Šta je novo?

HTC U 11

Sta je Huawei objasnio? :)

Ne znam kako ovo nije vec svima jasno - svaki proizvodjac se trudi da ''zivi'' od prodaje precenjenih flagship uredjaja i cene samo mogu da budu vise.

Objasnili su sa nizom cenom za P10 u odnosu na konkurenciju, da li je stvarno toliko losiji koliko je jeftiniji od S8, G6, XZP...?

A sto se tice drugog dela slazem se ali to moze samo Apple...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa da, P10 je za nekih 50-ak evra jeftiniji od ocekivane cene i to je ok ali zato P10+ kosta isto kao vecina konkurencije, naravno S8/+ su najskuplji ali to je neka druga prica :)
A sto se tice drugog dela slazem se ali to moze samo Apple...

Pa zavisi od trenutka, Apple stalno mlati pare a Samsung takodje moze ''da zivi'' od skupe flagship klase, htc kada posluje u plusu to je zbog prodaje flagship uredjaja a i sony u poslednje vreme zivi od Z/X serije.
Jasno je da ce upravo iz tog razloga vodeci modeli postepeno biti sve skuplji ili ce zadrzati otprilike ovakve cene a i one su prilicno visoke :)
 
Poslednja izmena:
Poenta priče je da je HTC U11 dobar telefon, a presudna će biti cena ...

Ako bude bila blizu S8+ proći će kao 10-a pored S7 Edge.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nece biti blizu S8+ vec S8, ipak ocekujem da ce biti malo jeftiniji od osmice.
A poenta je da konacno postoji uredjaj u rangu Pixela, pa cak i bolji na mnogim poljima, koji ce moci da se kupi sa validnom garancijom u srb a to kako ce proci pored famoznog, prehajpovanog Samsunga.. to je za vecinu ''nas'' apsolutno nebitno :)
 
ne znam koja ce biti U11 cena kod nas ali imajte u vidu da je Galaxy S na nasem trzistu u poslednje 2 generacije (ili sada 3) jako konkurentan sa zvanicnom cenom a ranije nije tako bilo. da kazemo da bude skuplji 60-70e nego u Nemackoj pri lansiranju, dakle ni 10%. s' tim u vezi, ako uvoznici HTC-a ne doteraju cenu kod nas, sve i da napolju bude jeftiniji od S8 ovde vrlo lako moze da se desi da ima istu ako ne i nesto visu cenu.
a sto se tice cena telefona, potpuno se slazem sa hsv.stoned, mogu samo da rastu po 50-100e po generaciji. apple tovari novac u slepere i brodove jer prodaju 200M telefona godisnje sa neto marzom od $200 po telefonu, Samsung zaradi mozda 10i deo toga u sumi. ostali igraju za aplauz sa tribina. s' tim u vezi, kada se bedno zaradjuje cene mogu da idu samo gore, nasuprot situaciji gde se svi maste pa mogu jedni druge da dampuju.
 
Poslednja izmena:
Tako nekako, samo ja mislim da će HTC U11 pre biti bliži cenovno S8+ nego jeftiniji od S8 koji je trenutno na kupujem prodajem 650€ sa dve godine VIP garancije ...

Voleo bih da grešim, ali prilično sam siguran da nije tako.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Alo bre zasto ali zasto prave male telefone.Dajte 158 pa nagore i da bude malo siri od neksusa

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Napokon pravi protivnik Samsungu. Napokon HTC ima odličnu kameru, u nekim situacijama trenutno i najbolju. Šta li će sada hejteri naći da im zamjere? :) Skup? Ne vidim razlog da bude mnogo jeftiniji od S8, niti treba da bude, jer svaki ima svoju prednost. Imajte na umu da je Samsungu jeftinije sklopiti uređaj jer naručuju 100x veće količine komponenti nego npr. htc ili sony, a da ne govorim da veliku većinu rade u svojoj režiji, počev od ekrana, čipseta, senzora i sl.
Ovo bi mogao biti najbolji htc u poslednjih 5 godina, šteta što dizajn nije po mom ukusu jer baš i nisam fan stakla, ali ništa strašno jer su svi prešli na staklo...tako da ovo je vjerovatno moj sledeći telefon.

