Šta je novo?

HTC U 11

[YOUTUBE]a_F_8QFRWuc[/YOUTUBE]

I on kuka na prosečnu bateriju "just under 4h sot", izgled prednje strane, nedostatak bežičnog punjenja, prednju kameru, asistente, ali kaže da je za 599$ dobra kupovina [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Upropastili su sve sa ovim DAC-om koji ne radi svoj posao dovoljno dobro. Sad mora da se ceka neki novi mob, ovaj otpada, smorili me skroz
 
Poslednja izmena:
Sta su upropastili? Nisam u prilici da gledam video trenutno


Tapatalk
 
Za sve slusalice sa visom impedansom, ocaj. Jedino sto vredi su one sto dolaze uz mob, kao vrede, skeptik sam i za to. Mnogo losije od HTC 10, to je poenta
 
Aaaa ok, slusalice su mi totalno nebitna stvar na telefonu tako da ostaje u igri :)


Tapatalk
 
Lucky you :)
Kako sve ide u smeru kom ide, treba da se nadje neki DAC (Sabre ili slicno) i da to radi na android OS-u a to je trenutno lov u mutnom.
 
Ma zvuk je dobar, samo smara ulaz za slušalice ...
Koliko vidim vlasnici prethodnih HTC flagship telefona najviše kukaju na leđa i nedostatak ois-a na prednjoj kameri.

[YOUTUBE]85FikKelV_k[/YOUTUBE]

Lepo upravlja memorijom [emoji106]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zašto bi neko kukao zbog nedostatka OIS-a na prednjoj kameri pobogu?!

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Navikli ljudi na HTC 10 krastavac
I meni totalno nebitno, ali ukusi su različiti [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Definitivno niko ne voli kada se unazadjuje u bilo kom pogledu

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Bilo bi super da odrade podrsku za third party DAC-ove, da spase sto se spasti moze
 
Pa ovo sigurno nece moci flagship danas, mozda s8+ ali i to je pitanje. Za ovako nesto ti treba kinez sa SD 6xx proc i jedno 1000Mah na tu bateriju od U11. Koliko god ti navijao da ovaj htc to moze nema sanse da se i ostvari. Taj SD moze biti stedljiv koliko god hoce, signal ce ga pojesti jos ako je tu razgovor, osvetljenje na max, slikanje, net.. Tesko da neki flagship moze da izvuce to sto ti trazis :)

Sustina je da svi SD835 uredjaji imaju bolju autonomiju od onih sa SD808/810/820/821 a uz to je i sve ostalo vezano za novi soc bolje, posebno su naglasili nizu potrosnju modem/wi-fi, videh negde uporedni test, 3G/4G trose manje od prethodnih SD, ako nadjem te grafike, tabele postavicu ovde.

Najbitnije je da izgura radni dan bez problema, posebno ako neko putuje. A za ovo ostalo sto sam naveo ni power bank nije resenje (imam neki kineski ali ga retko kada koristim, ok je za kampovanje npr), moracu da jurim neki 4k mAh+ battery case za sledeci fon :)



 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]vl6byMbVPdE[/YOUTUBE]

Nije ga baš nahvalio ...
Baterija: "average - not happy".

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
[YOUTUBE]lczq-lYZ6e0[/YOUTUBE]

Ovi totalno suprotno, baš pozitivan review [emoji106]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Slazem se sa Djilkoshem za power bank , u sustini to i jeste njegova svrha , ja sam dobio power bank uz Honor i stvarno mi je mnogo puta zavrsio posao i pomogao , ali ga u sustini najvise dajem sestri koja je odusevljena da tako nesto postoji ( totalni bauk za tehniku/tehnologije ) .

Sto se tice stereo zvucnika , @hsv , ne bih se slozio da je idealno mesto da budu postavljeni tako kako jesu , narocito zbog landscape orijentacije , za iskljucivo slusanje muzike i gledanje videa da , ali kada uzmes da igras neku igricu gotovo sigurno prekrijes zvucnike , isto je tako i ako se nalaze na samom okviru/ramu telefona kao sto je na vecini danas , sto se tice dizajna meni ledja ne smetaju , jeste bolje i verovatno lepse ( dok ne vidim svojim ocima ne mogu 100% da tvrdim ) Huawei realizovao svoje telefone , ali sta sad , htc ima neki svoj fazon i misli da ce sa tim dobro da prodju...

Ako je sot zaista jedva oko 4h to je po meni mnogo los rezultat , ok , jeste to subjektivno sve , pisali smo juce i na temi p10 , ali to je zaista malo za telefon koji je flagship , kako da ocekujes da ti telefon drzi ceo dan aktivnog koriscenja ako gura 4h sot-a , prakitcno mozes da ga ispraznis da odes na krace putovanje ili da sedis ceo dan kuci i gledas video/igras igrice...budes na drustvenim mrezama itd.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice stereo zvucnika , @hsv , ne bih se slozio da je idealno mesto da budu postavljeni tako kako jesu , narocito zbog landscape orijentacije , za iskljucivo slusanje muzike i gledanje videa da , ali kada uzmes da igras neku igricu gotovo sigurno prekrijes zvucnike , isto je tako i ako se nalaze na samom okviru/ramu telefona kao sto je na vecini danas

Sve zavisi gde su pozicionirani otvori FF zvucnika. Na nekim uredjajima je lako ''prigusiti'' zvuk kada se drze u landscape dok je na vecini to izbegnuto pametnim pozicioniranjem otvora zvucnika.
Zato uopste nije lose kada postoje gornji i donji bezeli normalne velicine a ne onako skroz saseceni kao na sharp aquos, onom xiaomi-u, essential telefonu i sl. ne samo zbog mogucnosti ugranje stereo FF vec i za najobicnije koriscenje telefona u landscape polozaju.

Evo nesto vise od U11 audio kvalitetu i kako funkcionisu ti zvucnici:

 
Skroz se slazem , na cekanju mi je ovaj video , bas cu da pogledam , gledam sad neke uporedne testove. Na Z2 su meni na primer bili odlicni zvucnici , diskretni i fin zvuk su davali. Ono sto mi se na primer nije svidelo je M serija HTC-a , jeste zvuk odlican , ali meni je na oko odvratno da imas resetkice na prednjoj strani telefona , ne izgleda kao telefon nego kao neka grebalica/cetka ili sta ti ja znam. Zvuk ne osporavam , ali dizajnersko resenje.....
 
J6ga, meni su ti grillovi zvucnika bili ok, izdvajali su M seriju iz gomile dosadnih uredjaja :)

Ovo je opusteno mogao da bude U11, uz manje izmene. Na taj nacin bi dobili i odlican (famozni) s-t-b ratio a zadrzali bi dovoljno prostora za FF zvucnike i normalno koriscenje u landscape:

HTC-One-M9-concept-november-2014-1.jpg


Kaymak je jos pre dve godine izbacio nekoliko ovakvih rendera ali je neko u htc-u mislio da bi bilo ''pametno'' napustiti stari M dizajn i preci na miks ajfona, galaxy i goophone uredjaja.
 
Poslednja izmena:
4h sota sad kad je nov, a šta će da bude za minimum godinu dana kad su baterije sve kraćeg veka. A baterija se "ne menja"

Akcenat se bacio na kameru da se zataška nedostatak 3.5 ulaza, ali polako se slezu utisci i vide se pravi nedostaci. Smatram da niko ne treba da kupuje telefone bez 3.5mm dok neki drugi bolji standard ne bude zastupljen pola-pola.

Ranije sam favorizovao htc i Sony ali ovo što danas rade vodi u propast.
 
Nece biti nekog velikog progresa u kvalitetu baterija jer zele da svake godine, svake druge godine ponovo trosimo novac na nove igracke, ne zele da prave vecite uredjaje, niko u tech svetu. Novih tehnologija za baterije ima ali postoji to veliko "ali"

Nestanak 3.5mm je neminovan i to je budcnost svih uredjaja. Sad samo da se nadamo brzom napretku externih DAC-ova, slusalica sa ugradjenim DAC-ovima itd itd
 
Ljudi ja se divim vama koji i dalje koristiti slušalice sa kabelom i koji zavisite od tog 3,5mm džeka.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nece biti nekog velikog progresa u kvalitetu baterija jer zele da svake godine, svake druge godine ponovo trosimo novac na nove igracke, ne zele da prave vecite uredjaje, niko u tech svetu. Novih tehnologija za baterije ima ali postoji to veliko "ali"

Nestanak 3.5mm je neminovan i to je budcnost svih uredjaja. Sad samo da se nadamo brzom napretku externih DAC-ova, slusalica sa ugradjenim DAC-ovima itd itd

Ljudi ja se divim vama koji i dalje koristiti slušalice sa kabelom i koji zavisite od tog 3,5mm džeka.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Da si probao na primer Bose Quiet Comomfort 20 analogne noisecancelling sluške u avionu, vozu ili autobusu zaista bi mi se divio.

