Šta je novo?

azuriranje softvera za tv preko USB

Cirko

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruke
84
Poena
160
evo ovako, pre svega pozdrav svima

da li neko moze da mi objasni sistem azuriranja softvera preko USB

u pitanju je ovaj TV PHILIPS 42PFS7189/12
http://www.winwin.rs/televizor-tv-4...ll-hd-wifi-t2-tuner-4xhdmi-2xusb-4713175.html

naime, mnogo mi je lakse samo automatski kliknuti na azuriranje sa interneta (koja opcija je ponuđena), ali prosli put pre jedno 9-10 meseci kada sam tako azurirao, nakon par dana mi je stao daljinski iz cista mira (sreca jer je bio u garanciji) i onda su me u servisu neki iznapusavali sto nisam preko USB instalirao softver ovo ono, pa me zanima jel ima ko kakva iskustva

hvaala svima jos jednom na bilo kakvoj pomoci
 
Imas uputstvo da nadjes sigurno kako i sta. Ja sam radio to na mom LGu. Na sajtu je bilo sve objasnjeno. Inace, meni je posle toga tv losije radio, zezalo pustanje filmova sa usba i vratio sam na staro. Cisto da znas da ne mora da znaci da je upgrade u oitanju vec moze i suprotno da se desi
 
Ok momci
A kako samo to vracanje ako sta bude losije
 
Pogledaj dobro sta donosi update. Meni je update na Philips tv-u smanjio maksimalnu veličinu titla, i ne mogu da vratim stari. (Stariji model tv-a, pfl3008)
 
jel moze strucna pomoc za samsung le32b530. moj cale ima taj tv godinama i sad je poceo sam da se pojacava nonstop stoji osd kao kad se pojacava zvuk i stoji na 100%, ponekad se smanji, bas retko. probao sam da ubacim nov firmwear, ali ne mogu da udjem u meni od tv-a sve smo probali, gasili ga, lupali, skoro sutali, nista ne pomaze. sta moze da bude? jel moze to da se popravi ili mora nov tv?
 
Na lgu ima fora tipa u glavnom meniju se pritisne 9 puta 0 valjda ili 9ka nisam siguran i tv se resetuje na srati originaklni softver i restartuje. Nisam siguran za kombinaciju, moze da se izgugla i naci ce se. Cisto da javim kako je otprilike to islo kod mene.

Sent from mTalk
 
mozda ima tako neka fora i sa philipsom :D
 
Pogledaj dobro sta donosi update. Meni je update na Philips tv-u smanjio maksimalnu veličinu titla, i ne mogu da vratim stari. (Stariji model tv-a, pfl3008)
E kako si azurirao taj model tv-a? Znam da je proslo dosta vremena ali mozda se secas.
Baba ima ovaj model 40' verziju i kad ga upalim pojavi se logo Philips i tu ostane. Kapiram da nije neki hardver nego je nesto softverski.
Skinuo sam neku (tj sa njihovog sajta poslednju kako pise) verziju i formatirao usb na fat32, iskljucio tv iz struje - ubacio usb - upalio tv i nista se ne desava.
ca3e01f8dabc5d6655850f569e2045e1.jpg
 
Ne secam se zaista, ali mislim da sam radio po ovom uputstvu, ili slicnom:
https://www.philips.co.uk/c-f/XC000013816/how-to-update-the-software-of-philips-tv-via-usb

Mozda je bila neka kombinacija ok+power kad se pali tv, googlaj ako gornje uputstvo ne pomogne.

Proveri da li ti je usb u fat32

edit:
nadjoh ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=uMW0EyTHc5s

Software Upgrade Philips 32PFL3008H

1. Download the software from the Philips web page of the product.
2. Unzip the software and copy it to a USB memory.
3. Turn off the TV.
4. insert the USB memory in the TV USB.
5. Press OK on the remote control.
6. While pressing OK, replug the main.
7. Keep pressing OK till TV LED starts blinking.
8. When blinks reléase the OK and wait till TV restarts.
9. Upgrade done successfully
 
Poslednja izmena:
E u medjuvremenu sam nasao bas taj video i sve sam probao. I exFat, fat32, da bude u zip fajlu, da raspakujem, power+ok, samo ok i jos brdo nacina i ni da se mrde sa logo-a.
Izgleda da je otisla memorija.
Odneo sam ga u servis da vide stanje pa cu na osnovu cene odliciti da li se isplati popravljati jer je vec jednom menjano pozadisnsko osvetljenje.
 
Nazad
Vrh Dno