Šta je novo?

Bešumno napajanje

Iilija64

Poštovan
Učlanjen(a)
13.09.2016
Poruke
32
Poena
59
Koje je napajanje do nekih 150ak eura najbolje? Znači apsolutini prioritet je tišina.
 
0dB, pasivna napajanja bez ventilatora. Geizhals pretraga. Od 105e na gore ima ono sto tebi treba.
polu-pasivna, napajanje ne radi uopste ili vrti na jako malom broju obrtaja do nekog opterecenja, ali se to razlikuje od modela do modela, moras da se informises. Geizhals pretraga.
 
Ako se biraju polupasivna onda treba ići na što jače da bi što kasnije palilo vent i vrtelo ga na manjoj brzini. EVGA G2 850W valjda košta otprilike toliko, kao i Corsair RMx 850W.
 
Mora moći stati u MS black widow, znači do 18 cm. Polupasivno koje bi bilo dobro kako konfiguracija nije neki potrošač.
 
Corsair rm550x. Ali moras znati da pravo pasivno je svakako bolje zbog toga sto je dizajnirano za to (kuciste u rupama, nema ventilatora koji smeta konvekciji i slicno). I preporucljivo je donje raspolozenje napajanja u kucistu.
 
Poslednja izmena:
Super Flower, Seasonic, FSP, Enhance itd su proizvodjaci.
XFX, EVGA, Corsair, Silverstone, Antec su lepioci nalepnice na nesto sto je napravljeno drugde (mahom kod onih iz gornje recenice, mada ne uvek), ali imaju kvalitetnu robu.

Ja naginjem super cvetjki I morskom zvuku :).
 
Pravo pasivno ne dolazi u obzir u MS black widow jer će PSU cover smetati hlađennju.

Npr RM750x se pali na 300w tvoj komp ne bi trebao da troši više.
 
Nije bas tako. Corsair rmx/rmi - cwt je specijalno za njih razradio novu platformu, za evga g2 nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
U takvoj situaciji ja bi ipak isao na rm550x. Bolje da se pali ponekad - duze ce da sluzi. A nece se cuti. Da ga natera da se upali mora posteno gpu i cpu da optereti, pa od njihovih ventilatora nema sile da cuje nekih 1000rpm 120mm iz napajanja.
 
Samo cu ti predloziti, da kad vec uzimas zaista dobro napajanje, uzmes nesto jace da imas za buducnost, jer ono ce moci 5-8g da radi bez problema.
Neko ne manje od 650w i ne vece od 850W, dakle neko od 750-760W. :d

Takodje ako imas ventilatore u kucistu, pre ces cuti njih (ako je komp na stolu) nego sto ces cuti vent od napajanja.

Sva ova polupasivna su zaista tiha i vent pale kad se bas optereti komp.

Problem moze biti sto cak i neka kvalitetna napajanja znaju da cvile, a to je vec lutirja.
 
Како је тенденција на смањењу потрошње, мислим да нема потребе узимати ништа преко 600 вати. Осим ако се не иде на више графа итд...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
EVGA G2 je pomalo bucno, ali u eco modu se ne vrti ni na klokovanom i7 4770k sa 1070 i 5 storage diska. Mislim da je 120e kod mdjara (850w, ima i 750/650). Vervovatno ima i tisih.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da je unutra Super Flower Leadex Gold platforma, malo kastomizovan za EVGAu. Evo jednog od spiskova napajanja i ko im je originalni OEM.

U Austriji razlika u ceni oko 10e u korist "originala" tj proizvodjacke varijante. Ne znam konkretno sta je promenjeno u EVGA verziji pa ne mogu da sudim da li vredi ili ne vredi razlike.
Ali jonnyguru se jako pozitivno izjasnio o Leadex platformi i bas je I pomenuo da bi EVGA trebalo da stane iza njih za severnoamericko trziste...
 
Poslednja izmena:
Evo nasao sam razliku: kod superflower na modularnom dodatku stoje capxcon, dok kod evga japanski ncc. Sa techpowerup: The Leadex Gold unit uses CapXon polymer caps here instead, so the G2-750 clearly takes the lead in this area, although these caps are never put under a significant amount of stress. That said, it is still nice to see EVGA use Japanese caps. Ali evga koristi dbb fan, dok sf fdb. To je sto se baca u oci.
 
Poslednja izmena:
Za broj veci Superflower po istoj ceni, ima tisi ventilator (teoretski je fdb tisi od dbb, prakticno dbb zna da ima krckanje lezaja na nekim brzinama, mada je dugotrajniji od fdb-a), a obzirom da je fizicki jace CapXon ne bi trebao da predstavlja veliki problem jer neces lako uposliti ni 40% napajanja tom konfiguracijom. Da SF misli sa je taj CapXon problem, ne bi davao 5 god garancije (mada neki daju I 10god za pojedina). Ne kazem da se kupi ovo, samo razmatram sa aspekta cene (/kvalitet).

Mada ova klasa napajanja je manje vise ne mozes da pogresis sta god uzmes, sve su to jake firme. Ovde covek hoce tisinu, treba iskopati review-ove koji imaju merenja buke pri raznim opterecenjima pa odluciti.
 
Poslednja izmena:
Pa nece, ide na polu-pasivnu varijantu, ne pratis radnju fabule ;).
 
U ovome momentu VS 650 je najbučnija komponenta uvjerljivo i glavni razlog zašto bi promijenuo napajanje. Odrađuje ono super posao, no kako imam nešto novca sa strane, radije bi kupio napajanje nego mijenjao druge stvari.
 
Prosle nedelje mi stiglo Be Quiet! Pure Power 9 - Silver od 500W,cena u Nemackoj oko 60e... Nije modularno ali su kablovi podugacki i kvalitetno izvedeni.
Trenutno gura Phenom i 750Ti,necujno je... prethodno od 600W se dernjalo,tj bas se culo tako da te razumem sta te muci...
 
Ja imam g2 750w ..ma ne cuje se bree..da ne bude zabune..to je moje subjektivno misljenje
 
https://www.computerbase.de/2016-05/500-550-watt-netzteile-test/

Evo ko spreha nemacki moze ovde da se lepo informise o ovim napajanjima o kojima pricasmo. Na strani 6 je test sa nivoima buke. Ko ne znam nemecki moze da pripali gugl translokator :D

edit:
Danasnja napajanja, za razliku od ranijih, mogu da snabdevaju +12V granu do deklarisane snage samog napajanja, tj 100%. Ranije je ta cifra bila oko 80%, negde manje, negde vise, zavisi i od ATX standarda.
Tako da (I uz dodatnu rezervu snage), za masinu koja koristi i najgladniji procesor (Vishera 220W) i 1 GPU krmacu od 300W, sa hrpom hardova I ventilatora 650W napajanje je sasvim dovoljno. Vece nece da skodi svakako, ali je uglavnom nepotrebno...
 
Poslednja izmena:
Koje je napajanje do nekih 150ak eura najbolje? Znači apsolutini prioritet je tišina.

Preporucio bih Silverstone Nightjar 500W: https://goo.gl/h4Ajvw
A, takodje bih preporucio Super Flower 500W, odnosno njega bih stavio na mesto br. 1: https://goo.gl/8aNvau

Sebi sam uzeo Silverstone, alu hladnjak preko celog napajanja, napajanje samo po sebi veoma tesko i vrlo slabo se greje, vrhunski uradjeno. Naravno, za ne toliko zahtevne konfiguracije. Ako je neka jaca konfiguracija, naravno nece biti dovoljno, a preko 500W, bojim se da nema fanless, jer nije bezbedno, u prvoj konfi mi je CM V1000, pre njega V700 (Seasonic ispod haube), meni je njegov ventilator necujan, ja ga zaista ne cujem dok radi, jer radi na principu, da se vent. uopste ne aktivira do odredjene temperature, a kada se upali, toliko se sporo okrece, da je necujan. Tako rade i ostali Seasonic-i, Super Flower itd.
 
Mozes da uzmes Corrsair ili rmx750w ili Rmx 850w ne vrti vent do nekih 300-350w opterećenja a ne čuje se ni kad se upali ako baš želiš da se nikad ne upali uzmi 1000w rmx on kreće da vrti vent tek od 400-430w opterećenja.
 
Moja preporuka: goo.gl/fU7f9Z
 
1000w... jel ste vi normalni? 650w je dovoljno za 99,99% konfiguracija sa jednim OC cpu i jednim OC gpu. Ako se ide na sli/cf onda moze i 850w. Lose je koristiti prejako napajanje. Postoji verovatnoca da zastita mu nece odraditi kad nesto rikne na slaboj potrosnji. + Jaka napajanja se jace greju, obicno su bucnija. Manja im efikasnost na maloj potrosnji. Kako god okrenes - promasaj. Za savremena kvalitetna napajanja nije nikakav problem da rade i pod 100% opterecenjem.
 
Skontao sam sada da mu promijenim ventilator, pa vidim na što to bude ličilo.
 
E upravo tako, menjaj mu ventilator, imam isto kuciste i neko bzv napajanje u koje sam ubacio ventilator koji dolazi uz ms widow (beli) i od tada se mnogo manje cuje i radi super. Kontrolu mu radis iz biosa
 
EVGA serija G2 Supernova, neces ga verovatno nikad cuti. Corsair RmX serija kao sto je neko vec spomenuo.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno