Šta je novo?

HTC U 11

Viđu...
Manji mi je problem pouzdan servis nego original baterija.
Posle ove dve godine korišćenja, telefon kao da mi je iz pogona izašao. Ima da bude zapisnik na ulasku, I problem na izlasku ako ne bude egal

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Viđu...
Manji mi je problem pouzdan servis nego original baterija.
Posle ove dve godine korišćenja, telefon kao da mi je iz pogona izašao. Ima da bude zapisnik na ulasku, I problem na izlasku ako ne bude egal

Tako su radili i ovi bench članovi što su bili u Begramu sve se zapisnikom na ulazu, a na izlazu, klati im se ekran, a oni došli da promene npr bateriju.
Mislim da ti je veći problem pouzdan servis nego originalna baterija, pošto isti ti naši benč članovi pričaju o nekim dž baterijama koje su im stavili u telefone. Uostalom nađi ih po temama i pitaj ih.
Velika je šteta što pored sve nesreće kompanije HTC, ovaj glupavi Begram servis u Srbiji pravi još veću štetu brendu, time što svojim neuspešnim popravljanjem telefona, odvraća potencijalne ljubitelje htc telefona od naredne kupovine istog telefona.
Upravo zbog nepouzdanog servisa, ja sam odustala od kupovine HTC u12 plus preko vip-a, jer sam shvatila da plaćam garanciju koju suštinski nemam.
 
Viđu...
Manji mi je problem pouzdan servis nego original baterija.
Posle ove dve godine korišćenja, telefon kao da mi je iz pogona izašao. Ima da bude zapisnik na ulasku, I problem na izlasku ako ne bude egal

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Isto. Fabrika, bez pecke i risa. :D Možda je bolje da ga vozimo ovako, pa koliko izgura, da ne rizikujemo sa servisima kod nas. Skuplja dara nego mera. :d

Na mom baterija drži ok u suštini. nije neka velika razlika, ali se oseća u odnosu na novo kad je bila. Ali ako bih ga vozio još neki duži period, gledao bih da zamenim i ubacim originalnu...
 
Veoma teško može da se nađe original baterija.
 
Kakva je ova U serija sa zvukom u slusalici tokom razgovora u odnosu na M..ako je neko probao oba pa moze da napravi poredjenje? S obzirom da je ova stavka kod proizvodjaca dosla negde na 76 mesto na listi prioriteta, prckao sam malo po netu i nasao da je M9 bio jedan od poslednjih telefona sa izrazito dobrim zvukom tokom razgovora. Njega nisam imao zadovoljstvo da cujem, ali se secam Nokie 5800 (cini mi se) sa nerealnim zvukom. To je bila neka 2010 godina kada je veza mahom isla 2G mrezom..Znaci losija infrastruktura, a bolji kvalitet zvuka.
Nisam siguran da li je to bio neki sistem sa dva zvucnika pod uglom ili sta vec, ali je zvucalo brutalno. Tuzno sto se sad niko i ne trudi da napravi tako nesto.
 
Zvuk sagovornika je na m8,m9,u11 egal, po meni los iskreno, robotizovan, plitak, imao sam sva 3, a i sve modele iza njih. Ako hoces najbolji zvuk u slusalici tokom razgovora tu je samsung no1 i ni jedan drugi mu nije ni blizu. Iphone xs je tu negde ali nije tako snazan zvuk, dok svi ostali slabiji. Evo ja sad nosim mate 20 pro i op 6t i na oba zvuk nije kao kod samsuga dubok,jak,prodoran. Ne znam u12 kakav je nisam razgovarao s njega nikad.
 
S7 edge sam par dana koristio i jeste bio dobar. A8 imao skoro godinu dana i daleko od toga da je bio los, ali nije kao s7. Hvala u svakom slucaju na odgovoru.
 
Ma ljudi ja ne trebam bateriju da menjam, nego ulaz za punjenje.. Sjebao sam ga sam..

I moj je bez sitne ogrebotinice.. Baš baš očuvan..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Kakva je ova U serija sa zvukom u slusalici tokom razgovora u odnosu na M..ako je neko probao oba pa moze da napravi poredjenje?
Pišem iz ličnog iskustva.
Zvuk mi je najbitnija stavka na telefonu na svim autputovima, što podrazumeva i integrisanu slušačlicu jer sam ja još uvek jedna od retkih koja koristi telefon za razgovore. :) To znači i da sam zahtevna sa zvukom.
Imam U11 kojim sam prezadovoljna. Poptpuno, poptuno prezadvoljna! Zvuk je mek, jasan, čist, ima basove, što neretko učini glas sa suprotne strane da zvuči mnogo više sexy nego što jeste... :) a i moj drugome... a i procentualno je retkost na telefonima da integrisana sluška ima fine basove; dosta modela LG-a ima tako fino nijansiran raspon tonova.
Uostalom ovde postoji masa ljudi sa istim telefonom U11 koji ti mogu reći svoje mišljenje.
Zatim, imala sam prilike da čujem U12 life kome je sluška za razgovor sjajna. Kao i desire 12 - isto odlična. To je od U serije. Kažu da je U12+ best of the best. Nisam imala prilike da ga čujem. Ali možeš pitati na temi u12.
Poređenje sa M serijom ne mogu baš tačno napraviti. M9 nikad nisam čula. M8 i M7 jesam i meni su OK, M8 možda bolji (overall, onaj oldtajmer htc baterflaj mi je kroz sećanje bio best što se zvuka u sluški tiče). Meni je U11 bolji zbog mnogo većeg raspona tonova pogotovo prisustva basova (ne sećam se toliko dobro basova na M8 i M7 a nemam ih pri ruci da napravim "alive" poređenje).
Toliko od mene. :)
Btw, razni ljudi, razne ćudi, različito će ti reči, iz ko zna kojih razloga... kao i to da je možda moguće da nas petoro imamo isti modela telefona ali da npr na nekom od aparata sluška nije dobra kao na tuđem... jer ipak, to su samo mašine... kao i veš mašine ili šporeti, 1 model ne radi isto svima :D
 
Poslednja izmena:
Kakva je ova U serija sa zvukom u slusalici tokom razgovora u odnosu na M..

Apropo postavljenog pitanja tj poredjenja M i U serije po pitanju zvuka, poigrala sam se malo sa brojkama sa GSM arene, koje vam prikazujem dole. Uzela sam 3 the best modela M i U serije. Možda su drugi iz serija bolji, to pogledajte sami. Po njima ispada da najbolje zvučnike ima HTC U11 plus, a audio kvalitet HTC U12+. Svakako je U serija bolja od M.
Pogledajte brojke sa gsm arene, procenite sami.


SPEAKERPHONE TEST

Speakerphone test / Voice, dB / Pink noise/ Music, dB / Ringing phone, dB / Overal score
HTC U11+ / 91.5 / 75.4 / 90.5 / Excellent
HTC U12+ (Music) /76.0 / 73.6 / 88.5 / Excellent
HTC U12+ (Theatre) /77.0 / 73.8 / 91.1 / Excellent
HTC U11 (Theater) /69.2 / 72.7 / 78.4 / Very Good
HTC U11 (Music) / 68.7 / 73.0 / 79.1 / Very Good
HTC One (M7) / 69.3 / 66.6 / 75.9 / Good
HTC One M9 / 65.2 / 64.6 / 76.1 / Average
HTC One (M8) / 65.8 / 64.7 / 75.7 / Average

...................

AUDIO QUALITY

Test / Frequency response / Noise level / Dynamic range / THD / IMD + Noise / Stereo crosstalk
HTC U12+ / +0.02, -0.15 / -94.3 / 94.3 / 0.0021 0.0069 / -94.3
HTC U12+ (headphones) / +0.18, -0.13 / -93.7 / 93.6 / 0.0024 0.104 / -52.7
HTC U11+ / +0.03, -0.17 / -93.9 / 93.9 / 0.0066 0.013 / -94.0
HTC U11+ (headphones) / +0.19, -0.06 / -93.1 / 93.1 / 0.012 0.127 / -73.4
HTC U11 / +0.05, -0.11 / -94.1 / 94.1 / 0.0017 0.0067 / -94.5
HTC U11 (headphones attached) / +0.05, -0.02 / -93.7 / 93.8 / 0.0018 0.105 / -53.7
HTC One M9 / +0.02, -0.06 / -94.8 / 93.0 / 0.0049 0.026 / -93.7
HTC One M9 (headphones attached) /+0.03, -0.05 / -93.7 / 92.7 / 0.0082 0.030 / -91.6
HTC One (M8) / +0.04, -0.10 / -95.4 / 93.4 / 0.0012 0.010 / -93.2
HTC One (M8) (headphones attached) / +0.04, -0.08 / -94.9 / 93.9 / 0.0014 0.018 / -79.7
HTC One (M7) / +0.11, -0.14 / -92.4 / 91.2 / 0.0012 0.013 / -92.4
HTC One (M7) (headphones attached) / +0.16, -0.07 / -92.1 / 90.9 / 0.014 0.055 / -70.8
 
Svaka cast. Osvezenje je da se neko za promenu bavi i ovim stvarima, a ne samo jurenjem oblacica na slikama.

Nezgodno je sto kvalitet razgovora ne moze da se testira pre kupovine, a sve ostalo manje, vise moze.

Zvuk sa donjeg zvucnika mi nikada nije bila bitna stavka, jer koliko god da je dobar, slusanje muzike na taj nacin je ili iznudjeno ili besmisleno ako imas slusalice ili kucni sistem.
 
I mene i dalje odlično služi makina, nikakvi tragovi usporavanja i osetnije slabije baterije. Spigen ga čuva odlično, samo je problem što je izgubio vrednost na tržištu i što mi se ne isplati promena dok je u ovakvom stanju.

Biće dobar još bar jednu godinu. Da kucnem u drvo.
 
Ako sljakaju sve stvari koje trebaju svakodnevno (npr e-bank aplikacije), onda ne moras da zuris.
 
I mene i dalje odlično služi makina, nikakvi tragovi usporavanja i osetnije slabije baterije. Spigen ga čuva odlično, samo je problem što je izgubio vrednost na tržištu i što mi se ne isplati promena dok je u ovakvom stanju.

Biće dobar još bar jednu godinu. Da kucnem u drvo.
Takođe spigen čuva baš baš odlično

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
+1 za Spigen, dva puta mi je sačuvao telefon od razbijanja u paramparčad, i to bez ogrebotine, a ne koristim nikakvu posebnu zaštitu za ekran.

U11 je kod mene nekih 16 mjeseci, odavno nisam toliko zadržao neki telefon u svom vlasništvu. Jednom je išao na servis (Begram/Agram) u Zagreb i nisam imao nikakvih zamjerki sa te strane, sem što nešto duže čekao, pošto ga ovdje u BiH ne popravljaju.

Generalno, poprilično sam zadovoljan telefonom, nema nijedne izrazite mane, ali me je već pomalo smorio, i mijenjao bih ga prvenstveno zbog toga.
Međutim, potencijal za prodaju je užasan, iako mu se cijena za manje od godinu dana doslovno prepolovila. Više od pola godine mi stoji na oglasima i malo ko uopšte pita za telefon, tako da je pitanje koliko se isplati prodaja u ovom trenutku. S druge strane, za nekoga ko traži odličan telefon za relativno male pare, a ne smetaju mu veliki bezeli i zastarjeli dizajn, U11 je pravi bang for the buck. Kamera (posebno sa GCam), zvuk, baterija, fluidnost u radu, sve je na flagship nivou.

Što se tiče negativnih strana, osim bezela, istakao bih loše automatsko osvjetljenje, jer često se dešava da ga previše smanji, pa ga okrećem ka izvoru svjetlosti da bi se vratilo u normalu. Ekran je u suštini ok, mada nije među najboljima u klasi. Nisam pronašao način da potpuno ugasim iritantno LED blinkanje za praznu bateriju, jedino što sam uspio je da smanjim taj procenat na <5%. Sense UI je zreo za osvježenje, naročito dialer i SMS app koji su zaglavili tamo negdje u 2012-13. Ažuriranje na Pie debelo kasni i odlaže se do te mjere da je već postalo potpuna lakrdija, i prema nekim najavama, izgleda da ćemo čekati do jeseni, ako se i u međuvremenu nešto dodatno ne iskomplikuje.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Evo je zeni stigao,meni na u12 nema jos
3efa0e183229918aba7baa6b563fc847.jpg


Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
faljen isus
 
I to 1 jul security patch, nice stvarno nice..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Stigao i kod mene. Konacno...
3eafb6cdad07d77951219bca7ed3f187.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Čekamo single sim još...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Treba da uradim hard reset na mom fonu, al me mrzi jer mi je komplikovano.
Zanima me da li treba da žurim sa HR, pre dolaska Pie, jer ne želim da apdejtujem moj fon na Pie. Želim da ostane na Oreu.
Tj pitanje je ako radim HR a Pie je došao, da li će fon automatksi pritom / tokom / posle / hard reseta, da ga sam apdejtuje na Pie ili ne?
I kada se očekuje taj Pie na single sim modelima?
FALA :)
 
Kad očekivati niko ne može da ti kaže, jer eto kao i za dual sim samo se pojavio..

Hard reset nema nikakve veze sa update-om, jer ti tek posle paljenja telefona ga kačiš na podatke/wifi i tek kada full uključiš telefon možeš da potražiš apdejte..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Zbog cega ne zelis da radis update na pie?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Zbog cega ne zelis da radis update na pie?

nemam servis u Srbiji :D
tj.
Da mi ne uništi bateriju. Govori iskustvo raznih korisnika sa prethodnim apdejtovima na drugim tel. Većina second update-ova je dovodila do toga, na većini telefona. mnogi telefoni, kao što već pomenuh, imaju i pristojan servis za zamenu baterije, ali mi ne... I naravno da nije pravilo taj drejn baterije. Zavisi od procesora. Želela bih da sačekam vas korisnike koji žele da apdejtuju, da čujem utiske, pa ako je sve ok, posle jedno 5-6 meseci, može... :)
 
Sve je ok, instalirao odma na dual

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ti si bas temeljna. Za 5-6 meseci pitanje je da li ce raditi uopste :)
Instalirao sam i ja Pie. Sve ok za sad. Ima sitnih zanimljivosti. Baterija ista, nisam uocio nikakve nepravilnosti u radu.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Što kaže moj drug, ne znam da li ću biti živ za 5 meseci, kamoli da li ću isti telefon koristiti [emoji23]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Što kaže moj drug, ne znam da li ću biti živ za 5 meseci, kamoli da li ću isti telefon koristiti [emoji23]
E dragi kolega, to su dve potpuno različite stvari. ;) To da li ćeš biti živ, je zaista problematično pitanje. Medjutim ovo drugo nije. Bio ti živ ili ne, telefon će raditi, ali će biti u tuđim rukama. :D Ti si u prolazu ovde, kao i svi mi. Telefoni su stvari. Oni fizički bolje rade od ljudi; znaš, nemaju tako komplikovan softver kao mi. ;) :D
 
Nazad
Vrh Dno