»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
      Prikazani rezultati od 31 do 39 od ukupno 39

Tema: Par teških pitanja oko VM

Member Avatar korisnika chimpresco
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        1.046
        Realno ne.
        CBR1000RR

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        16.599
      3. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: 25 cm
      4. Citat Citiram korisnika: castor Pogledaj poruku
        Ovo je možda najbolje rješenje. Ako se tjera mak na konac sa VDI, trebaju mu i tanki klijenti i sto qraca, a već se postavilo pitanje love i za ovaj server.

S obzirom da je škola u pitanju, ja bi išao ovako. Za 400€ se kupi i3 na 3-3.2 GHz / 8 GB RAM / 1 TB diskom i 23" FHD monitorom; ovdje bih samo promijenio da je u pitanju SSD od 12x GB i to je to. Pored ovoga uzeti neki dual QC Xeon i 16 GB RAM, sa dva Samsung 850 Pro od 256 GB u RAID1 i 4x 2/3/4 TB SATA diskovima u RAID5. Na sve to ide ESXi i na njega Windows Server, na njega AD, DNS, DHCP i polise i kraj.

Mašine ti trebaju, pa ti trebaju, minimalan set podataka na SSD-ovima, a ostatak na ovaj "storage" u serveru. I naravno, nešto pored toga za backup.

Ovako imaš i prostora za igranje sa još nekom VM i korisnicima si omogućio da na serveru imaju svoje dokumente.

Opet se postavlja pitanje love, ali mislim da je ovo ovako najisplativija opcija.
        Jeste ako gledas samo pocetno ulaganje. A gde je amortizacija tih masina i ubacivanje novih po potrebi na 5 godina? I odrzavanje nesto kosta, u ovom slucaju mnogo vise.
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Banned
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        857
      6. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 2520m
        • RAM: 8gb @1600
        • VGA: Intel HD 3000
        • HDD: KINGSTON SSDNow SH103S3120G
        • LAP: HP probook 6460b
        • INET: DSL
      7. Citat Citiram korisnika: kUdtiHaEX Pogledaj poruku
        Jeste ako gledas samo pocetno ulaganje. A gde je amortizacija tih masina i ubacivanje novih po potrebi na 5 godina? I odrzavanje nesto kosta, u ovom slucaju mnogo vise.
        A server se ne amortizuje ?

Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        16.599
      9. Moja mašina
      10. Citat Citiram korisnika: hogarnp Pogledaj poruku
        A server se ne amortizuje ?
        A ko je rekao da ne zahteva amortizaciju? Samo mislim da nije lose napraviti uporednu komparaciju na 5g - pocetna investicija i odrzavanje infrastrukture.
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member Avatar korisnika castor
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        1.915
      12. Moja mašina
        • MON: Dell UltraSharp U2412M
        • SND: Logitech Z-5500
        • LAP: Apple MBP13 E2011/Core i5@2.3/16GB/Samsung850Pro256GB+WD320GB
        • TV: Sony Bravia KDL-55W829B :D
        • Ostalo: Apple iPhone 6S 64 GB Ultra Black edition
      13. Citat Citiram korisnika: kUdtiHaEX Pogledaj poruku
        Kutija, u državnom sektoru je to jedini parametar po kome se gleda u 99.9% slučajeva. Na tome ostaje. Ove mašine će da rade narednih 5 godina. Sigurno. Ove mašine su on-par sa tankim klijentima, čak su i bolje za obične korisnike. Ako ide na VDI/tanke klijente, trebaju mu ugovori o održavanju, produžena garancija i sve ostalo što prati to. U državnom sektoru je to muka za pokrenuti dobijanje love, a ne za realizaciju. Ne sporim da je VDI bolje rješenje, ali ne za ovaj scenario. Ovdje je budžet ograničen i to po principu - nema ga...

Čovjek se muči i sa ovim koliko vidim, o čemu onda pričati sa tankim klijentima. Ovo može i sam da popravi i da proširi, a tanke klijente može samo da baci ako nema garanciju i podršku/ugovor o održavanju.
        It's the ride that matters, not the bike...

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        33.718
      15. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      16. Izvinjavam se za mali OT, ali mislim da bi apropo ove teme bilo zgodno da se pogleda:
        Equinox 1986 S01E08 - What they dont tell you when they sell you a computer.
        Koliko smo napredovali po nekim, a ostali u 80im po drugim stvarima vezanim za IT (ceo svet, ne samo mi)
        Eddie @ Rock86: Kako bre tako, kad je DZOSUA malo pre izjavio da je Telenoru 4G toliko jak, da je jači i od Mts-ove 2G mreže? Možda je mislio na brzine.

Member Avatar korisnika _/Neo\_
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        3.874
      18. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 4790k under TRUE black @ 4.5GHz
        • MoBo: Microstar Z87 - G55
        • RAM: 2 x 8GB Corsair Vengance Pro 2400MHz
        • VGA: MSI GTX 970 Gaming 4G
        • MON: DELL U2312HM
        • HDD: Crucial 256GB MX SSD + 2xSamsung 1TB F3
        • OPT: Pioneer DVR 215
        • Case: Cooler Master CM690 - powdercoated in black / Corsair RM650i
        • SND: Logitech Z2300
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech Wave, Logitech MX Master
      19. Ma mučim se jer sam pre 2 godine odradio super mrežu u školi i sada je došlo ovo na red, a kapiram da nam je bolja investicija jedan server i 30-tak thin klijenata koji će vući sve sa servera i koji će se menjati samo kad crknu umesto kupovine računara koji će raditi neki duži period. Stoji da je "lakše" uzeti konfiguracije i njih održavati, ali ako niste radili u školi ne znate kakve su kolege, tj šta im oni sve rade. Kakva god ograničenja da im stavim, svake nedelje moram bar 5 računara da "sređujem".. Ovako kapiram da bi tako nešto izbegli a neki okviran budžet za server nam je ~6k € a za te novce ne mogu kupiti 30 novih računara...
        Iz nekog mog ugla gledanja ovo nam je "bolja" varijanta, pogotovo što sve ovo vuče onda i nova sredstva za dodatnu opremu odnosno "modernizaciju" škole
        Battletag: ivkesm#2965

Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        16.599
      21. Moja mašina
      22. Citat Citiram korisnika: castor Pogledaj poruku
        Kutija, u državnom sektoru je to jedini parametar po kome se gleda u 99.9% slučajeva. Na tome ostaje. Ove mašine će da rade narednih 5 godina. Sigurno. Ove mašine su on-par sa tankim klijentima, čak su i bolje za obične korisnike. Ako ide na VDI/tanke klijente, trebaju mu ugovori o održavanju, produžena garancija i sve ostalo što prati to. U državnom sektoru je to muka za pokrenuti dobijanje love, a ne za realizaciju. Ne sporim da je VDI bolje rješenje, ali ne za ovaj scenario. Ovdje je budžet ograničen i to po principu - nema ga...

Čovjek se muči i sa ovim koliko vidim, o čemu onda pričati sa tankim klijentima. Ovo može i sam da popravi i da proširi, a tanke klijente može samo da baci ako nema garanciju i podršku/ugovor o održavanju.
        Nisu sve skole drzavne i ima onih sa vecim budzetom od 6k. Slazem se da u drzavnom okruzenju ovo nema smisla sa stanovista budzeta jer to nece moci da odrzavaju.

Member Avatar korisnika jorgovan
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        2.826
        Ona škola za decu diplomata u Bgu ima suludu infrastrukturu... ja bih rekao potpuni overkill, mada za onakve školarine...
        Where else can you go?

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •