Šta je novo?

PS4 slim ili PS4 Pro?

Ista je konzola.

Послато са Nexus 6P
 
Ja bih ti savetovao 1 TB, nikad nemam problema sa prostorom i mislio sam da će mi biti lako sa 500 GB onda, ali uopšte nije, mučio sam se.

Ogromne su igre, ako imaš par većih koje su stalno tu, postaje problem za nove.
 
Bogami ja razmisljam 2TB uskoro da ubacim, 1TB je postalo premalo :D.

Nikako ne preporucujem 500gb model.
 
Ja imam od 1,5TB. So far so good :)

Послато са Nexus 6P
 
Pa nisu 1080p useri screwed jer imaju stabilnih 60fps sa high res senkama sto 4k TV useri nemaju sem ako ne selektuju 30fps mode. :) U svakom slucaju previse buke ni oko cega, ni prosli put nije da nije lose radilo, jeste da je padao fps u nekim momentima ali to je veoma mali procenat slucajeva, nesto na sta bi se retko ko posle duge sesije ikada zalio, sem ako bas neko ne napravi klip i pokaze bas te delove.
Mozda ce u sledecem patchu da izbace opciju za fps/resolution mode sto bi bila idealna opcija, pa eto moze da se saceka do tad ko vec hoce u "fullu" ponovo da predje igru. Cisto sumnjam da sad neko odlaze i ceka da odigra igru po prvi put bas zbog ovakvih trivijalnih stvari.
Problem je što 4k korisnici imaju stabilnih 60 u 60fps modu (nativna 1800p rezolucija, što je naravno daleko iznad 1080p i pravi daleko veću razliku u prikazu odnosu na i onako ubagovane "ultra" senke... ).

Trebaće tu još patcheva...
 
Poslednja izmena:
Uzeh Pro, stiže mi kroz 10 dana. Koje igre za njega su must have, da vidim puni potencijal?

Sent From My Samsung S7 using Tapatalk
 
Koji pun potencijal leba ti konzola tek izašla?! :D

Послато са Nexus 6P
 
Igraš TLOU, Infamous SS-FL i eto ga potencijal bez čekanja.Bez šale ove igre vrede da se obrnu opet na Pro.
 
Assassin's Creed: Syndicate

An update added 4K support, though a specific list of improvements is unavailable. [Full story]

Assassin's Creed: The Ezio Collection

The game's day one patch adds "4K dynamic rendering."

Battlezone

The 1.02 patch released on October 27 adds increased supersampling resolution, improved dynamic lighting in the Cobra cockpit, and increased reflective lighting resolution.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered

PS4 Pro with a 4K display:

Improved textures and a "dynamic" 4K resolution while maintaining the standard 60 FPS frame rate.

Deus Ex: Mankind Divided

PS4 Pro with a 4K display:

4K resolution and graphical improvements.

The Elder Scrolls Online

PS4 Pro with a 4K display:

Increased graphical fidelity running in native 4K resolution.

PS4 Pro with a 1080p display:

Increased graphical fidelity.

Fallout 4

PS4 Pro with a 4K display:

Bethesda said it expects the game to "take advantage of the PS4 Pro in 4K along with enhanced lighting and graphics features," but didn't provide any further specifics.

Gran Turismo Sport

HDR and wide color support, making for a larger range of colors. For example, series creator Kazunori Yamauchi said GT Sport will be the first game in the series to accurately represent the Ferrari's classic red color.

PS4 Pro with a 4K display:

1800p checkerboard upscaled to 4K.

Hitman

PS4 Pro with a 4K display:

Players can expect a "whole new layer of detail added to it." Hitman's overall resolution will be increased, while "reflective surfaces" should be improved, alongside "more detailed lighting effects." Additionally, the game's aliasing will be reduced. Read the full post to learn more.

PS4 Pro with a 1080p display:

Hitman for PS4 Pro will still have "higher quality shading and less flickering highlights" on a 1080p set.

Horizon: Zero Dawn

PS4 Pro with a 1080p display:

Improved shadow maps, extra detail, and enhanced colors. It'll feature higher quality anisotropic filtering, which means upgraded texture sampling, resulting in more detailed environments. Additionally, supersampling will render Horizon's resolution at a resolution "close to 4K" and then shrink it down to 1080p, Guerilla Games says.

PS4 Pro with a 4K display:

A 2160p checkerboard, which Guerilla Games says is a technique that "looks incredible" on a 4K display. It's supposed to add noticeable detail to aspects, such as "stitching on Aloy’s outfit, individual leaves and branches swaying in the wind, kilometers away in the distance, and more detail in all the machines and NPCs in the world."

Infamous: Second Son

Support for HDR and 4K televisions.

Get more details here.

Killing Floor 2

PS4 Pro with a 4K display:

1800p checkboard rendering on 4K TV (3200x1800) optimized for 4K TVs.

PS4 Pro with a 1080p display:

Increased framerate and supersampling, as well as increased texture resolutions (which may also be present at 4K).

Get more details here.

The Last of Us Remastered

PS4 Pro with a 4K display:

Two different modes are provided to players. The first lets them play at 3840x2160 (4K) with a frame rate of 30 FPS, while the other allows for 60 FPS at 3200x1800. HDR is also supported.

PS4 Pro with a 1080p display:

The game renders at the "highest resolution" and then downscales the super-sampled image to 1080p. HDR support is also included.

Middle-earth: Shadow of Mordor

PS4 Pro with a 1080p display:

Super sampling anti-aliasing.

NBA 2K17

PS4 Pro with a 4K display:

Native 4K resolution running at 60 FPS with HDR support.

PS4 Pro with a 1080p display:

2K confirmed to GameSpot that it will still render a 4K resolution even on a 1080p display. The company said this should result in "much better anti-aliasing" with HDR support.

Nioh

PS4 Pro with a 4K display:

Movie Mode: Stable 3840x2160 resolution at 30 FPS

Action Mode: Stable 1920x1080 resolution at 60 FPS

PS4 Pro with a 1080p display:

Movie Mode: Stable 1920x1080 resolution with high quality anti-aliasing at 30 FPS

Action Mode: Stable 1920x1080 resolution at 60 FPS

Paragon

PS4 Pro with a 1080p display:

Enhanced visual effects, procedural ground cover, higher scene complexity, greater texture fidelity, and dynamic reflections.

Ratchet & Clank

PS4 Pro with a 4K display:

Higher resolution and HDR for supported TV sets.

PS4 Pro with a 1080p display:

"Big increase in gameplay image quality."

Rez Infinite

PS4 Pro with a 4K display:

Native 3840x2160 (4K) resolution.

PlayStation VR:

1920x1080 resolution as opposed to the standard PS4's output of 1440x810.

"Each particle looks a little more clear, a little more solid, adding up to objects and enemies that look more distinct and 'real,' whether close-up or at a distance," Enhance Games CEO Testuya Mizuguchi wrote on the PlayStation Blog.

Rise of the Tomb Raider

PS4 Pro with a 4K display:

There are three different visual options PS4 Pro owners can choose from when playing Rise of the Tomb Raider on a Pro. This includes an option to play with a 4K option that runs at 30 FPS.

PS4 Pro with a 1080p display:

The other two options don't require a 4K display in order to take advantage. The high-frame rate mode supports 1080p with a frame rate of "up to" 60 FPS. Lastly, there's an enriched visuals mode that runs at 1080p and 30 FPS, but "improves overall image quality" with things like hardware tessellation, anisotropic filtering, additional dynamic foliage, and more.

Thumper

PS4 Pro with a 4K display:

Native 4K resolution with no upscaling at 60 FPS.

PlayStation VR:

Improved rendering quality at the same 90 FPS as the regular PS4, in addition to high quality supersampling and anti-aliasing.

Titanfall 2

Producer Drew McCoy explained in an interview that the PS4 Pro version of Titanfall 2 will not run in native 4K. However, the console's extra power should help the game stick closer to its 60FPS target. Read the full interview here to learn more.

Uncharted 4: A Thief's End

PS4 Pro with a 4K display:

Story resolution has increased to 2560x1440. Multiplayer resolution also increases to 1080p. Additionally, the game supports HDR.

PS4 Pro with a 1080p display:

The game renders at the "highest resolution" and then downscales the super-sampled image to 1080p. HDR support is also included.

Viking Squad

PS4 Pro with a 4K display:

Native 3840x2160 (4K) resolution with MSAA 2x running at 60 FPS.

The Witness

PS4 Pro with a 4K display:

Two different modes will be available for users with 4K displays:

1440p resolution upscaled to 4K, 60 FPS, 2x MSAA, text and UI rendered at 4K

4K resolution, 30 FPS, 2x MSAA

PS4 Pro with a 1080p display:

1080p resolution instead of 900p and increased antialiasing quality from 2x to 4x MSAA, while keeping a solid 60 FPS.

World of Tanks

PS4 Pro with a 4K display:

3200x1800 resolution upscaled to 3840x2160 (4K), higher quality anti-aliasing, and HDR support.

PS4 Pro Games with Unconfirmed Details:

Battlefield 1

Call of Duty: Black Ops 3

Call of Duty: Infinite Warfare

Days Gone

Dishonored 2

Farpoint (PlayStation VR)

FIFA 17

Final Fantasy XV

For Honor

Ghost Recon: Wildlands

Infamous: First Light

The Last of Us: Remastered

Mass Effect: Andromeda

Pro Evolution Soccer 2017

Rise of the Tomb Raider

Skyrim: Special Edition

Spider-Man

Steep

Titanfall 2

Uncharted 4: A Thief's End

Watch Dogs 2

Mafia III

Bound

Driveclub VR

Firewatch

Helldivers

Hustle Kings

PlayStation VR Worlds

Rez Infinite

Rigs: Mechanized Combat League (PlayStation VR)

Robinson: The Journey (PlayStation VR)

Smite

The Playroom VR (PlayStation VR)

Tumble

Until Dawn: Rush of Blood

Viking Squad

Wheels of Aurelia

World of Tanks

XCOM 2

Nioh

The Last Guardian

Resident Evil 7

Послато са Nexus 6P
 
Retko ko nudi 60 fps u 1080p. Ovo definitivno nije ono cemu sam se nadao. Mozda sledeca ponudi 60 fps...
 
Retko ko nudi 60 fps u 1080p. Ovo definitivno nije ono cemu sam se nadao. Mozda sledeca ponudi 60 fps...
CPU je tu najveći problem. Razvojnim timovima je sa ovakvim hw-om daleko lakše da ciljaju više rezolucije, nego viši fps.
 
Retko ko nudi 60 fps u 1080p. Ovo definitivno nije ono cemu sam se nadao. Mozda sledeca ponudi 60 fps...
Teško je tako nešto u zatvorenom sistemu ako je igra od starta pravljena da iscedi maksimum u 30 fps.

PS4 pro bi svakako mogao da izgura 60 u skoro svim igrama, ali bi to značilo da igru moraju da razviju za pro od starta.

Drugi način razvoja, u ovom slučaju kodiranje "down to metal" postaje mana jer i neka sitna optimizacija baš za taj hardver ne važi za neki drugi, nego mora ponovo. Drugo je na pc-u gde je dovoljno samo dodati jači hardver.

Sa ovim pristupom kad posvete samo malo vremena na nivou nekog patch-a (tako je i planirano, minimalan trud developera za pro verzije), ovo što imamo je verovatno maksimum.

I ja sam se nadao da će pro da znači 60 fps svuda, ali očigledno to nije to.

Nisu hteli da previše daleko odu sa hardverom od osnovne verzije, a i cena ne bi bila ova u ovom trenutku.

Scorpio npr. sa onolikom razlikom u hardveru rađa ogroman problem za osnovni xbox one, a to ovde nemamo.

Po meni je ovo na kraju odličan balans, kad malo bolje razmislim o svemu. A naravno da sam želeo i 60 fps svuda i ko zna šta sve.

Ovako novi sistem neće napraviti pometnju, tačno toliko više nudi da 4k tv dobije smisao, za razvoj je savršeno , ne traži skoro nikakav dodatni trud, a i cena je dobra za mainstream.
 
Poslednja izmena:
U ovom konkretnom slucaju optimizacije su iste za base PS4 i PS4 Pro jer nije doslo do izmena u arhitekturi (isti set instrukcija na cpu, ista gpu arhitektura). Sutra bi to moglo biti problem, zavisno od hardvera koji zavrsi u sledecoj konzoli ali trenutno tih problema nema. Nego je fazon sto niko nece da se cima oko toga, nisam siguran da li Naughty Dog uopste izvlace maksimum iz PS4/PS4Pro na nacin na koji su to radili Factor5 iz Gamecube. Ubisoft mi deluje da radi port sa PC, da se uopste ne cimaju sa konzolnim igrama u poslednje vreme. Zato im toliko varira fps.

U teoriji, kada bi optimizovali i gadjali bas tih 33 ms i sve tome podredili onda bi bilo pitanje kako ce to da radi u 60 fps (16.6 ms) nevezano za sistem animacija. Medjutim ne bih rekao da se oni bave time, nego samo udare lock na 30 fps i to bi bilo to. Naravno prethodno "optimizuju" tako sto iskljuce ili smanje kvalitet raznih efekata i naravno spuste rezoluciju.

Da li je slab CPU bas toliki problem za postizanje 60 fps? I jeste i nije, zavisno od toga kako je igra kodirana. Ako se prvo radi za PC pa onda to prebaci na konzolu (koja je vrlo slicna PC po arhitekturi) onda svakako da snaga CPU igra ulogu jer se na PC gadjaju zverke poput i5/i7 procesora. Ali ako se radi kao sto je na primer radjen Infamous i mnogo toga prebaci na GPU compute uz fokus na postizanju 60 fps umesto budzenja efekata preko mere i smisla onda bi to vec bila druga prica.

Na kraju, nije ni Soniju u interesu 1080p/60. Oni hoce da prodaju 4K telezivore a ne 1080p modele. Pitanje je da li bi i koliko ljudi biralo visu rezoluciju i nesto lepsu igru (realno razlike izmedju low i ultra podesavanja u vecini modernih igara nisu velike, kada se odmaknes na metar i po, dva to se slabo primeti) umesto stabilnih 60 fps.

Iz mog ugla gledano, kao konzola koja sluzi za igranje ekskluzivnih first party igara PS4 Pro je zaista sjajan izbor. Ali sam se nadao da ce ponuditi kompletno resenje i za one koji vole 60 fps, pa da mogu i multiplatforme da se igraju kao na jakom PC uz manju cenu hardvera. Od toga po svemu sudeci nema nista.
 
Poslednja izmena:
Mozda ces imati 60fps na Scorpiu, ali neces imati ekskluzive :).
 
Scorpio ispada kao jedna od onih steam mašina :).

MS je definitivno odustao od generacija, a za Sony ćemo još videti, oni kažu da za njih generacije i dalje postoje.

Kako će ići sve to zajedno, nemam pojma.

Jedino je važno da na svim sistemima igre rade i na sledećim modelima i tako u nedogled, to bi stvarno bilo značajno.
 
Evo je jos jedna igra sa proper Pro podrskom - Farming Simulator 17 :)

Hello PS4 player,

The patch 1.03 is now available for download.

We are also working on the remaining reported errors from the feedback topic, which will be fixed in a later patch 1.4.

Change list:

PlayStation®4 Pro Option: Screen resolution. Full HD (2K / 1080p), Quad HD (3K / 1440p) and Ultra HD (4K / 2160p) can be activated.
PlayStation®4 Pro Option: Render quality. "Enhanced" is available in Full HD (2K / 1080p) and extends the viewing distance.
Global settings have been added (can be changed in the game)
Camera Sensitivity option has been added
Bunker silos corrected (blades and other tools now remove material in the walls)
Trees falling through the ground
Multiple selling of a vehicle with direct sales has been fixed
Various translation errors corrected
GUI bug fixed (overlaps, currency update, etc)
Failed to load remote vehicle configurations
Various vehicles bug fixed (graphical errors, triggers, particles)
Train crane has been improved
Various map errors fixed (terrain, collisions, etc)
Saving of the breeding statistics (Achievements can now also be reached after reloading)
Various errors corrected with the helpers
Smaller corrections and improvements
 
A priča je bila da PS Pro neće podržavati Quad HD, kad ono medjutim...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imas trial verziju na PSN u free to play pa probaj, meni je odličan, pogotovo kad igram na full manual kontrolama. Dostupan ti je i ceo PES League mode u toj trial verziji.
 
Valja li novi pes?

Valja naravno,problem su i dalje za mene neuredjeni online modovi kako bi trebalo tj po uzoru na FIFU mada nije realno ocekivati tako nesto,bar ne u skorije vreme.Pre svega mislim na Divizije gde ljudi igraju samo sa Realom sto meni nikako ne ide u glavu zasto i cemu spamovanje jednih te istih klubova,sta je tu zanimljivo? Tu je potreban filter gde bi se sistemom onih zvezdica tj jacine kluba birao protivnik pa bi tako imao zanimljivije meceve.U My Club modu je to reseno ali opet koliko sam igrao i video prelako ljudi dobijaju-izvlace jake po rejtingu igrace pa opet nije to to ali je bolje definitivno od divizije za klasu i zanimljivije. Fudbal je onakav kakav se i ocekuje generalno od Konamija u smislu da je realniji dosta od konkurencije kada se sve sagleda(moje misljenje ne skacite) sto je meni uvek bilo najbitnije,samo mala napomena, ipak mora da se asistencije smanje na minimun da bi se to videlo u igri i fubdal bio ono sto jeste a ne spamovanje idealnih pasova po zemlji(trougao) svih 90min. sto se cesto desava online kao i centarsutevi tj. pogoci glavom kojih ima koliko hocete kako god se branili, preterano to prolazi(ono kad igrac visine Mesija nadvisi nekog od 2m).

Offline moze biti vrhunski ako se igra protiv kompa sa iskljucenim ass. ili protiv nekog drugara online,u suprotnom zna biti frustrirajuce zbog svega navedenog.Lag online postoji ali je smanjen na "najpristojniji" nivo gledajuci par godina u nazad.

Modovi se nikad lakse ubacuju ove godine.

Sve u svemu FIFA mi je ista i stagnira dok PES napreduje i to se oseca vec pri igranju prve utakmice.Pohvalio bi jos i prelepe animacije koje su uradili za najrazlicitije situacije(golmanske dominiraju).

Vredi kupovine sigurno ove godine,samo uzeti UK verziju zbog online-a. (na popustu obavezno).
 
Meni je Fifa bolja u poslednjih 6-7 godina, ali me je igra smorila i hteo bih da probam nesto drugacije.
A novi PES mi deluje zanimljivije od prethodnih par.
Dobro je da lako mogu modovi da se ubace, to je veliki plus.
 
Da li PS4 i Pro koriste iste igre? Polovne PS4 igre uz update mogu da se igraju u 4k na pro?
 
Da
 
Društvo, meni sutra stiže moja prva konzola do sada, PS4 PRO, do sada sam igrao igrice na PC, a namenjao sam ih se od 1999.godine do sada (mislim na PC od pentiuma, preko prvog Dual core CPU E6400 sve do I-3 a onda prešao na AIO varijente PC), ne znam ni sam koliko, i u zadnje vreme kada sam pre 4 godine imao zver gamer mašinu, nisam više posle toga finansijski mogao da pratim i dokupljujem GPU, RAM, SSD, MB, CPU i ostalo, pa samim tim ni igrice, a ni IT tehnologije uopšte, imao sam nekih zdravstvenih problema.
Sada sam tek našao ovaj post, pa ga detaljno pročitao, a pre toga sam pročitao sve o PS4, PS+, PSN, share i sličnom i puna mi je glava...
Možda sam i malo razočaran :wall: jer nemam 4k TV, ali imam stvarno dobar SAMSUNG SMART FULL HD, 7 generacije 50'', mada sam i ohrabren stavovima nekih poznavaoca i profesora PS4 konzole (sa svih naših foruma) koji su imali pozitivne i vrlo pozitivne stavove prema ovoj novoj konzoli :d...
Jes da su me odrali od para za konzolu (pošto sam je uzeo na 4 rate) i da ću koliko u ponedeljak morati da kupim PS+ na godinu dana (ili manje u zavisnosti od plate) i nekih 30$ ili funti u zavisnosti na koji se PSN budem odlučio, na kompu sam napravio naloge i za US i za UK, i US mi izgleda puno bolji i jeftiniji, a to je sad stvar samo lične odluke...
Nego, mnogo sam dao za konzolu, pošto sam je u sredu preko manjeg nabavljača, koji naručuje iz BG i to najskuplje firme konzola (svima dobro poznate), izašla me je isto koliko i stoji na sajtu 58,999,00 rsd, plus ću za članarinu i wallet morati da isprsim za još 70e, ali nadam se da će na kraju ugođaj biti TO !!!
Gledao sam neke igrice na YT i naravno fan sam horror igrica poput Until Dawn, TLOA, Resident Evil... (posebno sam se napalio na Until Dawn :-devil-:, jer je tako dobro odrađeno igra, kao film - bukvalno, što će za mene kao početnika biti najlakša varijanta igranja na konzoli pute DS4)...
Imam dva pitanja, našao sam jeftino na nekom našem (msm da su prevaranti) sajtu digitalni kod te igrice za soma dinara samo, pa neka bude i 6 meeseci igranja, ma i 3m , meni bi se to isplatilo, ali kako da znam da me neće zajebati...(jedino sam kod njih našao, niko drugi je nema, ba ja nisam pronašao na našim sajtovima, ako je neko od Vas ima, rado bih bio nosilac, tj kupio nosioca)?
Da li mi je bolje da je pazarim iz PS store-a ili preko tog sajta (msm nije neka kinta i ako me zajebu, krastavac), mnogo jeftinije?
I još jedno pitanje, da li sve bolje BT slušalice, Rapoo npr., mogu da se povežu sa ovom konzolom?
Hvala unapred...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno