Šta je novo?

Kako otkucati na srpskoj tastaturi

dr. Troy

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2016
Poruke
58
Poena
59
Pozdrav dragi moji forumaši.
Pre nekoliko dana sam počeo da koristim tastaturu sa srpskim slovima.
Nigde ne mogu da pronađem uglastu otvorenu [ i zatvorenu zagradu ].
Molim Vas da mi napišete koju kobinaciju dugmadi na tastaturi je potrebno da pritisnem da bih otkucao [ ]
 
Shift, č, alt pa m

Послато са F3211 уз помоћ Тапатока
 
Мислим да нема, али као да је битно, када ти треба секунд (alt+shift) да пребациш на латиницу...
 
Mnogo Vam hvala na odgovorima.
Ako neko zna molim da mi napiše.

Da li postoji alt kod za otkucavanje uglaste zagrade.
Alt kod se odnosi na Alt+0153 te se otkuca ™ a ne znam da li postoji alt kod za uglaste zagrade.
 
Držiš desni alt i slova "F" i "G" za latinicu. Mislim da za ćirilicu ne postoji kombinacija.
Pogledaj ovaj sajt, pravi nalepnice za neke kao ja koji su navikli na srpske tastaure:
stik.sirmium.org

Imaš i pod uputstvima objašnjenje:
НАПОМЕНЕ

* У Windows оперативном систему у ћирилици није могуће куцање свих додатних знакова који се добијају уз помоћ десног Alt тастера тј. у ћирилици је само могуће исписивање знакова: € < >.

** Десни Alt тастер је често на тастатури обележен као AltGr.
 
Desni Alt-gr tj. Alt-gr F i G su za uglaste zagrade. Alt-gr B i N su za vitičaste zagrade.

Inače, pošto živim od programiranja, mrzim qwertz tastature sa našim slovima. Kupujem isključivo US raspored.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@nesa69
@yooyo

Pa mnogo Vam hvala, to je odgovor na moje pitanje.
 
Kod mene je desni ALT onaj ALT GR + F za [ i + G za ]


Edit: Kasno Marko na Kosovo stiže :D vidim da ste već našli odgovore :D
 
Gadafi, mnogo Vam hvala za predlog.
 
Pre nekoliko dana sam počeo da koristim tastaturu sa srpskim slovima.
Nigde ne mogu da pronađem uglastu otvorenu [ i zatvorenu zagradu ].
Zar je moguće da naša tastatura nema nacrtane te znakove? Ja uvek koristim YU tastature i nikada nisam video neku koja nema sve te znakove ucrtane, npr. @ na V, \ na Q, € na E itd.
 
Stvar je u tome što ja koristim tastaturu sa engleskim simbolima, a zbog česte potrebe kucanja slova č, ć, ž, š u podešavanjima operativnog sistema sam podesio srpsku tastaturu kao default.
EOqVYVH.png
 
A; pa reci tako :) Zbunila me ona tvoje rečenica: "Pre nekoliko dana sam počeo da koristim tastaturu sa srpskim slovima." :)
 
Nazad
Vrh Dno