu...

Pod "nebitno" je ostalo nepoznato napajanje a ja sam bas ovih dana resio problem jednog kompa, koji je dosta slabiji od ovog navedenog (A7N8X Deluxe, TBred 2000+, 256DDR400, Ati 9200) i naravno neko budjavo napajanje na kome pise da je do 300W.....

Masina se bez ikakvih zakonitosti restartovala, da li pod opterecenjem ili cisto iz idle moda (masina se uglavnom koristi za slusanje MP3).... ali se to restartovanje manifestovalo mozda 1-2 puta u 2 sata, ali se desavalo i da jedno vreme restartuje svakih 5-10 minuta.....

E sad, vidi chuda..... odneo ja moje chieftec napajanje (420W) i ostavio curicama nedelju dana da se proba..... i od tada ni jednog jedinog restarta.... ovih dana treba da im stigne novo napajanje...

Ne mora da znaci da je u ovome problem, a li napajanje uopste nije "nebitan: faktor.
Ja takodje imam doticnu ASUS-ovu plocu, sa kojom sam veoma zadovoljan i neznam zasto ga dosta njih psulju po forumu, ali je opste poznato da je ova ploca veoma probirljiva sto se tice memorije.

Moj predlog je, provera ili zamena memorije u tvom slucaju (mozda je dovoljno i da ih prekombinujes malo po slotovima i to je znalo kod nekih da resi probleme) i naravno da probas sa jacim ili kvalitetnijim napajanjem (mada nam je nepoznato koje napajanje imas).

Pozdrav
Turbo
:wave:
 
Neko kaze zameni memorij , neko procesor , neko ce da doda "zameni
poshtara"

Kada sistem nestabilno radi , masina se PRVO testira
Koristi MemTest86 , Prime95 ,....
Ono sto je neispravno ce se pokazati , pa onda mozemo da pricamo
o menjanju , rotiranju hardvera

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
taner

imam istu plocu i barton 2600+,2*256 kingston.sve radi savrseno.procitaj uputstvo za plocu i proveri podesavanja u biosu ili reinstaliraj os.nadam se da si ugradio dodatni ventilator ispod napajanja. ploca ima opciju da se gasi u slucaju pregrevanja.jako se greje procesor.kad budes resio problem shvatices da je to dobra masina.proveri napajanje! :banana:
 
Nazad
Vrh Dno