I da, S8 ima skoro istu veličinu ekrana kao U11, jer ima dijagonalu 5.8" što je skoro recipročno dijagonali U 11 od 5.5" jer je razlika u aspect ratio u korist U 11. Više o tome - https://www.theverge.com/tldr/2017/3/30/15120824/screen-aspect-ratio-mathematics-galaxy-s8-lg-g6
 
Poslednja izmena:
Ma da, kad brojim lovu iz novčanika prvo pomislim na samsung i njihovu nabavnu enu delova, to mi je najbitnija stavka pri odabiru telefona :d
Realno, koga briga za to, niko od nas nije dobrotvorna ustanova, a tek nisu oni, kupujem ono što mi se sviđa i u što se uklapam sa finansijama. Ako odvale cenu sigurno ću pre uzeti S8 nego U11, ma koliko da mi se sviđa U11 i volim HTC, lova je lova, a HTC nikakav marketing ovde, sećam se koliko je bio na oglasu HTC 10 kada sam prodavao, samsung i apple odu isti dan i drže cenu. Možda uz U11 budu neki pokloni za prve kupce preko operatera, e to bi me privukllo definitivno, jer je samsung kod nas isao pilićar za S8.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, zašto bi U11 bio jeftiniji od S8? Koji je tvoj razlog osim što je Samsung više mainstream? Meni je baš fora da ne koristim što svi koriste, ali prošle godine nisam imao izbora i izabrao sam S7, nisam se pokajao, ali da je HTC 10 bio bolja kupovina naravno da bih ga uzeo. Razumijem nekog ko ne prati čitavu smartphone scenu da uzme S8 prije nego U11 zbog Samsung reklama na svakom koraku, ali ne vidim razlog da se mi povinujemo trendovima.
 
Poslednja izmena:
Samtram da ne treba da bude skuplji od S8! Za to nema opravdanja. To nikako, a kako se probija na tržište gde samsung/apple dominiraju, pa i da bude jeftiniji ili da daju neke pokone da privuku kupce. Ti si kupio S7 pre HTC 10, ja sam tri S7E promenio u različitim bojama, i sada imam S7E, a imao sam i HTC 10. Odlično znam koji je bolji i u čemu, kako sam sada na S7E mislim da je sve jasno što se tiče mene, a takođe i tebe, jer si izabrao S7. Kažem, ako volim neku marku to je HTC, upravo zbog zvuka, One M8 sam dugo koristio sa užitkom, ne bi ga ni prodao da je imao skener otiska prsta. Mogu ja da volim HTC do mile volje, na slobodnom trzistu postoje samo ponuda i potraznja, principi žive tamo negde...
 
Poslednja izmena:
Naravno, neće biti skuplji, to je već skoro pa zvanično, biće jeftiniji 50-tak €.
 
Odličan telefon. Nema u njemu ništa jeftinije da bi bio jeftiniji od S8. A sasvim nešto drugo je što pojedinci priželjkuju da "stara" ekipa proizvođača kojim loše ide, napravi telefon iz gornjeg segmenta, a da ga prodaju po ceni srednjeg segmenta.
Sve u svemu U11 nije lošiji od bilo kog telefona iz gornjeg segmenta i to je to. Meni jako lepo izgleda, ali nadam se da će i sa dizajnom 10tke nastaviti, da ga neće zaboraviti.
Voleo bih da iskoriste 10ku, da stave SD660, neko odličan ekran (može i FHD), kamere sa U11, zvučnike sa U11... sve najbolje sa oba modela i normalno da cena bude prihvatljiva.
 
[YOUTUBE]DxWz-AsmdG8[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Htc maalko da doda gas odose svi u ***** to su pokazali sa htc one

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
[YOUTUBE]Qld3SurE5zk[/YOUTUBE]

Nema mnogo zamerki osim što mu predja strana izgleda kao da je iz 2015. god.
USA cenom je zadovoljan što je i očekivano :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
 
[YOUTUBE]5wAh4nDRlTU[/YOUTUBE]

Brljivi azijati, moraš da budeš 18+ da bi gledao ovaj HTC U11 squeeze test [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znam za Telenor da ce oko 15 juna moci da se pazari. Verujem da je isto za sva tri operatera, jer ce biti u ponudi kod svih

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Pitanje je samo kada će izbaciti ponudu... kapiram 1.juna, ali ko će ih znati. Ovde je inače najveći problem i kočnica uvoznik, to se najbolje primetilo prošle godine... valjda su se opametili...
 
 
5d41d9a2fe95513d4ecb49c666ea97d5.jpg
 
Nazad
Vrh Dno