Šta je novo?

OC za i5 4670k??

Otvori još neku temu, za svako pitanje po jednu.

Odgovor na to pitanje možeš svuda po forumu i netu da nađeš... z97, a za hlađenje ti je već odgovoreno
 
Ako ti je ova ploca iz potpisa mislim da ne mozes da klokujes treba ti z87 ili z97 ploca tj. sa tim cipom.
Mnogo toga zavisi kakav ti je primerak cpu koj napon treba da stavis da bi ti bio stabilan i naravno sve zavisi koje hladjenje stavljas itd.
Javice se neko ko se vise razume ali mislim da ces morati plocu da menjas ako planiras da klokujes.


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da se ne isplati menjati plocu i dokupljivati hladjenje samo zbog oc-ja ako go vec u startu nije uradjeno.
Jedino ako naidjes z97 polovnu i povoljnu, inace nista. Ako se pregreva na stock, sto sumnjam da se desava, Lc-cc-120 uzmi nije skup, samo proveri da li ti staje u kuciste.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Hvala, ma ok nije problem i maticnu da promenim samo da znam koju da uzmem i koje hladjenje?:smash: da stavim da bi dobio nesto optimalno jaci OC. :type:
Iskreno gledamo sam da ovaj i5 moze dosta da iznese po raznim forumima ali ono bolje da pitam i ovde.
 
Sto se tice kucista jeste starije ali je full tower chieftech-bx-03-1280x1024.jpg tako da mesta ima i motor od fice da stavim. :smash:
 
A sada sam gledao polovna MSI Z97 GAMING 5 je oko 140e.:mad:
Sto treba da znaci da bolje da pravim novi komp xD i opet pljunemm 140 000 rsd
 
I koliko bi mogao kada bi uzeo tu maticnu i onaj kuer da OC ovaj procesor???:smash::smash::type:
 
Hvala, interesuje me samo jos koju voltazu da stavim za 4.0 ako neko zna taj podatak to bi mi dodatno mnogo znacilo?:smash: I hvala puno na odgovorima.:smoke:
 
I koja je po vasem misljenju bolja maticna MSI Z87-G45 Gaming ili Z97 Gigabyte GA-Z97-HD3???
 
Napon ti niko ne moze reci jer se razlikuju drasticno od primerka procesora. Ako oces da OC, sedi i giljaj.
 
Moja preporuka ti je ako si slab sa lovom da ne diras nista jer ti je i ova konfiguracija odlicna . Neces nesto puno dobiti sa OC , a kostace te stotinak evra pa i vise ..
 
Da ali sa njegovim budžetom oc je teška priča.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Epa ne moze i jare i pare al bez obzira sa nekim boljim kulerom kojih ima po 30+e moze dobiti 300Mhz+ sto se itekako isplati,naravno sve zavisi i od samog primerkaCPU-a,al mogu svi da dobace toliko bez naprezanja.
 
Isplati se za sta tacno? Razlika izmedju i5 na 3.2 ghz i i5 na 3.5 u svakodnevnom radu i u gamingu je koja tacno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad kazemo OC misli se na 4+Ghz,jer tu ima dobrog boosta i ovde pisemo o 4670k koji ide 4+ghz
 
I ova moja lesima od 4670K je dogurala do 4.4ghz uz delid, bez delida do 4.2ghz sa hyper 212+ na min obrtaja, a to je bar 800MHz preko stock frekvencije na sva 4 jezgra. To se u igrama odrazava sa masivnim boostim gde je cpu bound scenario. WoT na primer baca 30FPS vise stock vs oc koja god da je karta, a tek razlika u CS go je nenormalna. Opet napominjema, zavisi koji scenario. Bilo koja z87/z97 ploca sa naponskom koja ima hladnjake na sebi i bar 6 faza ce da izgura vecinu 4670K do 4.4ghz a mozda i vise zavisno od napona koji treba, a imalo je jeftinih i dobrih z87 ploca. Ova Hero VI se prodavala par puta za 80e polovna sa garancijom od jos godinu dana i to domaco.
 
De to procita WAU zivota ti hahahahhaha,procitaj sta sam napisao ili preformulises kako tebi odgovara :D

A za WAU neces cuti od mene ni sa ovim mojim primerkom ;)
 
Poslednja izmena:
Epa ne moze i jare i pare al bez obzira sa nekim boljim kulerom kojih ima po 30+e moze dobiti 300Mhz+ sto se itekako isplati,naravno sve zavisi i od samog primerkaCPU-a,al mogu svi da dobace toliko bez naprezanja.

Dobro nije vau. Eto posta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E tako,kao sto sam naveo to stoji i naravno ko nje zeli da kloka ne mora da ulaze u to prosta stvar,kolega koji je naveo svoj 4670k oce to pa sam shodno tome i naveo neki min culer za OC e ako zeli da se upusti u jace mora da se iskesira dosta
nadam se da je sada sve jasno
 
4670k je sve sem lesine.

Napisao si da je dobitak od 300mhz vau, zato sam te i pitao.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Htedoh reci lesina u smislu overkloka. Ima dosta 4670K koji hoce da idu na 4,5-4,6Ghz uz neki krsten napon do 1,3V, dok mom primerku treba 1,39V za 4,4ghz dok za 4,5Ghz treba bas masnih 1,45V dok je 4,6Ghz apsolutno nestabilno pod bilo kojim okolnostima.
 
E tako,kao sto sam naveo to stoji i naravno ko nje zeli da kloka ne mora da ulaze u to prosta stvar,kolega koji je naveo svoj 4670k oce to pa sam shodno tome i naveo neki min culer za OC e ako zeli da se upusti u jace mora da se iskesira dosta
nadam se da je sada sve jasno
Ne stoji jer su i5 4460 3.2hz i i5 4690k bez kloka 3.5ghz podjednaki u gamingu i normalnoj upotrebi...
Htedoh reci lesina u smislu overkloka. Ima dosta 4670K koji hoce da idu na 4,5-4,6Ghz uz neki krsten napon do 1,3V, dok mom primerku treba 1,39V za 4,4ghz dok za 4,5Ghz treba bas masnih 1,45V dok je 4,6Ghz apsolutno nestabilno pod bilo kojim okolnostima.
Aha, ok, sorry :)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
A ko pise ovde u OC temi o normalnoj upotrebi :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno