Šta je novo?

Shadow Tactics: Blades of the Shogun (2016)

Sviđa mi se, kao Commandos u Edo Japan univerzumu.
 
Zanimljivo,malko mi vuče na Throne of darknes
 
Igrao nekih pola sata - obecava i iznenadjujuce je gamepad friendly.
 
Isprobao sam i sa integrisanom grafikom, može da se igra :D
www.youtube.com/watch?v=WYwrs0__JG8
Može i sa slabijom grafičkom, ako se stavi na low, ali ne izgleda lepo, tako da ne bih išao ispod ovoga kad je kvalitet u pitanju.
 
Je l ovo Commandos? :D
 
Jok bre Desperadosi (ili mozda cak Robin Hood) Japanu! :p mislim da je neko iz te bivse ekipe radio na igri ako se dobro secam... Video sam pre par meseci trejler za igru i skroz zaboravio...

Meni su ovakve igre vrh. Skroz me bacaju u 2000. kada su ove igre dostigle vrhunac... :) Steta sto na forumu niko osim par khm,khm matoraca ne obracaju paznju na ove old-school igre. Veci deo foruma u nekom teen tripu sa novim igrama.

Elem vidim vec da su i "narodnjaci" zapevali a truba mi da skinem ovako nesto i odigram a da ne platim. :) A backlog je toliko da mi se ne daje 30 evrica za naslov, pa makar bio i AAA...

Ako nista drugo lepo im ide prodaja pa mogu i da razmisle da izbace neku ekspanziju ili nastavak.


Mislim da postoji susa u odredjenim zanrovima sto se tice ovakvih naslova. Mada evo cRPG ponovo u naletu, neka sada i RTT i klasicni RTS uhvate zalet i bice interesantnih par sledecih godina.
Ali tu je uvek i opcija da se ubere koja para vadjenjem nekih starih naslova iz naftalina, pardon, izbacivanjem "remasterd" verzija.. :p Ja se ne bunim, bring it on! :)
 
Iskreno, meni ne bi smetalo da odrade remaster (enhanced) verzije Robin Hood-a i Desperados, pošto je muka živa igrati ih na novom OS-u :)

Prešao sam više od pola. Ne nameravam da brišem igru ni nakon završetka :d
 
Tri misije gotove i ovo totalno vraca u desperados i commandos dane, ne mogu da stanem da je igram :D
 
^bas to. Gledao sam gameplay i cini mi se da je dosta uproscen/olaksan u odnosu na stare igre, ali ruku na srce i ovi su igrali na normal. (+verujem da onaj brojac za poslednji sejv nije onako dekorativno tu, posebno ako se "malo" nasvira tezina).

@Space Beer

Mislim da sam pre mesec dana ponovo instalirao Desperadose. Jeste malo cimanje (isto kao i Commandosi), zahteva malo "tweakovanja" ali "rade", rade prihvatljivo. Jeste da je zbog rezolucije malo trulo ali hbg. (inace su bile u pitanju "oridzinal" GoG verzije, jer me grize savest da skidam pirate od kada legalno mogu da priustim da kupujem "oridzinal" igre). :)

Samo da su dobro prosli i da izbace koju ekspanziju ili nastavak - ne moze da skodi... ;)

Edit:

Ko drzi prava na licencu za Commandos/Desperados i Robina "Kapuljace"? :p Da li je jos jedna od onih "zamrznutih" naslova, odnosno u disputu i kakve su sanse da remastered verzije ugledaju svetlost dana?
 
Poslednja izmena:
Obzirom da sam uz komandose prvi put doceka jutro igrajuci se na racunaru, ova igra mi je legla ko budali samar.

P.S. Potrazite igru na G2A :)
 
^ video sam i na g2a i na kinguinu...

Steta je ne podrzati developere u ovom slucaju kupovinom kljuca od validnih prodavaca... just sayin'... ;)
 
Nema sanse da bih ih zakinuo preko g2a, moj novac ce ici preko GoG njima direktno u ruke, sto vise ako bi mogli da dobiju :)

Elem, sto se tice tezine, meni je tu negde sa Commandos 2, sve moze tecno da ide, a i potencijalni su problemi i neplanirane situacije. Nadam se da ce da zarade mnogo na ovom naslovu, stvarno su zasluzili :)
 
^bas to. Gledao sam gameplay i cini mi se da je dosta uproscen/olaksan u odnosu na stare igre, ali ruku na srce i ovi su igrali na normal. (+verujem da onaj brojac za poslednji sejv nije onako dekorativno tu, posebno ako se "malo" nasvira tezina).

Sve je uprosceno u odnosu na Beyond the Call of Duty. Prvi Commandosi (Behind Enemy Lines) imaju zaguljenih misija ali je expansion pack namenjen upravo onima koji te misije imaju u malom prstu. Bas sam skoro krenuo da igram ekspanziju i nisam mogao da predjem prvu tutorijal misiju na onom ostrvu... mrzelo me da se cimam, jer znam da bi je presao ali bi mi trebalo bar sat vremena ovako zardjalom.

Commandos 2 i 3 (dalje se ne racuna jer je cetvorka neki FPS) su boza varijante kao i Desperadosi i ostalo. Shadow Tactics jos nisam probao ali pretpostavljam da je u duhu vremena, prostija nego boza varijante Commandosa.
 
Meni je dovoljno "teško" na Normal. Rekao bih u rangu Commandos 2 (omiljenog mi dela). U svakoj misiji se nađe po neka situacija za razmišljanje i/ili nekoliko bezuspešnih pokušaja da se izvede zamišljeno. Ne previše da te iznervira i ne premalo da ti bude nezanimljivo. Kome je Normal previše lako, uvek može otežati sebi igru :)
 
Sve je uprosceno u odnosu na Beyond the Call of Duty. Prvi Commandosi (Behind Enemy Lines) imaju zaguljenih misija ali je expansion pack namenjen upravo onima koji te misije imaju u malom prstu. Bas sam skoro krenuo da igram ekspanziju i nisam mogao da predjem prvu tutorijal misiju na onom ostrvu... mrzelo me da se cimam, jer znam da bi je presao ali bi mi trebalo bar sat vremena ovako zardjalom.

Commandos 2 i 3 (dalje se ne racuna jer je cetvorka neki FPS) su boza varijante kao i Desperadosi i ostalo. Shadow Tactics jos nisam probao ali pretpostavljam da je u duhu vremena, prostija nego boza varijante Commandosa.

Dok sam ja imao obrnuto iskustvo. Commandos Behind Enemy Lines, Beyond the Call of Duty i Men of Courage su bili okej tezine, a trojka mi je bila preteska. Desperados je bio na svoj nacin tezak i znao je doooobro da me namuci u poslednjim misijama.
 
Poslednja izmena:
Da li na GOGu publisher dobija veci % od kupovine nego na Steamu?

Skinuo sam GOG verziju, odigrao prvi lvl i obrisao jer me grize savest. Definitvno cu da je pazarim za Bozicnu/NG rasprodaju... :) Treba imati 00 izbaciti igru koja pripada mrtvom zanru, a pri tome je igra odlicna i vredi svakog centa... :d (ili sam ja samo zagoreo za ovako nesto)
 
To je teško da zna iko osim njih, ali vrlo je moguće. Malo ko je u poziciji da uzima k'o Valve. Što se nekog popusta tiče, sumnjam da će ga biti u skorije vreme (osim ovih 10% sada). Možda tek sledeće godine bude nešto značajnije. Mislim da 35€ za igru nije mnogo, ali jeste skupo za nas iz mušmulenda :D Ja sam odlučio da ove zime umesto nekoliko igara na rasprodaji od po 5€ kupim ovu jednu. I nije mi žao, opet bih uradio isto :d

Što se same igre tiče, neverovatna je. Stigoh do 11. misije. Iskreno, nisam očekivao ovakav sled događaja. Vidim da ima i cheat, tako da se u svaku misiju može ubaciti bilo koji lik. Tako da će biti ponavljanja kad završim "prvi krug". Milsim da će ovo biti jedina SP igra koju neću obrisati sa diska odmah nakon završetka :)
 
^+1

Bas to, neverovatna igra. Prva, tutorial misija i vec su me podilazili zmarci... Setting, izvedba, voice acting...:happy:

Takodje sam imao u planu da pazarim nekoliko igara na wishilisti, i onda pitao sebe a zasto bih to radio kao ni sam ne znam kada cu da odigram. Ovako bolje cu uzeti jednu koju cu da odigram sa gustom. :)

Gledam takodje i retail verzije, ista im je cena a dolaze u steelcase-u (sto nisam video do sada osim u slucaju MGS V i Ori and the blind forest ako se ne varam). :) ( a mogu da se aktiviraju na Steamu, mada opet GoG mi je drazi).
 
Poslednja izmena:
Commandos
 
Nazad
Vrh Dno