Šta je novo?

The Last Of Us Part II

Prešao i ja.

Šta znam, u principu zadovoljan sam, izuzev isforsirane političke korektnosti i promocije svakakvih budalaština bez ikakve potrebe.

Abby mi je u svakom smislu bolje napisan, karakterno dublji i bolji lik nego Ellie (koja mi nije nešto prirasla srcu ni u prvom delu).

Kao što @DBraveZ napisao jednu od nastarijih motiva filmskih scenarija su ispričali vrlo kvalitetno, jedino sam razočaran što insistiraju da potpuno besmisleno nastave na tom talasu, čitaj Kill Bill 2 i 3

Naravno igra nije bez mana svih vrsta.
Jedna od većih mana igre je što kad ubiješ poslednjeg neprijatelja u određenom delu nivoa suspenzivna muzika prestaje i karakter sa kojim igraš se oglašava da je sve završeno i da slobodno možeš da loot-uješ, što je u principu nerealno i bezveze i bilo bi bolje da muzika i dalje drži tenziju da se tripuješ i strepiš da li je gotovo ili ne.
Takođe mnogo je lakše nego u prvom delu privući neprijatelja u određeni deo mape i onda ih razneti ili spaliti (lošiji AI).
Zombiji su mi sa druge strane dosta inteligentniji, pogotovo oni običnjaci koji mogu biti vrlo opasni u skučenim prostorima, jedino su clickers-i izbubili nešto od svog horor efekta jer ih sad možeš istamburati na više načina a ne samo shivo-vati.

Za kraj, jedna od potresnijih scena mi je bila
u delu misije sa Abby kad nalaziš kerušu Alice iskasapljenu u akvarijumu i tačno se setiš kad si sa Ellie ubio tog kera koji ti se činio kao neki random ker jedan od desetak koje si već pre toga ubio, a ne super kul pravi drugar od kera kakav se pokazalo da jeste kroz Abby misiju... Baš sam se smorio...
 
Juče završio :)
Odlična igra, deo sa Abby je bolji i mnogo dinamičniji.

Što kaže Čika, sve sve ali politička korektnost će nas ubiti.
Šta znam, u principu zadovoljan sam, izuzev isforsirane političke korektnosti i promocije svakakvih budalaština bez ikakve potrebe.
 
Ja sam takodje zadovoljnini Abbynim likom. Igra mi je odlicna, jedna od boljih. Jedino mi se kraj ne svidja , nekako mi ne ide.
konkretno mislim na borbu Abby i Ellie. Kao ,dobro ajde sad mora da se bijemo
 
Ja sam takodje zadovoljnini Abbynim likom. Igra mi je odlicna, jedna od boljih. Jedino mi se kraj ne svidja , nekako mi ne ide.
konkretno mislim na borbu Abby i Ellie. Kao ,dobro ajde sad mora da se bijemo
I ja bih bio zadovoljniji da su priveli borbu kraju, do smrti, jer motiva je bilo na pretek sa obe strane kad su već započeli.

Ali onda ne bi bilo nastavka.
 
Ma ne verujem da ce biti nastavak. Ne deluje mi da hoce. Svaka igra do sada koja je u part-ovima je bila samo na I i II.
PS: svidja mi se kako si ovo hideovao :) kao kad neko napise k...c pa kao niko ne zna sta je 😂
 
Naravno igra nije bez mana svih vrsta.
Jedna od većih mana igre je što kad ubiješ poslednjeg neprijatelja u određenom delu nivoa suspenzivna muzika prestaje i karakter sa kojim igraš se oglašava da je sve završeno i da slobodno možeš da loot-uješ, što je u principu nerealno i bezveze i bilo bi bolje da muzika i dalje drži tenziju da se tripuješ i strepiš da li je gotovo ili ne.
U novije vrijeme skoro da ne postoji igra bez te fore, mislim vjerovatno je bilo i ranije ali nekako sada mnogo forsiraju to i jako je upadljivo, nepotrebno, nerealisticno - narocito ako su ovako realisticne igre u pitanju, pa dodatno odudara. Mislim da je Bioshock Infinite tu cak otisao korak dalje, pa su nakon zavrsetka borbe i te akcione muzike dodali to neko zvono da zazvoni za svaki slucaj. :)
 
