Šta je novo?

The Last Of Us Part II

Da li je realno da neko radi "recenziju" igre koju nije odigrao vec odgledao par spoiler klipova koji se ticu price? U redu sve to sto su neki razocarani kuda ide prica i kako je nabacano pa krive Druckmanna za njegovu agendu, ali malo objektivnosti i bez ako nisi u ovom taboru automatski si u onom drugom nije na odmet.
 
Ne pricam ovde o recenzijama vec kada su veca zbivanja (poput ovog) prenesu vesti na kanalu i bace svoje misljenje (Bethesda,EA....), sto sada nije bio slucaj...

@arheolog
Da radujem se recenzijama, u junu/julu kada/ako izbace tada igru... :)
 
Ne pricam ovde o recenzijama vec kada su veca zbivanja (poput ovog) prenesu vesti na kanalu i bace svoje misljenje (Bethesda,EA....), sto sada nije bio slucaj...

@arheolog
Da radujem se recenzijama, u junu/julu kada/ako izbace tada igru... :)

Hipotetičko pitanje... hoćeš li kupiti igru ako prosečna ocena na metacritic bude 95 kao za prvi deo? Dakle bez obzira da li ti se ne sviđa neka imaginarna agenda koju si zamislio da guraju... samo na osnovu kvaliteta koji je univerzalno prihvaćen od većine recenzenata.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li stvarno ocekujes da igram igru znajuci rasplet price, posebno poslednju 1/3 igre? Na stranu ovo sto su ugurali...

Nisam ni ocekivao da ce igra moci da dostigne nivo keca po pitanju price i prezentacije...
Neke "glavnije" shock elemente jesam ocekivao u prici...
Ali sa pravcem koji su uzeli - treba im god-tier nivo pisanja da bi spasili situaciju sa plotom koji su izabrali, za sta mislim da nisu sposobni nakon svog previranja, odlaska Straleya i Henningove, i samo sa Druckmann-om na celu...

Da li stvarno ne ocekujes da igra nece doziveti debakl i review bombing nakon svega? Mozda gresim ali mislim da je ovo kraj karije za VP-a ND-a. Cak mislim da ce i HBO da razmotri svoju poziciju oko TLoU serije...

+edit
Ukoliko budem zeleo da odigram igru u tom fazonu, najverovatnije uzimam Days Gone...
 
Poslednja izmena:
Da li stvarno ocekujes da igram igru znajuci rasplet price, posebno poslednju 1/3 igre? Na stranu ovo sto su ugurali...

Nisam ni ocekivao da ce igra moci da dostigne nivo keca po pitanju price i prezentacije...
Neke "glavnije" shock elemente jesam ocekivao u prici...
Ali sa pravcem koji su uzeli - treba im god-tier nivo pisanja da bi spasili situaciju sa plotom koji su izabrali, za sta mislim da nisu sposobni nakon svog previranja, odlaska Straleya i Henningove, i samo sa Druckmann-om na celu...

Da li stvarno ne ocekujes da igra nece doziveti debakl i review bombing nakon svega? Mozda gresim ali mislim da je ovo kraj karije za VP-a ND-a. Cak mislim da ce i HBO da razmotri svoju poziciju oko TLoU serije...

Ok brate, tako reci. Ako nećeš igrati ni ako bude 95 ocena onda si na pogrešnoj temi i svaki tvoj post se može smatrati hejtom i flejmom i prizivanjem kraja ND. A sve zbog tvoje agende koja se ne slaže sa onom kreatora igre. Ja sam 4 puta pogledao ceo playthrough Bloodborne dok nisam kupio PS4 i prva igra koju sam tad odigrao je... zamisli Bloodborne.

Ne verujem da si toliko ostrašćen po tom pitanju da češ propustiti igru čak i ako ispadne sjajna na kraju...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Opet spinujes priču da se ovde baca hejt...
OK...
Naveo sam i napisao razloge, ne znam zašto tako interpretiras.. Na kraju krajeva imaš crno na belo ako i pored toga nije jasno ne znam kako drugačije da ti objasni.
Možeš slobodno da nastaviš da mene i druge članove koji ovde dele isto mišljenje markiras kao hejtere i prijavljujes kod moderacija, kao i do sada.
 
Inace, sa ovim zbivanjima oko copyright strike-ova svi najveci yt recenzenti cute i ne javljaju se ni sa jednim klipom- ACG, Angry Joe, Jim Sterling (koji je inace najglasniji u ovakim situacijama), YongYeah, SkillUp/Layman Gaming... (Yong doduse izgubio svaki kredibilitet nakon onog ulizivanja i brisanja videa za Kodzimu i DS)
Naravno zato su se neki brze-bolje poredjali u red i preneli istu Sonijevu vestu da leaker(i) nisu deo Sonijevog/ND-ovog tima, cak i "uvazeni novinar" J. Schreier... Tako da pametnom dosta ko je shill...

Evo bas sad gledam Yonga i pitam se gde je izvestaj o sramotnom ponasanju NG-a ka tjuberima. Jadno. Cekam da vidim hoce li AJ da poemene u news segmentu, ali za sada je, ko sto kazes, situacija sa "AAA" tjuberima poprilicno tuzna.

EDIT: Evo nestao Yongov video o Soniju, bilo bi smesno da ga je NG potkacio kad ih vec tako brani :d A mozda ipak ima trunku integriteta pa hoce da izvestava o copyright izivljavanju.


Sto se "kraja" NG-a tice, rekao bih da za to nema nikakve sanse, cak iako im propadne ogroman broj prodaja, i dalje ce se namlatiti para, jer je to Sony eksluziva i izmedju onih koji ne znaju za spojlere, onih koji ih izbegavaju i onih koji se nadaju da ce to kontekst opravdati sve, bice tu dosta para. Sto rece neko, najgora situacija koju vidim je nesto slicno BF5 - 7 miliona kopija, uprkos svemu sto se dogodilo i "if you dont like it dont buy it" izjava od EA-a.
 
Do pre pola sata sam se jako trudio da zivim sa glavom u pesku u vezi ovoga i planirao preorder, bilo je pitanje dana kad cu da platim.

Par prijatelja koji gotive slicne igre je sugerisalo da ipak treba pogledati i krenuo sam da gledam isprva s rezervom, da bih na kraju skapirao da reakcije uopste nisu uzaludne. Def bih odigrao ovo bez obzira na spoilere, ali cu verovatno da sacekam neku od rasprodaja do kraja godine.

Ukoliko neko nije stigao da vidi video fajlove pre brisanja (tekstualni post na prethodnoj stranici sve kaze kako treba), evo linka za GDrive gde su i dalje live: https://drive.google.com/open?id=1gywx1E2DoEbr_03vL_MAdKpT5queqzJr
 
Hipotetičko pitanje... hoćeš li kupiti igru ako prosečna ocena na metacritic bude 95 kao za prvi deo? Dakle bez obzira da li ti se ne sviđa neka imaginarna agenda koju si zamislio da guraju... samo na osnovu kvaliteta koji je univerzalno prihvaćen od većine recenzenata.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Jel i ovo imaginarno?
 
Mislim da je ovaj dogadjaj dobar pokazatelj kako su odredjeni jutjuberi, mislim na ove najpopularnije, ustrojeni. Mozemo da spekulisemo oko toga da li su potplaceni i da su im obecane kopije igre kako bi uradili recenzije ili jednostavno nemaju balls da se bave ovim problemom zbog copystrikea. Licno mislim da su pre u nekom poslovnom dilu i da zato cute. Sta vi mislite?
 
Naravno da jesu. U nezvanicnoj formi.
Velika vecina njih je imala ekskluzivne intervjue sa devovima, direktorima igara (Barlog), bila pozvana na rane reveal evente ciji su troskovi bili pokriveni od Sonija...
Ako ih Sony blacklistuje ne pise im se dobro, jer im rane review kopije itekako znace, a broj konzolasa i Soni fanboja nije mali...
Mislim da svako zna sta znaci za jedan kanal/recenzenta biti blacklistovan od vece kompanije, posebno od jedne koja ima tako lojalnu bazu. Ne dao bog da imas kriticki nastrojeno misljenje za Zeldu ili Maria npr. Ali zato nije im problem da pljuju po onima u trendu (EA, Bethesda)
Imas takodje i paralelnu objavu svih tih poznatijih gaming sajtova, da je Soni upecao leakere (ali da nisu zaposljeni od njih). Prakticno svi koji su mi licno antipaticni su objavili...

Mene i bookmakera su umalo razapeli pre 2 godine ovde na forumu kada je objavljen reveal trailer, zbog stvari koje su nam bile cudne i smatrali smo da nije trebao da bude fokus. Sada je pak jasno zbog cega je bio taj fokus...

