Šta je novo?

HTC U 11

Sa racunara otvara normalno.
 
I sa telefona.

Barem sa iPhone-a.

1c83efa27a2d900100e5942b7717b5e3.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
E ako otvara sa ajfona onda je sve OK [emoji3]
OK je link...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E ako otvara sa ajfona onda je sve OK [emoji3]
OK je link...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Pa cudno mi da otvara meni na telefonu, a njemu nece, zato sam napisao posebno, niko drugi nije komentarisao, pa zato. :D
 
Trajanje baterije iznad ocekivanja, bar u ovom testu (@250 cd/m2, U11 - 9h 3 min, XZP - 8h 15 min, S8+ - 8h, G6 - 6h 9 min)

Odavno PA ne uzimam za ozbiljno ali su ponovo objasnili sa skorom - G6 - 8.7/10, U11 - 8.2/10, bugari su pr$li :)
 
Ma nema od toga ništa, svi flagship telefoni ove godine imaju vrhunske kamere (čekaju se još Pikseli, Note 8, OnePlus 5) i prosečan sot 4-5h ...

Jedino od njih odskače S8+ zbog veće baterije i to je to.
Tako da ko hoće bolju bateriju samo kinezi - Lenovo/Xiaomi!
Svi guraju brzo punjenje i prosečne baterije na flagship uređaje i ne verujem da će se to promeniti u narednom periodu. [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad baš gledam na amazonu, 649$, čak jeftiniji od LG G6....To je naših 70 000 RSD. Više nego povoljno za USA, dok su Evropi dodali 100$, bezveze.
 
@ Danilo

Ma da, potpuno je svejedno da li je u nekom 2017. flagshipu baterija prosecnog kapaciteta i SD821 ili SD835 koji je konacno krsten Qualcomm soc + ocigledno trosi drasticno manje od 808/810 raspada (cpu/gpu i posebno modem/wifi) pa i od 820/821 a donosi i niz ostalih prednosti :)

Sta je to, samo ~3h razlike u wi-fi surf testovima u korist SD835 u odnosu na SD820/821, to je zanemarljivo :)

Jedino od njih odskače S8+ zbog veće baterije i to je to.

Ali ima i najveci ekran (koliko bese ''korisna povrsina'', 5.8''?) dok je baterija 3500 mAh, dakle uklapa se u 2017. flagship prosek (odnos velicine ekrana i kapaciteta baterije) i to je dobro jer sve verzije S8 imaju priblizno brze i stedljive SOC, razlike su daleko manje nego u slucaju S7/E Exynos vs SD :)
 
Poslednja izmena:
Nije baš tako ali ajde ...
S8 i G6 4-5h sot-a, S8+ sat vremena više - to je realnost.

U11 sa 3000mah ima da bude isto do 5h sot-a i to je to...
Ove bugarske arena testove od 8-9-10 sati sot-a okači mačku o rep [emoji3]

Meni ne smeta, pomirio sam se sa takvim baterijama na flagship telefonima odavno.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa nije bas da svi flagship telefoni imaju prosecne baterije. U tu pricu nikako se ne uklapa Xiaomi.
Mi6 se vec pojavio na oglasima, cena negde oko 550€, dakle slicna cena kao G6 trenutno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa i oni na flagship uređajima nemaju najveću bateriju ...
krastavac mora telefon da bude tanak/lep - svi idu na tu kartu [emoji6]

Lenovo P2 - 5100 mah, ali SnapDragon 625 http://www.gsmarena.com/lenovo_p2-8319.php

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemaju u poredjenju sa svojim uredjajima ali u odnosu na konkurenciju imaju itekako. Evo primer G6, 3300 vs 3350 mAh i 5.2' FHD vs 5.7' 2k, racunica je i vise nego jasna. :)
Mi 5S Plus ako se ne varam ima 3800 mAh na 5.7 FHD.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali zato xiaomi redmi note 4 - 4100 mah i štedljivi SnapDragon 625 za smešne pare .

Pa ko voli neka izvoli [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ili jos bolje Mi Max 2 sa 5300 mAh sa S625. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobro to sad izašlo pa zaboravio :D

Povratak na temu:

[YOUTUBE]2b3GpwWjtNM[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije baš tako ali ajde ...
S8 i G6 4-5h sot-a, S8+ sat vremena više - to je realnost.

U11 sa 3000mah ima da bude isto do 5h sot-a i to je to...
Ove bugarske arena testove od 8-9-10 sati sot-a okači mačku o rep

Meni ne smeta, pomirio sam se sa takvim baterijama na flagship telefonima odavno.

A kad LG izbaci V30 ili neki G6 plus sa SD835 onda ce ti to odjednom biti velika prednost i plus (sto i jeste, realno) :)

Bugarski test je samo jedan od prvih pokazatelja da je SD835 mnogo stedljiviji od SD820/21 a drasticno manje trosi od S808/810 koji su na tom polju, izmedju ostalih, osakatili prakticno sve 2015 uredjaje.
Naravno cekamo Bench/Gizmov test, cisto da vidimo koliko koji sajt lazira rezultate :)

Sustina je da je SD835 stvarno odlican soc, bar za sada tako deluje, posebno kada je potrosnja u pitanju sto je kroz nekoliko Snapdragon generacija bila ozbiljna mana. A performanse (cpu/gpu) su odavno vise nego dovoljne, jednostavno se cekalo da modemi/wifi/gps vise ne trose kao ludi pa sada i baterije prosecnog kapaciteta (u odnosu na dijagonalu ekrana) mogu da obezbede autonomiju koja je odusevila u vreme G2, OPO, Z2/3, M8 itd :)

Videces kada izadje V30 (SD835, 100%, kapiram da ce imati slican odnos velicina ekrana-kapacitet u mAh kao G6) da ce korisnici (i sajtovi u testovima) prijavljivati bar 25% duze trajanje baterije od G6 :) A to svakako nije zanemarljivo.
 
Poslednja izmena:
25% bolja baterija [emoji3]
S821 ili 835, bežično punjenje... ništa mi to nije presudno kod kupovine ...

Pa i ovi što imaju U11 nedelju i kusur dana kažu da baterija izgura ceo dan sa 4-5h sot-a što je meni ok [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa nije to situacija kao SD808/S810 ili SD820/821 pa da kazes - ''ajde ko ga ...., sve je to slicno, nema veze koji je soc'' :)

Bezicno punjenje ni mene ne zanima ali mi je SD835 vrh, posle 100 godina qualcomm nije slagao oko najbitnijih karakteristika i poboljsanja, stedljivosti. Ali mora ipak jos par meseci da se pokaze u praksi, za sada je vrh.

Pa i ovi što imaju U11 nedelju i kusur dana kažu da baterija izgura ceo dan sa 4-5h sot-a što je meni ok

To je relativno, sot je odavno izgubio smisao jer svako koristi uredjaj na neki svoj nacin, vecina najcesce u ''kancelarijskim'' uslovima uz umereno osvetljenje displeja i stabilan, pun wi-fi signal :)

I G6 se za sada solidno pokazao (iznad ocekivanja jer ipak je SD821 malo stedljiviji od SD820) i uopste ne sumnjam da bi mi bio dovoljan ovako za prosecan radni dan ali mene zanimaju uredjaji koji mogu da izguraju ceo dan vikendom, kad nisam kuci, kada sam na putu/na planini i u slicnim situacijama. Cisto da ne ostanem bez mogucnosti da obavim poziv, posaljem sms/wa ili proverim nesto na brzinu na kraju takvog dana jer to i jeste sustina telefona :)

Za sada deluje da ce U11 imati solidnu autonomiju za ogromnu vecinu korisnika a to je, uz sve ostale kvalitete, znak da se radi o jednom od najkompletnijih smartfona.

PS

Prema glasinama V30 ce imati jos bolji audio kvalitet od V10/V20, pre svega jer SD835 soc podrzava implementaciju jos boljih DAC i ostalih komponenti bitnih za kvalitet zvuka ;)
 
Poslednja izmena:
Ma i taj zvuk, dac meni nije presudan ...
Evo na 6P stereo zvučnici, samo što pesme nisu pevali po forumu koliko su dobri - meni OK, ništa posebno ili presudno za kupovinu telefona :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa jbga, to je subjektivno. Meni je bitno da fon ima stereo zvucnike napred, sama jacina mi nije toliko bitna (naravno ne valja ni da su tihi) ali mi je bitno da je dinamika i uopste kvalitet zvuka solidan a sama pozicija je idealna za smartfon i landscape upotrebu.

Ipak ono sto ne mogu da razumem je situacija kada neko svesno kupi uredjaj koji je dokazano odlican na polju audio kvaliteta a nece da potrosi vise od 15-20$ na slusalice koje bi znacajno unapredile audio kvalitet ili bolje receno koje bi na pravi nacin ''ispratile'' audio kvalitet samog uredjaja. Dakle ne kritikujem kada neko nema/ne moze da ulozi novac nego kada ima stav ''kupio sam fon sa npr. Sabre DAC-om, dovoljne su mi sluske od 15$'', sve ostalo je bacanje para'' :)

A uopste nije potrebno previse novca.. bukvalno uz malo srece dovoljno je i 60-ak $ (AE, ili 80-100e u srb) za 20x bolje iskustvo od fabrickih ili najjeftinijih kineskih slusalica.

Zato me nervira izbacivanje klasicnog 3.5mm dzeka, jeste da je tu adapter ali samo stvara dodatnu obavezu oko cuvanja i nosenja. Cudi me da je htc napravio takav potez.. mislio sam da ce biti jedni od poslednjih koji ce napustiti to klasicno i najbolje resenje.

V30 ce biti brutalan, samo da opet nesto ne upropaste oko QC/ploca.. da zivim u USA bukvalno ne bih pogledao S8/+ pored V30 (na osnovu ''specs'' iz glasina), oni bar mogu da kupe V seriju i to sa popustima, poklonima.

100+ semplova, U11: https://www.flickr.com/photos/46080780@N02/albums/72157681184763584
 
Poslednja izmena:
Tržište je reklo svoje po tom pitanju, proizvođači su se samo prilagodili i ponudili svoja rešenja...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 


 
Poslednja izmena:
Moguce da U11 ima neki bag pri video snimanju, ovaj lik koristi USA verziju sa 6Gb rama.

 
Jel to uopšte finalni softver na telefonu ?
Mislim da nije retail verzija ?

Nego posle očajnog testa onih neobjektivnih jajara sa phonearene - http://www.phonearena.com/reviews/HTC-U11-Review_id4361 sad krenuli i ostali da pronalaze "mane".

Evo ga i ovaj setio se da je staklo magnet za otiske :D



Kamera - ko šta voli, u principu odlične obe, da nema uporednog prikaza 90% ljudi ne bi primetilo razlike:

 
Poslednja izmena:
mene zanimaju uredjaji koji mogu da izguraju ceo dan vikendom, kad nisam kuci, kada sam na putu/na planini i u slicnim situacijama. Cisto da ne ostanem bez mogucnosti da obavim poziv, posaljem sms/wa ili proverim nesto na brzinu na kraju takvog dana jer to i jeste sustina telefona :)

Pa ovo sigurno nece moci flagship danas, mozda s8+ ali i to je pitanje. Za ovako nesto ti treba kinez sa SD 6xx proc i jedno 1000Mah na tu bateriju od U11. Koliko god ti navijao da ovaj htc to moze nema sanse da se i ostvari. Taj SD moze biti stedljiv koliko god hoce, signal ce ga pojesti jos ako je tu razgovor, osvetljenje na max, slikanje, net.. Tesko da neki flagship moze da izvuce to sto ti trazis :)
 
Poslednja izmena:
Za takve stvari postoji Powerbank. Flagship telefoni novije generacije to nece moci, a ni noviji. Sve se vise ide na FC, a sve manje na kapacitet baterije. Naravno ona prica o super baterijama koje ce se napuniti za par minuta i trajati ceo dan mozda nikada ne dodje, a mozda i dodje za 10 godina.
 
Nazad
Vrh Dno