Blago proizvođačima tehničke robe sa mušterija kojima ne smeta da ih vozaju pričama o tehnološkom napretku kada treba da ukinuti savršeno funkcionalna slobodna rešenja da bi pogurali prodaju novih, skupljih, vlasničkih (proprietary) tehnologija.
Ako su te nove tehnologije toliko bolje zašto same ne zamene postojeće tehnologije.

Nestanak 3,5mm jacka nije neminovam ako kupci kazne makar malene proizvođače poput HTC-a koji misle da mogu da izigravaju Apple sa svojim poslovnim potezima. Dokaz za to je opstanak microSD slota na gotovo svim bitnijim Android telefonima.
 
Poslednja izmena:
@Bogda probao, doduše noviji model i skidam kapu za iste! Ali realno 0,01% ljudi na planeti ih nema ;) Ovim će samo biti i bose prisiljen da već ubrzo izbaci novi model na bt principu, što će biti još bolje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da si probao na primer Bose Quiet Comomfort 20 analogne noisecancelling sluške u avionu, vozu ili autobusu zaista bi mi se divio.

Blago proizvođačima tehničke robe sa mušterija kojima ne smeta da ih vozaju pričama o tehnološkom napretku kada treba da ukinuti savršeno funkcionalna slobodna rešenja da bi pogurali prodaju novih, skupljih, vlasničkih (proprietary) tehnologija.
Ako su te nove tehnologije toliko bolje zašto same ne zamene postojeće tehnologije.

Nestanak 3,5mm jacka nije neminovam ako kupci kazne makar malene proizvođače poput HTC-a koji misle da mogu da izigravaju Apple sa svojim poslovnim potezima. Dokaz za to je opstanak microSD slota na gotovo svim bitnijim Android telefonima.
Ako ih kaznimo "jos" jednom, mogu slobodno da ugase brend :)
Kupice ih neko, Google npr :)
 
@Bogda probao, doduše noviji model i skidam kapu za iste! Ali realno 0,01% ljudi na planeti ih nema ;) Ovim će samo biti i bose prisiljen da već ubrzo izbaci novi model na bt principu, što će biti još bolje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Bluetooth Quiet comfort in ear sluške postoje i zovu se Quiet Control 30 ali je vrlo uslovno da li su bolje. Imaju traku oko vrata koja nekome smeta, i koja je neophodna ako želiš imati noisecanceling, rade svega 10h između punjenja kad su nove, posle koje godine i manje. Kad nestane baterije ne rade nikako za razliku od žičnih.
Komentar o QuietComfortu je štos a poenta je u nastavku posta. Ponudite kupcu i bluetooth slušalice i žičane 3,5mm sluške pa neka kupac odluči šta je bolje.
 
Poslednja izmena:
Ako ih kaznimo "jos" jednom, mogu slobodno da ugase brend :)
Kupice ih neko, Google npr :)
Ako se nadaju da ih U11 spase mislim da im je nada uzaludna. Ja sam upravo menjao stari HTC One M8 i dve dizajnersko/poslovne odluke su učinile da uopšte ne razmatram U11:
1) Izostanak 3,5mm džeka
2) "Stakleni dizajn"
 
Poslednja izmena:
Budućnost je telefon bez portova. Što pre prihvatite to, biće vam lakše... [emoji4]
 
Htc ozbiljno mora da proradi na svom UI .. one brze lažne animacije verujem da se nikome više ne sviđaju.

Sam u11 nije ništa posebno , da je bio 5.2" to bi bila priča ili 5.5 sa 3600mah.

Ali u11 najavljuje pixel 2 koji će sigurno biti ip67 a ja verujem i bez 3.5mm dzeka ( sam android oblanda donosi neke novine vezane za audio kroz vazduh )
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno