Šta je novo?

Intel 6600K OC@Asus Maximus VIII Hero - Gaming setup - Test stabilnosti i rezultati.

PCBeast

OC Guru
Učlanjen(a)
30.11.2006
Poruke
7,073
Poena
585
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Intel 6600K OC@Asus Maximus VIII Hero - Gaming setup - Test stabilnosti i rezultati.

Sastavljena konfiguracija se sastoji iz sledecih komponenti :

1. Intel 6600k
2. Asus Maximus VIII Hero
3. G. Skill 3600 Mhz
4. Asus Strix GTX 1080 OC
5. Samsung 850 PRO
6. Tosihiba 1TB
7. eVGA G2 850W
8. Corsair H100i V2
9. Cooler Master MasterCase 5 Pro
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Procesor je setovan na 4.9 Ghz za svaki dan a sve sinteticke testove sam radio na clock-u od 5 Ghz.
Stabilnost na 5.0 Ghz nisam postigao iz jednostavnog razloga jer je prevelik gap u naponu za 100 Mhz i ovo hladjenje nema taj kapacitet da ohladi sistem.
Jedno jezgro mi svakako malo bezi sa temperaturama, da li je ocitavanje tacno obzirom kakvi su senzori kod Intel-a ili ne nisam zeleo da eksperimentisem.
Prostor za stabilan OC na 5.0 Ghz svakako ima ali sa nekim ozbiljnijim hladjenjem.
(Mrzelo me da probam na custom vodenom sistemu, prevelik je posao da skidam sve komponente)
Memorija ide na 3866 Mhz sa defaultnim naponom od 1.35v.


Shoot za Prime95:

14cfoqt.jpg

CPU Z validacija na 5.1 Ghz :)

e1aert.jpg

http://valid.x86.fr/3uzc1j


Rangiranje na overclock.net forumu:

tzczn.jpg


Drugi sam obzirom da se na prvom mestu nalazi rezultat koji je radjen na LN2.

http://www.overclock.net/t/678487/official-5ghz-overclock-club


Sinteticki testovi i rezultati:

Unigine Heaven i Valley :

2myq8om.jpg 2415tau.jpg

Vantage, FireStrike, 3D Mark 2011 :

2nrjwiq.jpg

10f5ocw.jpg

28svkhh.jpg


Slike sistema :

spdxtl.jpg

28jy244.jpg

2vhzvp2.jpg

258cg9j.jpg

P.S. Sto se tice procesora, nema nikakve dileme da je 6600k dovoljan za GTX 1080.
 
Poslednja izmena:
Doooooobar svaka cast,jel bilo delida,lapa,grafa extra bezis mi 2k cmarka u fire strice :D
 
Jesi nabo dobar primerak, svaka ti cast :D Isto prvi put da vidim da je i5 prebacio 10K physics score u Firestrike, i to ne da je prebacio nego skoro 11K, memorija je znacajno doprinela svakako :)
 
Nekako sam uvek imao srece sa hardverom. Kod mene to uvek mora da radi zverski.


12ANYkldS5ZHsA.gif


Inace ulazim u Win sa 5.2 Ghz ali ne mogu da ostvarim validaciju. Zabode nazalost.
 
Poslednja izmena:
Probaću na koliko ide ovaj moj 6600k na Maximus Gene VIII. :)
 
Prelep PC a i dobri rezultati!
 
@PCBeast, sjajni skorovi :)
Update-uj "moja masina" ;)
 
PCZver :) Odlicni rezultati, nego da pitam koje si temperature dobijao na 5.1? Vidim na 4.9 su izmedju 70 i 80, doduse i kod mene varira temperatura na haskiju na jednom jezgru (manja je nego na ostalim).
 
5.1 Ghz je samo za validaciju. Nisam radio test stabilnosti tako da ne znam ni koliko treba napona nit kolike bi bile temperature u load-u. Imas na linku za validaciju izmerenu temperaturu u tom trenutku.

http://valid.x86.fr/3uzc1j

Sto se tice realnih temperatura, to su otprilike one koje su izmerene u toku load-a, do 60c. Sve to od 70c i preko je samo peak.
U igrama takodje ne prelazi 55-60c kako gde.
 
Zapao ti je vise nego odlican primerak :) Samo kada se uporede potrebne voltaze koje su drugima bile potrebne ne za test nego samo za validaciju na 5ghz sve je jasno. Verujem da bi samo uz delid mogao da ga stabilizujes na 5ghz pri nekih ~1.45-8v. Moze li grafa malo vise da se potera?
 
Kolji bre to kako ti nije zao da ga mucis sa tom zvakom :p
 
Zapao ti je vise nego odlican primerak :) Samo kada se uporede potrebne voltaze koje su drugima bile potrebne ne za test nego samo za validaciju na 5ghz sve je jasno. Verujem da bi samo uz delid mogao da ga stabilizujes na 5ghz pri nekih ~1.45-8v. Moze li grafa malo vise da se potera?

Jos nesto me je zbunilo. Za 5.1 Ghz validaciju napon mi je bio 1.40v a tokom validacije iscitano je 1.44v.
Mislim da mozda moze i na manje da se stabilizuje ali tu je to negde. Dobro si procenio.

Grafa ne moze vise, ovo je onaj drugi losiji primerak koji imam. Cak sam dobio bolje rezultate prebacivsi bios iz prve (bolje) na drugu.
Malo je sada memorija fleksibilnija a na nizim frekvencijama ostvaruje bolje performanse.

Prva ide na 2124-2114 MHz najvise da se zadrzi za test a tokom igranja zaustavlja se na 2100 Mhz. Ova druga pada na 2088, 2063 Mhz. Uglavnom je 2088 Mhz ali se desi da ode i ispod.

@nenad 980 Ti :)

Necu ga skalpirati bar ne za sada dok ne odlucim da li cu da ga zadrzim :)
 
Poslednja izmena:
Verovatno ga je LLC malo podigao.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Sad sam izvalio da imam i5 6600k i dobru plocu za klokovanje pa i ja da se oprobam. Sta da stelujem od parametara?
Dirao sam samo mnozilac i voltazu, trenutno je na 4.5ghz i 1.25v
 
Koliko znam vcore se ocitava u 16mv inkrementima, ne znam jel isto na svim platformama. Tako da moze biti do toga.
 
Meni CPUZ ocitava Core VID i do 1.33. A V core sam podesio u biosu 1.2.
Znaci 4ghz, 1.2v, LLC 3, temp u prime 59C maks. Ali mi cpuz ocitava Core VID 1,33. U aida 64 pise Cpu core 1.168 u loadu, a isto u aidi pise CPU VID 1.3. Ne mogu da skapiram sta je sta. Asus AI tuner pokazuje CPU core voltage 1.168. Sta je meni bitno, Vcore? Koliko sam skapirao na brzinu, VID je samo neko iscitavanje CPU-a?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A sta kaze CoreTemp? Skoro sam negde bas na benchu pomenuo ali evo opet cu, VID je napon koji ti procesor vuce po defaultu. Voltage Identification.
Sto ti je nizi VID, bolji je primerak uglavnom.
 
Svi programi iscitavaju VID veci nego Vcore. Od 1.2 do 1.36. Mada par sati Prime prolazi na 1.2vcore, tj pada na 1.168 (LLC 3). Vjerovatno moze i ispod, samo nisam imao vremena da se igram. Vcore je realna voltaza valjda, a VID je koliko proc zahtjeva V na tom taktu. Mada, ako je Vcore 1.2, onda je V 1.2 jer ploca ne pusta vise od tih 1.2 ma koliko god VID iscitavao.
Mada sam na kraju ostavio na auto 4ghz, offset - 0.120 i svi C state enable. Temp ispod 60 u Prime

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala kolega, tako sam i mislio. Vcore je stvarno stanje. A sto se tice OC-a, nisam bas zvijer kao tvorac teme :), kome svaka cast za gornje rezutate. Za sada me zadovoljava i 4Ghz na auto offset -0.120. Tako mi Vcore ne prelazi 1.2v. Probacu jos da spustim dole, nisam imao vremena, djeca bolesljikava, ihalacije, fali mi jedno 4-5h u toku dana :) Posto ga ne mislim mijenjati narednih 4-5 godina, +4Ghz ostavljam za neke sledece periode.

@edit - Ono sto me je iznenadilo, da sam offset "ubo iz prve", -0.120. Obzirom da sam udmah lupio veliku cifru, ocekivao sam da full load radi ok, sa 1.32v (auto vcore, nekad i 1.38v) na 1.2v, uz drop na 1.168 (LLC auto) na 3.9-4ghz, ali sam mislio da ce mi idle zadavati probleme. Medjutim win 10 dize ok, niti jedno zabadanje ni plavi ekran nisam imao. U odnosu na auto voltage, temp su spale 6-7C prilikom rada u Prime-u.
 
Poslednja izmena:
Malo da uletim u temu skoro uzeh relativno jeftino i5 6500 i z170 ploču novu ali baš je jeftina i reko aj da se poigram sa OC. Ovo su neki rezovi koje sam dobio a vi recite samo jel vam ovo deluje sve ok ? Sve deluje stabilno igram igre i već par dana je PC upaljen. 1.3v setovao voltažu u biosu to je valjda ok. Prvi test sam odradio sa 1.35v pa videh da je to mnogo po netu spustio na 1.3v fecera sve.
i5 6500 OC test Cinebench.JPGi5 6500 OC test Real BEnch.JPG
 
Poslednja izmena:
Nisi probao ispod 1,3v?
 
Ides sve dok ti ne pukne stabilnost u sta testiras,sto manje napona manje grejanja :)
 
Nazad
Vrh Dno