Kao sto rekoh uzmi primer RobinGaminga zbog onog jednog iskrenog misljenja od ND-u pre 2 godine, covek je hc fan Sonija i ND-a (moglo bi se reci i shill da si pratio jos tada njegov kanal). Coveka sam ranije ispratio, kada sam ulazio u ovu pricu sa konzolama i odgledao njegove recenzije nakon odigranih Uncharteda, jer su mu fokus bile ND igre...
Skoro odgovorio na isti taj klip, mislio je da ugasi kanal i batali sa yt-om koliko su ga ND fanovi pratili i maltretirali na drugim mrezama - cak i sabotirali za neke intervjue( npr kada ga je Barlog kontaktirao na tnjiteru posle recenzije za GoW)
 
Poslednja izmena:
Jel i ovo imaginarno?
Nisam mogao da gledam ceo video pa čisto reci glavne tačke na koje si mislio ali dve stvari: Pod jedan, ovde se priča o prvom delu i idejama koje su ga vodile. Jel prvi deo bio loš, jesi imao neku zamerku zbog koje nisi mogao igrati? Pošto je jasno da se istim idejama vodio i tad. Tri godine nakon ovog videa izašao je Uncharted 4 u čijem je stvaranju Druckman imao veliki udeo, jel to bila loša igra? Ja samo kažem da sačekamo finalni proizvod i odgledamo/odigramo igru pa da onda sudimo. Ako igra dobije 95 na metacritic to neće biti zavera ili plaćeni recenzenti kako se ovde priprema teren (kao ostaće u nemilosti Sonija onaj ko da lošu ocenu, pa kako je s ocenama prošao Days Gone koja je po meni jedna od najboljih Sony ekskuziva i jel Sony zabranio IGN nešto nakon sramne recenzije?). Vidi, ako igra dobije sjajne ocene i ti je ne budeš hteo odigrati jer si stvorio predstavu na osnovu nekoliko leak-ova onda hbg...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako ti nešto ne vidiš i ne razumeš, ne znači da ga nema.

I više nego dovoljno informacija je procurelo da mogu da donesem svoj zaključak. Druckmann je i počeo sa tim proseravanjem još od DLC-a.

Na kraju, šta da ti objašnjavam kad ovde imaš sve žive linkove, čak je i ND potvrdio tačnost sadržaja.

Pogledaj klip RobinGames-a iz 2017. što je Yojimbo pomenuo.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako ti nešto ne vidiš i ne razumeš, ne znači da ga nema.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Pa ja te lepo pitam na koje stvari misliš jer neću da gledam video od sat i po iz 2013. pa da skupljam i pretpostavljam. Ne znači da ne vidim i ne razumem...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Cuckmann je imao vece kreativne slobode od TLoU1 DLC-a. Do tada je radio na projektima zajedno sa Straleyem a "nadgledala" ih je Amy Henning (koja napusta ND 2014., nakon 10 godina)

Uncharted 4 je radio zajedno sa Straleyem, Uncharted TLL i sada TLoU2 su pod njegovom punom kreativnom palicom u ND-u.. (Straley napusito 2017 posle U4, ujedno sa 70% starijeg staff-a)
Od Tlou1 DLC-a se vec moze primetiti odredjeni shift u igrama i stavljanje akcenta na druge stvari, iako suptilno u pocetku to je sada kulminiralo.
TLL je trebao da bude pod drugim nazivom i sa Sulley-em i Samuelom u glavnim rolama (sam hint je postojao na kraju 4rke), ali je to obrisano. Takodje su interesantno oslovljavanje "Chlodine" za glavni duo TLL-a od strane ND-staffa nakon igre, koje se nije dalo nasluti u igri... Niko ne kaze da su lose igre, naprotiv, ali ako se blize pogleda postoje stvari koje su malo off...
I jos mnogo stvari koje su dokumentovane na netu od kada je Cuckmann dobio vecu ulogu, lako moze da se pronadje, clanci nisu od skoro...

Na kraju dana ovo je mali forum i previse smo irelevantni, neka odluci PS zajednica i kupci da li igra vredi kada izadje ili je sve ovo bs o cemu trenutno bruji net...
 
Poslednja izmena:
Pa ja te lepo pitam na koje stvari misliš jer neću da gledam video od sat i po iz 2013. pa da skupljam i pretpostavljam. Ne znači da ne vidim i ne razumem...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Eto, pošto mene mrzi da ti objašnjavam, Yojimbo je napisao. Nećeš da gledaš video, nećeš da proveriš ovo što je procurelo, ja nemam nameru da ti sažvaćem.

Veruj u sve što ti se servira i kupuj šta hoćeš, tvoja stvar.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Eto, pošto mene mrzi da ti objašnjavam, Yojimbo je napisao. Nećeš da gledaš video, nećeš da proveriš ovo što je procurelo, ja nemam nameru da ti sažvaćem.

Veruj u sve što ti se servira i kupuj šta hoćeš, tvoja stvar.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Pogledao sam sve što je procurelo i jedva čekam igru :) To što tebi i Yojimbu smeta mene ne dotiče... ja igram igru zbog gamepleja koji će sigurno biti top notch kada dobijemo celinu. Ostalo me ne zanima u 21. veku... posebno ne u video igri.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ali glavni deo The Last of Us je priča. Gameplay je samo alat da je isprati. Ipak je ovo linearna igra.
 
Ali glavni deo The Last of Us je priča. Gameplay je samo alat da je isprati. Ipak je ovo linearna igra.
Kad vidim celinu onda ću prvi da opljunem ako bude loša priča. Upljuvah se pričajući da niko još nema kompletnu sliku i da sačekamo bar da igra izađe. Ako gejmplej i kontekst nisu bitni onda na osnovu ovih nekoliko tačaka priče nek donese svako zaključak kakav hoće. U svakom slučaju odluka je na svakom od nas dal će kupiti ili ne... nema potrebe da se ubeđujemo za i protiv :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa jedini ti ovde nekoga nešto "ubeđuješ" i vršiš insinuacije na temu kako bi nečije postove posle prijavio i kukao kod moderacije da se ovde vrši ... anikampanja.

Ti su dao pare unapred i sad verujem da ti je teško, jer kome nije kad sagleda celokupnu priču. A priča je tu, u celosti, nema šta da je otkrivamo, od samog početka do kraja.
 
Pa jedini ti ovde nekoga nešto "ubeđuješ" i vršiš insinuacije na temu kako bi nečije postove posle prijavio i kukao kod moderacije da se ovde vrši ... anikampanja.

Ti su dao pare unapred i sad verujem da ti je teško, jer kome nije kad sagleda celokupnu priču. A priča je tu, u celosti, nema šta da je otkrivamo, od samog početka do kraja.

Uzeo sam preko razmene igara, nisam ništa još uvek platio, nije efekat kiselog grožđa :) A realno se vrši antikampanja... kako drugačije nazvati ovakvu pljuvačinu od strane ljudi koji neće igrati igru? Plus prenosite postove i klipove koji odgovaraju vašoj agendi a sve suprotno se ignoriše jer je potplaćeno od strane ND i Sonija. Meni je jasno od prvog trejlera zašto ti i Yojimbo pljujete igru, može svako da pročita na ovoj temi. Žao mi je što vam ja kontriram ali neko mora...A daleko je priča od celosti, ako ti to nije jasno neće nikada ni biti...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
I dalje potenciras na krajnji produkt/iskustvo...
Zaplet je procuero na netu, ljudi, fanovi igre su besni na ND jer je prica totalni raspad... Ne znam sta vise ocekujes da ce biti razlicito kada ces doci na iste kljucne momente, zbog kojih cela zajednica deli isto misljenje i zbog cega je nastala ova havarija?
Ni u jednom trenutku Sony/ND nije izasao sa javnom izjavom da negira radnju iz leakova kao netacnu i da ce sa finalnim proizvodom iskustvo biti drugacije...
Ono sto su uradili je masovna cenzura i zloupotreba pozicije prilikom ucutkavanja ljudi, dok glavne medijske kuce ne prenose to, ali su se zato odmah poredjali sa izjavom od Sonija da su leakeri uhvaceni a da nisu povezani sa njima... Jer da su potvrdili da jesu njihovi (bivsi) zaposljnjei samo potvrdjuju stanje u ND-u o kojem se neko vreme vec suska...I dodatno bi ih ocrnilo...

I to sve imas na netu zabelezeno, niko ovde ne izmislja stvari koje smo linkovali...

Ti i dalje to ignorises (od vise clanova) i spinujes pricu na svoju vodenicu kako se vodi neka agenda i branis freneticno kao da si najokoreliji fanboy...
I pre dve godine si isto bio vokalan protiv booka i mene, a nastala je havarija nakon objave promo trailera - jer smo pitali zasto se potencira na odredjenim stvarima kada bi trebao da je fokus na drugim. Sada kada je sve procurelo (+jos stosta), ja i book opet imamo neku agendu i "sve ti je jasno" ali ti zato i od drugih clanova ignorises sta ovde kace i razloge zasto je to tako...

