Šta je novo?

FX 8320 radni takt

Bastovan

Poštovan
Učlanjen(a)
05.12.2016
Poruke
23
Poena
54
Poštovanje.

Posedujem FX-8320 procesor,pa bih da postavim par pitanja vezana za njega zato što malo čudno radi...
Radni takt je na 3515MhZ iako mu je na stock-u 3500MhZ. Da li to ima neke veze sa voltažom? Takođe moram da napomenem da se radni takt procesora menja sam od sebe,neki put ode i na 3800-900. Procesor nisam ručno clockovao niti bilo šta brkao po BIOS-u.

Takođe me interesuju i druge stvari,kao što su Cool n Quiet,Silent Cooler i C6 Core State opcije u BIOS-u,pa bih želeo da čujem od iskusnijih forumaša, šta sa njima da radim (uključiti ili isključiti) i čemu su prvenstveno namenjenje te opcije,ako su vezane za sam procesor...

Prvi post,ne osuđujte :)

Pozdrav.
 
Sasvim normalno ponasanje procesora. Obori na 900mhz kada je u idle, i poveca na 3500mhz kada je pod laksim opterećenjem. Te ostale opcije u biosu su za regulaciju hladjenja i potrosnje i ako necese da klokujes ne diraj, ako hoces imas obimnu FX oc temu u pod forumu ocerclocking i moding. I dobro dosao na forum :)
 
Da, sasvim normalno je da bude mala razlika i tesko da ce biti tacno 3500mhz.
Cool n quiet obara takt procesora kada se ne koristi.
Ovo ostalo su takodje power saving opcije.
Takt se povecava na 3800 zbog Turbo Boosta koji takodje mozes da ugasis/promenis.

To sta treba da radis sa opcijama zavisi od tebe samog.

Jel zelis vise performanse a imas adekvatno(ne-stock hladjenje)? Pogasi power saving opcije(apm,c6,cool n quiet) i ukljuci HPC kreni POLAKO sa overclockovanjem, imas guidova koliko hoces po netu a i ovde opsirnu temu o tome.

Ako si zadovoljan kako ti radi nemas potrebe da menjas nista.
Meni se nije svidjala stabilnost procesora iz fabrike(fx 6300) pa sam u startu pogasio power saving opcije i turbo boost i upalio hpc, procesor je radio uvek na 3500mhz i na ravnoj voltazi.
Takodje mislim da je voltaza koju proc dobija za turbo boost prevelika fabricki, meni je za turbo isla preko 1.4 a sad overklokovan procesor sa svim jezgrima na 4.3ghz radi na 1.35.
Ako imas gigabyte plocu i ugasis turbo boost moze ti se desiti double boot problem, da kad upalis komp on se ugasi na par sekundi i opet se upali posle toga.
To ces resiit ne tako sto ces gasiti turbo vec ga ostavi upaljenog, samo podesi da turbo Multiplier ima istu vrednost kao stock Multiplier u Biosu.

Edit: Da bi ljudi mogli lakse da ti pomognu u buducnosti ako ti nesto bude trebalo, popuni na svom profilu sekciju "Moja masina". Dobrodosao na forum :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na informacijama. Sto se overclockovanja tice,ne zelim da clockujem procesor,nemam potrebe za tim,nego mi se desavalo da u game-u,tokom rada,nastane neka vrsta nestabilnosti,drasticno padne FPS na par sekundi. Odradio sam log i zakljucio da u toku pada FPS-a,radni takt procesora se drasticno poveca. Iskljucio sam Turbo Core i vise nisam imao problema sa drasticnim padom fps-a u odredjenim igricama. Veoma me je zanimalo sta je c6,CnQ itd,tako da sam veoma zahvalan na odgovorima koje ste napisali. Takodje me interesuje da li preporucujete da ugasim te opcije radi stabilnosti celog sistema?
 
Pa ako primetis neku nestabilnost gasi, ako sve radi kako treba power saving opcije samo mogu da poboljsaju jer ce biti manje toplote/potrosnje u odredjenim trenucima.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nema na cemu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno