Šta je novo?

Fx 8350 OC

Cime86

Cenjen
Učlanjen(a)
13.03.2013
Poruke
30
Poena
155
Posto nisam neki oc boy,pitao bi za neki savet,ocu malo da nategnem ovo moje cudo,e sad uspeo sam da dodjem do 4.5 sa naponom 1.416 ali temp je 65 za soket i cor 62 na prime95 za nekih 30 min da li su ove temperature dobre?

Ploca crosshair v formula-z

Neptun 140xl sa jednim SST-AP141
 
Imas temu od par stotina strana o OC FX 83**... Koristi search...
 
Naravno citao sam to,ali iskreno nigde nisam uspeo da nadjem gde je neko napisao neku max safe temp za tipa 4.5 pa sam zato pitao :)
 
Ne bi trebalo da prelazis 60 stepeni za jezgra.

Mora bolje hladjenje, ili manji napon.
 
Po milioniti put, ne gledaju se temperature nego termalna margina u overdrivu koja prilikom stress testa na odredjenom kloku ne bi trebala da bude manja od 10.
 
Pa isto je. Overdrajv racuna marginu udaljenu od 70 stepeni, znaci ako ne bi trebala da bude manja od 10 stepeni, onda vazi da temperatura jezgra ne sme da prelazi 60 stepeni.

margina.jpg

Evo sa slike. Temp jezgra 34, margina 36, znaci da bi margina dosla na nulu, temperatura jezgra bi bila 70 stepeni. Posto AMD ne preporucuje da se prelazi 62 stepena za jezgra, odnosno da margina ne pada ispod 10, znaci da temperatura jezgra ne sme biti veca od 60, odnosno 62.
 
Poslednja izmena:
Probacu sa manjim naponom da vidim kako se ponasa,ako uspem da zadrzim tih 4.5 ok ako ne moram na bolje hladjenje
 
Da vas odmah razuverim cela farma fx8xxx radi vec 3 god na temp od 70 stepeni i ni da stucne sa stock cooleroima na 3.9 ghz
 
Pa dobro niko nije rekao da ce da crkne, 61mu je preporucena max temp.
Znam ljude kod kojih su radili na 90+ pa su prezijavali procesori.
Generalno do 70 treba da je ok, preko toga 75-80 vec ne bih smeo da ga ostavljam na duze staze.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa isto je. Overdrajv racuna marginu udaljenu od 70 stepeni, znaci ako ne bi trebala da bude manja od 10 stepeni, onda vazi da temperatura jezgra ne sme da prelazi 60 stepeni.

Pogledajte prilog 216187

Evo sa slike. Temp jezgra 34, margina 36, znaci da bi margina dosla na nulu, temperatura jezgra bi bila 70 stepeni. Posto AMD ne preporucuje da se prelazi 62 stepena za jezgra, odnosno da margina ne pada ispod 10, znaci da temperatura jezgra ne sme biti veca od 60, odnosno 62.

u vecini slucajeva(ploca) je isto, ali ima nekih gde nije, zato se gleda margina(sigurica je).

Pa dobro niko nije rekao da ce da crkne, 61mu je preporucena max temp.
Znam ljude kod kojih su radili na 90+ pa su prezijavali procesori.
Generalno do 70 treba da je ok, preko toga 75-80 vec ne bih smeo da ga ostavljam na duze staze.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

margina 10 maximum, narocito sad u zimskim danima, jer ce na leto da padne na 2-3-5 zbog razlike u temperaturi.
 
Poslednja izmena:
Znaci sve se vrti tu oko tih 61-62 za core,a koliko sam uspeo da ukapiram za soket ne preoko 70
 
Ja sam pisao za temp, ne za marginu stopke. Slazem se da treba zimi da bude na 60ak(u margini 10) jer ce leti biti toplije.
Ja sam vise mislio u globalu, nevezano za godisnje toba da ne treba ici preko 70.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jos jednom gleda se margina a ne temperatura, pogledaj malo temu koju sam okacio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Razumem sta hoces da kazes, ja ne koristim aod za merenje nego hwinfo gde pise temperatura a ne margina, zato iz navike pisem temp. Jednom sam probao da koristim aod i izbacivao mi je potpuno iste temp kao hwinfo(kad se od 70 odbije margina dobije se isto ocitavanje kao i hwinfu)
Nadam se da nisam napravio neku zabunu nekom :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nema throttling pustao sam prime95,occt,linx nigde ne obara,mislis da je to visok napon za 4.5
 
Igrao sam se sinoc malo i uspeo sam da ga stabilizujem na 4.4 na 1.35v ali na 4.5 mu treba mnogo vise tipa 1.38v dal je moguce da je za tih 100mhz tolika razlika
 
Moguce je. Ostavi ga na 4.4

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno