Šta je novo?

Ergodox

slobas

Poštovan
Učlanjen(a)
04.08.2016
Poruke
2
Poena
51
Pozdrav, naisao sam na ovaj projekat pre oko godinu dana, https://ergodox-ez.com/ (postojao je .org sajt ali izgleda da vise nije tu :( )

U pitanju je split tastatura, ova 2 odvojena dela se povezuju sa 3.5mm kablom, mozete je pozicionirati kako vam je volja i ima jos puno zanimljivih feature-a.

Zanima me da li neko ima nekog iskustva sa ovom tastaturom u Srbiji?

http://falbatech.pl/prestashop/index.php ovo sam nasao kao najblize da mozes da porucis neke delove.

Ja sam mozda i razmisljao o nekoj kombinaciji da nadjem neku firmu ovde koja bi mi napravila case i board, za ostale delove mogu da se snadjem, mada mi se cini da je najbolji combo naruciti delove iz poljske (sa sajta gore) ali kod nekog ko je u EU, ko bi doneo posle u Srbiju (bojim se da ce na carini da uzmu fine novce za ovo ako bi islo direktno kod Nas)

Sta vi mislte o tome :)
 
sudeci po interwebu nije lose ko voli, a najjeftinija varijanta bi bila da uzmes DVE tastature ( po izboru - velka il mala ) spojis ih sa usb habom (ili pass thru) i koristis od jedne jednu stranu a od druge drugu polovinu - mozes proci za 20$ jedino sto nije fensi al za programere koji zele split tastaturu prolazi plus je redundantna opcija :p

e sad mogu da se uzmu i gotova resenja koja su skupa i uzivati i u njima.

meni licno da budem umeren - izgleda gadnjikavo al opet svaka roba ima kupca.
:type:-:type:
 
Poslednja izmena:
I ja sam ozbilno razmišljao o Ergodox ali tek ulazim u svet mehaničkih tastatura pa mi je bilo mnogo da investiram u nešto u što nisam siguran. Možda sledeće godine.

Možeš da pogledaš i jeftiniju varijantu Unikeyboard Diverge 3, čovek je dizajnirao tastaturu da bude jeftinija varijanta Ergodox-a. Kod Ergodox-as je problem što keycaps-ovi nisu identični kompletima koji se obično mogu naći u slobodnoj prodaju, drugim rečima ako ikada poželiš da promeniš tastere moraš da naručuješ samo i posebno za Ergodox što neće biti jeftino i izbor je veoma ograničen. Diverge 3 koristi kecaps koji se standardno prodaju u kompletima za tastature pune veličine, može da se bira do mile volje.

Jeftinija varijanata o kojoj sam ja razmišljao za Ergodox je da se naruči elektronika a sve ostalo može sa strane. Switch-evi Gateron preko ebay-a za male pare, keycaps na aliexpress, kučište da mi neko napravi u lokalu (viđaju se na netu sklapane od akrilnih ploča, to bi mogli ovi što laserski seku klirit da naprave po nacrtu, može čak i od drveta da se pravi) i lemljenje i sklapanje radim sam. Mislim da je to najeftinije a i deluje kao lepa zanimacija :)
 
Nazad
Vrh Dno