Šta je novo?

Napajanje-vredi li nositi u servis

qQq

Slavan
Učlanjen(a)
28.04.2006
Poruke
310
Poena
320
Problem je sledece :D
Kompijuter se ugasi barem jedanput dnevno. (komp iz potpisa)
Interesantno je da se ne gasi kad radim testove za CPU i graficku.
Retko kad se ugasi kad igram igrice, tipa 1 u nedelju dana.
Obicno se ugasi kad surfujem i obavezno kad ne radim nista na kompu, tj kad ni jedan program nije upaljen.
Drzao ga klokovanog ili na difoltu isto se desava.
Menjao sam graficku, memoriju, CPU.
Napajanje nemam drugo da isprobam.
Verujem da je napajanje, ali je interesantna pojava :D
Kapiram da kad ga preopteretim, pa da se onda desi nesto, ali da se ugasi kad je u leru...
Odneo bi ga u servis, ali ne bi dao vise od 10e na popravku, a cenim da je neka glupost u pitanju :D
 
Pa moze biti i ploca, jso samo nju i cpu hladnjak nisi porveravao...
A da li vredi nositi u servis zavisi od servisa...
Ima servisa i servisera koji nemaju pojma ali umeju da naplacuju, ima servisa koji za dobar dan sto kazu uzmu 1000, ima i onih koji umeju i hoce da pogledaju i provere pa i poprave...
E sad da li ce 1-2h rada servisera biti dovoljno za 10e ...

Rekao bih da je to sve staro? Kad je kupjen, sastavljen taj komp?
 
Verujem da je napajanje, ali je interesantna pojava :D
Kapiram da kad ga preopteretim, pa da se onda desi nesto, ali da se ugasi kad je u leru...
Odneo bi ga u servis, ali ne bi dao vise od 10e na popravku, a cenim da je neka glupost u pitanju :D

Imao slican slucaj i jeste bilo napajanje,sto ne znaci da je 100% i kod tebe...
Inace ako je novije napajanje,ona najvise "rade" sa 20-30% opterecenja,najlakse im je kad ih jace opteretis...

Sa druge strane,zalis 10+e na servis... neces zaliti kada ti odnese komplet komp? Koliko to kosta onda?
 
Pa ne isplati m ise dati vise od 10e na servis napajanja kad ono vredi 20e :D
Na to sam mislio.
Inace probao sam i sa drugim procesorom i isto se desava.
Fora je u tome sto kad ga preopteretim, nista se ne desava.
Vec samo kad se nista ne radi na kompu ili kad surfujem netom, skidam filmove, gledam serije.
Vrtim i Intelburn na difoltu proc i klokovan na max i sve prolazi bez problema.
Graficka markove koji mi god padne na pamet.
Cenim da je neka od zastita u napajanju otisla pa da se ono tripuje i sa vremena na vreme mi ugasi komp...
 
Pogledaj u BIOS-u nameštanja za one sigurnosne zaćkojljice za ventilatore, možda brzina opadne kada je hladan pa se isključi a to ugasi kompjuter.
 
Aj da ne otvaram novu temu,kako najlakse prepoznati da je vrisnulo napajanje kucista?
Jel prosto ako nece da se upali tj.zuji i to je to ili ima neki nacin kako ga tacno proveriti jel crkao?
Nekoj zeni vrisnuo komp,javila mi u poruci,nisam video,znam samo da kaze odjednom je radio i ugasio se,a pre toga na kratko se pojavio natpis "sleep mode".
Probala vadjene iz struje,ponovo pritiskanje dugmeta za paljenje kompa na kucistu,duze drzanje istog,kaze ne reaguje.
 
"sleep mode" upućuje na ploču ili grafiku ali može da bude i na samom monitoru ako se komp ugasi. Za probu samog napajanja probaj stari štoss. Na 20/24 pincu spojiš zelenu i jednu od crnih žica. Ne garantuje ispravnost ali ako neće ni tako da pokrene onda je sigurno crklo. U svakom slučaju ako komp neće da upali PSU je prvo sumljivo lice. .
 
Loš...
 
Nazad
Vrh Dno