Šta je novo?

Pc nece da upali kada je hladan

Win je na ssd koji je relativno nov 3-4 meseca.. Imam 2 hdd jos koji su 100 posto helath u sentinelu...

Sto se tice graficke kartice ona je stara nekih 7 dana u pitanju je r9 380 4gb. Isto se desavalo i sa starom grafickom i bio sam ubedjen da je do nje problem pa sam kupio ovu novu ali ispada za dzabe sam je menjao..

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Taj sentinel je .... Preteraj ti neki check surface. Otkaci ta dva diska i probaj bez njih neko vreme. Mozda te ssd zeza. To su sitni neuhvatljivi problemi za koje treba vreme.
 
Nzm otkako je nova graf kartica u njemu smanjo se problem. Tj pali se racunar ali i daljje imam artifacts samo na boot screenu nzm zasto. Pojavi se neka linija itd

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Evo ovako posle mnogo mucenja. Instalirao sam opet win 10 ali drugi disk. Stavio sam starije drajvere za gpu. Biose sam updejtovao i na gpu i plocu. Takodje sam i neki drajver za monitor skinuo.. Dakle sada radi korektno. Pali normalno brzo i radi odlicno. Jedini problem koji se pojavi ponekad jeste horizontalna linija sirine mozda 2-3 mm i to se pojavi SAMO na boot skrinu. Traje mozda 1 sekundu a mozda i manje. Nema veze dali je hladan start ili zagrejan racunar...

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Mislio sam sa drugog dvd-ja... Win 10 pro

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Evo mene po xxx put. Problem se i dalje javlja ponekad. Juce je dosao do welcome screena i automatski se restartovao. A neki dan pre toga zakovao sa anomalijama na boot screenu. Posto me to toliko nervira resio sam da idem dalje i menjam delove. Dakle posto se problem javio i sa novom grafom i sa starom nije do nje problem. Sledece na sta sumnjam ploca ili psu. Sta biste vi na mom mestu menjali... Dali da probam sa novom plocom ili napajanjem

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Ajd lepo, molim te, stavi u "moja masina" sta stvarno imas u racunaru, ne mogu da ispratim.
 
Na fonu sam

Ovako

Msi 760gm p23
2+4 gb ram
Gigabyte r9 380 (pre toga bila Safirka 7790) isti problem
Kingston ssd 120 gb
Hdd 1 tb seagate
Hdd640 gb hitachi
Zalman 500gs 500w

Racunar je radio dve god normalno i pre jedno 6 meseci se pojavio problem da kada ga palim ostane sa anomalijama na boot screenu. Isprva mi se cinilo da je kada je hladan medjutim desava se i prilikom vruceg starta. Nikada nidam video anomalije na post screenu ili u biosu dakle samo na boot screenu tacnije kada treba da predje u welcome screen. probao sam zamenom biosa na ploci i gpu. Takodje formware na ssd izbacio sam sve moguce sto mi je na usb osim misa i tastature. Racunar kada se upali radi sasvim normalno i posle dugog igranja farcry primal recimo nema nikakvih problema niti se greje. Sve radi savrseni i brzo. Ukoliko zakove na boot screen sa sarenilom na ekranu pomaze samo restart na dugme i posle toga se upali normalno. Desava se da ponekad prodje boot screen sa recimo linijom ili pola ekrana sa sarenilom ali se upali a nekada zamrzne tako. Nekada se upali normalno. Mnogo specifican problem...nekada se na welcome screenu restartuje sam od sebe. Probao sam nekoliko verzija win 10 i jok isto se desava

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno ako je nesto neispravno kako onda nema anomalija na post ekranu od ploce ili u biosu nego se pojavi bas na boot screen

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Ucitaj defaults za BIOS, ponovo flesuj isti BIOS (nekad se blago "pokvari" sadrzaj BIOS-a). Inace, prilicno low end ploca za takvu graficku karticu.
Probaj i sa samo jedim stikom memorije par dana (pa onda samo sa drugim).
Mislim da nije do napajanja.
 
Bios flesovan nekoliko puta probano sa svakakvim mogucim podesavanjima. Sto se tice ploce i graficke. Isti je problem bio i sa 7790. Memorije sam testirao sa memtest 3 phase i sve ok ako to osta znaci. Kontam da je do memorije pravio bi problem u svakodnevnom koriscenju medjutim racunar mi radi extra i nikada nije blokirao ili slicno a na njemu picimo doti primal cs go i jos igara i to dosta. Eto recimo crisi ls 2 i 3 sam presao na njemu zadnjih 15 dana i nijedan problem
Zadnje sta sam pokusao je da sam prebacio ssd iz ide u achi mode ako sam napisao dobro. Medjutim jok. Sinoc picim cs go i u pauzi aj reko da cimnem restart za probu. Kad pc na welcome skrinu se restartova sam od sebe...posle toga podize sistem normalno
Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imao sam ja na nekoj ASUS ploci (ne drzi me za rec za model) I Exceleram memorijom problem da je prolazila memtest86 I goldmemory celu noc tj. ostavim uvece oko 11-12 kad legnem da spavam, ujutru u pola 7 proverim, medjutim zabadao PC sa plavim ekranima tu i tamo povremeno. Cim sam zamenio Exceleram za neki krdzavi defualtni memorijski modul sve proradilo najnormalnije, nikad vise problem... Zato kazem probaj jedan probaj drugi. Mirise na plocu, vise zbog restarta nego zbog te graficke korupcije. Koji CPU bese?
 
Fx 6300. Uglavnom zakove sa sarenilom na ekranu boot skrina. Nikada nije blokirao na bilo cemu drugom osim na boot skrinu ili posle njega kada treba sa se pojavi welcome screen. Ja bih to opisao ovako. Od 100 posto jedno 40 posto zakove sa sarenilom na boot screenu i mora reset na dugme, posle toga se upali. 20 posto se restartuje u momentu kada treba da pokaze welcome screen. Ostalih 40 posto se upali normalno. Msi logo iliti bios post screen nikada nije pokazao nijednu anomaliju niti problem. Takodje kada prodje welcome screen sve je ok nema ni traga ovim problemima niti je ikada bilo kada se podigne sistem... Po meni tu nesro ne stima ili zabaguje kada se mozda ucita neki drajver za nesto tj u.momentu prikazivanja welcome screena. Medjutim sumnjivo mi je da je sa drajverom problem posto se ne desava uvek nekada radi kako treba. Pokusacu da snimim jedno paljenje i postavicu na yt

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iscupaj oba hdd i ostale nepotrebne potrosace. Povezi komp na neki drugi strujni shuko. Neki koji nije opterecen. Probaj opet.
 
Sve sam to probao osim bez hdd. Ajd i to da probam

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Hdd ovi su ok desava se i bez njih. Takodhe se desava i sa svakom od memorija pojedinacno.. imam jedno pitanje sad malo je i meni nelogicno... Moze li monitor da pravi takav problem da racunar zapne tj zabrljavi...tj da mu da nekakav pogresan signal i da pobrljavi kartica..jedino mi je to ostalo da proverim pre nego li probam sa novom plocom i psu

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
samo sam procitao topic a ne sta ste pisali pardon, al meni se to desavalo neki put kad ujutru upalim komp a soba ledara pre nego sto je rikuo hdd cak je znao da bruji kao lud
 
Ma nije hdd. Sve je provereno osim monitora maticne i psu. Ostalo mi je da proverim monitor pre nego sto narucim maticnu posto nemam opcija da nadjem drugu za probu kao ni napajanje...

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
E nije mi ni monitor ostaje maticna i napajanje koje na zalost nema niko ovde da mi pozajmi... tj imaju neka od 3-400 vati na koja nebih kacio ovu grafu... a verovatno nebi ni radilo... dakle ostaje mi da kupovinom maticne ili napajanja probam da resim problem... Evo uspeo sam da usnimim otprilike kako problem izgleda... samo sto je ovaj put nekako uspeo da podigne sistem iako je bilo brljotina na ekranu sto se retko desava

https://www.youtube.com/watch?v=PqxgEGAOjdY


dali moze ovo uzrokovati procesor? Kolika je mogucnost da dve graficke jedna stara i jedna nova prave isti problem?
 
Vala da kupis drugu maticnu ili napajanje mozes samo da profitiras. To su ionako dve najslabije karike u toj konfiguraciji.
A cekaj, imas i integrusu na toj ploci. Jesi sa njom probao, bez zasebne graficke?
 
Poslednja izmena:
Kupio novu maticnu isti problem. U medjuvremenu sam saznao da racunar ustvari podigne sistem a anomalije ostanu na ekranu. Onda ugasim i upalim monitor na dugme i pojavi se normalna slika... E logicno je da je onda monitor u pitanju ali istvari i nije jer se isto desava i na tv

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Napajanje, po svoj prilici.
 
Ili je to ili neki softverski problem pa sam dao 40000 do sada za dzabe

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Ne verujem da je softverski, javi ti se izmedju boota I windows loading ekrana, tu manje vise radi samo genericki drajver.
Nadam se da nisi skinuo neki winows blek turbo mega giga edishn, nego oridjidji sa microsoft sajta kad vec ima ta mogucnost.
Nisi nikako mogao da zajmis neku grafiku pre kesiranja nove?

Sve mi vise lici da si se zamerio nekoj garavoj, pa sad ispastas. Verovatno ti nije do smeha, ali ti je ravunar prava zona sumraka...
 
Odavno se to pojavljuje ali sam sada resio da ga sredim i nikako. cudno mi je sto kada se pojave skrabotine na ekranu onda ugasim i uplaim monitor i pojavi se slika...

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Jel si probao drugi kabli za povezivanje ekrana sa pc-jem?

To mi ne deluje kao problem koji je do racunara, ako paljenjem i gasenjem monitora bude resen.

Sa kojim je kablom povezan?
Ako je kabli sa Dvi krajem povezan na grafiku, obavezno uzmi hdmi->dvi ili hdmi->vga ili hdmi->hdmi kabli i ubodi hdmi kraj u grafiku, imao sam treperenje monitora koje sam resio zamenom dvi->dvi kabla sa hdmi->dvi.

Edit:

I meni je malo falilo da kupim drugo napajanje i stabilizator napona i drugi monitor, a problem je bio banalan, kabli obican..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probao sam sa drugim kablom na tv i isto. eto ima snimak u prethodnim postovima. Inace monitor mi je ovako povezan. Hdmi kabl i gpu a na monitor ima hdmi to dvi onaj konektor

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno