Šta je novo?

PS4 slim ili PS4 Pro?

Da li vredi da se da i 10e vise samo da bude kod nas u radnji ? Nije PC pa da reklamacija ima sanse da bude uvazena. Svaka konzola ce da izdrzi garantni period, eventualno HDD moze da zabrljavi ali sve je to retko, a i nase radnje imaju polisu i nece svaka da ti dobaci nov ispravan PS zbog nekih razloga.
 
U svakom slucaju je lakse svadjati se sa nasim ljudima nego da cimas Istvana ili nekoga sa strane da se maltretira sa Madjarima....
 
Ma dobro i ja sam tako uzeo moj Pro iz "domace" radnje iz Beograda, medjutim posle pogledas kutiju kad ono oznaka madjarska, pitas i dodjes do informacija indirektno da iako oni daju 2 godine garancije (kao bolji od madjara), samo je prva godina zapravo 100% validna gde moze da se dodje do zamene konzole ukoliko je kvar adekvatan njihovim (uvoznik, tj madjari) "zakonima", u drugoj godini navodno imaju svoj servis gde se vrse opravke tipa zamena hdd-a, kablovi i slicno. Treba da se vidi odakle je uvoznik, kako i sta, ne samo da bude "domace".

Ja nisam materijalista niti cepidlacim za igru/dve, ali mi je iskreno zao sto nisam sacekao par dana Istvana da uzmem i jednu igru na disku za iste pare kada je imao akciju, samo zato sto sam hteo od "domacih".
 
Pa dobro , to je isto kao sto je ranije za telefone bilo 6 meseci na bateriju i tome slicno....opet je lakse imati direktan kontakt nego preko nekoga , jos da saljes Istvanu celu konzolu i to cekas...

A to za akciju se tako potrefilo , sta da se radi....bitno da je konzola tu :)
 
Ma dobro i ja sam tako uzeo moj Pro iz "domace" radnje iz Beograda, medjutim posle pogledas kutiju kad ono oznaka madjarska, pitas i dodjes do informacija indirektno da iako oni daju 2 godine garancije (kao bolji od madjara), samo je prva godina zapravo 100% validna gde moze da se dodje do zamene konzole ukoliko je kvar adekvatan njihovim (uvoznik, tj madjari) "zakonima", u drugoj godini navodno imaju svoj servis gde se vrse opravke tipa zamena hdd-a, kablovi i slicno. Treba da se vidi odakle je uvoznik, kako i sta, ne samo da bude "domace".

Ja nisam materijalista niti cepidlacim za igru/dve, ali mi je iskreno zao sto nisam sacekao par dana Istvana da uzmem i jednu igru na disku za iste pare kada je imao akciju, samo zato sto sam hteo od "domacih".
Onda nisi kupio konzolu u radnji koja je legalna i koja posluje po domaćim zakonima. Jesi li uopšte dobio fiskalni račun?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ja sam moju uzeo preko Amazona i fora za tu prvu godinu o kojoj priča Mazi (pošto sam kontaktirao podršku da se raspitam oko garancija) je da Sony daje godinu dana a ona preostala godina ide na dušu prodavca... u mom slučaju je Amazon koji je obično prilično kul što se tiče politike oko zamene/reklamacije (ili keš nazad ili novi zamenski uređaj) mada sam pročitao da su od ove godine malo više pooštrili kriterijume tj odnos sa mušterijama
 
Ja sam moju uzeo preko Amazona i fora za tu prvu godinu o kojoj priča Mazi (pošto sam kontaktirao podršku da se raspitam oko garancija) je da Sony daje godinu dana a ona preostala godina ide na dušu prodavca... u mom slučaju je Amazon koji je obično prilično kul što se tiče politike oko zamene/reklamacije (ili keš nazad ili novi zamenski uređaj) mada sam pročitao da su od ove godine malo više pooštrili kriterijume tj odnos sa mušterijama

Kako kad ne salje Amazon te proizvode kod nas?
 
Pa nije mu stiglo kod nas vec u Mushmuland
 
Kako kad ne salje Amazon te proizvode kod nas?

Moz' verovati ili ne ali uzeo sam je na nemackom Amazonu. A pazi sad jos ovu foru, ni ne zivim u Srbiji.

Sony iz nekog njima znanog razloga daje na svoje proizvode garanciju od 12 meseci (pri cemu su tu prilicno lezerni), dok su prodavci obavezni da prodaju sa 24 meseci garancije po EU zakonu, tako da ih krpe sa 12. Naravno ima i izuzetaka. A generalno Amazon je vise nego korektan prema musterijma i gde bi bilo cimanja ovako u radnjama za neke stvari oko postovanja potrosackih prava/zakona, oni nude novac nazad ili zamenu za nov proizvod cak i mesec dana pred istek garancije.

Tako da ako uzimaju vasi "lokalni dileri" (poput tog Istvana) iz Mediamarkta ili Saturna u Madjarskoj znajte da te konzole imaju 2 godine garancije, ali da preprodavci nece da se cimaju jer drugu polovinu tih 12 meseci ispunjava Mediamarkt/Saturn tako da to povlaci i eventualnu naplatu servisa koju bi drug preprodavac iz Srbije morao da kesira iz svog dzepa. Jer povlace nekada na onu foru da mora da se dokaze da je kvar do same konzole a ne prouzrokovan od strane korisnika.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo Pro u Virtual Masteru pre neki dan. Na pitanje koliko traje garancija rečeno mi je dve godine. 360 eura.

A što se mađara tiče, ja nemam loša iskustva sa njima. Od 2007. držim igraonicu i sve konzole i TV-e sam nabavio preko njih. Imao sam dva problem sa televizorima kod dva različita prodavca (preko 15 televizora pazario kod "mađarona").

Ja sam 2012 uzeo plazmu 51" 3D Samsung. 780eu (neki diskaunt, model iz 2010, na rasprodaji - taj isti kod nas bio tada 117000 rsd).

U zimu 2014 mi se pojavilo par horizontalnih linija (jedna za drugom u roku od par dana). Odnesem u obližnji Samsung servis misleći da je garancija istekla (promašio sam u evidenciji celu godinu kad sam uzeo TV). U servisu mi otvore TV ali mi kažu da datum kod plombi pokazuje da je TV još u garanciji. Pozovem mobijem svog mađara, koji ustanovi da mi garancija važi još mesec dana i da šaljem odmah. Ja uzmem TV, zapakujem u original ambalažu (uvek čuvam) i pošaljem Aksom. Sutradan me zove Mađar da mi kaže da mu je TV stigao, ali da je razbijen ekran (naravno u Aksu su mi tražili da potpišem da šaljem sve na svoju odgovornost) i da prave zapisnik u tom trenutku. Ja počnem da psujem i da se nerviram, a lik mi kaže da se smirim i da će on nešto da sredi (jer od naplate od Aksa nema ništa).

Posle mesec i malo jače (ja se već oprostio od TV-a), zove me lik da mi kaže da su mu priznali 550 eu za TV i da mogu do te cene da izaberem koji god hoću model. Ja ga pitam na koju foru. A on mi kaže da su u servisu marketa gde je kupio TV napravili zapisnik da su oni spucali TV i pošto im osiguranje pokriva 70% vrednosti, to je taj iznos. Ja mu kažem da kad već uzimam ponovo TV hoću da doplatim za neki bolji model. I uzmem nov LG 47LA667S (47", LED, 3D, SMART) uz doplatu od 250eu. Posle par dana dobijem novi TV ali mi lik spakuje daljinac i cvike (8 kom) od Samsunga koje sam uspeo da utopim za 120eu (samsung ima skuplje aktivne) tako da mi je doplata iznela 130 eu. A dobio sam TV 4 godine mlađi (generacijski), sa novom garancijom od 2 godine i generalno bolji nego ta plazma iz 2010.-te.

E sad, koja bi me firma, lik ili servis ovde ispoštovao kao on. U srbiji čisto sumnjam.

Kod drugog crkao mi je TV Orion. Strujni udar. Reklamirao liku, praveći se blesav za strujni udar. Poučen predhodnim iskustvom poslao sam samo TV bez daljinca i 3d naocara (4 komada). Posle mesec dana dobio novi (ponovo sa daljincem i naocarima). Njih utopio za 20eu.
 
Poslednja izmena:
Onda nisi kupio konzolu u radnji koja je legalna i koja posluje po domaćim zakonima. Jesi li uopšte dobio fiskalni račun?

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Da, njihov fiskalni racun. Fanta me je i uputio u to da proverim kakva je kutija, da li je od Madjara, ispalo da jeste. Zna ih isto covek i zna kako posluju, jednostavno tako rade, a na KP su raspostranjeni i sa dosta ocena tako da verujem da velika kolicina uzima kod njih.
 
Evo u mts uz box paket 420 evra kosta Pro , moze i na 12 rata
 
realno dobra ponuda, ja cu uzeti tako jer nemam cekove :) a razlika u odnosu na KP je plafon 60-70€ sto nije nesto znacajno uzevsi u obzir da uzimas od legitimnog prodavca i placas na 12 rata
 
Jel mi se čini ili je sa ovim novim updateom (v5.0) Pro mnogo bučniji, tj. fan mnogo jače radi i to u momentima kad se uopšte ne očekuje, tipa kad se šetam kroz meni u FIFI 18?
 
^Ja sam to pomenuo na drugoj temi pa sam dobio hejt. Jeste bucniji u nekim igrama bez razloga. Na mojoj konzoli ima coil whine-a koji je isto ucestaliji i bucniji (bar u test varijanti), jer se ne cuje u "normalnom" porodicnom okruzenju. Ali fanovi rade brze.
 
^ Sacekaj PS4 Pro Slim verziju sledece godine i zameni "debeljeka". :)

Meni na TF2 se cuju kuleri ali nista strasno (iako sedim na metar od konzole).
 
Posle dosta premisljanja odlucio sam se bio za PS4 PRO,ali mi je u petak 13-ti ispala ponuda u Tehnomaniji za PS4 SLIM 1TB+FIFA 18 RONALDO EDITION za po meni odlicnih 280 eura(sama igra vredi 80 eura kod svercera,a kod legalnih radnji ide cak i do 100 eura) i 2 godine garancije...

Jasno je da je PRO dosta bolja konzola,ali nemam 4K tv i u skorije vreme nemam nameru da menjam svoj full hd tv...
 
Prodaj igru, uzmi dzojstik i obicnu fifu, hahahah.. :D
 
O tome sam i ja razmisljao :D Jednostavno ne verujem da su snizili cenu sa 48000 na 33600,mislio sam da je neka bzv fora i da nema na stanju,ali da ti onda kao ponude nesto drugo bla bla...Kada mi je zena sto radi rekla da ima na stanju i da je to prava cena,jednostavno nisam mogao da to ne uzmem :D

Pre toga sam popizdeo sto ne mogu uz box paket u MTS-u da uzmem i onaj Pro za 50000 na rate,jer sam iskoristio neki benefit 3 meseca po 1 din i sad mi ne daju da uzmem Pro i ako sam skoro potpisao novi ugovor :mad:
 
Pa ne mozes sve bas da uzmes , hahaha :D uzivaj u zabavi , bitno da je stigao do tebe :)
 
Nije jos uvek stigao,nesto slepci kasne sa isporukom...Trebalo je danas,ali kada sam ih nazvao da proverim sta se desava,ona operaterka mi rece da mi stize u subotu ili ponedeljak...Ja se taman ponadao rob,ali ne da se siromi na putu srati:D
 
Poslednja izmena:
Super sto im za dostavu treba toliko , a satro ima na stanju....
 
Možda na kraju i ispadne pogrešna cena :d
 
Ko zna koliko je ljudi tog dana porucilo taj Bundle,jer popust je bio stvarno ludacki....Sad sam isao na njihov sajt i vidim da nemaju vise taj Bundle na stanju....Koliko sam skontao i dalje moze da se poruci taj Bundle,ali po redovnoj ceni 47999 din,samo sto mora da se saceka da im stignu konzole,zato meni jos nije stigla:mad:

U sustini ako ne stigne,ja imam dokaz da sam porucio po toj ceni,onda im je bolje da mi daju PRO sa takvim popustom,nego da im natovarim tesku bedu na vrat:D
 
Bolje ih odma zovi i pitaj, da znas makar na vreme. Jer kupovina preko neta pogotovo na sajtovima u njihovom vlasnistvu ne znaci nista, koliko sam puta kupio patike ili slicno po jednim cenama a posle zovu i kazu ne ne to je greska. Ne mozes nista, nisu uopste zakonski naterani da to ispostuju, uvek postoje sitna slova negde ispod.
 
O tome sam i ja razmisljao :D Jednostavno ne verujem da su snizili cenu sa 48000 na 33600,mislio sam da je neka bzv fora i da nema na stanju,ali da ti onda kao ponude nesto drugo bla bla...Kada mi je zena sto radi rekla da ima na stanju i da je to prava cena,jednostavno nisam mogao da to ne uzmem :D

Pre toga sam popizdeo sto ne mogu uz box paket u MTS-u da uzmem i onaj Pro za 50000 na rate,jer sam iskoristio neki benefit 3 meseca po 1 din i sad mi ne daju da uzmem Pro i ako sam skoro potpisao novi ugovor :mad:

Kao da ti iz japana stiže konzola,sramota koliko im treba.
 
Ma to je najmanji problem,jer isti taj paket kurir moze odma da vrati,jer normalno placam pouzecem i ako mi neodgovara necu im ni platiti...Sad sam zvao,javio mi se neki Vuk operater i kaze da je problem kod njih sistemski,osnosno menjaju kase i ne mogu da mi prokucaju za danasnji dan,jer im je u kasama problem,ali se decko izvinjava zbog toga i rekao mi je da stize najkasnije do kraja nedelje i da je cena ona koja je bila u petak,a to je 33600 i rekao mi je da ne brinem da je to sve spakovano,ali kada prokucaju i odrade ugovor onda ce poslati,a to je najkasnije do kraja nedelje:D

Ko da mi salju iz Bangladesa,a ne iz Beograda:D
 
Kod takvih akcija rok dostave je uvek duži od 15 dana, da ne bi mogao da reklamiraš kad stigne. Za online poručivanje je 15 dana rok za vraćanje novca na osnovu reklamacije, ako se ne varam (slobodno ispravite ako grešim). To sam video i kod e-Kupi da rade. Sigurno je neka caka.
 
Period za reklamaciju bi trebalo da traje od dana isporuke... Bar mi je tako logicno.
 
Nazad
Vrh Dno