Šta je novo?

PS4 slim ili PS4 Pro?

Ja inače nisam tip ni za prethodne igre, videćemo ovo...
 
Ne radi se o tome da je tip igre los vec da su druge igre integrisale emotivni moment, time spustivsi cenu originaloj ideji. Nekada se igrao RPG (izometrijski 2d, zbog tehnickih ogranicenja) jer si samo tu imao kvestove, nivoe, budzenje karakteristika. Sada to imas u svakoj igri. Zbog toga retko koga zanima da se bakce sa tehnicki inferiornim igrama zbog necega sto ima u maltene svim ostalim igrama. Jer nisu igrali RPG zbog price i igranja uloga, vec zbog budzenja da se ne lazemo. Zato je Diablo bio toliki uspeh, ljudi jedva docekali da budze karakteristike bez da moraju da citaju pola strane teksta...
 
Meni je hype oko ovog gardijana uvek bio ravan nuli. Totalno sam nezainteresovan za igru, i nakon svih mogućih trejlera i priča o nastanku. Varijanta - Couldnt care less :D
 
Šta je tu palo, toliko je bio i pre mesec dana?

Послато са Nexus 6P
 
Ja eto pre mesec dana nisam ni znao da se taj mogao kupiti kod nas. Bilo je par Samsung i LG HDR10 modela za 1100-1200€. A za ovaj sam viđao cene od 900-950€. 820€ mi izgleda kao pad ili bar normalizovanje.
 
Drugari,
znam da nije ovo bas ta tema, ali pokusacu ovde. Planiram , ako uskoro, dodjem do nekih para da uzmem za klinca neku od konzola. Verovatno, ps4 pro, ali moje pitanje je ima li generalno smisao da se uzima xbox i ovaj xboxs ako se ta konzola koristi u Srbiji? Kako stoje stvari sa igrama, da li ih ima da se kupe kao i za ps4?
Xbox je u ovom trenutku po meni povoljnija opcija, jer cim upalis konzolu imas u startu bolje igre koje dobijas uz gold pretplatu, i imas EA access tj ima sta da se igra otpocetka, mislim da u vault ima preko 30 igara, sto za One sto za 360 (koje imaju BC), tako da bi klinac bio miran u pocetnom periodu dok se ne skupi novac za jos neke igre. Sad ce kraj godine i idu snizenja, moze se dobro proci... I sto je jos dobro MS dozvoljava srpske kartice da se registruju uz acc iako ti je region US ili UK, samo je razlika kako ces placati u funtama ili dolarima, i xbox je region free, totalno je nebitno gde si kupio igru dal na US ili UK store, uvek je imas na svom acc. Ali generalno xbox ima mnogo slabiju zajednicu u Srb nego PS, uvek je bilo tako i ostace...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Naravno, nije bio u Tehnomarketu ali je bio kod gospode što donose iz HU.

Послато са Nexus 6P
 
Opa:

https://www.youtube.com/watch?v=Xn8H0vOfIL0

There is Tom's video. Now you can stop blaming DF for this issue.

Naughty Dog COMPLETELY fixed the frame-rate when running at 1800p (the 4K mode). It's buttery smooth and better than it has ever been.

They didn't remove super-sampling to improve performance. That is the take-away here. They actually went in and solved the real problem.

Which completely changes this issue - why on earth would they remove super-sampling if they solved the performance problems then? THAT is what does not make any sense. IT's either a bug or...I dunno, I can't explain it. It is wrong of them to do that. They definitely dropped the ball here.

I still think Sony needs to implement this feature at an OS level and let users decide for all games.
 
Vidim da će im trebati još jedan patch :d
 
Bogami jako lepo padaju cene za HDR10 televizore ...

49", 10-bit IPS, Android OS za 820€ ...

http://www.xboxrepublika.com/shop/televizori/sony-49xd8005/
Kad smo se vec dotakli teme, kako sa sigurnoscu proveriti koji je HDR na odredjenom TV-u, tj od koliko bita?
Vidjao sam po KP LG modele UHD sa HDR Pro, 43' tipa za oko 450-500€ a 49' 550-600€, otprilike tako neke cene.
Da li je taj Sony sto si nasao najjeftini 4k sa 10-bit HDR?
 
Od 49" mislim da jeste. Trenutno.

Послато са Nexus 6P
 
To je odlicna cena za tu dijagonalu.
A od manjih dijagonala, tj u rasponu od 40-50' koji je neki best buy, mozda bas ovaj Sony?
Probacu da iskopam tacne oznake ovih LG modela pa da probam da nadjem detaljnije specifikacije.
 
Ti skupljaj za Grafičku polako :D pusti ovo...

Pare za grafičku karticu ili ps4 pro su najmanji problem, uostalom trenutna grafička kartica i košta više nego ps4 pro.

Mada možda i upadne neki ps4 pro da isprati 4k HDR TV, a potom verovatno da skuplja prašinu kao i sve prethodne konzole i eventualno služi za netflix i strimovanje. :d
 
To je odlicna cena za tu dijagonalu.
A od manjih dijagonala, tj u rasponu od 40-50' koji je neki best buy, mozda bas ovaj Sony?
Probacu da iskopam tacne oznake ovih LG modela pa da probam da nadjem detaljnije specifikacije.

Sony 43XD8005 je ova real HDR10 varijanta ali ima 10-bit VA panel za razliku od većih dijagonala koje su IPS. Na VA modelu će crna biti bolje izražena. Kod LG-a treba gledati da ima HDR Premium oznaku. HDR Pro su 8-bit modeli koji prepoznaju HDR signal ali ne mogu da ga prikažu. Problem kod 43" verzije Sony-ja je što je tek malo jeftiniji od 49". I BTW LG ima očajan HDR input lag, bar dok ne izbace update koji je najavljen.
 
Kakav je Samsung po tom pitanju (4k + HDR)? Cini mi se da su nesto skuplji od LG i Sonija.
 
Hvala na informaciji. :)
Nije mi jos u planu 4k ali se trudim da pratim cene i modele i da budem koliko-toliko upucen. Moze se reci da su cene ovogodisnjih modela vec sada skroz korektne a sigurno ce u narednom periodu cene dodatno pasti tako da ne treba toliko zuriti sa kupovinom. ;)
 
Izgleda da će biti Sony OLED televizora na CES-u, bolje sačekajte to[emoji14]

Dobro je, konačno može da se igra TLOU, ono je bilo neigrivo stvarno :D

Koji je otrov takav pristup gamingu... A postaje sve popularniji.
 
Poslednja izmena:
Pa nije dobro, nd je prilično zabrljao sa poslednjih patchom.
 
Pitam se da li su ND-ovci napravili ovu glupost bez downsamplinga samo zbog šake deb*lnih novinarčića koji su brže bolje potrčali da na sav glas kažu kako TLOU lošije radi nego na PS4. Ne razumem to shvatanje lošijeg rada ako je u startu u 4x većoj rezoluciji, i to da se ni u jednom trenutku apsolutno ništa ne primećuje.
 
Da se novinari nisu bunili, pitanje je da li bi problemi kada se igra u 4k i bili reseni. Igra sada odlično radi ako imaš 4k tv. Mi sa 1080p smo screwed do sledećeg patcha (ako ga bude, jer brisanje tema na zvaničnom forumu ne obećava).
 
Pa nisu 1080p useri screwed jer imaju stabilnih 60fps sa high res senkama sto 4k TV useri nemaju sem ako ne selektuju 30fps mode. :) U svakom slucaju previse buke ni oko cega, ni prosli put nije da nije lose radilo, jeste da je padao fps u nekim momentima ali to je veoma mali procenat slucajeva, nesto na sta bi se retko ko posle duge sesije ikada zalio, sem ako bas neko ne napravi klip i pokaze bas te delove.
Mozda ce u sledecem patchu da izbace opciju za fps/resolution mode sto bi bila idealna opcija, pa eto moze da se saceka do tad ko vec hoce u "fullu" ponovo da predje igru. Cisto sumnjam da sad neko odlaze i ceka da odigra igru po prvi put bas zbog ovakvih trivijalnih stvari.
 
Poslednja izmena:
Kolika je realna potreba za konzolom od 1tb? Vidim da su nove sad oko 250-60e (500gb), a 1tb oko 290, kapiram da vredi razlika od 30-40e za pola tera, al opet nesto kontam da mozda i nema potebe za tim, to je jedna igra, ali opet dugorocno gledano dobro dodje prostora ...
 
Zavisi koliko igara zelis da drzis na hard disku istovremeno.
Ja nisam imao problem sa prostorom na modelu od 500, ali razlika u ceni stvarno nije velika. Zar te konzole sa 1tb nisu i novije?
 
Zavisi koliko igara zelis da drzis na hard disku istovremeno.
Ja nisam imao problem sa prostorom na modelu od 500, ali razlika u ceni stvarno nije velika. Zar te konzole sa 1tb nisu i novije?

Jesu one slim, kontam da je to to.
 
Imaš slim od 500GB i od 1TB. Preporuka za 1TB, obzirom da se brzo napuni.

Послато са Nexus 6P
 
Imaš slim od 500GB i od 1TB. Preporuka za 1TB, obzirom da se brzo napuni.

Послато са Nexus 6P

Pa te slim varijante su nove konzole, tj sa novim cipom? ili ima i slim sa starim? Kontao sma da visak prostora uvek dobro dodje, ali reko mozda je overkill :)
 
Nazad
Vrh Dno