Šta je novo?

HTC U 11

Pa to je sjajno onda , jedini primer za tu internacionalnu garanciju koju znam je sto je sony davao za svoje proizvode , kako telefone tako i PS ako je npr. kupljen u zemljama EU mogao je i kod nas da podlegne garanciji. Dobro je da i sa htc-om moze. Begram je sada Mobis ili ? Ako zna neko mozda
 
E ne bih bijeli uzeo da mi ga dzebe daju. [emoji2]

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
https://www.whathifi.com/htc/u11/review

Music could be more engaging
Like Apple, HTC has decided to ditch the headphone jack. It's replaced by a USB-C port (which it also uses for charging).

Whether it's the future or not, it's hard to not find it annoying right now. Even if an adapter is included in the box, it's rarely there when you need it.

A pair of USB-C in-ears is included, with active noise cancellation. They're better than a lot of bundled buds, but have a tendency to be a little bass-heavy for our tastes, and the noise-cancelling is subtle at best.

If you use them, you'll be prompted to set up a sound profile, which is calibrated to your ears. It's a quick process – the U11 fires a test-tone and automatically adjusts the sound based on what it receives back.

You can then listen to the before and after, and choose which you prefer.

The adjusted sound is cleaner and louder, but sounds processed, and the added bite it gives to the treble verges on harsh.

Listen through better headphones using the adapter, and the sound is much improved. It's well balanced and plentifully detailed - but could be more dynamic.

As it is, it's a touch laid-back – an easy listen, but not the most engaging. The amp in the adapter struggles to drive less sensitive headphones, and the volume doesn't go as loud as we'd like.



Ovo je verovatno prvi put da to navode kao manu htc flagship uredjaja. Mada nije to nista drasticno, vecina korisnika nece ni primetiti jer ionako bar 70% njih ''ocenjuje'' kvalitet zvuka na osnovu jacine istog i uz nasviran bass u nekom plejeru.
 
Poslednja izmena:
Crni Samsung u drugom krugu ...

Nego:

[YOUTUBE]0VhuKjyu7oc[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
U telenoru ipak tek krajem jula :(

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Auu...preterase ga , a na predstavljanju kao od 01.06. u Srbiji kod svih operatera....
 
Nemojte tako, sjajno rade marketing i bice ovo pun pogodak! Kad stigne[emoji38]


Tapatalk
 
I u pravo vreme stiže, tad je narod redovno pun love, uopšte ne ide na odmore i svi jedva čekaju da kupuju telefone [emoji23]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ko još ima vremena i para da ide na odmor ili more :)

Ko da je bitno kada dolazi kod operatera kada ga ionako neće biti u velikim količinama a i biće preskup

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nigde ga nema ...
 
Predpostavljam da ce u isto vreme doci kod svih operatera. U svakom slucaju dosta se kasni sa isporukama. Nista novo kada je htc u pitanju.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Da me neko ne razume pogresno ali steta sto Gizmo nije testirao U11 (sto sam ocekivao s obzirom na bench YT video preview ovog modela), bar da je dodao svoj test kalibracije displeja i (wi-fi surf) autonomije.. to su delovi testova koji su najzanimljiviji nema sa foruma a nema ''stelovanja'' podataka kao na nekim sumnjivim sajtovima. Mada su tu osnovni utisci o displeju i prikaz autonomije u toku klasicnog radnog dana sto je svakako korisno.

zvuk koji se reprodukuje dostiže izrazitu glasnoću bez ikakvih distorzija (!), čistoća tonova je za klasu iznad svega ostalog u smartfon svetu, kao i fina reprodukcija visokih tonova

Auu.. ne znam da li da komentarisem ali ipak moram, ovo boldovano moze da bude samo subjektivan utisak clana test ekipe dok je, sudeci po audio(filskim) sajtovima, forumima ovo prvi htc flagship koji nije u samom vrhu aktuelne flagship klase kada je audio kvalitet (preko slusalica) u pitanju - izlaz nije cist kao kod S8, G6, IP7/Plus, jacina zvuka je navodno veoma slicna tim uredjajima ali na svim poljima gubi protiv modela sa ESS Sabre DAC (npr. V20, Axon 7) :)
To je verovatno posledica bespotrebnog uklanjanja klasicnog 3.5mm dzeka i prelazak na usb type c audio.

I what hi*fi sajt navodi da je zvuk mogao da bude malo bolji ali dobro, vecina korisnika nece ni primetiti te ''finese'' vec iskljucivo jacinu samog zvuka u kombinaciji sa boost-ovanim bass-om iz omiljene plejer aplikacije :)
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned, pa šta da se radi, subjektivan je svaki test, nije vršeno mjerenje instrumentima.
Meni je test generalno dobar, malo zamjeram što se test previše, po meni nepotrebno, ukrašava, a rečenice samim tim dodatno proširuju.
 
Dobro , odavno testovi mobilnih telefona na bench sajtu nisu namenjeni nama sa foruma nego širokim narodnim masama.. što je i logično

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Svaki test je najvecim delom skup subjektivnih utisaka ali ovakve tvrdnje su jednostavno nepotrebne i netacne :)

čistoća tonova je za klasu iznad svega ostalog u smartfon svetu

To mozda i dalje moze da se kaze za uredjaje sa kvalitetnim zasebnim DAC (Cirrus Logic/Wolfson a narocito ESS Sabre, opasno su im se priblizili najnoviji modeli sa QC SD soc) mada su svakako najbolji na trzistu a vecina njih ima i solidan AMP (V20, Axon 7) sto je bitno za ''zahtevne'' slusalice.
 
