Šta je novo?

PS4 slim ili PS4 Pro?

Šta radiš onda ovde?! Idi meri!! :D

Послато са Nexus 6P
 
Sumnjam da Digital Foundry čita ovu temu. :D
 
Postavlja se pitanje zašto bi se devolperi cimali da izvlače max iz Pro hardvera kada će običnih PS4 korisnika uvek biti bar 3x više,
dolazimo do logičnog zaključka da će se devolperi cimati da izvuku maksimum iz base PS4 modela a ne Pro modela.

A mozda i nece - http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-final-fantasy-15-performance-analysis
All of which leaves the base PlayStation 4 - the most important platform in terms of the size of its potential audience - right at the bottom of the pack. There is no way to avoid the stutter, it's an ever-present 'feature'.
 
Evo i ja napokon naručio PS4 i to Slim 1TB, stiže sutra, za PRO nisam mogao da se ispružim :)
Izaćiće me manje od 300€ sa DriveClub igrom.
 
Fali Risbo malo u ovoj temi a i onoj drugi, da osvezi
 
Ovaj period nikada nije realan pokazatelj. Babe, dede, tetke i ujaci kupuju najeftiniji aktuelni proizvod dečici za Božić.
 
Ovaj period nikada nije realan pokazatelj. Babe, dede, tetke i ujaci kupuju najeftiniji aktuelni proizvod dečici za Božić.

Zaboravio si ujne:) Ujna je najveci rod, realno:d
Ovo naravno uzeto sa velikom dozom rezerve iz gorepomenutog razloga, je ipak za mene licno iznenadjenje. Iznenadjenje koliko dobro stoji XONE s`obzirom kakva je konzola(da ne kazem krsina) u poredjenju sa PS4, a da ne govorimo o mnogo kvalitetnijim i brojnijim ekskluzivama koje su na PS4. Ali dobro, kako god.
 
Poslednja izmena:
Sad bio neki update za TLOU v1.08, dok mi pričamo ljudi rade, sad treba opet izmeriti frejmove :d
Stigao i kod mene ali ja nisam stigao da isprobam. :D Kakva je situacija?
Sto se tice TLoU, ne bih mogao da uporedim sa standardnim PS4 ali na Pro-u nikakvih problema nema, igra izgleda prelepo. Cak se na nekim YT klipovima u direktnom poredjenju sa base PS4 primeti razlika u detaljima tipa trava, udaljeni predmeti itd, ali kao sto rekoh nisam uporedjivao direktno da bih mogao da donesem zakljucak na osnovu licnog iskustva.
I ja sam imao istu dilemu, Pro vs Slim i sada vidim da nisam pogresio sto sam uzeo Pro. Kao sto rekose kolege, tek ce se primetiti razlika sa novim igrama koje dolaze.
 
Poslednja izmena:
Xbone se drži odlično poslednjih 4-5 meseci. Razlog za to nije jasan ni meni. Donekle mi je jasno da ljudi uzimaju S zbog uhd plejera, ali sem toga...
 
Naš kako, svi (gameri) već imaju PS4, pa otud trenutno bolja prodaja XO-a :D

Послато са Nexus 6P
 
Svaka čast. A kakve iole veze ovde ima PC s konzolnim gejmingom?

Послато са Nexus 6P
 
Ja trenutno imam XBO, PS4 i Pro i vrlo sam zadovoljan sa svakom ponaosob. XBO uopšte nije loša konzola kako se inače predstavlja. Ipak ima jednu ogromnu prednost nad PS4 i Pro modelima - uopšte se ne čuje - idle - load - 100% "vremena". Bilo da igram GOW 4 ili FH2/3 ili neke X360 igre ... Naspram nje oba PS-a su traktori :D ;)
 
Sve je to lepo. Putuj igumane.

Послато са Nexus 6P
 
Xbone se drži odlično poslednjih 4-5 meseci. Razlog za to nije jasan ni meni. Donekle mi je jasno da ljudi uzimaju S zbog uhd plejera, ali sem toga...
Zbog jedne stvari, po mom mišljenju: backward compatibility-a :)

Uvode sve više igara sa starih Xbox konzola i slušaju ljude sta tacno žele.

Ovo je mana Sonyja, po meni, jer je PS Now skupa i relativno loša opcija.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Super je BC, al ne verujem da je bas velikom broju bitna stavka, ja licno vec ne pamtim koliko godina ne stizem aktuelne naslove da odigram, a kamoli da nadjem vremena da igram igre koje sam ranije igrao.
 
Super je BC, al ne verujem da je bas velikom broju bitna stavka, ja licno vec ne pamtim koliko godina ne stizem aktuelne naslove da odigram, a kamoli da nadjem vremena da igram igre koje sam ranije igrao.
U tome se slažem. Ali dobroj količini ljudi je bitno, i MS je to prepoznao.

Ako mogu da kupim samo jednu konzolu, umesto dve ili vise, count me in. :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
I sve te silne eSkluzive koje igram(o) na PC-u :)

Послато са Nexus 6P
 
Xbone se drži odlično poslednjih 4-5 meseci. Razlog za to nije jasan ni meni. Donekle mi je jasno da ljudi uzimaju S zbog uhd plejera, ali sem toga...

Ljudi su neupuceni.
Pogledaju xbox S i ps4 pro i vide dve 4k konzole, od kojih je jedna 100e jeftinija i ima uhd plejer.
 
Drugari,
znam da nije ovo bas ta tema, ali pokusacu ovde. Planiram , ako uskoro, dodjem do nekih para da uzmem za klinca neku od konzola. Verovatno, ps4 pro, ali moje pitanje je ima li generalno smisao da se uzima xbox i ovaj xboxs ako se ta konzola koristi u Srbiji? Kako stoje stvari sa igrama, da li ih ima da se kupe kao i za ps4?
 
Ima smisla samo ako bas hoces da igras neku od ekskluziva, a nemas jak pc.
Nego i The Last Guarding se raspada na base modelu. Tuzno.
 
Tužno ako ne znaš istoriju tog studija.

Sve igre im se raspadaju u tom smislu još od ps2. To je bilo pravo raspadanje, ali niko to nije tako gledao.

A ovo su bukvalno izvukli iz mrtvih.

Inače, uopšte nisu igre gde je to bitno i gde to uopšte treba da bude tema. Na skroz druge stvari su kupile ljude.
 
Poslednja izmena:
Naravno da znam. Ico je bio fina igra, soc mi se nije previše svideo. U svakom slučaju to ne znaci da je ovo danas prihvatljivo. Sigurno ne bih igrao sub-20 zeldu kao nekada.
A ovo za kupovinu ćemo videti kada stignu izveštaji o prodaji.

U svakom slučaju, kako prolazi vreme sve sam sigurniji da je pro bolja opcija.
 
Pro ima savršeno stabilnih 30fps u 1080p, što base verzija nije u stanju da postigne, ali se raspada u 4k modu.
 
Samo što nije da obična verzija to nije u stanju da postigne, nego je to nikad gori kod...

Ja mislim da bi on smislio način da i na 2x PS4 pro tako radi.

Na druge stvari je fokusiran čovek, krastavac.

Mada opet se preteruje, to što mu u nekom trenutku igra ode na 20 fps, ne znači da je sve vreme tako.

Može to sasvim lepo da se igra i na običnom PS4, samo što nekad padne.

Ali opet nije deal breaker ako ti se stvarno igra ta igra.

Da su izabrali onaj MS-ov pristup, sad ne bi ni bilo ovih priča.

To je verovatno dokaz da se na PS4 kodira malo više "to the metal".

Da nije tako, ne bi im sitne promene cpu-a pravile problem.

Čim je to toliki problem da su morali da bukvalno zaključaju običan PS4 mod i na PS4 pro bez patch-a, nema dileme.

To je dobro za razvoj igara, a loše za ovu sad situaciju.

Najveća promena je što će sve igre od sada raditi i na budućim konzolama, pa nekako i cela kolekcija igara dobija novi smisao.

Možda zato ima i toliko remastera, hoće i te igre da ubace u tu listu koja će se samo nastavljati, kao na pc-u.

Pored toga što ljudi očigledno žele remastere, čim ih kupuju.
 
Poslednja izmena:
Vidim oni tog Last Guardiana hajpuju koliko mogu ali mislim da im je dzabe trud. Ta igra je ekvivalent turn based izometrijskih RPG igara sa PC platforme, samo u kontekstu konzole. Kao sto su izometrijski RPG prevazidjeni zanr koji danas retko ko zeli da igra, tako i koncept koji je nekada bio svez danas bas i nije. Meni su suzile oci u nekim scenama u Dark Souls a to uopste nije igra gde je fokus na tom emotivnom momentu. Ima mali milion walking simulatora sa srceparajucim temama, maltene svaka igra ima neki heartbreaking fazon. Tu su i politicki korektne, lezbo-gej varijante kao sto je Life is Strange. Danas napraviti igru cija je osnovna premisa emocija jednostavno nije dovoljno. Pogotovo sto se ne mogu osloniti na ljubitelje zivotinja, posto se mnogi plase sta ce biti sa zivotinjom pa ne zele da igraju...

Ocene podeljene variraju od sjaja do prosek. Ovi sto hvalisaju su sigurno potplaceni, a oni sto traze mane to rade upravo zato sto mana ima. Jer kada skinemo tu srceparajucu pricu o odnosu izmedju coveka i zivotinje, ostaje lepuskasta grafika interesantnog stila i sto bi Ameri rekli clunky kontrole. A sve to radi u sub 30 fps i nicim takvu zahtevnost ne opravdava.

U svakom slucaju skidam kapu Soniju sto ne odustaje od svojih projekata. Oni su dali pare za onaj Tomorrow Children, igru koja ima rendering sistem koji apsolutno nema nikakvog smisla u praksi. Imate na Gamasutra kako to funkcionise. Hteli su da odrade raymarching ali su skontali da PS4 to ne moze da tera u realtime pa su uveli razne "optimizacije". Na kraju postignuti rezultat je takav da je samo jedan mali delic ekrana fokusiran i sharp, dok je sve ostalo zamuceno. Treba takve sampione podrzati, nece to svako.
 
Nazad
Vrh Dno