Šta je novo?

Problem sa TP-Link ruterom

fox_87

Cenjen
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruke
415
Poena
180
U pitanju je komsijin TP-Link WR841ND, povezan u bridge mod sa prvim TP-Link ruterom, bezicnim putem, sve radilo ok do nekog trenutka. Posle toga je slao wifi signal, ali kada bi pokusao da se konektuje izbacivalo bi mu neku poruku oko autentifikacije. Resetovan je na fabricka podesavanja, uneti parameteri ponovo, sve radilo neko vreme, i sada opet ista situacja. Prvi ruter nije problem, on i dalje radi,povezan na kablovski modem

WR841ND je sada kod mene, kada ga direktno vezem preko lan porta na pc, ne dozvoljava mi pristup adresi koju sam mu dodelio a to je 192.168.1.2 , prvi ruter od koga je primao signal je naravno na adresi 192.168.1.1 , SSID mreze koji sam dodelio i dalje odasilje, tako da nije resetovan. Poruku koju mi izbacuje prilikom win dijagnostike je ova


iz ipconfig /all se vidi da ruter nema default gateway , dhcp server i dns servers




Ja sumnjam da se on nesto gubi, necu da ga resetujem opet pa da radi neko vreme ili ubacujem firmware , ali bih da se konsultujem sa nekim ko malo bolje poznaje ovu materiju pre reklamacije prodavcu

Hvala
 
Poslednja izmena:
Hmmmm. Prvo proveri koje su difoltne ip adrese i jednog i drugog rutera, ako su iste, prvo to promeni
 
Mislim da sam jasno napisao koje su adrese rutera, ovo nema nikakve veze sa prvim ruterom i time sto ne dozvoljava pristup kontrol panelu ovog rutera preko pc-ja
 
A podesio si kod sebe staticku ip adresu na pc-u?
 
Namesteno je na obtain IP automatically
 
iz ipconfig /all se vidi da ruter nema default gateway , dhcp server i dns servers

Ruter nema dhcp tj na disable je, samim tim ne dodeljuje ip adresu clientima, u ovom slucaju tvom racunaru.

Stavi staticka podesavanja - 192.168.1.3
255.255.255.0
192.168.1.2
i probaj :)
 
Nece ni tako. DHCP se iskljucuje na extended ruteru kada se se vezuju u bridge mod,dok je na prvom ukljuceno, i stavi se recimo da ide od 192.168.1.50




Evo kako treba da izgledaju podesavanja kod 2 rutera koja rade kod mene

Prvi




Drugi



Nije mi jasno zasto se ovaj komsijin koji je setovan kao i kod mene pogubi
 
Jel si probao da stavis wds na repeater mode? Aj slikaj mi wireless settings i wireless security sa oba.
 
Evo i ja da se javim sa istim problemom.Kod mene je Pireli modem i vec nekoliko dana svremena na vreme se pojavi isti problem.Mislim da nije do modema vec nesto do telekoma,ali ko ce ga znati.Ja sam proba i sa statickim IP podesavanjima i nema promene.
 
@smkenzyyyy
Ovaj prikaz oba rutera koja vidis su u funkciji kod mene kuci vec godinu dana, i sljakaju bez problema na 3 sprata
Komsija ima neki drugi primarni TP-link mislim da je TL-WR740N ,dok je ovaj drugi isti model kao i kod mene WR841ND

Evo kako to izgleda kod mene







Nije mi jasno sta to moze da bude do podesavanja da radi preko mesec dana i onda odjednom nece, i nervira me to sto ne mogu da mu pristupim sada sa kompa da proverim podesavanja da se ne nesto nije pogubilo ili kojim slucajem da sam ja zeznuo, ako resetujem ponovo opet sam na istom,podesicu ga ,radice i mozda opet prestane
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da pristupim ruteru, ne znam zasto ali kod njega sam ocigledno stavio adrese rutera 192.168.0.1 i 192.168.0.2 , kada sam u windowsu namestio default gateway 192.168.0.2 pristupio sam ruteru.
Kao sto sam i mislio , sve je isto kao i kod mene sto se tice podesavanja drugog rutera. Na prvom i nema sta da se zezne, ukljuci se dhcp, stavi raspon koji je iznad 192.168.0.2 da ne dodje do konflikta, na drugom je to iskljuceno, oba se stave na isti kanal . . .



 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno