Šta je novo?

Hard disk se gasi sam od sebe

Meni se to isto desilo na win 10, problem je resila instalacija Intel Rapid Storage Technology.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Probao sam noviju verziju drivera za moja marvell 9123 SATA kontroler i opet ovo stoji.
Ne mogu sad da se setim sta bese radi taj Intel RST driver?
Jel postoji .exe varijanta ili moram rucno iz device managera? I na sta uopste to instalirati, sata kontroler?
 
Pravo da ti kazem i ne secam se tacno, to je bilo pre tipa pola godine, znam da su mi se pojavili ssd i hard diskovi kao tebi u safely remove, pa sam negde izguglao to resenje. I da exe fajl je u pitanju, samo treba pronaci odgovarajucu verziju za intel chipset koji imas (ako je intel uopste, ne vidim ovde posto sam na telefonu).

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Jeste Intel.
Mislim da je univerzalni Intel RST driver, skinuo prvi exe sa Intel sajta koji sam nasao i resen je problem!
Hvala na pomoci
 
Odlicno, nema na cemu :)

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Meni se nesto slicno desava sa prvom serijom WD6400AAKS.

Root folderi su tu, kao i sledeci nivo foldera, ali dalje nema nista ni fajlova ni foldera. Posle reseta sve ok.

Interesantno je da HDD Sentinel pokazuje 100% za health i performance. Do duse hdd ima preko 2000 power on dana, tako da je moguce da je jednostavno dotrajao...

Moj radi kao munja! I dan danas...

Untitled.png
 
Ja sam imao bukvalno iste simptome juce kao Nabuko.
1. Prvo sam trcao po novi hard i iskopirao podatke.
2. Onda nadjem ovaj thread, axa pogledam u senitnetalu uata crc error ogroman spike u odnosu na proslu nedelju, onda se setim da sam prosle nedelje popravljao napajanje, a nisam imao pri sebi sve kondenzatore koji su se isusili da zamenim, nego sam zamenio samo pola :) - promenim granu napajanja radi.
3. Ali izgleda da je i napajanje ok, nego je bio zaprljan/oksidirao kontakt u koji ide kabl, ocistio kontakt alkoholom i radi za sve pare.
Uglavnom, dobar thread :)
 
Da ozivim temu posle dve godine, jer ponovo imam isti problem. :) Zadnji put kada smo pisali zaboravio sam da napisem da sam promenio napajanje, uzeo sam EVGA 650W SuperNOVA 80+ Bronze, i to je resilo problem. Ali evo, posle dve godine, ista stvar se desava. Prosto neverovatno.
 
Mozda je vrijeme da reklamiras napajanje?!
 
Ja bih se samo nadovezao na ovu temu, ali za brata.

Pre dva tri dana jednostavno je počeo da mu nestaje HD iz sistema. Nekada i u BIOS-u, a isto tako i kada se uđe u MyComputer.
Ima dva HD-a u kućištu, na jednom mu je OS, a na drugom (particija D) podaci - filmovi, slike, muzika itd.
Taj drugi HD se jednostavno izgubi, nema ga... Windows 7 ga ne prepoznaje. Ponekad je potrebno i po 10-tak restarta da bi se pojavio, ali posle nekih sat dva, cvrc, ista priča.

Konfiguracija je starija, ali evo, po sećanju:
MB- 945PL Neo Ver3
RAM-2GB ddr2 na 800mhz
CPU- Intel e4300, lga 775
Grafička- AMD 4650
HDD 1- WD 80gb (na njemu je OS WIN7 32bit i taj HD radi lepo)
HDD 2- WD 320gb (nekada ga ima...ali većinom ga nema)
Napajanje- Kinez od 500w

Menjao sam mu kablove, SATA priključke, sve živo, ali posle nekog vremena opet nestane.

Da li je uzrok to napajanje ili možda nešto drugo?
 
Pa...HD smo utakli pre jedno dve godine, doduše polovno, ali je bilo 100% ok u Sentinelu. Čak i sada pokazuje da nema loše sektore...
Pa ništa...probaćemo drugo napajanje. Ako se nastavi, onda znamo na čemu je HD :d
 
Pa...HD smo utakli pre jedno dve godine, doduše polovno, ali je bilo 100% ok u Sentinelu. Čak i sada pokazuje da nema loše sektore...
Pa ništa...probaćemo drugo napajanje. Ako se nastavi, onda znamo na čemu je HD :d
ovo ti izgleda brlja hdd elektronika otkaci ga na 5 do 10 min da se isprazni struja pa zakaci i resetuj pc i nek izvuce podatke

