Šta je novo?

Pc nece da upali kada je hladan

WIFI usb kartica je znači u pitanju?
Da, to još povećava šanse da je ona u pitanju.

Video sam slučaj kada je poluispravna fleška onemogućavala butovanje računara.
Znači dok je utaknuta boot nema šanse (ni sa optike, ni hdd ni sa usb), isto tako i na drugim računarima.

Usb wifi i fleška nisu isto, ali poluispravni mogu razne probleme da naprave.
Utakni je u drugi računar ako imaš prilike, pa testiraj pravi li probleme i tamo.

Bas tako.
Inace, i neispravne tastature i misevi mogu da urade ovo, nece da butuje racunar iako se pali masina, stoji zamrznuta bez bacanja slike.
 
Testiraj wifi karticu u drugom računaru pa ćeš biti načisto da li ona uzrokuje probleme.

Situacija je specificna mnogo, WIFI kartca je bila u racunar ukljucena uvek ALI racunar je izbaciovao brljotine SAMO ujutru kada ga palim prvi put i to kada dodje do Welcome screen-a i tada izbaci brljotine kao kada crkne GPU (postavio sam i sliku) dakle posle tog prvog paljenja mozes da mu radis sta god hgoces sve radi, pali gasi restaruje radi sve celog dana sa ukljucenom WIFI ili bez nje sve do ujutru... Jos nisam nacisto sta je problem jer mogu da testiram samo ujutru, bez WIFI kartice evio vec tri jutra racunar nije blokirao, prvo ga upalim pa onda ukljucim WIFI usb...
 
Da ali sam pre neki dan ocistio ceo komjuter promenio pastu na procesoru i jos nisam siguran da je do kartice problem, testiracu ujutru sa karticom paljenje, malo mi je specificno to sto je blokirao na velkom skrinu vindovsa i to sa anomalijamam na ekranu, sudeci po anomalijamam mislio sam da ge gpu riknuo pa sam cak i hteo da kupim novu graficku ali srecom sam se obratio ovom temom i nisam
 
Poslednja izmena:
Da ali sam pre neki dan ocistio ceo komjuter promenio pastu na procesoru i jos nisam siguran da je do kartice problem
Daj još detalja, budi precizniji.

Da li je i pre čišćenja bilo problema (pa si zbog toga čistio)?
Ili su problemi počeli posle čišćenja?
I ono što sam te već pitao, da li je svako jutro bez izuzetka bilo problematično?
 
Bas tako.
Inace, i neispravne tastature i misevi mogu da urade ovo, nece da butuje racunar iako se pali masina, stoji zamrznuta bez bacanja slike.

Moj komsija donese komp kod mene, kaze zamrzava kad ga ukljuci.

Probamo kod mene, pali iz prve, odnese kuci opet zamrzne.

Problem pravio usb mis kupljen 20 dana ranije.
 
Daj još detalja, budi precizniji.

Da li je i pre čišćenja bilo problema (pa si zbog toga čistio)?
Ili su problemi počeli posle čišćenja?
I ono što sam te već pitao, da li je svako jutro bez izuzetka bilo problematično?

Ma racunar mi pravi problem svakog jutra zadnjih mozda 20 dana, prvo paljenje ujutru zaglavi na Welcome screen-u Win-a sa anomalijama, postavio sam sliku vec, rasturio sam ga u delove pre neko vece da sve ocistim i rekonektujem (to sam radio i ranije i nije pomoglo) i u tom trenutku sam zaboravio WIFI da vratim pozadi u USB, sutradan kad sam upalio racunar ukljucio se normalno, i zadnja 3 dana se pali i radi kako treba bez WIFI kartice, tj ukljucim ga pa onda ubacim WIFI posto mi je internet preko nje, veceras cu da ga ostavim sa ukljucenim USB WIFI i ujutru cu da probam ako nece da se upali iz prvog puta znaci da je do nje
 
I ja sam imao probleme sa USB wifi karticom na Win 10. Desavalo mi se da po par puta dnevno dobijem BSOD ili da mi pukne konekcija. I to samo na Win 10 jer je i sad koristim na Win 7 i nemam problema. Tako da u nekoj krajnjoj meri mozes pokusati da instaliras Win 7 da proveris hoce li to resiti problem.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
I ja sam imao probleme sa USB wifi karticom na Win 10. Desavalo mi se da po par puta dnevno dobijem BSOD ili da mi pukne konekcija. I to samo na Win 10 jer je i sad koristim na Win 7 i nemam problema. Tako da u nekoj krajnjoj meri mozes pokusati da instaliras Win 7 da proveris hoce li to resiti problem.

Kako isplivavaju umotvorine i saveti iskusknih :D

Instaliraj ti sine i linux ako oćeš, samo je ovde jebada što komp ne može da se upali...a kad se upali onda radi ;)
 
Problem je sto se ne pali iz prvog puta ☺ iz drugog pali bez verglanja

Moram da priznam da mi je Win 10 problematican recimo usred gejma mi pocne skidati update i ping odeee. Ima tako neke sitnice koje prave probleme

Sent from my E6533 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako isplivavaju umotvorine i saveti iskusknih :D

Instaliraj ti sine i linux ako oćeš, samo je ovde jebada što komp ne može da se upali...a kad se upali onda radi ;)
Ma jasno, zato i kazem u nekoj krajnjoj meri. Nadam se da ce neki od prethodnih saveta biti korisniji, a ja sam se nadao da cu biti od neke koristi :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
apdejtuj bios na ploči. promeni usb slot u koj bodeš wifi karticu.
 
Evo da se javim. Sada racunar pali bez problema evo vec 15 dana. I sa wifi karticom. Jedino sto mi pada napamet je da je problem bio do nekog od sata kablica ili zato sto je wofo bio ukljucen u usb 3. Jedino je to sto sam zamenio i posle toga radi normalno

Sent from my E6533 using Tapatalk
 
Ma jok.. Nikako da resim ovaj problem. U medjuvremenu sam kupio novu graficku i pocelo opet isto da se desava sinoc.. Jutros sam i win 10 reinstalirao i problem se nije pojavio jos ali verujem da hoce... Dakle problem je izmedju boot i welcome skrina ako tu ne napravi brljotinu onda sve radi kako treba. Kontam da je neka komponenta u potanju zabrljavio bi nekad bar i na bios skrinu ili kad odem u bios. Iskljucivo se pojavljuje problem izmedju boot i welcome skrina. Pojavljuju se brljotine kao da je memorija gpu-a problem a nije. Racunar ovako radi odlicno. Ovih dana sam presao crysis 2 sve na max i farcry primal jedno 30 posto nijedan problem niti ijedna komponentna preko 50 stepeni.. sumnjivo mi je ako recimo podesim rezoluciju igre na full hd kao i monitor recimo uradim alt tab da izadjem na desk monitor izgubi sliku na kratko kao da menja rezoluciju a u stvari nwbi trebao jer je podeseno kao i na desktopu.. Da nije neki problem sa refresh rate... Monitor je povezan hdmi to dvi adapterom. Dakle hdmi kabl iz gpu pa hdmi to dvi konektor posto monitor nema hdmi...

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma nije ona bila problem uopste.. Nekako se desilo da je palio to vreme kada sam je izvuko.. Slucajnost izgleda.. Ne znam sta je da oce bar da crkne skroz pa da zamenim to sto jw problem

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
pa sad barem znaš da nije do grafike i wifi kartice. Probaj da ga izvadiš iz kućišta i da ti stoji na kutiji od matične ploče...99% sam ubeđen da to nije rešenje problema,al probaj...
 
Probao sam memorije jednu po jednu i problem nastaje sa obe pojedinacno.. Znaci nije ni do njih..

Jedino sto mi pada na pamet da nesto ne zabrljavi od ovog brzog podizanja sistema sa ssd. Sistem se ucitava veoma brzo

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako ne pali kad je hladan onda je kondenzator neki negde na necemu vrlo verovatno
 
Ako ne pali kad je hladan onda je kondenzator neki negde na necemu vrlo verovatno
Ne bih rekao... Pc uvek upali monitor prodje bios checkup prodje boot screen i posle toga zakove sa anomalijama..

Evo liste sta je provereno ok

Wlan
Windows reinsraliran
Hdmi kabl
Misevi
Dvi kabl
Slusalice
Audio
Ram
Fraps starup
Graficka je nova glanc. Slicnobse desavalo i sa starom znaci i ona je ok. Racunar ako prodje welcome screen radi odlicno igram primal svakog dana i dotu

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Problem je samo dok se upali a zato sluze kondenzatori na svim komponentama. Cim se upali nema vise problema. Srecan lov :)
 
Onda ja ja drugacije shvatam "upaljen racunar" po meni to znaci da i kada udjem u bios racunar je upaljen... Meni je nelogicno da racunar koji ne moze da upali udje u bios tj prikaze ga na monitoru bez problema a zakuca posle boot screen

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam skapirao da uopste nece da se upali. To je onda druga prica.
 
Ma upali se uvek.. Prodje onaj msi logo pocne boot screen i nekad tu zakove sa anomalijama. Nekad pojavi anomalije i onda ucita win a nekad ostane tako sa sarenilom na ekranu i restart na dugme pomaze samo.

Jednom ali samo jednom mi je izbacio ovaj bsod. E sad posto je samo jednom ne mora da znaci nista
ca607fb0f6aecd00708dc454a5103168.jpg


Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ro sam ostavio kao zadnju opciju.. Ne odgovara mi zbog nekih stvari 7

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Greška ti ukazuje na Grafičku Karticu bilo driveri za grafičku ili ona sama.
 
Nazad
Vrh Dno