Ja sam došao na nekih 75% prije pola godine i zapeo žestoko u jednom podrumu, sa 3 metka i 10% helta, The Rat King se zove taj "boss" (sad vidim) a uz njega bješe i par runnera. Pokušavao par puta da pređem po pola-sata sat i batalio. :D Prošle nedelje odgledam prvu epizodu serije i ista me žestoko nabrije i pogura me da pređem to i iz cuga završim igru, oči su mi ispale danas od 14h mislim da igram :D

Sve u svemu zadovoljan sam, slabije definitivno nego prvi dio sa DLC-ovima ali dobro, uživao sam svakako. Iako ima prostora za part 3 iskreno ne vidim smisao.

Besmisleno bi bilo očekivati da Eli opet krene za Abi, a i ne vidim kako bi se u drugom pravcu priča mogla razviti sa Dinom, nek puste ovako i nek ne skrnave :) Btw kraj skroz očekivan za mene, u jednom momentu sam mislio da će u onoj tuči Eli udaviti Abi i to bi mi bilo baaaš neočekivano i iskreno dobro jer bi sva ta surovost koja se provlači kroz igru doživjela kulminaciju :) Takođe, bio sam 100% ubijeđen da je Abi ubila Tomija, pa prosvirala mu je mozak sa metar a on hramlje samo...
 
Ima prostora za trojku i navijam da bude ali ne multiplayer.
 
Koje su vam ideje za treci deo, u kom smeru bi se prica razvijala ?
 
Koje su vam ideje za treci deo, u kom smeru bi se prica razvijala ?
Mislim da ni oni ne znaju. Problem je što je lako srozati dobru priču ako nemaš unapred plan a oni to definitivno nemaju što se videlo pro drugom delu. Mada to im je sad nebitno jer imaju uspešnu franšizu koja je sad dobila dodatnu injekciju sa serijom. Cenim da ćemo 3. deo videti dosta pre nego što je očekivano.
 
Btw pri kraju ona kuća, dvorište, trava, okolo planine i šuma nestvarno dobro izgleda, osvjetljenje je savršeno. Iako igra generalno odlično izgleda kao da su se dodatno potrudili za one kadrove na kraju :)
 
Sto se tice treceg dela, mislim da imaju masu opcija u kom pravcu moze dalje da se razvija prica... plus moze i da se servira treci deo kao neki prequel ili da naprave pricu gde ce neke sporedne likove da stave u prvi plan (tipa Tommy).

Mozda bude nesto u pravcu Ellie sa njenim imunitetom na virus...
 
U kecu Joel vodi Ellie, a u dvojci ona glavni lik.
U dvojci Abbie vodi Leva, znači on će biti glavni lik u trojci :D

Ja bih lično voleo da glavni lik bude Scar. Da zviždim i rokam nevernike :)
 
Priča se da je treći deo done deal i da ga već rade. Kontam da imaju more opcija, čak i reset totalni sa drugom lokacijom i novim likovima... recimo New Orleans i okolina bi bila sjajna lokacija za postapokaliptični seting. Međutim, mislim da neće ići u tom smeru a da neće ići ni na prequel sa Tomijem i/ili Džoelom. Vrlo je moguće da Abi bude glavni lik ali opet tu je Eli... njena priča deluje da je završena ali se svašta tu može zakomplikovati :) U suštini, najrealnije je da jedna od njih dve opet bude glavni lik, teško da ima mesta preklapanju njihovih priča i da opet gledamo dvoje protagonista
 
Actress Annie Wersching, who played the character Tess in the hit video game The Last of Us and was in 37 episodes of TV drama 24, has died aged 45.
 
Posle fenomenalnog prvog dela što sam prešao prvi put pre neki dan za nekih 7h dvojka je dosta veliko razočaranje, priča je očajno glupa za sada, woke gluposti ubijaju sve što valja.
Eli posle simpatične klinke postala je znate šta i što ne neviđeno nervira koliko psuje plus neki čudan glas verovatno druga glumica.
Gameplay mi je dosadan posle veoma kreativnog u prvom deluj, svaka borba mi je bila zanimljiva, drugačija, izazov.
Ovo je smešno za sad sve se ponavlja, nabacaj gomilu pečurki i ubijaj redom.
Grafički je fenomenalno nema sta, ali to je posle 2h totalno nebitno.
Nadam se da jedna od ove dve gine uskoro jer ne znam koliko cu podneti ove gluposti.
Skroz mi je jasno otkud toliki hate na Metacritic za ovu igru, ne samo zbog znate već kog ubistva, sem grafike sve je 2,3 koraka unazad.
Očigledno je onaj sto je otišao iz ND bio glavni, Neil je pomalo klovn izgleda.
 
Za 7 sati prvi deo? Kakav je to speed run bio za prvi put :D Ili si igrao na very easy. Ista je glumica u oba dela naravno, Ashley Johnson. Deinstaliraj igru što pre, tek ćeš da se nerviraš zbog "woke gluposti". I da , "onaj što je otišao iz ND" je bio glavni , sure...
Ajde razumem da neko kaže da mu je priča loša, al da isfabrikuje da je sve lošije sem grafike u krajnje očiglednim poboljšanjima gejmpleja i samih bitaka je stvarno wtf
 
Mislim da se to odnosilo da je do sada proveo 7h igrajuci drugi deo...

Naravno ima razlicitih misljenja, meni je i drugi deo bio super, na svoj nacin naravno. Iako mi je prvi deo i dalje za nijansu bolji.
 
Mislim da se to odnosilo da je do sada proveo 7h igrajuci drugi deo...

Naravno ima razlicitih misljenja, meni je i drugi deo bio super, na svoj nacin naravno. Iako mi je prvi deo i dalje za nijansu bolji.
Moguće, onda kuburi s zarezi :D Tek kad sam prešao remake prvog dela shvatio sam da mi je dvojka baš mnogo bolja što se tiče gejmpleja. Priča iz keca je neprevaziđena, tu nema spora. Po meni najbolje ispričana igra svih vremena. Nema teme o seriji koliko sam ispratio, ali je i tu za sad posao jako dobro odrađen
 
Da, sto se samog gameplay-a tice, svakako sa novinama koje su ubacili je bolji drugi deo.

Ja jedva cekam da izadje multiplayer standalone igra... nadam se da nece razocarati. :)

A sto se serije tice, nema svoju zasebnu temu ali se dosta komentarise u "Poslednje odgledane serije". Cak su se i bunili zbog toga jer se tema preplavi svakog ponedeljka/utorka. :D
 
Pre otprilike dve nedelje zavrsio prvi deo...fantasticna igra.Juce krenuo drugi deo i....
Nikada me nije ovako nesto pogodilo u nekoj video igri kao ubistvo Joel-a.Odradili su tako realno i brutalno da je to za svaku pohvalu.Bas sam se vezao za njegov lik
 
Da, sto se samog gameplay-a tice, svakako sa novinama koje su ubacili je bolji drugi deo.

Ja jedva cekam da izadje multiplayer standalone igra... nadam se da nece razocarati. :)

A sto se serije tice, nema svoju zasebnu temu ali se dosta komentarise u "Poslednje odgledane serije". Cak su se i bunili zbog toga jer se tema preplavi svakog ponedeljka/utorka. :D
Malo sam čitao temu i videh da pominjete često tu multiplayer TLOU igru.
Razočaraću vas, ali ona je otkazana.
 
Nazad
Vrh Dno