Zaista nemam sta dalje da ulazim sa tobom u diskusiju na gore navedeno ako si toliko ignorantan, ne moras da uzmes stvari koje sam ja naveo, uzmi odgledaj/procitaj od drugih...
Svako ce na kraju sa svojim novcem da odluci da li ce da kupi i odigra igru, takodje u skladu sa licnim preferencama i sklonostima sta mu je bitnije u igri formirace misljenje o istoj. I tu se slazemo.


+edit
Ovakva linearna igra se prvenstveno uzima zbog price. Iako je gameplay u odnosu na keca nesumnjivo poboljsan, zbog price nema sta da trazi kao goty kandidat.
U mojoj knjizi, nakon odigranog keca (koji je imao fenomenalnu prezentaciju, pricu ali problematicne gameplay mehanike) ovakvu igru, sa ovom losom (napisanom) pricom koja kao da zeli da unisti sve iz keca, ja ne zelim da odigram.
 
Poslednja izmena:
Jedna krajnje tinfoli teorija koja mi je sad pala na pamet...

Šta ako su Abby i Ellie sestre odnosno polusestre po ocu? U jednom od trejlera kad vešaju Abby ja sam mislio da je to Ellie a mnogi da je to njena majka Ana... O Ani znamo jako malo, ali znamo da je bila medicinska sestra i bliska sa Marlene koja je vodila Fireflies. Elin otac je nepoznat. Doktor na kraju prvog dela je naravno takođe iz kruga Fireflies i Marlene... opet, doktor i medicinska sestra, ne deluje mi nemoguće uopšte. Eto moja dva centa tinfoileštine.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I dalje potenciras na krajnji produkt/iskustvo...
Zaplet je procuero na netu, ljudi, fanovi igre su besni na ND jer je prica totalni raspad... Ne znam sta vise ocekujes da ce biti razlicito kada ces doci na iste kljucne momente, zbog kojih cela zajednica deli isto misljenje i zbog cega je nastala ova havarija?
Ni u jednom trenutku Sony/ND nije izasao sa javnom izjavom da negira radnju iz leakova kao netacnu i da ce sa finalnim proizvodom iskustvo biti drugacije...
Ono sto su uradili je masovna cenzura i zloupotreba pozicije prilikom ucutkavanja ljudi, dok glavne medijske kuce ne prenose to, ali su se zato odmah poredjali sa izjavom od Sonija da su leakeri uhvaceni a da nisu povezani sa njima... Jer da su potvrdili da jesu njihovi (bivsi) zaposljnjei samo potvrdjuju stanje u ND-u o kojem se neko vreme vec suska...I dodatno bi ih ocrnilo...

I to sve imas na netu zabelezeno, niko ovde ne izmislja stvari koje smo linkovali...

Ti i dalje to ignorises (od vise clanova) i spinujes pricu na svoju vodenicu kako se vodi neka agenda i branis freneticno kao da si najokoreliji fanboy...
I pre dve godine si isto bio vokalan i nastala je havarija oko objave promo trailera - zasto se potencira na odredjenim stvarima kada bi trebao da je fokus na drugim. Sada kada je sve procurelo (+jos stosta), ja i book opet imamo neku agendu i "sve ti je jasno" ali ti zato i od drugih clanova ignorises sta ovde kace i razloge zasto je to tako...

Zaista nemam sta dalje da ulazim sa tobom u diskusiju na gore navedeno ako si toliko ignorantan, ne moras da uzmes stvari koje sam ja naveo, uzmi odgledaj/procitaj od drugih...
Svako ce na kraju sa svojim novcem da odluci da li ce da kupi i odigra igru, takodje u skladu sa licnim preferencama i sklonostima sta mu je bitnije u igri formirace misljenje o istoj. I tu se slazemo.

Ok, razumeli smo se i tu si u pravu... za ovo poslednje se slažemo :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Isprozivali smo ih, evo prvi se javio Ljuti Dzo. :)
 
E bas sam se iznenadio, Dzo obicno maksimalno gura glavu u pesak kad su ovakve stvari u pitanju. Cim je on pobesneo, znaci da je NG bas zabrljao :p
 
Evo šta kažu ovi "lažljivi" i "potkupljeni"
Nisam hteo da dajem link ka Tviteru zbog potencijalnih spojlera ali svako može da vidi na osnovu skrinšota koji je nalog na Tviteru i da pogleda detaljnije. Tred od PixelButts ima još desetak tvitova...
61c5c1eb13735efa969d03f39ce16aef.jpg
ccad5c24d7c1363622ebbab436e7e9d4.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
@arheolog

Nista ja ne verujem u to
 
Nazad
Vrh Dno