Šta je novo?

PS4 slim ili PS4 Pro?

Ja nisam spomenuo PC gaming. Striktno se drzim teme PS4.
 
Ja sam pomenuo, ali ne u cilju nekog flame-a ili bilo čega. Jednostavno pokušaj poređenja iz mog ugla posmatranja.
 
Sve kul, samo ume da mraci ponekad, nije kao da ce creva da ispadaju :d
 
Oko ove priče Slim vs Pro, jeste da bi Pro trebao da bude 100e skuplji nego Slim i da realno vredi te razlike u ceni pošto nudi 4k podršku, jači hardver i duplo više HDD prostora, ali ja recimo nemam 4k TV i nemam plan da ga u skorije vreme kupujem (dok kupim 4k TV može izaći PS4 Pro Slim ili PS5) dok na 1080p ekranu može da bude razlike ali defintivno nije velika, takođe Slim je u svakom slučaju manje bučan i manje se greje nego PS4 Pro, i naravno što se tiče najbitinijeg razlika u realnoj ceni trenutno kod nas na tržištu, kod nas je razlika u ceni između Slima i Pro-a oko 130-150e, ja sam uzeo Slim za 250e što pravi razliku od 150e u odnosu na Pro, a 400e mi je u svakom slučaju previše za konzolu (sve preko 300e mi je mnogo).
Tako da sam uzeo Slim.
 
Poslednja izmena:
Kod nas ti je zvanično u prodavnicama razlika između 1TB SLIM i 1TB Pro - 65€. Ali podržavam stav u potpunosti, a i ko još kupuje u radnjama :D
Što se tiče toga kako Pro igre izgledaju na 1080p, snimio sam RAW 2160p 60FPS video sa Pro-a. Izaberi 2160p60 setting, pusti malo da bufferuje i možeš otprilike videti na 1080p ekranu kako bi to izgledalo ... (preporučujem Chrome za gledanje).
[YOUTUBE]7JfjMzFe8PI[/YOUTUBE]
 
Naravno da niko ne kupuje po prodavnicama, mislio sam na cene na KupujemProdajem.
 
Sve se svodi da je Pro extra za one koji nemaju PS4 i prvi put uzimaju konzolu,pa vredi tih 100e bar zbog buducih igara... Ali ko nije perfekcionista i da zagleda 5min sliku da bi primetio razliku u odnosu na obican Ps4 ne vidim potrebu za Pro. Iskreno ajde vi sto imate PS Pro recite da ste ocekivali vise, da je razlika mizerna?
Nadam se da ce Scorpio kad izadje da pokida ovaj trodupli
 
Ne kontam koga pokusavate da ubedite sa tim forama "5 min zagledanje slike da bi primetili razliku" sami sebe valjda.
Razlika izmedju 1080p i npr igre u 1800p downsampled na 1080p je ocigledna. Tako da i sa 1080p ekranom ima poente uzeti pro. E sada ako vama image quality nije bitna stavka to je vec do vas i onda naravno pro nema poentu.

Ovo gore vazi za 1080p TVe a ako neko ima 4k ili ce ga uzimati u narednih godinu dana dileme nema.
 
Sve naravno zavisi od osobe do osobe, meni definitivno razlika na 1080p ekranima deluje mala i nije mi vredno razlike u ceni od 150e (trenutne cene na KP) i razlika u ceni između 250e i 400e mi je ogromna, da imam 4k TV ili ga skoro uzimam verovatno bi drugačije razmišljao...ovako znam da mi je Slim na 1080p ekranu sasvim dovoljan tako da nema potrebe da dajem više para za Pro.
 
Poslednja izmena:
Ne kontam koga pokusavate da ubedite sa tim forama "5 min zagledanje slike da bi primetili razliku" sami sebe valjda.
Razlika izmedju 1080p i npr igre u 1800p downsampled na 1080p je ocigledna. Tako da i sa 1080p ekranom ima poente uzeti pro. E sada ako vama image quality nije bitna stavka to je vec do vas i onda naravno pro nema poentu.

Ovo gore vazi za 1080p TVe a ako neko ima 4k ili ce ga uzimati u narednih godinu dana dileme nema.


Imas profesionalne novinare koji su poredili da li postoji i kolika je razlika u kvalitetu na 1080p prikazu i svi su zakljucili da nije nista posebno, ako je uopste ima, sem u Battelfieldu 1 koji je inace posle toga degradiran. Znaci razlika nije bas tako ocigledna.
 
Razlika je itekako primetna u pojedinim naslovima, a takvih će biti sve više i više...
 
Poslednja izmena:
Ja nisam još uvek ništa kupio, ali sam ih testirao jedan do drugog.
 
Sta ce ti profesionalni novinar, uzmi neku malo stariju igru (sve zavisi od PC-a koji imas) i pokreni je u 4K koristeci VSR(AMD) ili DSR (nvidia) na 1080p ekranu i ako ti je razlika minimalna onda blago tebi neces morati menjati hardver jos ihajaj godina.
 
Sta ce ti profesionalni novinar, uzmi neku malo stariju igru (sve zavisi od PC-a koji imas) i pokreni je u 4K koristeci VSR(AMD) ili DSR (nvidia) na 1080p ekranu i ako ti je razlika minimalna onda blago tebi neces morati menjati hardver jos ihajaj godina.

Samo jos kad bi Pro pokretao igre u 4K :), a one koje pokrece u stvarnih 4k (par Indie naslova, Skyrim, i Last of Us) seckaju
 
To da, ali se renderuju minimum u 1440p, a neke u 1800p. Ja na PC-u sve igre koje nisu najnovije igram supersampled i vecu razliku u kvalitetu slike tako dobijem nego menjajuci neka ingame podesavanja.
Ne znam koja to igra secka, ali ja sve sto sam igrao na Pro-u radi odlicno. TLOU izgleda predobro u 4K + HDR da ne poverujes da je u osnovi PS3 igra.

Al sve u svemu nema sta ja vas da ubedjujem ne idu meni pare u dzep ako vi uzmete pro ili ne.
 
To da, ali se renderuju minimum u 1440p, a neke u 1800p. Ja na PC-u sve igre koje nisu najnovije igram supersampled i vecu razliku u kvalitetu slike tako dobijem nego menjajuci neka ingame podesavanja.
Ne znam koja to igra secka, ali ja sve sto sam igrao na Pro-u radi odlicno. TLOU izgleda predobro u 4K + HDR da ne poverujes da je u osnovi PS3 igra.

Al sve u svemu nema sta ja vas da ubedjujem ne idu meni pare u dzep ako vi uzmete pro ili ne.

Slazem se da onaj koji nema PS4 i hoce da kupi, treba da ide na Pro bez obzira kakav TV ima, za one koji vec imaju PS4 postoji dilema u zavisnosti od Tv-a...Mislim da je Sony ovu pricu oko PRO-a pogresno odigrao, sto se vidi i po padu prodaje u drugoj nedelji od premijere od 600% - bar sto se tice Japana ;)
 
Meni još nijedna Pro igra nije secnula, to možda oni naučnici sa DF-a registruju neke "seizmološke" nepravilnosti u "nanojedinicama" - ali kad igraš igru apsolutno se ništa ne primećuje. Igrao sam Tlou u 30 i 60fps i baš sam picajzla po tom pitanju ... tj igrao sam baš to seckanje da "doživim" real time. Ali ništa nažalost.
 
Neverovatno da svi pominju malu razliku u detaljima između PS4 i Pro, što možda i jeste u ovome trenutku ali meni je bitno to što ima u određenim igrama više FPS-a npr. BF1 što mnogo znači online u ovoj igri i bolje je iskustvo generalno.
U narednom periodu će Pro imati sigurno neke igre koje če raditi u 60 dok će stari PS4 gurati u 30 FPS, za mene je već to dovoljno za kupovinu.A nemoj da se lažemo,iskoristiće developeri duplo jaču grafičku,1GB rama više i OC-van procesor u budućnosti sigurno, pa će biti i bolja grafika na Pro.
 
U narednom periodu će Pro imati sigurno neke igre koje če raditi u 60 dok će stari PS4 gurati u 30 FPS, za mene je već to dovoljno za kupovinu.
Baš tako! Ja nisam imao niti igrao PS4. Poslednji put PS3 kada se pojavio, znači dosta godina. I onda kupim Pro, krenem ROTTR, Uncharted 1-4, klinac igra GTA V. Odem kod druga i kao mi pusti PS4 da vidim razliku i meni muka koliko je loše :) A tek dve nedelje u životu koristim Sony!

Znači ko je navikao na PS4 njemu možda ne smeta ili ne vidi razliku ali kada se navikneš na dobro onda teško ćeš lošije prihvatiti.
 
Ja evo 2 nedelje kasnije (nakon Pro-a) uključim PS4 danas. Ima razlike itekako. Mogu misliti tek kako bi bilo da imam 4K ... Baš uzeo malo Deus Ex, tearing na sve strane na 4-ci. Na Pro ništa + AA poliranje.
 
Bez uvrede, ali veoma je cudno kako ogromna vecina recenzenata, kompjuterskih sajtova, konzolnih sajtova, itd kaze da ne postoji neka vidljivo bitnija razlika u kvalitetu 1080p Pro optimizovanih igara (osim TR i BF1), dok ovde ljudi velicaju razlike i pisu hvalospeve, cak i u igrama koje dokazano nisu patchovane za Pro i izgledaju identicno kao na ps4, kao naprimer GTA5 i Witcher 3 :) ..... zar to nije stvarno malo cudno :)
 
Poslednja izmena:
Bez uvrede, ali veoma je cudno kako ogromna vecina recenzenata, kompjuterskih sajtova, konzolnih sajtova, itd kaze da ne postoji neka vidljivo bitnija razlika u kvalitetu 1080p Pro optimizovanih igara (osim TR i BF1), dok ovde ljudi velicaju razlike i pisu hvalospeve, cak i u igrama koje dokazano nisu patchovane za Pro i izgledaju identicno kao na ps4, kao naprimer GTA5 i Witcher 3 :) ..... zar to nije stvarno malo cudno :)

Po toj teoriji sve vuče na to da ljudi masovno žele da opravdaju svoju kupovinu Pro modela sa kojim su realno u dubini duše razočarani. Ja kažem da osoba stvarno mora biti ćorava da ne primeti benefite 2160p-a sabijenog u 1080p. Probao sam na kompu sa RX 470 u par igara i bio sam podjednako oduševljen.

A ima i ona javna tajna gde je dosta tih velikih recenzenata dobilo i neki 4K tv u paketu, pa su plaćeni da proguraju 4K kao jedino na čemu Pro radi. Kad se tako nešto radi ovde (na HD Televizija imaš objavu u vidu zahvalnice na 55" 4K HDR TV-u koji je dobijen za test Pro modela) možeš tek misliti kako se napolju to radi. Takođe u startu vidiš da bukvalno svaki test piše hvalospeve o HDR-u i HDR gamingu. A onda pre dva dana saznamo da je HDR u igrama toliko teško podesiti da su se likovi sa DF-a mučili ... Meni je to sumnjivo ;).
 
Nisu u pitanju samo recenzeti, ima direktnih poređenja Pro pečovanih igara i igara sa običnog PS4-a na 1080p ekranu,
i neka razlika postoji ali IMO ona je prilično mala da ne spominjem da na preko 90% izašlih PS4 igara do sada neće biti baš nikakve razlike, dok ovde neki ljudi zvuče kao da je razlika između PS3 i PS4 igre..
 
Poslednja izmena:
Zar razlika između 30fps i 60fps nije dovoljna stvar? Meni jeste :)
 
Jeste naravno, samo što ima samo par igara koje nude 60FPS i kod tih igara uglavnom FPS ima padove dosta ispod 60, tako da to onda i nije neka prednost.
Da svaka Pro patched ili nova igra nudi stabilnih 60 fpsa, to bi bila velika razlika, ali to nije slučaj.
 
Poslednja izmena:
Jeste naravno, samo što ima samo par igara koje nude 60FPS i kod tih igara uglavnom FPS ima padove dosta ispod 60, tako da to onda i nije neka prednost.
Da svaka Pro patched ili nova igra nudi stabilnih 60 fpsa, to bi bila velika razlika, ali to nije slučaj.

Cak sta vise mislim da nema dve cele igre koje imaju na Pro-u stabilnih 60 fps (a da na regularnom nisu imale isto ili slicno). Voleo bih kada bi neko naveo koje su to sve igre koje na Pro-u imaju 60fps, a da na obicnom PS4 nemaju slicne performanse, cisto da vidimo u koliko igara postoji ta prednost .....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno