Šta je novo?

Savet u vezi laserskog štampača

dr. Troy

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2016
Poruke
58
Poena
59
Pozdrav dragi moji forumaši.
Na poklon sam dobio laserski štampač HP LaserJet P1102.
Pošto se u veoma niskom procentu rezumem u štampače, molim Vas da mi napišete da li je dobro da kupujem toner za navedeni laserski štampač pošto štampač neću svaki dan koristiti. Moje potrebe su takve da ću štampati u nepravilnim vremenskim intervalima (npr. sutra 8 listova, zatim za 3 meseca i tako dalje ili u drugačijim vremenskim intervalima).
Da li toner može da "zapekne" (kao što se dešava sa bojom u kertridžu štampača koji nisu laserski) tako da postane neupotrebljiv nakon određenog perioda ili može da traje dugi niz godina?
 
NE.
Koristi i ne šparaj ga mnogo.
Radi se o niskobudžetnom printeru, koji nema neke velike prednosti, ali ni mane. Ne moraš mnogo da ga štediš. Koristio ga ili ne njemu vreme brzo prolazi: pohaba se plastika, toner naprašnjavi senzore ....
 
Molim Vas da mi odgovorite da li se toner za laserski štampač koji imam može dopuniti ili svaki put kada ga potrošim moram kupiti drugi?
 
Moze se reciklirati (nemoj to sam da radis), ako recikliras nosi da drugi urade ili jos bolje kupi recikliran ali da su mu sve potrosne delove zamenili (nesto skuplje) a najbolje idi odma i kupi drugi zamenski (neorginalni) toner koji je neka kung fu firma napravila. Oni kvalitetniji zamenski 10-20% skuplji od najjeftinijih zamenskih ce raditi kao orginalni. NEMOJ KUPOVATI ORGINALNI toner jer je suludo skupo u odnosu na zamenske a nema razlike u kvalitetu.
Jednom u 2-3-4 meseca izvadi toner i prodrmaj na sve strane da se rastrese prah, pa na kraju i "poravnaj" raspored praha u toneru i vrati u stampac.
Toner ce raditi drasticno duze u odnosu na ketridz sa tintom.
Sve moze da se pokvari ili zaprlja ili "zapece" pa i toner za laserski stampac ali on mnogo teze u odnosu na tintase.
 
Da ne otvaram novu temu:

HP LaserJet 1015 nece da stampa crno-belo iako mu je crni toner pun, a kolor je skoro prazan. Kako ga naterati na rad? :)
 
To je monohromatski stampac, o kakvom kolor toneru pricate?

Bice da je crni prazan, posto kolor nemate.
Kod:
https://www.cnet.com/products/hp-laserjet-1015-printer-monochrome-laser-series/specs/
 
Vidite ima li među opcijama podešavanja štampača da se štiklira nešto tipa print black and white only.
 
@ dr. Troy

Cemu postavljanje kopije moje poruke sa ES foruma?
 
Kako bih moderatoru Septimusu omogućio brže dolaženje do odgovora.

@Septimus
Dali izbaciva neku gresku i koja je?

Dali ste uradili kalibrisanje?
 
Doca je trol, i to serijski.
Osim ovih pet imaju još dva skrinšota.
Još zanimljivije sve teme (barem zadnjih pet koje sam pogledao) koje je otvorio na Benchu imaju svoje višestruke klonove po domaćim forumima, baš poput ove.
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    155.2 KB · Pregleda: 93
  • 2.png
    2.png
    76.1 KB · Pregleda: 87
  • 3.png
    3.png
    68.3 KB · Pregleda: 83
  • 4.png
    4.png
    177.6 KB · Pregleda: 90
  • 5.png
    5.png
    113 KB · Pregleda: 89
A ko je dr. Christian Troy?
Da li je on stvarno dr?
Da li je on stvarno Christian?
Da li je on neko "nas" ili je stranac koji odlicno zna srpski?
Da li je on dr srpskog jezika ili srpsko-krvatskog ili ko zna kakve yu lingvisticke varijante koji jos malo vezba jezik, da li je ovde ili je negde u belom svetu?
Da li je on on ili je ona?
Da li je uopste bitno ko je dr. Christian Troy?

Najznacajnije u ovom mom postu je DA LI NAS Septimus zeza??? :lupko:
 
Poslednja izmena:
Sigurno misli na HP CM1015.
 
Mozda je problem u softveru ako ima brojac odstampanih strana a nije resetovan pri zameni tonera
Takodje i cip na toner kaseti moze praviti problem
 
Izvinjavam se na pogresnim informacija, često tako biva kada pitas za drugog :).
Raspitacu se konkretno o kom se štampaču radu i ako jeste ovaj model onda odakle ideja sa kolor tonerom..
 
Sigurno misli na HP CM1015.

Nisi dobro napisao,opustas se... Treba ovako,u tvom trolovskom stilu:

Uveren sam da je gospodin moderator Septimus u nesvesnoj zabludi naveo pogresan model stampaca a misli su mu bile usmerene ka modelu CM 1015...
Oh wait... pre 3 nedelje nisam znao sta je toner a sada vec rasturam! Damn,Im good!
 
Selimo kancelariju pa sam prinuđen da koristim laptop sa win7 i štampač hp1010 lasejet. E sad, taj štampač ne može regularno da se instalira na win7, već samo na starije windowse. Ima neko uputstvo na yt i to je neko već uradio ali sada štampač jaaaako sporo štampa, po pola minuta treplje lampica-prima fajl i štampa tek onda i tako za svaku stranicu. Štampam docx iz worda2007 u 99% slučajeva, znači nisu kompleksni fajlovi.
KAKO DA UBRZAM? Što je najgore, zbog budženja ne mogu da uđem u podešavanja.
 
Ja imam 1005 i instaliran je na w10, a koliko se sećam bilo je drajvera i za w7 a tvoj je noviji.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Skini HP universal driver za tvoju verziju Windowsa i instaliraj njega, radi bez problema.
 
Pokušao da ga instaliram kao hp 5355 pcl5 i radi brzo ali na svakih desetak stranica mora da se restartuje jer izbacuje unknown authorisation pcl5. Probaću sutra na universal.
 
Imam štampač HP 3600 N i do juče je radio savršeno . Ako može neko da mi pomogne imam sada jedan problem . Kada ga upalim i počne da vrši kalibraciju i to radi neprestano . Probao sam da ga ostavim radio je sat vremena i nije prestao da kalibriše. Da li mu ima pomoći?
 
Ciscenje senzora i lasera u nekom servisu bi teoretski trebalo da resi problem.
 
Nazad
Vrh Dno