Šta je novo?

Mint KDE 18 obrisao sam sebe

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Ovo je bruka i sramota startujem:
Kod:
sudo ppa-purge ppa:oibaf/graphics-drivers
Rezultat obrise ceo Mint, jos ja viidm nesto mi ispisao mnogo ali pre toga odradio sam tou Kubuntu 16.04 bez problema.
Stiglo je lose azuriranje drajvera sa ovog ppa i uradim ppa-purge da bi to sklonio, svuda odradi kako treba samo Mint KDE 18 izbrisa sam sebe
i sve programe koje sam imao. :crash:
 
meni je malopre zabo driver manager jedno 15 minuta i stajao na apply changes ali sam ja tek prvi put instalirao drajver na novom sistemu.
dodao sam ppa:graphics-drivers/ppa, pokrenuo driver manager i odabrao nvidia-375.20 i intel microcode.

mada sve je lepo instalirao i sve odlicno radi ali mi je prvi i jedini put tu zabo.
 
Da li neko moze da mikaze sta treba da instaliram jer sam imam Mint KDE plasma5 18 samo terminal mod. Sta treba od paketa instalirati, nestosam ista;lirao ali fale paketi, fali podesavanje ekrana u systemskom setovanju.
Ovoje strano, da jedan ppa-purge sve obrise, ja komagarac vidim ima tumalovise aligladma TV idozvolim mu kad sam videoda brise sve zivoonda je bilo kasno. Da nekonapravi tako distone mogu da shvatim i jos sad kao i*di*ot trazim po netu sta treba instalirati a ne nalazim nista, nalazim savete za plasmu 4 a ne plasmu 5. Napravili su haos sa plasmom 5, nisam zlurad ali ce im se ovo obitio glavu. Necu iz inata da brisem sve jer je to kao linux i moz esve da se vrai pa daj da to vidim na delu. Znam da sam negde nasao da is istroije mzre nekao da se vrate instaliraniprogrami ali sad kkaokad sam ih obrisao i gde je ta istroija.
 
sudo apt-get update && sudo apt-get -f install
 
Nema teorije :D To tvoje je kad instaliras neki paket a on nije dovuko neku zavisnost. Ovde je ppa-purge a pre ce biti Mint napravio haos. 3x u 3 linuxa sam odradio ppa purge i sve lepo odradi backward drajvera i gotovo. E 4x u Mintu KDE 18 nisam se udubljivao samo dao Y i nastavio da gledam TV, kad sam se okrenuo i pogledao umesto samo postupak od par sekundi ono lepo natane deinstalira sve:GUi, plasmu, KDE. Ostao je samo kostur od linuxa i mogao sam samo da dignem masinu u termial modu. Prvo sam osposobio GUI pa onda redom sta sve treba pa jurenje vestica jer normalnim postupkom ne instalira sve sta treba plus neki widgeti su vec prerasli odavno plasmu 5.6.5.
Pre sam se kleo u Mint ali ovo sad nisam mogao da verujem, osnova svih tih linuxa koje imam je Ubuntu, u 3 ppa-purge u terminalu odradi kako treba a u Mintu ispadne haos, kao da je ovaj ppa kojeg sam sklanjao postao deo celog Minta.
 
Poslednja izmena od urednika:
То не важи за њега, он мора да проба све ново и најновије и бекапови му не значе ништа. ;)
 
Digo covek temu iz mrtvih :D Vise i nemam Mint 18 KDE, plasma gura svoj put 5.8.5 a vidim i neki pisu o 5.9 verziji, Mint i Kubuntu zavise od backport ppa, kod mene to je pocelo da brljavi i na kraju palo jedno brisanje. Backup sam nekad radio sa Acrnisom.Pokusacu, probacu, eventualno ovo http://www.teejeetech.in/p/timeshift.html. Sve moze nabrzaka sa gparted i kloniranjem particija, posle kloniranja samo promenim UUID i imam sve sacuvano....
 
Nazad
Vrh Dno