Sent from my ATU-L21 using Tapatalk
 
evo i kod mene isti problem
moram stricu da osposobim komp a javljaju mi se isti problemi kao ovi navedeni gore
Ploca je Asus P5G41T-M LX3,dualcore procesor,4gb rama,hdd 500gb
Sve je to staro jedno 10god
Od novih stvari tu je ssd 120gb,napajanje novo od 600w,novi kablovi za hdd,nov dvd rezac

Instalirao sam win 10 x 64 zbog toga sto je po njegovim recima komp poceo da koci
Mislio sam nov sistem + ssd i ima da leti. E onda je pocela muka
Blokira ceo komp i mora da se gasi na dugme
Ako ne blokira tako da mora na dugme onda nema starog HDD-a u windowsu
A na starom disku su mu podaci,slike i tekstovi uglavnom
Posto racunar nema graficku kartu mislio sam da cu samo zamenom harda da resim taj problem
Stavio sam moj HDD iz eksternog kucista koji povremeno koristim (ispravan 1000% ) i opet ista stvar
Radi neko vreme,dan-dva i blokira
Zatim sam uzeo novo napajanje,skinuo moj hard i vratio njegov stari
radilo je dva dana i opet block
Nisam cistio konektore na HDD-u i ploci ali mislim da je to sve ok.
U windowsu je sve podeseno da se ne gasi,mislim na HDD
sad sam skinuo Intel RST Driver pa da probam sa tim
Dotle sam stigao :mad:
Ima li jos ideja???
 
Jesi li probao da resetujes bios?
 
Ne sećam se gde, valjda u power management-u ima opcija da HDD ode u sleep. Imao sam problem kod jednog korisnika da posle nije umeo da se "probudi". Probaj da isključis sleep za hard disk.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Ne sećam se gde, valjda u power management-u ima opcija da HDD ode u sleep. Imao sam problem kod jednog korisnika da posle nije umeo da se "probudi". Probaj da isključis sleep za hard disk.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Iskljuceno sve u tim opcijama.Sutra cu do njega pa da ocistim te konektore na ploci i da resetujem bios. Opet cu da stavim moj hard da probam i to.Juce je upalio komp i radio pola sata na njemu pa je blokirao.posle reseta je ceo dan radio bez problema. Zaboravio sam da kazem da se komp palio tako sto se dva puta pritisne dugme na kucistu za paljenje.To me je navelo da promenim napajanje.Ali nije do toga
 
Poslednja izmena:
Imao sam slicnu situaciju, u mom slucaju je bilo u pitanju neko Ciftek napajanje od 600w, po proracunu bilo je vise nego dovoljno za celu konfiguraciju, ali verovatno je oslabilo ili sta vec, medjutim zamenom napajanja hard se vratio u zivot.
 
dok ne stignem do reseta ploce i dalje preko teamwievera pokusavam da provalim sta je.Kada udje u windows odmah sa strane izbaci nesto tipa pokreni ponovo racunar radi skeniranja HDD-a. kada kliknem na to nista se ne desava. Malo posle toga izgubi taj drugi hard
 
NAponski i data kabl promenjeni, provereno da su dobro ubodeni... drugi sata konektor na ploci, do sada nekoristen ... (gluposti i ja pisem al ajde probaj)
 
Ovo sve zvuci na "kombinaciju" problema?!
 
Sad je komp kod mene pa mogu u slobodno vreme da se mucim :trust:
Uradio sam update biosa- nista nisam dobio
Ako resetujem komp izbaci mi recovery error code 0xc00000e9 - otkazuje hdd
u ovom slucaju to je nov SSD SATA3 120GB Kingston A400 iz winwina
Ako ugasim komp na shut down 50-50 su sanse da ce dignuti sistem.Ali ne mogu tako da ostavim zbog toga sto ce zaglupeti verovatno malo kasnije
kako da isproveram plocu tj sata konektore?
U medjuvremenu sam instalirao nov sistem
 
SSD na neki drugi komp da se proveri. Mogu da se kladim da on zeza.
 
Skini Sergei Strelec pa uradi test RAM memorije i test Victoria alatom tog SSD-a, ako ima spore sektore tako mozes da utvrdis da je do njega. Meni je tako jedan zezao ali je bilo do SATA kabla.
 
Resen problem. U pitanju je bio kondezator koji se nalazi u blizini sata ulaza. Malo je nabubrio,tako malo da ga nisam video iz prvog gledanja. On je zamenjen i sad radi sve kao sto i treba. Drugo,instalirao sam nov win10. Dok to nisam uradio hdsentinel je citao nov ssd kao 80% helta. Sad je i on ok i cita lepo 100% performance i helt. Hvala svima na savetima
 
Nazad
Vrh Dno