Poslednja izmena:
Znam samo da moj stari One S, koji evo radi već 5 godina, razbija S7 po pitanju audio out-a. Bass, krajnja jačina, sve je na strani starog raspalog htc-ovog midrange modela iz 2012. To je moj subjektivni osjećaj, a o zvuku dosta toga znam. Nešto ne vjerujem da je Samsung nešto mnogo popravio i na S8. A malo koji od tih testova su potpuno nezavisni, tako da...
 
@hsv.stoned
Slazem se, ta recenica koju si istakao je malo "prejaka" - nije trebalo da iskoristim frazu "u smartfon svetu", nego da kazem da je bolje od svega sto sam testirao u poslednje vreme. A iza toga stojim, iako se ne radi o merenjima nekim posebnim aparatima, nego o subjektivnom utisku.

Sto se tice testiranja uredjajima koje Gizmo inace koristi - i meni je jako zao sto mi nisu dostupni, i svestan sam da cine test strucnijim, ali krastavac, nisam u istom gradu gde i oni i to otezava funkcionisanje... E sad, Gizmo nas uskoro napusta, i pretpostavljam da ce mi onda ta cudesa pasti saka. :D Ali da ne pricam mnogo unapred...

Inace, ono sto zvuci kao "novinarska recenica", ali je nesto sto sam zapravo zaista mislio je sledece: Istinski sam uzivao koristeci U11, i bas mi je nekako razdrmao entuzijazam na polju smartfona (posto sad vec dosta dugo testiram i udje se tu u monotoniju). Prosto telefon korisnika ne ostavlja ravnodusnim. :)
Sent from a fantastic Lumia 950 XL
 
Opet kazem - da me ne razumes pogresno ali mislio sam da ce Gizmo dodati test displeja i wi-fi surf autonomije s obzirom da je imao U11 u posedu bar za potrebe snimanja YT preview-a :) Test nisam stigao u potpunosti da procitam, to cu kasnije ili sutra.

A ovo za zvuk stvarno mislim da je preterana izjava, posebno u ovom trenutku kada S8, OP5 pa cak i LG G6 imaju nesto kvalitetniji izlaz od htc-a, sudeci po nekim drugim testovima i utiscima korisnika (audio entuzijasta).
Ocigledno je ''egzibicija'' sa uklanjanjem klasicnog 3.5mm dzeka uticala na nesto losiji audio kvalitet od vrha klase (i ocekivanja) sto ne znaci da je U11 ''los'' na tom polju, daleko od toga, pitanje je da li ce prosecan korisnik ikada primetiti stvarnu razliku u SQ izmedju U11 i ostalih flagship uredjaja, uglavnom ce cuti samo razlike u jacini zvuka, htc (boom s.) ekvilajzer i sl.

Inace, ono sto zvuci kao "novinarska recenica", ali je nesto sto sam zapravo zaista mislio je sledece: Istinski sam uzivao koristeci U11, i bas mi je nekako razdrmao entuzijazam na polju smartfona (posto sad vec dosta dugo testiram i udje se tu u monotoniju). Prosto telefon korisnika ne ostavlja ravnodusnim.

Verujem da je tako jer U11 stvarno deluje kao neka nova verzija Pixela, sa Sense UI ali ''na steroidima'' u vidu malo novijeg i boljeg hardvera (posebno SD835) i boljih multimedijalnih mogucnosti.
 
Poslednja izmena:
Nisam ispratio, u cemu je fazon sa izbacivanjem 3.5mm izlaza kad samo otezava korisnicima trenutno?


Tapatalk
 
Verovatno ušteda u ceni koštanja proizvoda . Svaki $ manje u proizvodnji izvlači kasnije u prodaji mnogo veći profit

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisam ispratio, u cemu je fazon sa izbacivanjem 3.5mm izlaza kad samo otezava korisnicima trenutno?


Tapatalk

Veća baterija, bolji mikrofon i zvučnik itd itd. Naravno to sve može, ali...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Vidim ubise se od vecih baterija...


Tapatalk
 
Meni nije logicno da je nesto sto je nova tehnologija ( USB Type C ) jeftinije od starog dobrog 3.5mm jack-a...

@ ICE +1000
 
Apple jeste izbacio to zbog profita...ostali ne. Usb tip c nije patent nijednog android proizvodjaca telefona da bi naplacivao procenat od 3rd party proizvodjaca slusalica. Dok lightning port jeste apple patent i on ce ubirati deo od prodaje 3rd party sluski (i drugih eksternalija) sa tim konektorom. Tako da se motiv o izbacivanju 3.5 mm dzeka mora potraziti u necemu drugom, ako to nije slepo pracenje firme iz Kupertina.
 
Moguće da im je lakše bilo napraviti vodootporan telefon bez 3.5mm.
 
Lakše i jeftinije. To sam već napisao u prethodnom postu :)
Pa nisu džabe svi odjednom krenuli da prelaze na staklo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno