Šta je novo?

Podmazivanje mehanicke tastature?

tati

Poštovan
Učlanjen(a)
01.12.2016
Poruke
5
Poena
51
Posedujem SteelSeries 6gv2 tastaturu i pre izvesnog vremena sam je polio sokom. Odmah sam je iskopcao, izvadio sve tastere, oprao sam svaki switch mesavinom vode i alkohola ( pronasao sam neki tutorial kako se cisti pa sam ponovio postupak ). Nakon odredjenog vremena tasteri su poceli da koce jer verovatno nisam odklonio sav secer. Zelim da je podmazem jer sam video da postoje silikonski/teflonski lubrikanti za mehanicke tastature ali ne mogu pronaci gde da ih kupim. Video sam da je slicna tema bila postavljena ali nema nekih adekvatnih odgovora pa se unapred izvinjavam sto otvaram temu sa slicnom tematikom, ali zaista mi je potrebna pomoc. Da li mozda neko zna gde bih mogao da uzmem nesto tog tipa?
 
Proguglaj silicone lubricant mechanical keyboard, ima par tema na reddity i drugim forumima.

Da, da, znam da postoji, kao sto kazem u gore navedenom tekstu, nego me interesuje da li mogu igde u Srbiji da ga kupim?
 
Poslednja izmena:
Od domaceg lubrikanta svinjska mast i udri. Za sve ostalo google, reddit. Ne znam da je neko podmazivao sa foruma, ako jeste prizivam ga.
 
Ja sam svoju staru quickfire tk zalio koka kolom pa sam eksperimentisao na osnovu onoga što sam čitao po forumima. Prvo sam je očistio vodom i alkoholom, bukvalno sipajuci u svaki switch rastvor i susio je 24 naopačke. Posle sam svaki od switcheva isprskao Presto kontakt sprejom koji uklanja vlagu a podmazuje usput. Red switchevi su u pitanju a kako su oni jako slični black koje ti imaš u 6gv2, slobodno probaj ovu metodu. Ovo sam radio pre oko 3 godine inače a tastatura i dalje savršeno služi mog drugara kod kojeg je sad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Javljam kako je proslo.
 
Poslednja izmena:
Ja sam svoju staru quickfire tk zalio koka kolom pa sam eksperimentisao na osnovu onoga što sam čitao po forumima. Prvo sam je očistio vodom i alkoholom, bukvalno sipajuci u svaki switch rastvor i susio je 24 naopačke. Posle sam svaki od switcheva isprskao Presto kontakt sprejom koji uklanja vlagu a podmazuje usput. Red switchevi su u pitanju a kako su oni jako slični black koje ti imaš u 6gv2, slobodno probaj ovu metodu. Ovo sam radio pre oko 3 godine inače a tastatura i dalje savršeno služi mog drugara kod kojeg je sad.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala puno na odgovoru !
 
Alkoholom nećete samo odstraniti šećer već i "lubrikant" koji se nalazi u prekidaču.
Ja sam u prekidače za ručni alat stavljao i litijumsku mast i ako bi ona trebala da bude provodnik - iz duge prakse (nekoliko godina ovog iskustva) nikada nije bilo nikakvih problema. Niti se ona topila i curela, niti je pravila spoj kada nije trebalo + je štitila kontakte od ekstremne prašine.
Teflonska ulja izbegavbajte, nekako su "lepljiva" i "suva", ne mogu da opišem ali uglavnom osećaj je loš.
Ako baš mora silikonsko ulje onda - http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=2&t=110 - ili tako nešto slično.
Ne zaboravite da javite utiske, meni je ovo izuzetno zanimljiva tema! :)
:wave:
 
Nazad
Vrh Dno