Šta je novo?

HTC U 11

Nisam bas pratio temu ali da li se zna cena? S obzirom da ga hsv hvali ako nije neko dranje uzeo bih ga.
 
Mnogo smara što nema 3.5mm, treba razmišlja čovek da l' je poneo adapter, da l' je prebacio iz jedne jakne u drugu itd.
Najgora 'inovacija' u poslednjih par godina.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Mislim da nije lose resenje da taj adapter uvek drzis prikljucen na slusalice koje koristis, pa ga kontas samo kao produzetak kabla...
 
Bas me zanima kakav je dac u adapteru.. mozda ga vredi uzeti za druge telefone koji imaju usbc a nemaju dobar izlaz

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Svima smeta staklo koje sljajsti, otisci prstiju i dizajn, a velika većina će odmah da ga strpa u neki case i onda sve to gubi smisao. Najbitnije stvari kao što su vrhunska kamera, odličan OS, odličan hardver, softverska podrška padaju u drugi plan.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk

Ja obožavam htc i koristim sve fonove bez case. Samo folija ili staklo za ekran..
Fon je bruka dobar, htc kao htc ali jednostavno ne volim to što nema jack i što šljašti.. Navikao sam da ****** od Samsunga šljašti a ne ovo..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vala jeste, dobra inovacija na telefonu

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Vala jeste, dobra inovacija na telefonu

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ovu funkciju (''audio zoom'') je prvi medj' androide uveo LG sa G2 modelom iz 2013. ali nije bila bas sjajno resena :)
Mislim da i V10/V20 imaju istu funkciju ali kvalitetnije mikrofone od G2.

Ovo na U11 radi iznenadjujuce dobro.
 
Poslednja izmena:
Po mom mišljenju previše dobro ako je ovako u praksi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobre, dobre. Znaci HTC konacno odradio kameru. Jos kad bi ulozili u marketing i eto im dobre prodaje.
 
Ma ebeš marketing nego mene zanima ova ogromna razlika u ceni koju je i autor klipa u komentarima primetio ...

599$ - USA
750€ - EU

Europe definitely the highest price €749 (Inc tax), followed by Canada 899 (before tx), followed by UK £649 (Inc tax), then US $649 (before tax). But these are the prices on respective HTC websites dependent of region. I'm sure over the coming days and weeks it will sell for way less from other reputable sellers in respective countries....

[YOUTUBE]O8raHN5Czys[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Saturn (svapske) cene:

S8+ - 899€
S8 - 799€
U11 - 749€
XZP - 749€
Huawei P10 plus - 749€
G6 - 689€
Huawei P10 - 599€

Slicna situacija je i sirom ostalih evropskih trzista. U odnosu na sve to je ocekivana cena U11.

Mozda u USA plasiraju neku ''osakacenu'' verziju ili jednostavno zele da se probiju na tom velikom trzistu.
 
Poslednja izmena:
Baš me zanima kod nas na KP kolika će biti cena ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
U prvih mesec dana prodaje ce sigurno biti 650e+ po oglasima a posle toga ce dosta dugo drzati cenu iznad 500e, verovatno oko 550e do kraja godine.
HTC 10 sada (posle 12 meseci) kosta oko 450-460e po oglasima, nov/''star 1 dan'', verovatno slican pad cena ocekuje i U11, najbitnije je da padne ispod 500e.
 
Poslednja izmena:
Bas to,eventualno mozda kod operatera bude nesto jeftiniji od s8 i iphone 7 pa tu dodje nekima kao bolja kupovina...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Saturn (svapske) cene:

S8+ - 899€
S8 - 799€
U11 - 749€
XZP - 749€
Huawei P10 plus - 749€
G6 - 689€
Huawei P10 - 599€

Slicna situacija je i sirom ostalih evropskih trzista. U odnosu na sve to je ocekivana cena U11.

Mozda u USA plasiraju neku ''osakacenu'' verziju ili jednostavno zele da se probiju na tom velikom trzistu.

Huawei objasnio, ne znam sta su umislili ostali, posebno ovi sto im prodaja ide katastrofa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta je Huawei objasnio? :)
P10+ kosta kao U11/XZP a kao celina (hardver-softver) je ipak losiji (hardverski malo, softverski malo vise) a nema ni jbni oleophobic premaz preko displeja, P10 je iznenadjujuce jeftiniji od G6 i to je dobar potez mada nikada ne bih dao te pare za smartfon sa kineskim UI a i LG ima veci hdr ekran.

ne znam sta su umislili ostali, posebno ovi sto im prodaja ide katastrofa.

Ne znam kako ovo nije vec svima jasno - svaki proizvodjac se trudi da ''zivi'' od prodaje precenjenih flagship uredjaja i cene samo mogu da budu vise. Iz tog razloga LG prodaje G6 sa 2016. hardverom i novim dizajnim, ekranom, pokusavaju da sto vise zarade po prodatom telefonu. I sony je 2016. zavrsio u plusu verovatno na racun prodaje precenjenih X/XP modela koji su sada 250-300$ po amazonima :d a bili su dosta skuplji na pocetku prodaje.
U prevodu - LG, htc, sony imaju cilj da ostvare profit a do toga ce lakse doci prodajom skupih flagship uredjaja nego obaranjem cena na neisplative iznose. I to je ok ako su uredjaji hardverski-softverski u skladu sa aktuelnom flagship klasom, ko hoce i moze neka ih kupuje po ''full'' cenama, ostali ce se cekati snizenja, pratiti oglase itd.

Sta mislis zasto Apple ima toliki profit vec godinama? Imaju ubedljivo najvisi ASP, sto je i logicno jer prodaju samo premium modele, dok je npr. Samsung u 2016. i pored velikog broja prodatih S7/E ipak imao nizi ASP jer se ipak najbolje prodaju low-mid uredjaji J serije.

Huawei (smartfon divizija) je takodje imao probleme da ostvari profit pa me cudi ovako niska cena za manji P10 dok je P10+ realno tj. ocekivano pozicioniran.
Ne vredi Huawei-u to sto prodaja raste ako ne mogu da ostvare profit, dosta ulazu u marketing i ostalo a ''brojeve'' pumpaju uredjaji srednje i nize klase gde je zarada mala, ovo vazi i za sve ostale poznatije proizvodjace dok ''kinezi'' mogu da profitiraju i na androidima mid-low klase jer dosta manje ulazu u marketing, nove tehnologije, softver itd. a veci deo prodaje ostvare na domacem trzistu ili u okruzenju.

Zato ce flagship uredjaji biti sve skuplji i skuplji ali postepeno :) Jednostavno su postali ''statusni simbol'' i ''potreba'' masovnih potrosaca pa u podsvesti istih visoki izno$i oznacavaju nesto kvalitetno, premium, elitno.
Do pre par godina mislili smo da ce veca konkurencija znaciti i nize cene ali odavno je jasno da od toga nema nista, cak su i Gugl telefoni veoma skupi a evo i za OnePlus 5 se prica da biti najskuplji OP model do sada a zna se kako je startovao prvi OnePlus (''flagship killer'' za 300 i kusur dolara)
 
Poslednja izmena:
Pusti ti saturn.de i ostale pogodne sajtove ...
Ajde da gledamo ono što nas u Srbiji zanima, a to su MTS/VIP/Telenor i Kupujem prodajem!

Trenutno stanje:

750€ je HTC U11 početna cena po EU (nema ga još na KP i kod operatera)

770€ je Samsung S8+ trenutna na kupujem prodajem sa godinu dana garancije (MTS/VIP/Telenor)

535€ je LG G6 trenutna na kupujem prodajem sa godinu dana garancije (VIP)

650€ Huawei P10 Plus trenutna na kupujem prodajem sa 2 godine garancije (MTS/Telenor)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo vas [emoji102]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Vojkan stalker. [emoji14]
Treba sačekati i videti koju su ponudu spremili operateri... Cenim da će biti tu izmedju Samsunga i LG... Možda bliže samsungu :D
 
Posto brisu postove evo opet cu da ti napisem.
Pusti ti saturn.de i ostale pogodne sajtove ...
Ajde da gledamo ono što nas u Srbiji zanima, a to su MTS/VIP/Telenor i Kupujem prodajem!

Nisu to ''pogodni'' sajtovi vec oni na osnovu kojih moze da se odredi i zvanicna cena u srb, tako je bilo i do sada.
Saturn i ostale ''EU'' cene od 749e znace da ce U11 svakako biti skup i u SRB, ocekujem toliko zvanicnu cenu, zato sam i postavio to iznad.

U11 ce po oglasima kostati oko 700e u prvih par nedelja prodaje, posle mesec dana verovatno oko 650e.
G6 ''iz divljine'' (Ugarske) kostaju oko 560e u proseku na KP i to sa ''garancijom'' od 12 meseci a ne sa domacom, validnom garancijom preko vipa kako si ti napisao. Ima G6 divljaka i od 625e, dual sim 650e.

Necu nista dalje pisati, jasno je da U11 sa domacom garancijom vredi i 200e vise od 2016 G6 divljaka sa ''wc garancijom'' :)
 
Poslednja izmena:
Aman bre batalite G6, koji vam je

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pusti ti saturn.de i ostale pogodne sajtove ...
Ajde da gledamo ono što nas u Srbiji zanima, a to su MTS/VIP/Telenor i Kupujem prodajem!

Trenutno stanje:

750€ je HTC U11 početna cena po EU (nema ga još na KP i kod operatera)

770€ je Samsung S8+ trenutna na kupujem prodajem sa godinu dana garancije (MTS/VIP/Telenor)

535€ je LG G6 trenutna na kupujem prodajem sa godinu dana garancije (VIP)

650€ Huawei P10 Plus trenutna na kupujem prodajem sa 2 godine garancije (MTS/Telenor)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Koja objektivnost u postu madre mia. Poredi covek koliko trenutno S8+ kosta koji je izasao prije mjesec dana i zvanicnu i najskuplju cijenu HTC-a.
Kakva ti je to logika, pokusavam da shvatim ali nikako ne ide, uzimas sluzbenu cijenu jednog telefona ( pritom i najskuplju jer ima i jeftinijih opcija ) i poredis sa nekom online 'na divlje' cijenom telefona kojem je naravno pala cijena do sada a opet je i skuplja opcija? Kao prvo sama takva usporedba je krajnje neobjektivna i botovska jer poredis babe i zabe a kao drugo niko nije kriv sto Samsungu pada tako cijena kod divljaka, taj telefon kad hoces od njih da kupis ti je 900e batice. A sad ti mozes i kod Mađara da ga kupis, samo pazi sa garancijom jer ce ti sigurno trebati, jer im je panel displeja jos vise osjetljiv nego S6 i 7, pa linije preko ekrana opet nece biti nesto strano, no ce ti bit KP pun oglasa jeftinijih od U11 ali naravno sa naslovom ' Ocuvan kao nov samo se linija pojavljuje preko ekrana i stiskom na vrh telefona nestane na 6 dana (4, 2, 12 sati, zavisno od duzine upotrebe uredjaja)


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
 
Ja ne znam šta je problem, ono gore su trenutne cene na kupujem prodajem (u zagradi su operateri kod kojih mogu da se kupe telefoni), a kolike će biti videćemo ...
Kad se HTC U11 pojavi na kp i kod operatera ubacićemo i njega, do tada je ono jedina cena u Evropi i ne znam šta ti nije jasno ?

Ovo drugo je smešno komentarisati ...
Samsungu pada cena ?
S7 edge do skora 500€ :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno