Šta je novo?

Potreban savet oko fan kontrolera

Vukmon

Cenjen
Učlanjen(a)
28.10.2012
Poruke
412
Poena
170
Zbog cestog renderovanja (i povecanja temparature u kucistu) zelim da ugradim tri case ventilatora (napred, nazad, na vrhu), ali sa fan kontrolerom.

Bitno mi je da mi je kuciste apsolutno tiho kada ne renderujem (cooler drzi temparaturu procesora na 35-40°C), ali kada pocnem rendrovanje da imam mogucnost pokretanja case ventilatora koji ce raditi u tom vremenu dok se renderovanje ne zavrsi.

Molim vas za predloge za fan kontolore, ja sam do sada nasao ovako nesto:

https://www.amazon.com/Qianson-Chan...&sr=8-2&keywords=Cooling+Fan+Speed+Controller
 

Prilozi

  • 71Avrcq1V5L._SL1500_.jpg
    71Avrcq1V5L._SL1500_.jpg
    192.9 KB · Pregleda: 80
To je fantasticna ideja! Mislio sam da tu kontrolu ima samo kuler, a da ostali konektori pustaju maksimalnu snagu bez obzira na temparaturu.
 
Čak ti možda speedfan neće biti neophodan, nove ploče sasvim lepo regulišu brzinu. Gledaj samo da na razdelnik kačiš iste ventilatore, da bi pravilno očitavao brzinu. Uglavnom 12-ice ne idu preko 1200rpm, a kad su u "leru" rane na 600-700rmp, i ne čuju se.

Sad vidim da imamo istu ploču, radi to sasvim ok i bez speedfana. Imam 4x12cm ventilator i 2x9cm na cpu hladnjaka, prilično je tiho.
 
Morao bih da otvorim kuciste, ne secam se. CPU fanovi su na spliter kablu, prednji i zadnji valjda na fan1, gornji i donji fan2 ako se ne varam.
 
Koji je neki maksimum broj ventilatora da se kace na isti 4 pin preko razdelnika da ne izgori?
 
Ja sam nakacio 3 i sve je ok. Nisam razmisljao da moze bilo sta da izgori nije za ventilatore potreban neka velika snaga.
 
Nazad
Vrh Dno