Šta je novo?

HTC U 11

Odlican je HTC posao obavio, bas su me prijatno iznenadili.
Doduse i U Ultra po mom misljenju uopste nije toliki fail koliko se predstavlja po netu. Baterija je malo diskutabilna na onoliku dijagonalu ali nisu jedini sa tim problemom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bolje su optimizovali softver na Ultri, bolju autonomiju ima od HTC 10. Smatram da HTC U11, uz S835, moze imati samo bolju bateriju. Videcemo :)
 
Baterija ima da bude prosek kao i kod flagship konkurencije ;)
S7 edge je jedino tu odskočio i sada S8+ ...

S8 i G6 4-5h SoT-a i to sa ovim novim baterijama ...
Jednostavno bitno je da bude lep za ostalo je tu brzo punjenje :)
 
Poslednja izmena:
Zavisi sta smatras pod prosekom :)

SD835 se dosta dobro pokazao, za sada. Izgleda da nisu slagali kada su rekli da ce cpu/gpu trositi 25% manje, GPS, modem generalno manje i wi-fi do cak 60% ustede.

HTC U11 ima 3000 mAh i 5.5k 2k ekran. XZP ima 3230 mAh i 5.5k 4k ekran ali jos se ne zna tacno kada sve prebacuje u 4k rezoluciju, zna se da je to za pregled multimedije ali neki pominju i surf.

Sad treba uporediti razliku izmedju trajanja baterija S820 uredjaja i SD835, jasno je da je SD835 dosta stedljiviji :) (npr. uporediti rezultat XZ vs XZP)

wi-fi surf test@250 cd/m2

DFVjRp6.jpg


Ocekujem laganih 8h u ovom testu za U11, dakle vrlo lako moze da ima sasvim solidnu ili cak odlicnu autonomiju u praksi, jednostavno SD835 za sada deluje kao konacno ''krsten'' SD SOC.

Naravno svi oni su mogli da ugrade bar po 500 mAh vece baterije ali ocigledno nece.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Kombinacija Hyperblack Titanium folija i Titanium za htc logo, U Ultra htc :)

Moze to verovatno i bolje ali sam na brzinu ''odradio''. Samo treba sacekati one popuste kada ovakav mod moze da kosta i ispod 10$.
Npr ovako za plavi model itd itd :D
10ded5e476c25e8d21a2c7ce1fdb3745.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
U telenor treba da stigne do 15 juna

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Ja samo samo skeptik da li ce ovaj externi DAC da radi svoj posao bar kao M8, ne mora bolje jer mi treba ovaj 3.5mm
 
^ To i mene zanima, stvarno je bedak sto su i oni resili da pune dzepove Apple-u na ovaj nacin a nas da uskrate za provereno resenje - 3.5mm dzek.

@ Zile995

Ovo je iznenadjujuce glasno i odlicno s obzirom da uredjaj ima IP67 zastitu.
Meni ta jacina zvuka i nije toliko bitna kao kvalitet, pozicija zvucnika, pa ni sa Z2 nisam doziveo da propustim poziv a pri pregledu klipova itd u ''sobnim uslovima'' nikada ne pojacavam preko 70% jer je i to preglasno za normalno slusanje u okruzenju koje nije bucno. Dinamika zvuka U11 je vrh, bar prema primerima koje smo do sada culi.

Treba procitati info o U11 sa htc sajta (koji iz nekog razloga zakuca cpu na 99-100%, waterfox, jedva sam otkucao ovaj post) i sta sve obecavaju:

HTC U11 packs a punch with the newest Qualcomm 835 Snapdragon with the first 10 nanometer mobile processor. This translates to a blazing fast and impressively smooth performance, our fastest processing speed, and the benefit of a longer battery life. You also get 25% faster graphics than the HTC 10, with 35% or 3 hours more video playback, 30% or 8 hours more music playback and 43% or 3.5 hours longer web browsing time via LTE network. Every HTC U11 comes with this same performance no matter where you are in the world.

BoomSound™ Hi-Fi edition speakers got an upgrade too. We’ve improved our speaker design to deliver 100% more loudness and 150% improvement in Dynamic Range Audio. On top, the tweeter now offers an acoustic chamber that allows the highs and mids to sound richer. While below, the woofer sports a new speaker and improved magnetic circuit design for louder, clearer and appreciably deeper bass tones. The result? A natural soundscape with exceptional audio detail.

Strasan uredjaj :)

@Nikola1994

Moze i ovako ali bi bilo bolje da je plava malo tamnija :D
 
Poslednja izmena:
^ To i mene zanima, stvarno je bedak sto su i oni resili da pune dzepove Apple-u na ovaj nacin a nas da uskrate za provereno resenje - 3.5mm dzek.

@ Zile995

Ovo je iznenadjujuce glasno i odlicno s obzirom da uredjaj ima IP67 zastitu.
Meni ta jacina zvuka i nije toliko bitna kao kvalitet, pozicija zvucnika, pa ni sa Z2 nisam doziveo da propustim poziv a pri pregledu klipova itd u ''sobnim uslovima'' nikada ne pojacavam preko 70% jer je i to preglasno za normalno slusanje u okruzenju koje nije bucno. Dinamika zvuka U11 je vrh, bar prema primerima koje smo do sada culi.

Treba procitati info o U11 sa htc sajta (koji iz nekog razloga zakuca cpu na 99-100%, waterfox, jedva sam otkucao ovaj post) i sta sve obecavaju:

HTC U11 packs a punch with the newest Qualcomm 835 Snapdragon with the first 10 nanometer mobile processor. This translates to a blazing fast and impressively smooth performance, our fastest processing speed, and the benefit of a longer battery life. You also get 25% faster graphics than the HTC 10, with 35% or 3 hours more video playback, 30% or 8 hours more music playback and 43% or 3.5 hours longer web browsing time via LTE network. Every HTC U11 comes with this same performance no matter where you are in the world.



Strasan uredjaj :)

@Nikola1994

Moze i ovako ali bi bilo bolje da je plava malo tamnija :D
Pa sto bi oni punili time dzep Apple-u? Pa nije valjda apple patentirao i "izbacivanje 3.5 mm dzeka"? [emoji3]
 
Poslednja izmena:
Nisam gledao klip do kraja, ali ono o cemu je krenuo da prica odnosi se na proizvodjace slusalica, prenosivih punjaca i dr. koji zele da koriste lightning konektor (apple-ov patent) i da onda neki procenat od prodaje ide njima. Usb c nema nikakve veze sa apple, tako da nema nikakvog razloga da im neko placa jer pravi dodatke sa usb c konektorom.
 
Da, poprilicno glasno sa IP67 zastitom. Kako su to uspeli, stvarno ne znam.

Cekam od tog lika HTC U11 Teardown :) Nadam se da nisu komplikovali i da ga je lakse popraviti.
 
Mene malo brine kako bi se ponasao usb ulaz posle godinu dana korišćenja,ja npr sluske mnogo koristim stalno ih vadim i ubacujem,plus punjenje,verovatno bih deset puta dnevno drndao po tom ulazu. Ne znam da li bi se rasklimalo to posle lupam godinu dana,da li bi kontakt i dalje bio dobar itd..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izuzetnog je kvaliteta USB-C. Ja ga koristim na HTC 10 oko godinu dana i odusevljen sam, pravi step-up u odnosu na sve pre.
 
I najbolje je od svega sto kako god okrenes punjac ubacices ga. Prije na prethodne modele nikad iz prve nisam mogao da stavim punjac.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Realno šanse su 50/50, a u realnosti kod mene je bio slučaj 90/10 :D sve mi se vise svidja ovaj U11, samo ta baterija, morali su nedje da zakinu

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Tu svi zakidaju tako da ti nije problem ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da ali opet postoji razlika u trajanju baterije izmedju uredjaja koje je neki proizvodjac zakinuo i za kapacitet baterije i za SOC i onih koji takodje imaju bateriju prosecnog kapaciteta ali i najnoviji SD/Exynos :)

Razlika uopste nije mala, S8/+, XZP i U11 imaju za oko 2h duzu autonomiju u wi-fi surf testovima @ 250cd/m2 u odnosu na G6 (kacio sam vec SS, za U11 se ceka ali to je to otprilike), pored toga SD835 i Exynos iz S8/+ trose manje na svim ostalim poljima tako da u svakodnevnoj upotrebi to moze da znaci sasvim solidnu razliku i da na neki nacin neutralise prosecan kapacitet baterija. Isto vazi i za ajfon sedmice, sjajan soc neutralise prosecne baterije.
 
Poslednja izmena:
HTC U 11

Prednosti:
- Snapdragon 835
- IP67 (doduše bolje da je bila IP68 al dobro)
- 6 GB RAM
- microSD slot
- Corning Gorilla Glass 5
- Glavna (zadnja) i prednja kamera

Mane:
- Težina - 169 grama
- Ogroman - 15,39 cm (po mom mišljenju)
- Odsustvo 3.5mm ulaza
- Baterija od 3000 mAh
 
Poslednja izmena:
Tezina ne moze da bude mana, pre bih rekao da je normalna za uredjaj takve izrade i tih dimenzija :) I da ima skoro 200g kao XZP ne bih to video kao manu.

Pozitivne karakteristike (za sada):
SD835 i valjda 4Gb rama za vecinu trzista? UFS memorija
IP67 (mogli su i IP68 ali i ovo je dovoljno)
Verovatno najbolji stereo zvucnici ikada na nekom smartfonu (i pored IP67 sto je dodatni plus)
Opsti audio kvalitet + ''hdr'' mikrofoni.
Micro SD slot i 64Gb interna memorija
Navodno sjajan IPS 2k panel
Obe kamere i kamkorder (najnoviji senzor sa svim svojim prednostima, naprednim fokus mogucnostima a tu su i hdr+, OIS, kvalitetna stabilizacija kamkordera itd)
I ono najbitnije - UI koji je bar za klasu iznad TW/LG i slicnih bloat UI, plus je htc podrska ozbiljnija i brza.

Za GG5 se ne zna kako ce se pokazati, neki hvale to staklo, neki pljuju.
Takodje i ono ''stiskanje'' ivica treba proveriti u praksi.
Autonomija ce verovatno biti sasvim solidna ali treba sacekati da se pokaze u praksi.

Mane:
Nedostatak 3.5mm dzeka. Ko jos zeli da nosi dodatni kabl/adapter i razmislja o istom.
Bezlican, genericki dizajn i sljasteca ''ledja telefona''. I oni tasteri ispod ekrana su promasaj, po mom misljenju.
Uredjaj je mogao da bude malo manji a baterija za 500 mAh veca.

To je to, U11 je Pixel ''na steroidima'' sa light skinom i sporijom podrskom, u svakom slucaju najbolji android za sada :)
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da ću se vratiti na htc ali ne mogu da svarim ova leđa koja šljašte...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali, ali kako pored samsunga s8 koji je najbolji android fon na trzistu? :p :p

Inace slazem se za audio jack. Adapter za type c je samo nevolja, posebno za nekog ko koristi telefon kao primarni izvor za muziku (nema zaseban portabilni plejer).

A to za vecu bateriju, nadam se da cemo videti od sledece genaracije telefona (2018), jer stvaraju vestacki "headroom" za upgrade. Nema vise smisla da se guraju ekrani sa vecim rezolucijama a baterije na nivou/standardu koji je dostignut pre 2 godine.
Jos kada se pogledaju dimenzije telefona, 3500mah treba da je standard a ne luksuz. Verujem da bi sa povecanjem debljine za 2mm mogli cak i od 4k bateriju da uguraju.
 
Poslednja izmena:
Dizajn i dimenzije U 11 meni ne odgovaraju inače bih išao na njega umesto na Huawei P10.
A kao što sam gore napisao nema ni 3.5mm ulaz.
 
Pfff, dimenzije mi nikako ne bi smetale, uzeo bih U11 bez razmisljanja.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Svima smeta staklo koje sljajsti, otisci prstiju i dizajn, a velika većina će odmah da ga strpa u neki case i onda sve to gubi smisao. Najbitnije stvari kao što su vrhunska kamera, odličan OS, odličan hardver, softverska podrška padaju u drugi plan.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
@Zile995
Slike su bolest. Brutalne. Svaka im čast.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Mnogo smara što nema 3.5mm, treba razmišlja čovek da l' je poneo adapter, da l' je prebacio iz jedne jakne u drugu itd.
Najgora 'inovacija' u poslednjih par godina.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno