Šta je novo?

The Last Of Us Part II

78K806OHPM.gif
 
ND slobodno moze da stavi kljuc u bravu poslije ove igre.
 
Jašta :) Moja prognoza je da će imati 5 miliona prodatih kopija u prvih mesec dana...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam kupio ps3 zbog prvog dela i kada sam je presao odmah prodao konzolu . Planirao sam ps5 da uzmem zbog drugog dela ali bolje da odgledam playthru na youtube nego da puknem novac za ovo .

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
^
Ne, ne, nismo se razumeli, ja bas pricam o tome da svako ima svoje iskustvo naravno i drugacije ce da gleda na sve to, bice polarizovano, neko ce dati sve pa i odreci se covecanstva zarad onog do cega mu je veoma stalo. Zato i sam naveo primer gledano objektivno (covecanstvo) i subjektivno (sta je nama bitno). Naravno da mnogi kad zadju u godine pa nazalost i neki mladji mogu da osete te stvari i znaju sta znaci pokusati, dokle je moguce ici i dati sve za neku voljenu osobu, to je vec nesto o cemu nema potrebe pricati.

Tako da generalno ta ista prica se sada okrece iz pogleda druge osobe, za koju ne vidim da je objasnjeno da je to zapravo trans osoba, vec valjda vremenom nakokana raznoraznim supstancama, i ko zna mozda je longshot sto cu ovo reci, mozda se i islo da se i vizuelno oseti bes, brutalnost i mrznja kod te osobe.
Nije trans osoba, novi gejmplej pokazuje scenu kad vidi mrtvog oca koga je Joel ubio. Devojka normalne građe, čak malo liči na odraslu Ellie. Pokazuju i kompleks gde je nakon toga godinama boravila sa ostacima Fireflies sa velikim centralnim delom gde je teretana (ne zaboravimo, Fireflies nisu bili bad guys ni u prvom delu). Takođe detaljnije pokazuju scenu smrti Joela gde se razmatra da ubiju i Ellie ali lik kaže mi smo ovde zbog njega ona ništa nije kriva. Ako je ubijemo onda smo isti kao i on. Dakle nema govora kao što masa nezadovoljnih rantuje da vodimo neku trans ribu negativca koja je ubila Joela. Ne može niko da kaže da ona i svi preživeli fireflies nisu imali pravo na osvetu hbg. I ja obožavam Joela, ali hajde da vidimo celinu pa da sudimo. Iskreno, jedva čekam da odigram i da vidim kako su sve povezali i osmislili od početka do kraja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Sto se tice diskusije u spojler tagovima - moracu da se slozim sa kolegom roninom oko TLoU1, na isti nacin sam doziveo pricu.

Svet nije crno-beo, niti poteze koji su protagonisti vukli i bas zbog tog putovanja koje pokazuje sta su sve proziveli i odluke koje su morali da donesu bi preziveli, da bi na kraju pronasli sta su izgubili i povratili veru - smatram da je prica genijalna.
Cak i sam kraj u kecu, odluku koju Dzoel donosi da spase Eli, iako sebicna i "morally grey" doneo je jer niko ne garantuje da ce njenom smrcu biti pronadjen lek. Sa druge strane ona svojim potomstvom moze doneti imunitet, oh but wait she lesbian not just bicurious...

Iz istih razloga koje je on naveo za TLoU2 necu zeleti da je odigram, bas zbog toga je prica totalno smece i zbog toga su se olaksali po fanovima jer je prakticno sve iz keca baceno u vodu a totalno trivijalni NPC uzet za nove katalizator price. Da se razumemo nije ni Dzoel cvecka, kao ni Eli, ali da odluce da ih ovako smaknu u dvojci je u najmanju ruku lose pisanje.
U dvojci su ocigledno odlucili da poguraju neke druge teme, koje u post-apokalipticnom svetu bas i nemaju sta da traze, posebno kada su ljudi "ukljuceni" na survival mode.
Ako nisu mogli da smisle bolju pricu nisu ni trebali da pipaju kec, a ne da serviraju ovako losu pricu zacinjenu sa drugim shock elementima da bi je spasilo od brendiranja "losa sjw fanfiction", jer nece...

Ja sam poprilicno izgubio postovanje za ND i Cuckmann-a nakon ovih desavanja, voleo bih da vidim reorganizaciju u studiju a doticnog sto dalje od igara.
Sve vise mislim da su Straley i Amy sa razlogom napustili studio a taj je razlog trenutni VP u ND-u.

Jedan clanak o Cuckmann-u, pa ko zeli neka procita
https://boundingintocomics.com/2020...kmann-previously-fired-a-sexist-focus-tester/

Nakon procitanih spojlera takodje smatram da ce biti idealna prilika videti, na osnovu ocena/recenzija za TLoU2, ko su "shill" recenzenti i gaming kuce. Jer fanovi su vec sada besni a nisu u manjini...
 
Poslednja izmena od urednika:
Imas klip na YT od UpperEchelonGaming, nekoliko kanala je vec klepio copyright strike na YT-u (od novonastalih, offshore kompanija zaposljenih verovatno od Sonija i ND-a) iako nisu prikazivali bilo kakve leakovane in-game klipove/slike vec samo diskutovali o leakovima.
Navodno su vec pokrenilu tuzbu i spremni su da izvedu Sony na sud ako prodje zbog zloupotreba prava...
 
Јуче сам баш један такав гледао и подржао лика јер је у праву:



Што би рекли ови, сад ће ND и Sony да науче нешто:

Naughty Dog and Sony are doing everything in their power to try and muzzle people who are sharing the leaks or who even attempt to discuss it.

However, they will soon learn that the Streisand Effect is real, and by trying to silence people discussing the leaks, all they have done is brought a much larger spotlight to the leaks.
 
^
Na kraju dana mislim da su znali kakav produkt su imali u rukama i ono "neodredjeno" pomeranje datuma izlaska im je vise dobrodoslo za PS5 launch kako bi imali vecu prodaju... Mislim da bi isti usledio sa ili bez ove situacije sa pandemijom.
Sada sa ovim izlaskom za jun pokusaju da spasu sta se spasiti moze...Poteze koje povlace sada vise govore o njima, a Cuckmann sa onim njegovim postom od Kobejna ("don't buy our products if you don't like them...") izaziva dodatni bes fanova, potencijalno i novi BF5 scenario... Sta reci kada sve vise curi da se i ljudima koji su radili na igri u najmanju ruku nisu svideli potezi oko price koje su ugurali...

Bilo bi idealno da posle ovoga vrate Straleya i Amy u studio (trenutno su oboje bez posla) da konsoliduju situaciju ali cisto sumnjam. Ovo je verovatno pocetak kraja za ND.
 
Poslednje upozorenje da se pridrzavate pravila foruma. Sada samo brisanje postova, ubuduce idu poeni za slicne ispade.
Takodje bez SJW/antiSJW krstaskih ratova jer ovo nije tema niti forum o tome;)
 
Ako si gledao leakove, a verujem da nisi, tacno se vidi da se radi o test buildovima igre, tako da je neko od zaposlenih leakovao...
Sada sto rade je obican damage control, posebno je jadno za ove copyright strikove (ljudima koji samo pricaju o istim ne koristeci procureli materijal) koje udaraju na yt koristeci frontend kompaniju...

I dalje ne menja cinjenicu da je procurela prica, koja je thrash i da je sve iz keca pusteno niz vodu...
U svakom slucaju hvala onom ko je leakovao, novac cu da preusmerim na Ghost of Tsushima...
 
Poslednja izmena:
Nedaj pare Soniju, ista je to bagra :) Ja samo prenosim drugu stranu. Kad rendom reddit user tvrdi da je nezadovoljni ND zaposleni pustio leak onda veruješ 100%, kad suprotno tvrde ND, Sony i respektabilni gejming novinar Jason Schreier onda je damage control. Hbg, veruješ u šta želiš da veruješ i to je ok, al bar čuješ drugu stranu...

O da, još jutros sam pogledao svaki sekund gejmpleja što je Ronin okačio :) Postoji more načina da neko ko nije zaposlen pusti leak: prevodioci, beta testeri, drugi kontraktori... posebno u ovoj situaciji work at home.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Leakovi tog obima se vrlo retko desavaju, tako da mi logika nalaze da je bio neko od zaposlenih.
Sta bi ti uradio da ti si na celu kompanije cija igra, odnosno nastavak igre koja se ceka 7 godina, treba da izadje za mesec dana i procuri zaplet price...
Pritom krece da curi i da stanje u firmi nije nabolje, kako se tretiraju zaposleni... 70% starog tima napustilo istu, zbog "cruncha", sto je malo nelogicno jer svi ocekuju crunch u toj industriji, a ND je za vecinu dream job...
Ljudi krecu masovno da otkazuju pre-ordere...
Naravno da bih negirao sve i pokusao sa bilo kakvim damage controlom (pre svega obaranje svega sto spojluje radnju igre)...

A pritom ako mislis da je ovo sada usmerena agenda ka ND-u, odgledaj klip iz 2018 na yt-u od Robingaming (The ND "agenda"), covek koji hc fan Sonija i ND-a, uz cije je igre odrastao, ubada pravo u centar sa trenutnom situacijom. (kao da ga je pre 2 dana snimio) Covek sve vreme fasovao tezak flak, nazalost bio je u pravu...
Ako ti stvarno mislis da sve stima i da mi ovde bacamo hejt i jedva cekamo da ND pukne, grdno se varas...
 
Poslednja izmena:
Da, mislim :D Al nebitno, mlatimo praznu slamu realno. Ti ćeš poteći "dokaze" da ND propada i da treba da propadne, ja ću kao da ih branim i tako u krug. Zamorno i nepotrebno. Komentarišemo igru kad je puste pa se možda i predomisle ovi silni što su otkazali preorder... a možda i budu u pravu :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mi ovde i komentarišemo igru, imamo šta da komentarišemo, jer ima šta i da se vidi. Priča je tu ispred nas u celosti objavljena i neće da se naprasno promeni.

To što se tebi ne sviđa, to što se piše o igri, ne znači da nije tačno. ;)
 
Jel moze neko u spoiler ili na PM sta se tacno dogadja u prici u dve recenice, svacega sam se nacitao a nikako da nadjem krucijalni razlog flame-a.
 
Definitivno.
Iz komentara vidim, da je i ND u problemu, sto mi se uopste ne svidja.. izuzetne su im igre.
 
Ukratko o problemu :D
maxresdefault.jpg
 

Prilozi

  • anita-sarkeesian.jpg
    anita-sarkeesian.jpg
    142.5 KB · Pregleda: 106
Poslednja izmena:
Hvala! Puno si pomogao :))
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko u spoiler ili na PM sta se tacno dogadja u prici u dve recenice, svacega sam se nacitao a nikako da nadjem krucijalni razlog flame-a.

Ako sam razumeo tebe ineteresuje priča.

Dakle, u onom videu što je ronin ostavio imaš sve. To je prvo, pogledaj i neće morati niko ništa da ti prepričava.

Into ima da oduva sve, pokušali su patetično da "igraju na kartu" iz prvog dela. Nakon toga sledi "kuvanje žabe", tj. lagano plasiranje ovih stvari koje slede, a imaju političku konotaciju.

Ukratko, igra ima tri bitne tačke. Zao hrišćanski kult, seksualnost Eli koja treba da se prikaže i dočara, kao i odrastanje Abby (koja takođe dozivljava svoje seksualno iskustvo :D). Sve u svemu Eli je zaljubljena u Dinu, koja imam momka Džesija s kojim ostaje trudna ali bi malo i sa Eli da se "igra", u međuvremenu Džesi gine u borbi sa zlim hrišcanima, Abby traga da nađe Eli kako bi našla Džoela, i tu se priče prepliću. Abby nalazi Džoela i Eli, i igra golf da Džoelovom glavom.

To je prekretnica u igri jer ćeš tu scenu gledati i kao Abby i kao Eli.

Mislim da se prepliću priče jer ćeš kao Abby početi da igraš u međuvremenu. Ne verujem da su odvojili priče.

Pokušaće Abby da ti približe kao kul lika, koji eto odrasta u takvom okruženju sa željom za osvetom.

Međutim, kad ubije Džoela ona je kao dobra i naivna pa poštedi Eli. :D

Kad Eli pobije pola njene grupe, onda je Eli postala zla pa sad ti igraš kao Abby i gledaš kako da preziviš napad "paklene" Eli !!!???

Na kraju odvali Eli i Dinu od batina, pri tom Eli polomi ruku, a Dina dobija strelu od malog Kineza u leđa, koja probija ceo trup i izlazi napred. Ovo je bitno zbog poslednje najpatetičnije scene.

E sad, Abby hoće da zakolje Dinu, Eli kuka polomljena na zemlji i kaže Abby da je Dina trudna, što ovu ne sprečava da je prikolje.

Ipak, tu sad nastupa mali Kinez i kaže "Abby" pa se ona "dozove" i ostavi ih u životu :D

Poslednja najpatetičnija scena u igri je kad Eli ne može da izdrž i kreće u osvetu. Dina tu nešto patetiše, poziva se na ljubav i porodicu (rodila je dete), a vidi se i ožiljak od strele što tačno govori da je to kraj igre.

Eli je tvrdog srca :D, pa ipak okreće leđa i odlazi. Time prave put ka nastavku u vidu DLC-a ili pak trećeg dela.

Zaboravih da dodam, dobar deo igre ceć igrati kao Abby. Gađaceš iz roze luka vežbajući gađanje strelama, imaćeš seks, borbe sa zlim hrišćanima, ubiceš Džoela, bežaceš od besne Eli, gde ćeš opaka na kraju da je pobediš u borbi (igrajući kao Abby), i tako to. :D

Radi seksualne korektnosti sad u igri imamo glavnu homoseksualnu priču, tu se provlači i biseksualno ponašanje Dine, a "tomboja", ops. Abby, ipak predstavljaku kao heteroseksalca :D. Izgled Abby objašnjavaju teretanom i vojničkom obukom koju njena grupa sprovodi. Ali ona nije "trans" već hetero. *mjau**mjau**mjau*. tako nam (nama velikoj većini heteroseksualaca) u ovoj igri "zapalo". :S:

Eto, to je ukratko, smo o dešavanjimau igri, malko više karikirano :). O ostalim stvarima je zabranjeno pričati na ovom forumu. :D

Dodao sam još nešto u spoiler. :)

Ima tu i ovoga.

Ako neki novi klinci krenu da igraju TLoU 2 ne igrajući prvi deo, stvoriće potpuno pogrešan utisak o igri kao celini. Servirano im je tako da će im priča, ne vezano za seksualnost koja je bitan deo iste, biti sasvim OK. To naravno onima koji su igrali prvi deo i koji povezuju priče, tj. oba dela, smeta.

Mogli su komotno da ostave Džoela i Eli na miru i da TLoU 2 naprave sa novim likovima. Razbili bi se od prodaje šta god da su servirali u vezi seksualnosti koju su s namerom provukli kroz ovaj drugi deo.

Rocstar je to fenomenalno uradio sa Red Dead Redemption 2. Izmestio je vremenski drugi deo, tako da je ipak povezan sa prvim. Tu je ND napravio veliki fail.
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko u spoiler ili na PM sta se tacno dogadja u prici u dve recenice, svacega sam se nacitao a nikako da nadjem krucijalni razlog flame-a.

Ja bih se takodje nadovezao na kolegu bookmaker-a, u audio-vizuelnoj formi, sta je problem sa TloU2...

 
^Dobri stari critical drinker objasnio

^ Imas na prethodnoj strani, r0nIn je okacio kompilaciju leaked snimaka. Ili:


Ahahahahaha :D ovo je genijalno


Inace Sony izasao sada sa izjavom da leaker nije deo ni Sonijevog ni NG-ovog tima (da se malo skrene paznja sa sramotnog copyright skidanja klipova sa Tjuba). A nisu ni porekli da su svi leakovi 100% legit. Pa ko voli nek izvoli :p
 
Inace Sony izasao sada sa izjavom da leaker nije deo ni Sonijevog ni NG-ovog tima (da se malo skrene paznja sa sramotnog copyright skidanja klipova sa Tjuba). A nisu ni porekli da su svi leakovi 100% legit. Pa ko voli nek izvoli :p

Inace, sa ovim zbivanjima oko copyright strike-ova svi najveci yt recenzenti cute i ne javljaju se ni sa jednim klipom- ACG, Angry Joe, Jim Sterling (koji je inace najglasniji u ovakim situacijama), YongYeah, SkillUp/Layman Gaming... (Yong doduse izgubio svaki kredibilitet nakon onog ulizivanja i brisanja videa za Kodzimu i DS)
Naravno zato su se neki brze-bolje poredjali u red i preneli istu Sonijevu vestu da leaker(i) nisu deo Sonijevog/ND-ovog tima, cak i "uvazeni novinar" J. Schreier... Tako da pametnom dosta ko je shill...
 
Poslednja izmena:
Inace, sa ovim zbivanjima oko copyright strike-ova svi najveci yt recenzenti cute i ne javljaju se ni sa jednim klipom- ACG, Angry Joe, Jim Sterling (koji je inace najglasniji u ovakim situacijama), YongYeah, SkillUp/Layman Gaming... (Yong doduse izgubio svaki kredibilitet nakon onog ulizivanja i brisanja videa za Kodzimu i DS)
Naravno zato su se neki brze-bolje poredjali u red i preneli istu Sonijevu vestu da leaker(i) nisu deo Sonijevog/ND-ovog tima, cak i "uvazeni novinar" J. Schreier... Tako da pametnom dosta ko je shill...

Pa zar ne reče neko, mislim baš ti, da se čeka ACG review jer su nezavisni? Već spremaš teren da su svi imenovani kupljeni ako ti se ne svide ocene :) A nezavisan će biti jedan zalutali koji da 70 ocenu bez obzira ko je :) Nice...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno