Šta je novo?

Konfiguracija za obradu fotografija

boggie

Poštovan
Učlanjen(a)
25.09.2015
Poruke
332
Poena
95
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung S8+
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav svima, nadam se da sam izabrao dobro mesto za postavljanje teme, ako nisam izvinjavam se, administratori neka premeste...
Trenutno imam laptop Lenovo Thinkpad T450s, i5 5300u, 8 gb ram, 180 ssd, grafika integrisana Intel HD 5500. Priključeno na eksterni monitor Dell U2412M. Tastatura i miš takođe eksterni, uglavnom meni laptop služi kao desktop.
E sad, radi to dobro ali čini mi se da bi moglo bolje, brže...Razmišljam da prodam laptop, za njega trenutno može da se uzme izmedju 450-500 evra, i da kupim jedan lošiji laptop za prezentaciju fotografija, čisto da radi, da mu baterija bar sat drzi. A za ostatak para da uzmem PC jer ja 95% vremena obradjujem fotografije u stanu, tako da mi mobilna varijanta za to ne treba.
E sad, za laptop znam šta valja, koji proizvodjač, koji procesor, koja grafička...Ali sam za PC totalno ispao iz štosa...
Ukratko, treba mi PC za obradu fotografija. Photoshop, Lightroom uglavnom...Video ništa, igre ništa...Intel preferiram. Samo kuciste znači. Budžet 350-400 evra otprilike.
Koja matična, koji procesor, grafička, hdd, ssd...?
Može i polovno, čak bi bilo i poželjno, nisam gadljiv na polovno uopste...Ako imate nekog pouzdanog da prodaje predložite slobodno.
Napomena: Od fotografije zaradjujem ali ne opet toliko da bih dao hiljadarku za komp...I ne obradujem 1000 fotografija dnevno da mi treba najnapucanija varijanta, nesto sto ce da radi bolje od laptopa...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Pa samo ssd ce ti izaci blizu 100e. i5 tesko uklopiti u ostatak cak i polovan, sa maticnom sigurno nije ispod 150e. Ostaje ti 100-150e za napajanje, ram, kuciste, hdd i graficku (adekvatno napajanje nije ispod 70e, polovno kupovao ne bih ni u ludilu). A imas maltene i3 broadwell sad. Ja licno bi ostavio laptop i uzivao dalje.
 
Poslednja izmena:
Auh, znači teško da se uklopim u te pare...Hdd imam od laptopa, 2.5'', tako da bih mogao njega da prodam a kupim ekvivalentno 3.5'' za pc.
Sad sam citao postoje, teme, vidim da napajanje svi ističu kao jako bitnu stavku a ja uopste nisam obracao paznju na to...
A koliko bih dobio u brzini, fluidnosti rada sa i5 pc procesorom sa 8 gb ram u odnosu na ovaj i5 5300u u laptopu?
Ne znam sta znači ovo "Imas maltene i3 broadwell sad"?


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Koliko tacno bi dobio ne znam. Broadwell je arhitektura tvog sadasnjeg procesora, koja je na istom kloku obicno jaca i od najnovije skylake/kabylake. i3 je zbog toga sto ima 2 jezgra 4 threads (kao desktop cpu i3), taj tvoj procesor jeste slabiji od desktop i3 varijante, ali svakako nije krs.
 
Aha, razumem.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Kupi polovan laptop sa nekim i7 procesorom, stavi jos rama i ssd i ima sve da leti...cak za 500e mozes da uzmes i macbook pro 2011 sa i7 procesorom(jeste 2. generacija, ali na macu to radi skroz dobro), ubacis samo ssd i to je to... :)
 
I7-U, M ili HQ? Ja sam i razmisljao o tome, ali za ono sto je bilo u opticaju sa tim procesorom su svi rekli nemoj to, to se kvari, npr HP Envy ili Pavillion, Lenovo Z ili Y serija, uzmi Thinkpad samo...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno